Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Aντε παλι φορματ....:mad:

ή μηπως να την περασω απο πανω???:blink:

Edited by singer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν εννοείς την εγγραφή συνομιλίας δουλεύει άψογα. Μήπως ξέρεις να μου στείλεις το ρολόι ;

οχι βρε..την ηχογραφηση φωνης λεω!:D

Link to comment
Share on other sites

Εγκαταστάθηκε η rom , guys;

Εμένα, δε λέει να κάτσει σωστά. Τελειώνει η εγκατάσταση και κάνει επανεκκίνηση. Όμως δε βγάζει το ρομποτάκι αλλά το σήμα της Samsung και εκεί κολλάει. Δύο προσπάθειες έκανα, επανέφερα το backup μου από την Omega 22. Θα ξανακάνω άλλη μία προσπάθεια και βλέπουμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όλα καλά...μήπως να την κατεβάσεις πάλι?

ίσως να έχει κανένα πρόβλημα το zip σου

 

Την ξανακατεβάζω από torrent. Αν και είχα ελέγξει το md5sum.

Με torrent την κατέβασες;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την ξανακατεβάζω από torrent. Αν και είχα ελέγξει το md5sum.

Με torrent την κατέβασες;

 

Όλα καλά. Τα μυστήρια των εγκαταστάσεων rom...

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την ξανακατεβάζω από torrent. Αν και είχα ελέγξει το md5sum.

Με torrent την κατέβασες;

 

ωχ και εμενα τα ιδια κανει εκανα full wipe και εχει κολλησει στο logo της samsung δεν μου εβγαλε καν το ρομποτακι και δεν μπαινει...

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά. Τα μυστήρια των εγκαταστάσεων rom...

:)

τι εκανες?την ξανακατεβασες η ξαναδοκιμασες και απλα την περασε?

Link to comment
Share on other sites

τι εκανες?την ξανακατεβασες η ξαναδοκιμασες και απλα την περασε?

 

Την ξανακατέβασα με torrent, αν και δε νομίζω ότι χρειαζόταν αφού το checksum έβγαινε σωστό.

Επανέφερα την 22 και μετά ξαναμπήκα σε recovery και την ξαναεγκατέστησα με full wipe. Την πρώτη φορά μου έβγαλε μήνυμα λάθους, τη δεύτερη έπιασε και ολοκληρώθηκε σωστά η εγκατάσταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την ξανακατέβασα με torrent, αν και δε νομίζω ότι χρειαζόταν αφού το checksum έβγαινε σωστό.

Επανέφερα την 22 και μετά ξαναμπήκα σε recovery και την ξαναεγκατέστησα με full wipe. Την πρώτη φορά μου έβγαλε μήνυμα λάθους, τη δεύτερη έπιασε και ολοκληρώθηκε σωστά η εγκατάσταση.

 

Και στο XDA τα ίδια λένε. Όλοι λένε ότι έπιασε μετά από 2-3 προσπάθειες. Δεν κάναμε εμείς κάτι λάθος.

Περίεργο πάντως...

:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω την πέρασα χωρίς full wipe πάνω από την 21. κατέβασα τον τελευταίο κερνελ philz v4.92.8, πέρασα πρωτα τον κερνελ μετα την ρομ αφου εκανα τα απαραίτητα wipe και καπάκι πάλι τον κερνελ πριν κάνει reboot και όλα οκ.
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πέρασα με την μία χωρίς full wipes αλλά με wipe cashe και dalvik. Όλα καλά για την ώρα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Τα συγχαρητήρια μου στον Γιάννη για την καινούργια rom ,δεν πρέπει όμως

όταν ανεβαίνει μια rom νέα να γράφονται και οι διαφορές με την προηγούμενη.

Κάθε εβδομάδα και μια νέα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα από την 22 στην 23 με no full wipe κόλλησε στο σήμα της Samsung. Επανέφερα την 22. Κάποιο πρόβλημα υπάρχει στην εγκατάσταση της 23
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδες εβαλα πρωτα την 22 custom κ χθες περασα παλι custom την 23 απο πανω χωρις κανενα wipe.

Ολα δουλευουν τελεια!

Δεν χαθηκαν ουτε οι ρυθμισεις μου ουτε τιποτα.

Επισης Εκδοση κερνελ λεει 3.0.31-1069234 DPI@DELL237#3 SMP PREEMPT Tue Mar 19

Υπαρχει κατι καλυτερο απο αυτον τον κερνελ για περισσοτερη μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

παιδες και εμενα ειμουν απο 21 και δεν μου την περναει με τπτ εχω δοκιμασει τα παντα...καμια σίγουρη λυση??

