Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια να κανω μια ερωτηση; οτι κατεβαζω απο το omega files πως το κανω εγκατασταση;

 

απο cwm.. βρισκεις εκει το zip και το φλασαρεις..

Link to comment
Share on other sites

από κερνελ που δοκίμασα μόνο ο Siyah παίζει καλά χωρίς κανένα πρόβλημα ο Dorimanx Kernel έχει πολλές παραπάνω ρυθμίσεις στα stweaks αλλά δεν ήταν smooth αλλαγή σε Team Skyfire όλα καλά μέχρι το boot εκεί κολλάνε τα πάντα δοκίμασα τις εκδώσεις v2.7.5-v3.3.1 TWRP/CWM μια από τα ίδια μάλλον δεν είναι συμβατοί με την συγκεκριμένη ρομ? ας μας πουν οι ιδικοί. αυτό που ανέφερα με την μπαταρία διορθώθηκε μερικά προγράμματα πήραν πόρτα και άλλα απενεργοποιηθηκαν,έτσι έστρωσε η δουλειά!:D
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω βαλει το crt off μια χαρα κανει το εφφε οταν κλεινει η οθονη

 

το ψάχνω και γω αλλά μέχρι τώρα βρίσκω τοίχο:wacko:. για δώσε κανένα λινκ μπας και κάνουμε τίποτα:)

Link to comment
Share on other sites

το ψάχνω και γω αλλά μέχρι τώρα βρίσκω τοίχο:wacko:. για δώσε κανένα λινκ μπας και κάνουμε τίποτα:)

 

Εγώ δοκίμασα αυτό αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένος. Πάντως και τα άλλα που αναφέρθηκαν παραπάνω δοκίμασα και μια δουλεύει μια όχι. Κατι σταθερό που να δουλεύει στα σίγουρα δεν υπάρχει??

Link to comment
Share on other sites

απο το xda αυτο εβαλα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2075043 για crt off μια χαρα δουλευει
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

απο το xda αυτο εβαλα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2075043 για crt off μια χαρα δουλευει

 

κάνω εγκατάσταση από recovery αλλά δεν δουλεύει.κάνω κάτι λάθος?:confused:

οκ! το έφτιαξα:) ευχαριστούμε για το λινκ:D

Edited by SR10RS
Link to comment
Share on other sites

Ενώ αναφέρει No MMS/SMS Log In Call LOG στα mods στο xda για την ν18 δεν λειτουργεί,εμφανίζει κανονικά τα μηνύματα... στην ν17 δούλευε!Μπορούμε να κάνουμε κάτι γι'αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Ενώ αναφέρει No MMS/SMS Log In Call LOG στα mods στο xda για την ν18 δεν λειτουργεί,εμφανίζει κανονικά τα μηνύματα... στην ν17 δούλευε!Μπορούμε να κάνουμε κάτι γι'αυτό;

 

συμφωνω και εγω σημερα το προσεξα και λεω μα τι εγινε...στην v17 οντως δουλευε..γενικα update να περιμενουμε μολις βγει κ καποια επισημη?ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβληματακι παιδια... κατεβασα το full screen photo and voice recording.zip το εκανα εγκατασταση αλλα δεν δουλεψε. Κανω κατι λαθος; εκανα εγκατασταση σε cwm
Link to comment
Share on other sites

απο το xda αυτο εβαλα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2075043 για crt off μια χαρα δουλευει

 

 

Οταν εισαι στην lockscreen και πατησεις το power button για να σβησεις την οθονη πολλες φορες το τηλεφωνο αναβει παλι αμεσως απο μονο του,πραγμα πολυ εκνευριστικο γιατι αυτο ειναι κατι που εγω τουλαχιστον το κανω πολυ συχνα(π.χ. για να τσεκαρω την ωρα).Το εχουμε αναφερει αρκετοι στο thread και ο op επιβεβαιωσε το προβλημα και ειπε πως το κοιτανε.Εσενα δεν στο εχει παρουσιασει;

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβληματακι παιδια... κατεβασα το full screen photo and voice recording.zip το εκανα εγκατασταση αλλα δεν δουλεψε. Κανω κατι λαθος; εκανα εγκατασταση σε cwm

 

Ποιά rom έχεις; Στην Ωμέγα ν18 και ν17 δεν χρείαζεται να κάνεις κάτι... είναι ήδη εγκατεστημένο σ'αυτές τις rom.

