Jump to content

Ανιχνευτής μετάλλων ενοικίαση


sv2evs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

 

ενδιαφέρομαι να βρω για ενοικίαση έναν ανιχνευτή μετάλλων, καθώς θέλω να ψάξω για ένα πολύτιμο αντικείμενο.

 

Το αντικείμενο είναι χρυσός/λευκόχρυσος και θα ήθελα πληροφορίες για καταστήματα που ίσως νοικιάζουν ανιχνευτή και φυσικά σε λογική τιμή.

 

τοποθεσία:θεσσαλονίκη

 

δεν θα ήθελα να αγοράσω κάποιον ανιχνευτή από το ebay γιατί πρώτον δεν γνωρίζω ποιός θα κάνει την δουλειά που θέλω και δεύτερον δεν θα τον χρειαστώ για κάτι άλλο στο μέλλον.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

εχει ενα μαγαζι στην εγνατία,προς βούλγαρη που νοικιαζει μηχανηματα.δεν γνωριζω ωστοσο αν νοικιαζει ανιχνευτες μεταλλων.

εξ οσων γνωριζω η αγορα ενος μηχανηματος κοστιζει γυρω στα 1000 και κατι ευρω,οποτε η τιμη ενοικιασης σιγουρα θα σε συνεφερε.

στον χρυσο οδηγο κοιταξες?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εχει ενα μαγαζι στην εγνατία,προς βούλγαρη που νοικιαζει μηχανηματα.δεν γνωριζω ωστοσο αν νοικιαζει ανιχνευτες μεταλλων.

εξ οσων γνωριζω η αγορα ενος μηχανηματος κοστιζει γυρω στα 1000 και κατι ευρω,οποτε η τιμη ενοικιασης σιγουρα θα σε συνεφερε.

στον χρυσο οδηγο κοιταξες?

 

Βρήκα με εκατό ευρώ από το Ίντερνετ αγορά αλλά δεν ξέρω αν θα ανιχνεύσει αυτό που θελω· ξέρεις όνομα καταστήματος;

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη κιολας αλλα οταν ενα μηχανημα κοστιζει 1000 και πανω και το βρισκεις με 100 ευρω αλλου, 2 σεναρια παιζουν

1. οσοι αγοραζουν τετοια μηχανηματα εχουν ωραιο ποπουλη και προσφερεται για πιασιμο

2. με αυτο θα ανιχνευεις καπακια μπυρας.

 

ονομα μαγαζιου οχι,δε θυμαμαι..αλλα μη σε παρω και στο λαιμο μου πως θα βρεις σιγουρα εκει τετοιο μηχανημα.ξερω πως εχει κλαρκ, σκαπτικα ,κοπτικα, τετοια.

ο χρυσος οδηγος δε βοηθησε να υποθεση ε?

 

αν περασω απο το μαγαζι παντως αυτες τις μερες θα ρωτησω..και αν εχει ο θησαυρος 70-30%:p

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη κιολας αλλα οταν ενα μηχανημα κοστιζει 1000 και πανω και το βρισκεις με 100 ευρω αλλου, 2 σεναρια παιζουν

1. οσοι αγοραζουν τετοια μηχανηματα εχουν ωραιο ποπουλη και προσφερεται για πιασιμο

2. με αυτο θα ανιχνευεις καπακια μπυρας.

 

ονομα μαγαζιου οχι,δε θυμαμαι..αλλα μη σε παρω και στο λαιμο μου πως θα βρεις σιγουρα εκει τετοιο μηχανημα.ξερω πως εχει κλαρκ, σκαπτικα ,κοπτικα, τετοια.

ο χρυσος οδηγος δε βοηθησε να υποθεση ε?

 

αν περασω απο το μαγαζι παντως αυτες τις μερες θα ρωτησω..και αν εχει ο θησαυρος 70-30%:p

 

1. συμφωνώ, δεν έχω την διάθεση να με εκμεταλευτούν γι'αυτό και ρωτάω ποιός γνωρίζει περισσότερα.

