Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδες καμια διαφορά άξια λόγου;

 

 

 

/QUOTE]

 

Όχι..εκτός από το touch..νομίζω ότι είναι καλύτερο αλλά όχι τίποτα φοβερό..

 

Keep walking Greece...

 

Οπότε αναμονή καλύτερα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καμμία λύση για την κάμερα με το "μαύρο" πού βγάζει και μετα fc?

 

Δεν κάνεις μια εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις μια εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή;

 

Εκανα και εκκαθαριση αλλα τζιφος και παλι...την εχω κατεβασει τρεις φορες την ρομ και την εχω εγκαταστησει αλλα παλι τα ιδια,ενω στην 10.4 δουλευει κανονικα:blink:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ ψάξιμο το πρόβλημα με το SuperSU το έλυσα,

δεν ήταν από το SuperSU τελικά αλλά το partition system δεν είχε άδειο χώρο να αντιγράψει το πρόγραμμα το binary.

Αύριο θα ανεβάσω την νέα εκδοσή που v6.0 που από τις δοκιμές μου θα είναι η καλύτερη ICS rom με πάρα πολλές αλλαγές :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ ψάξιμο το πρόβλημα με το SuperSU το έλυσα,

δεν ήταν από το SuperSU τελικά αλλά το partition system δεν είχε άδειο χώρο να αντιγράψει το πρόγραμμα το binary.

Αύριο θα ανεβάσω την νέα εκδοσή που v6.0 που από τις δοκιμές μου θα είναι η καλύτερη ICS rom με πάρα πολλές αλλαγές :)

 

Πω πω ρε Γιάννη αύριο είναι (ήταν) να πήγαινα τα παιδιά στην παρέλαση:eek:

Άσε θα ψήσω να τα πάει η μάνα τους:D

 

Keep walking Greece...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Πω πω ρε Γιάννη αύριο είναι (ήταν) να πήγαινα τα παιδιά στην παρέλαση:eek:

Άσε θα ψήσω να τα πάει η μάνα τους:D

 

Keep walking Greece...

 

Έχω πάρα πολύ δουλειά Αντώνη, αν προβάλω το βράδυ θα την ανεβάσω.

Καλή παρέλαση και καλά να περάσετε :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρα πολύ δουλειά Αντώνη, αν προβάλω το βράδυ θα την ανεβάσω.

Καλή παρέλαση και καλά να περάσετε :)

 

Οκ καλό μαγείρεμα:cool:

 

Keep walking Greece...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρα πολύ δουλειά Αντώνη, αν προβάλω το βράδυ θα την ανεβάσω.

Καλή παρέλαση και καλά να περάσετε :)

Γιάννη τα συγχαρητήρια μου, εξαιρετική δουλειά!!!! Μέχρι πριν τρεις μέρες ήμουν με τον πρώτο γαλαξία από τότε που πρωτο εμφανίστηκε και δεν έλεγα να ξεκολλήσω. Πήρα λοιπόν έστω και λίγο καθυστερημένα την απόφαση και να ΄μαι εδώ να έχω πάθει πλάκα με τη δουλειά σου και με τη συνολική απόδοση της συσκευής.

Περί χρονίσματος που αναφέρθηκα πιο πάνω τι έχεις να προτείνεις? Σε ευχαριστώ.

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

γιαννη οτι και να σου πω ειναι λιγο...μπραβο για ακομη μια φορα η 5.2 ειναι και μαμω της ρομ...