 

Και σε μένα από την 22 στην 23 με no full wipe κόλλησε στο σήμα της Samsung. Επανέφερα την 22. Κάποιο πρόβλημα υπάρχει στην εγκατάσταση της 23

 

γιατι δεν κανετε αυτα που γραφω μερικα ποστ πιο πριν

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν κανετε αυτα που γραφω μερικα ποστ πιο πριν

 

Νικήτα, έτυχε και την πέρασες επιτυχημένα, όπως προτείνεις. Υπάρχουν αναφορές ότι κι έτσι κάποιοι δεν τα καταφέρνουν να ολοκληρώσουν τη διαδικασία. Εμένα, π.χ., ολοκληρώθηκε -μυστηριωδώς- την τρίτη φορά, επαναλαμβάνοντας τα ίδια βήματα, wipe κτλ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νικήτα, έτυχε και την πέρασες επιτυχημένα, όπως προτείνεις. Υπάρχουν αναφορές ότι κι έτσι κάποιοι δεν τα καταφέρνουν να ολοκληρώσουν τη διαδικασία. Εμένα, π.χ., ολοκληρώθηκε -μυστηριωδώς- την τρίτη φορά, επαναλαμβάνοντας τα ίδια βήματα, wipe κτλ.

δεν ξερω τι να πω. μπορει να ειναι και οπως τα λες. εχω ομως την εντηπωση οτι οσες φορες και να την περασω με τον τροπω που αναφερω θα περαση κανονικα.

μπορει να κανω και λαθος.

παντως την πρωτη φορα που προσπαθησα χωρις να αλαξω κερνελ δεν ολοκληρωθηκε η διαδικασια, μετα που εβαλα αυτον τον κερνελ PhilZ-cwm6 v4.92.8 XWLSN - fixed for bootloop ολα πηγαν μια χαρα.

νομιζω ομως οτι το σημαντικο ειναι αφου ολοκληρωθη η διαδικασια και πριν κανουμε reboot να παμε παλι πισω σε cwm recovery και να φλασαρουμε παλι τον κερνελ PhilZ-cwm6 v4.92.8 XWLSN - fixed for bootloop γιατι η ρομ μεσα εχει πιο παλια εκδοση και αυτο ειναι που διμηουργει το προβλημα

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι να πω. μπορει να ειναι και οπως τα λες. εχω ομως την εντηπωση οτι οσες φορες και να την περασω με τον τροπω που αναφερω θα περαση κανονικα.

μπορει να κανω και λαθος.

παντως την πρωτη φορα που προσπαθησα χωρις να αλαξω κερνελ δεν ολοκληρωθηκε η διαδικασια, μετα που εβαλα αυτον τον κερνελ PhilZ-cwm6 v4.92.8 XWLSN - fixed for bootloop ολα πηγαν μια χαρα.

νομιζω ομως οτι το σημαντικο ειναι αφου ολοκληρωθη η διαδικασια και πριν κανουμε reboot να παμε παλι πισω σε cwm recovery και να φλασαρουμε παλι τον κερνελ PhilZ-cwm6 v4.92.8 XWLSN - fixed for bootloop γιατι η ρομ μεσα εχει πιο παλια εκδοση και αυτο ειναι που διμηουργει το προβλημα

 

Μα, όπως είπα πριν, με τον παλιό τα κατάφερα την τριτη φορά. Τωρα βέβαια , εκ των υστερων ,έβαλα κι εγώ τον τελευταίο 92.8 για καλό και για κακό. ..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νομιζω ομως οτι το σημαντικο ειναι αφου ολοκληρωθη η διαδικασια και πριν κανουμε reboot να παμε παλι πισω σε cwm recovery και να φλασαρουμε παλι τον κερνελ PhilZ-cwm6 v4.92.8 XWLSN - fixed for bootloop γιατι η ρομ μεσα εχει πιο παλια εκδοση και αυτο ειναι που διμηουργει το προβλημα

Έχουμε link για το συγκεκριμένο kernel?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την πέρασα αλλα ως εξής :αφού εγινε τουβλο πάλι (bricked) έκανα επανεκκίνηση και μπήκα σε kernel. Εκεί εκανα wipe cash format και μετά boot και έτσι πήρε την 23. Στο boot screen επανήλθε το ρομποτακι αλλά μικρό το κακό.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξαναρωταω...ειναι λογικο να τελειωνει τοσο γρηγορα η μπαταρια? Ουτε μιση μερα δεν κραταει...

Φταιει κατι? μπορω να ρυθμισω κατι εγω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...