2. δεν θέλω να βρω καπάκι μπύρας

 

όσο για τον "θυσαυρό" δεν αξίζει τον κόπο να το μοιραστούμε...;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κανείς άλλος για κάποιο κατάστημα;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πάτησε Εδώ για Περισσότερα

 

Παιδία ρίχτε και μια ματιά σε αυτόν , ένας γνωστός ενοικίαση ανιχνευτή από εδω και από ότι άκουσα ήταν ευχαριστημένος.

https://sites.google.com/site/anixneutesxrusou

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε Εδώ για Περισσότερα

 

Παιδία ρίχτε και μια ματιά σε αυτόν , ένας γνωστός ενοικίαση ανιχνευτή από εδω και από ότι άκουσα ήταν ευχαριστημένος.

https://sites.google.com/site/anixneutesxrusou

:lol::lol::lol:

 

email ιταλίας ; Που έχει έδρα, γνωρίζουμε ;

Link to comment
Share on other sites

Είναι από Αθήνα και έμαθα ότι στέλνει ανιχνευτές για ενοικίαση σε όλη την Ελλάδα βρήκα και ένα τηλέφωνο τους από τον φίλο μου 6974115407 :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Και όταν βρεις καμιά λύρα μην μας ξεχάσεις χαχαχααχα :X:

Link to comment
Share on other sites

στέλνει σε όλη τη Ελλάδα; Φαντάζομαι ότι θα χρεώνει περισσότερο...
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστείς καλό μηχάνημα και κάποιο που να ξέρει να το δουλεύει σωστά! Ειδάλλως μπορεί να περάσεις πάνω από το "αντικείμενο" που ψάχνεις και να μην χτυπήσει καν το μηχάνημα.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστείς καλό μηχάνημα και κάποιο που να ξέρει να το δουλεύει σωστά! Ειδάλλως μπορεί να περάσεις πάνω από το "αντικείμενο" που ψάχνεις και να μην χτυπήσει καν το μηχάνημα.. :)

 

γιατί τόση "εξιδίκευση" στην αναζήτηση ; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω ότι είμαι ειδήμων στο θέμα αλλά έχω κάνει αρκετές συζητήσεις με φίλους που έχουν μηχάνημα και έχω δει πως λειτουργούν. Δεν είναι βρήκαμε το μηχάνημα και ένταξη θα μάθουμε τι υπάρχει από κάτω! Πέρα από το πόσο καλό είναι το μηχάνημα υπάρχουν διάφορες ρυθμίσεις και αυτός που το έχει πρέπει να το έχει δουλέψει καιρό για να να της εκμεταλλευτεί στο έπακρο. Έστω ότι να νοικιάσεις το x μηχάνημα για να χτυπήσεις το ψ μέρος εάν δεν βρεις τίποτα δεν θα μπορείς να είσαι σίγουρος 100% θα πρέπει να δοκιμάσεις και κάποιο άλλο - άλλα μηχανήματα για να βεβαιωθείς. Εάν το μέρος που θέλεις να χτυπήσεις είναι π.χ. η αυλή σου και δεν υπάρχει κίνδυνος να πάει αυτός μόνος του μετά καλύτερα βρες κάποιο με μηχάνημα και πες του να το χτυπήσει και αν δεν βρει τίποτα πάρε και άλλο με άλλο μηχάνημα!! Για το ποσό που θα πάρει αυτές οι συμφωνίες γίνονται πριν πάτε οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω ότι είμαι ειδήμων στο θέμα αλλά έχω κάνει αρκετές συζητήσεις με φίλους που έχουν μηχάνημα και έχω δει πως λειτουργούν. Δεν είναι βρήκαμε το μηχάνημα και ένταξη θα μάθουμε τι υπάρχει από κάτω! Πέρα από το πόσο καλό είναι το μηχάνημα υπάρχουν διάφορες ρυθμίσεις και αυτός που το έχει πρέπει να το έχει δουλέψει καιρό για να να της εκμεταλλευτεί στο έπακρο. Έστω ότι να νοικιάσεις το x μηχάνημα για να χτυπήσεις το ψ μέρος εάν δεν βρεις τίποτα δεν θα μπορείς να είσαι σίγουρος 100% θα πρέπει να δοκιμάσεις και κάποιο άλλο - άλλα μηχανήματα για να βεβαιωθείς. Εάν το μέρος που θέλεις να χτυπήσεις είναι π.χ. η αυλή σου και δεν υπάρχει κίνδυνος να πάει αυτός μόνος του μετά καλύτερα βρες κάποιο με μηχάνημα και πες του να το χτυπήσει και αν δεν βρει τίποτα πάρε και άλλο με άλλο μηχάνημα!! Για το ποσό που θα πάρει αυτές οι συμφωνίες γίνονται πριν πάτε οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας :)

 

μάλιστα,θα το ψάξω περισσότερο παιδιά τότε γιατί το κάνατε να φαίνεται δύσκολο. Δεν πρόκειται για αυλή αλλά για μικρό διαμέρισμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προσοχή:

Η ενοικίαση ανιχνευτών μετάλλων ή οργάνων διασκόπησης του εδάφους είναι παράνομη. Δεν υφίσταται.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή:

Η ενοικίαση ανιχνευτών μετάλλων ή οργάνων διασκόπησης του εδάφους είναι παράνομη. Δεν υφίσταται.