Link to comment
Share on other sites

Από το κινήτο στον υπολογιστή που προσπάθησα την έστειλε!

 

Έχω την εντύπωση ότι σε εμένα έχει χαθεί η επιλογή αποστολής μέσω bluetooth... Πολύ περίεργο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπραβο αυτο ηθελα να πω και εγω ρε παιδες με την rom supernexus που ειχα βαλει εστελνε μια χαρα στο λαπτοπ τωρα ουτε στελνει ουτε λαμβανει....
Link to comment
Share on other sites

μπραβο αυτο ηθελα να πω και εγω ρε παιδες με την rom supernexus που ειχα βαλει εστελνε μια χαρα στο λαπτοπ τωρα ουτε στελνει ουτε λαμβανει....

Μια χαρά δουλεύει σε μένα ρε παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αναρωτιέμαι αν για σοβαρή χρήση τηλεφώνου, πρέπει να χρησιμοποιεί κάποιος ROM που βρίσκεται σε κατάσταση development... Αν μπρικάρει είναι εύκολο να βάλει κανείς το χέρι στην τσέπη τόσο βαθιά;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει σε μένα ρε παιδιά...

 

Ε, αυτά είναι τα μυστήρια Αντώνη. Σε άλλους δουλεύει σε άλλους δε δουλεύει... Η αιτία; Μακάρι να ήξερα... :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αναρωτιέμαι αν για σοβαρή χρήση τηλεφώνου, πρέπει να χρησιμοποιεί κάποιος ROM που βρίσκεται σε κατάσταση development... Αν μπρικάρει είναι εύκολο να βάλει κανείς το χέρι στην τσέπη τόσο βαθιά;

Υπάρχει περίπτωση δηλαδή να μπρικάρει κατά την χρήση;Είχα την εντύπωση ότι μπρικάρουν μόνο από λάθος κατά την εγκατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση δηλαδή να μπρικάρει κατά την χρήση;Είχα την εντύπωση ότι μπρικάρουν μόνο από λάθος κατά την εγκατάσταση...

 

Όχι κατά τη χρήση. Αλλά όταν επεμβαίνουμε; Βγάζω πυρήνα, βάζω πυρήνα, κτλ κτλ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι κατά τη χρήση. Αλλά όταν επεμβαίνουμε; Βγάζω πυρήνα, βάζω πυρήνα, κτλ κτλ...

 

Δυστυχώς αυτά είναι τα κλασικά ρίσκα που έχουμε όταν αποφασίζουμε να πειραξουμε το τηλέφωνο

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Περάσαμε με τον φίλο μου στο κινητό του την v.18 και επειδή ήμασταν σε απόσταση και κάναμε την αλλαγή μιλώντας μέσω Skype, δεν είχα την δυνατότητα να ψάξω το μενού της.

Ενώ του άρεσε πολύ γιατί του θύμιζε αρκετά την official GB που είχε μέχρι πριν μία βδομάδα όπου και του πέρασα την Cyanogen η οποία δεν του άρεσε, μου είπε ότι του φαίνονται πολύ μεγάλα τα εικονίδια στην homescreen αλλά και στο App drawer, όπως επίσης και η γραμματοσειρά μέσα στα Settings (πχ. W-Fi, Sound, Display κτλ.)

Υπάρχει κάποια ρύθμιση, με την οποία να μπορεί να μικρύνει όλα τα παραπάνω ή είναι προεπιλογή της Omega rom ή γενικά των JB rom και δεν μπορεί να κάνει κάτι;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτά είναι τα κλασικά ρίσκα που έχουμε όταν αποφασίζουμε να πειραξουμε το τηλέφωνο

 

Σωστά. Απλά, σκέφτομαι ότι ίσως πρέπει να μπαίνει η προειδοποίηση για το ρίσκο όχι με έντονα,.αλλά με τεράστια γράμματα. Δυστυχώς στη διαδικασία μπαίνουν και πιτσιρίκια που βέβαια δεν διαβάζουν πρώτα όλο το τοπικ. Βάζουν τη ρομ και μετά αναρωτιούνται γιατί το τηλέφωνο τα τίναξε. Το τι λένε οι έρημοι οι γονείς, αφήστε το... Θα πείτε βέβαια, τόσο ακριβό τηλέφωνο το πιτσιρίκι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...