Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες ουτε εγω εχω την επιλογη να στειλω φωτο με bluetooth...

 

Σκέφτηκα κάτι. Μήπως θέλει να είναι ενεργοποιημένο το Bluetooth για να βγάζει την επιλογή αποστολής μέσω Bluetooth;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα κάτι. Μήπως θέλει να είναι ενεργοποιημένο το Bluetooth για να βγάζει την επιλογή αποστολής μέσω Bluetooth;

 

Ούτε εγώ έχω την επιλογή αυτή. Τι παίζει με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω την επιλογή αυτή. Τι παίζει με αυτό;

 

Στο 2368 post o Αντώνης έχει ανεβάσει screenshot όπου φαίνεται το εικονίδιο του Bluetooth στην πάνω δεξιά γωνία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια πριν απο λιγο εβαλα την v18 και ολα καλα εκτος απο οτι το κινητο σε ανυποψιαστες στιγμες συνηθως οταν το χρησιμοποιω σβηνει και το ανοιγω και λεει οτι εχει 15% ενω πριν κλεισει ελεγε οτι εχει 70-80% και αμα δεν το βαλω στον φορτιστη δεν ερχεται στα ισια του.Λεει οτι εχει 12-15% καθεται λιγο και ξανασβηνει.Το εχει παθει κανεις αυτο?Μου το ειχε κανει και στην πιο παλια omega την 4.0.3 που ειχα κανα δυο φορες.Λετε να θελω μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια πριν απο λιγο εβαλα την v18 και ολα καλα εκτος απο οτι το κινητο σε ανυποψιαστες στιγμες συνηθως οταν το χρησιμοποιω σβηνει και το ανοιγω και λεει οτι εχει 15% ενω πριν κλεισει ελεγε οτι εχει 70-80% και αμα δεν το βαλω στον φορτιστη δεν ερχεται στα ισια του.Λεει οτι εχει 12-15% καθεται λιγο και ξανασβηνει.Το εχει παθει κανεις αυτο?Μου το ειχε κανει και στην πιο παλια omega την 4.0.3 που ειχα κανα δυο φορες.Λετε να θελω μπαταρια?

 

 

 

Ναι και μενα μου εχει τυχει πολλές φορές.Τωρα σου λεει 15% σωστά!Τωρα που θα κοιμηθεις βαλτο σε λειτουργια πτήσης για να σαι σιγουρος οτι δεν θα σου τραβάει πολυ μπαταρια και το πρωί θα λεει 80% περιπου.Οσο σου ελεγε πριν κανεις επανεκινηση.Αν το προσεξεις απο μονο του μεσα σε ενα δεκαλεπτο μπορει να εχει φτασει και στο 20% η μπαταρία απο μονη της!

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τα προηγούμενα posts... Ίσως θέλει battery calibration. Ίσως να είναι o πυρήνας.,Μου το έκανε κι εμένα μέχρι που έβαλα τον πειραματικό (beta) siyah...

Μόνο που εμένα έβραζε κιόλας...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι αμα δεν το βαλω να φορτισει δεν ανοιγει ποτε.Το ανοιγω καθεται 10 δευτερολεπτα και ξανασβηνει.Τωρα το εβαλα στην φορτιση και μου εβγαλε κατευθειαν 50%.Δεν ξερω τι γινεται ισως αυριο του βαλω καμια official 4.0.4 να ξεμπερδευω..Σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας :)
Link to comment
Share on other sites

για να πάρουμε screenshot πως γίνεται πρέπει να εκγαταστησουμε κάποιο πρόγραμμα η το έχει η ρομ?

 

οκ! το βρήκα

Edited by SR10RS
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους.

 

έχω βάλει την τελευταία έκδοση OMEGA αλλά έχω ένα συνεχόμενο πρόβλημα το οποίο με έχει εκνευρίσει.

 

συνεχώς το κινητό μου βγάζει το μήνυμα: "process cοm.google.process.gapps" not working.

 

τι μπορεί να φταίει?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους.

 

έχω βάλει την τελευταία έκδοση OMEGA αλλά έχω ένα συνεχόμενο πρόβλημα το οποίο με έχει εκνευρίσει.

 

συνεχώς το κινητό μου βγάζει το μήνυμα: "process cοm.google.process.gapps" not working.

 

τι μπορεί να φταίει?

 

Ευχαριστώ

ρυθμίσεις, λογαριασμούς, Google λογαριασμό , απενεργοποίησε το Sync Internet (Απενεργοποίηση συγχρονισμού) , επανεκκίνηση

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν καταλαβαίνω ο DORIMANX 7:43 δεν είναι συμβατός με την omega v18 XXLSJ? γιατί στους XDA Developers σαν να κατάλαβα κάτι τέτοιο. οι ψαγμένοι του forum τι γνώμη έχουν?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν καταλαβαίνω ο DORIMANX 7:43 δεν είναι συμβατός με την omega v18 XXLSJ? γιατί στους XDA Developers σαν να κατάλαβα κάτι τέτοιο. οι ψαγμένοι του forum τι γνώμη έχουν?