 

απο πότε είναι παράνομη η χρήση ;

Link to comment
Share on other sites

...όσοι θέλουν να προσθέσουν κάτι, να το γράψουν με όμορφο τρόπο και χωρίς μπινελίκια...

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε μας πως είναι δυνατών να είναι παράνομη πράξη και όλες οι εταιρείες που πουλανε ανιχνευτές να ενοικιάζου ? όταν έψαχνε ένας φίλος μου να ενοικίασει πήρε τηλέφωνο τουλάχιστον 10 καταστήματα και όλοι είχαν ανιχνευτές προς ενοικίαση, βέβαια στους περισσότερους οι τιμές ήταν παρανοϊκές άλλα αυτό είναι άλλο θέμα :O:O:O:O:O
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω νοικιάσει 3 φορές ανιχνευτές από Αθήνα από έναν στο Χαϊδάρι και από έναν στο Φάληρο και όλοι μου είπαν ότι δεν είναι νόμιμο αλλά από την πίσω πόρτα ενοικιάζου όλοι , και αν θέλετε και την γνώμη μου και καλά κάνουν δεν καταλαβαίνω γιατί είναι νόμιμο να πουλιέται και παράνομο να νοικιάζονται ? μάλλον το γράφει κάποιος που θέλει να πουλήσει μόνο . όπως και να έχει εγώ το βλέπω μια καλή λύση και οικονομική .
Link to comment
Share on other sites

Κατι μου λεει οτι και η πωληση ειναι παρανομη, η τουλαχιστον παιζουν περιορισμοι! αλλιως θα ειχαμε γεμισει χρυσοθηρες.

 

Οσο για το πως γινεται να ενοικιαζουν εφοσον ειναι παρανομο, ειναι πχ σαν τα ιδιωτικα φροντιστηρια στο κεντρο που μοιραζουν φυλλαδια χυμα οτι αναλαμβανουν και πτυχιακες εργασιες, πραγμα που επισης δεν επιτρεπεται. Αλλα γινεται τοσο ξεδιαντροπα που δεν υποψιαζει κανεναν.

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Εγώ είχα αυτό το δίλημμα να ενοικιάσω η να αγοράσω . Μετά από ερευνά διαπίστωσα ότι η τιμές ενοικίασης είναι πάνω κάτω 100-150 euro / μέρα . Γ' αυτό προτίμησα να αγοράσω. Με λίγο ψάξιμο εντόπισα και αγόρασα τον δικό μου ανιχνευτή μετάλλων από αυτό το ηλεκτρονικό κατάστημα www.anixneutis.com .

 

Εγώ αγόρασα Garrett EURO ACE με 3 χρόνια εγγύηση + δωρεάν παράδοση με κουριερ (μου το στείλανε με ACS σε 2 εργάσιμες ) και η τιμή του είναι μόλις 275.00 € . Πλήρωσα κατά την παραλαβή αφού ελεξα ότι είναι αυτό που παράγγειλα.

 

Εκεί μπορείτε να βρείτε όλα τα διάσημα μοντέλα ανιχνευτές μετάλλων οπός Νοκτά , Garrett , Minelab , Fisher , ΧΡ, White's

 

Μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα απόλυτος πρόβλημα.

 

A ναι ! Έχω βρει μέσα σε ένα σαββατοκύριακο αρκετά αντικείμενα και νομίσματα ( μερικά χρυσά αντικείμενα )

 

Aντε καλή μας τύχη . Πλησιάζει και το καλοκαίρι να σαρώσουμε λίγο τις παράλιες [:D]

 

Η πώληση ανιχνευτή μετάλλων δεν είναι παράνομη ! Αλα ούτε και η κατοχή και η χρήση ανιχνευτή μετάλλων είναι παράνομη Δεν είναι παράνομο να χρησιμοποιώ ανιχνευτή μετάλλου στο οικόπεδο μου για παράδειγμα!! Παράνομο είναι να πας με τον ανιχνευτή σου και να αρχίσεις να σαρώνεις σε Αρχαιολογικοί χώροι
Edited by WriteHow
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...