δεν εχω κανενα προβλημα ουτε με το su ουτε με την καμερα...ολα δουλευουν αψογα εκτος απο το usb αλλα οπως ειδα το διορθωσες και

αυτο στην v6

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

μπορώ να επιβεβαιώσω ότι το SU και η κάμερα δουλεύουν μια χαρά με το 5.2... Μια ερώτηση παιδιά... Όταν βγεί το v6 θα χρειαστεί να κάνουμε full wipe?
Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Γιάννη αν θελήσω να απεγκαταστησω ένα αρχείο από την rom ανοίγω το ζιπαρισμενο και σε ποιο πεδίο πηγαινω;

data /app ;Η θα δημιουργίσω κανένα πρόβλημα ομαλης λειτουργίας της rom ;

Edited by vitriolis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Γιάννη αν θελήσω να απεγκαταστησω ένα αρχείο από την rom ανοίγω το ζιπαρισμενο και σε ποιο πεδίο πηγαινω;

data /app ;Η θα δημιουργίσω κανένα πρόβλημα ομαλης λειτουργίας της rom ;

 

Σωστό.Εξαρτάται τι θα σβήσεις.

Άκυρο ,η διαδρομή είναι νομίζω system/app

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σωστό.Εξαρτάται τι θα σβήσεις.

Άκυρο ,η διαδρομή είναι νομίζω system/app

 

Εννοώ στο αρχείο πάντα πριν κάνω την εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ στο αρχείο πάντα πριν κάνω την εγκατάσταση.

 

Δεν αλλάζει τίποτα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

είμαι περίεργος να δοκιμάσω το lp2 .. ελπιζω να στρωσει επιτελους το παγωτο...
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

 

Μετά από ενδελεχή χρήση της 5.2 θέλω να εκφράσω τα συμπεράσματα μου που ίσως φανούν χρήσιμα:

 

1) Η κάμερα λειτουργεί άμεσα και χωρίς προβλήματα.

2) Το SuperSU μετά την εγκατάσταση του delete_bloatwares μέσω του GScriptLite λειτουργεί κανονικά.

3) Η επαναφορά των εφαρμογών+ρυθμίσεων (App+Data) με το Titanium έγινε χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Δεν μπόρεσα όμως με τίποτα να επαναφέρω τις ρυθμίσεις της συσκευής (Bluetooth, WiFi κτλ).

4) Σαν Launcher συνεχίζω να χρησιμοποιώ τον Go Launcher EX, μιας και ήμουν πολύ ευχαριστημένος από την λειτουργία του στην 2.3.6. Το μόνο που μπορώ να πω ότι με προβληματίζει με την λειτουργία του στην 5.2 είναι ένα μικρό lag που κάνει με την χρήση το Go Locker. Κάθε φορά που το ξεκλειδώνω χάνεται η οθόνη για κανένα δευτερόλεπτο και επανέρχεται.

5) Και τέλος όπως έχω ξαναπεί το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετωπίζω με την 5.2 είναι ότι δεν υποστηρίζει καθόλου την εφαρμογή της κάρτας Sim της Cosmote 2 σε 1 και έτσι δεν μπορώ να κάνω εναλλαγών μεταξή των 2 γραμμών που έχω στην καρτα. :( Ξέρει κανείς κάτι γι αυτό?

 

Καλοδεχούμενη κάθε συμβουλή για τα παραπάνω.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

 

Μετά από ενδελεχή χρήση της 5.2 θέλω να εκφράσω τα συμπεράσματα μου που ίσως φανούν χρήσιμα:

 

1) Η κάμερα λειτουργεί άμεσα και χωρίς προβλήματα.

2) Το SuperSU μετά την εγκατάσταση του delete_bloatwares μέσω του GScriptLite λειτουργεί κανονικά.

3) Η επαναφορά των εφαρμογών+ρυθμίσεων (App+Data) με το Titanium έγινε χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Δεν μπόρεσα όμως με τίποτα να επαναφέρω τις ρυθμίσεις της συσκευής (Bluetooth, WiFi κτλ).

4) Σαν Launcher συνεχίζω να χρησιμοποιώ τον Go Launcher EX, μιας και ήμουν πολύ ευχαριστημένος από την λειτουργία του στην 2.3.6. Το μόνο που μπορώ να πω ότι με προβληματίζει με την λειτουργία του στην 5.2 είναι ένα μικρό lag που κάνει με την χρήση το Go Locker. Κάθε φορά που το ξεκλειδώνω χάνεται η οθόνη για κανένα δευτερόλεπτο και επανέρχεται.