 

Εγώ μόλις τώρα τον πέρασα!Μια χαρα δουλεύει!

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις τώρα τον πέρασα!Μια χαρα δουλεύει!

 

αν δεις εδω https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AtPRc89JYkKLdGYtSlpEbG1PT0R4SUxUaFhxeWVfZFE#gid=5 γραφει για XXLSJ = NOT YET έχω μπερδευτεί:wacko:

Link to comment
Share on other sites

αν δεις εδω https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AtPRc89JYkKLdGYtSlpEbG1PT0R4SUxUaFhxeWVfZFE#gid=5 γραφει για XXLSJ = NOT YET έχω μπερδευτεί:wacko:

 

 

Στην σελιδα του xda στο ποστ του dorinmax γραφει οτι ειναι για ολες τις jelly bean.Mαλιστα γραφει οτι δουλευει στην jelly bean leaked.Η leaked οπως ξερουμε ειναι η XXLSJ.Το λινκ που εστειλες δεν γραφει τιποτα για 7.43 εκδοση.Μπορει να ναι κανα παλιο λινκ.Εγώ παντως δοκιμασα το bln,και την αυξηση εντασης ηχου μικροφωνου και ηχειων κλπ,και ολα δουλευουν.Τωρα αμα λειπει κατι που δεν δουλευει τι να σου πω.Θεωρω οτι δουλεύουν όλα κανονικά!

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πεί πως παίρνουμε το backup από το titanium σε ext-sd;Και αν σε αυτό το αρχείο θα υπάρχουν οι φωτογραφίες και τα βίντεο από την συλλογή και από το hide it pro;
Link to comment
Share on other sites

Στο 2368 post o Αντώνης έχει ανεβάσει screenshot όπου φαίνεται το εικονίδιο του Bluetooth στην πάνω δεξιά γωνία.

 

Ναι την είδα την εικόνα από το screen shot για αυτό λέω τι παίζει. Ούτε εγώ έχω την επιλογή αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι αμα δεν το βαλω να φορτισει δεν ανοιγει ποτε.Το ανοιγω καθεται 10 δευτερολεπτα και ξανασβηνει.Τωρα το εβαλα στην φορτιση και μου εβγαλε κατευθειαν 50%.Δεν ξερω τι γινεται ισως αυριο του βαλω καμια official 4.0.4 να ξεμπερδευω..Σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας :)

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα και δεν βοήθησε η αλλαγή ρομ.... Άλλαξα μπαταρία σήμερα και προς το παρόν δεν μου το έχει ξανακάνει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι την είδα την εικόνα από το screen shot για αυτό λέω τι παίζει. Ούτε εγώ έχω την επιλογή αυτή.
λοιπον παιδια ...τραβηξτε την φωτο ανοιξτε κατευθειαν και απο τις επιλογες αποστολης επιλεξτε το ΄΄εμφανιση ολων''.απο κει και μετα θα το εμφανιζει παντα.:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις, λογαριασμούς, Google λογαριασμό , απενεργοποίησε το Sync Internet (Απενεργοποίηση συγχρονισμού) , επανεκκίνηση

 

λοιπον ακοκουθησα τις παραπάνω οδηγιες αλλα δυστυχώς δεν εκανε διάφορα. καθε τι κανω κρασαρει και βγάζει ακόμα το μήνυμα αυτό. καμια άλλη πρόταση? με εχει εκνευρίσει. ..

Link to comment
Share on other sites

Titanium 5.8.0.1 που έχω εγώ δουλεύει μια χαρά!Αν μου απαντούσε και κάποιος στην παραπάνω ερώτηση θα ήμουν πολύ ικανοποιημένος... :X
Link to comment
Share on other sites

Titanium 5.8.0.1 που έχω εγώ δουλεύει μια χαρά!Αν μου απαντούσε και κάποιος στην παραπάνω ερώτηση θα ήμουν πολύ ικανοποιημένος... :X

 

Titanium ->menu -> Preferences -> Backup folder location ......διάλεξε που θέλεις να αποθηκεύονται τα backup .

 

Θα σε παρακαλούσα να ρωτάς σε ένα θέμα μόνο, και να εχεις λίγο υπομονή και καποιος θα σου απάντηση .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακοκουθησα τις παραπάνω οδηγιες αλλα δυστυχώς δεν εκανε διάφορα. καθε τι κανω κρασαρει και βγάζει ακόμα το μήνυμα αυτό. καμια άλλη πρόταση? με εχει εκνευρίσει. ..

full wipe , για να είσαι σίγουρος

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...