5) Και τέλος όπως έχω ξαναπεί το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετωπίζω με την 5.2 είναι ότι δεν υποστηρίζει καθόλου την εφαρμογή της κάρτας Sim της Cosmote 2 σε 1 και έτσι δεν μπορώ να κάνω εναλλαγών μεταξή των 2 γραμμών που έχω στην καρτα. :( Ξέρει κανείς κάτι γι αυτό?

 

Καλοδεχούμενη κάθε συμβουλή για τα παραπάνω.

 

Ευχαριστώ.

 

Ψαξε βρες την εφαρμογη stk.apk και περνα την στο system/app

Ισως να ταν στο ζιπακι που κατεβασες το αρχικο...

 

Γιάννη τα συγχαρητήρια μου, εξαιρετική δουλειά!!!! Μέχρι πριν τρεις μέρες ήμουν με τον πρώτο γαλαξία από τότε που πρωτο εμφανίστηκε και δεν έλεγα να ξεκολλήσω. Πήρα λοιπόν έστω και λίγο καθυστερημένα την απόφαση και να ΄μαι εδώ να έχω πάθει πλάκα με τη δουλειά σου και με τη συνολική απόδοση της συσκευής.

Περί χρονίσματος που αναφέρθηκα πιο πάνω τι έχεις να προτείνεις? Σε ευχαριστώ.

Σου εχω απαντησει σε ολες σου τις ερωτησεις για τον υπερχρονισμο που θες ειτε για cpu ειτε για gpu

Αν δε βαλεις κερνελ που να τα υποστηριζει οποια εφαρμογη και να βαλεις oc δε θα δεις

Εγω χρησιμοποιω το voltage control παντως...;)

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

Ψαξε βρες την εφαρμογη stk.apk και περνα την στο system/app

Ισως να ταν στο ζιπακι που κατεβασες το αρχικο...

 

Κατ' αρχάς σ ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση σου. Την βρήκα την εφαρμογή, την μετέφερα στο φάκελο που μου είπες αλλά τίποτα. Στη συνέχεια σκεφτικά να τη ξανακάνω εγκατάσταση μέσα στο φάκελο system/app με αποτέλεσμα να φάει τρελό μπλοκάρισμα το κινητό και να μη βρίσκει με τίποτα σήμα βγάζοντας συνεχώς μια ειδοποίηση 'Η εφαρμογή phone.com σταμάτησε να λειτουργεί' και να μου μπλοκάρει το όλο σύστημα. Στη συνέχεια με τον Root Explorer βρήκα το αρχείο stk.apk στο system/app και το διέγραψα και το τηλέφωνο λειτουργεί πάλι κανονικά χωρίς όμως τη δυνατότητα εναλλαγής γραμμής..... :(

 

Κάποια άλλη λύση μήπως παίζει?????

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εκκαθαριση αλλα τζιφος και παλι...την εχω κατεβασει τρεις φορες την ρομ και την εχω εγκαταστησει αλλα παλι τα ιδια,ενω στην 10.4 δουλευει κανονικα:blink:

 

κανε εκκαθάριση δεδομένων στην ΣΥΛΛΟΓH (και στις δυο), εμενα έτσι λύθηκε το πρόβλημα!

 

Γιάννη είσαι ΘΕOΣ!

Η Rom πετάει, χίλια ευχαριστώ!!!

Edited by menios
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω ανοίξει το τορεντ και περιμένω.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

http://img.tapatalk.com/4f83727b-4cee-a2e2.jpg

Έτοιμος για την καινούρια ωμέγα:rolleyes:

 

Keep walking Greece...

 

Ωραίο θέμα Tonysac

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...