Jump to content

[ROM] CyanogenMod 9


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν παιζει με το 3g να δεις λιγοτερη καταναλωση... Ειναι απο τα σημαντικοτερα μειονεκτηματα της ics και της jelly bean. Επισης το ροοτ δεν παιζει απολυτως κανενα ρολο στην διαρκεια της μπαταριας.

Εκτος αν απενεργοποιησεις εφαρμογες που ξεκινουν μονες τους με το Autostarts.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν παιζει με το 3g να δεις λιγοτερη κατανωλη... Ειναι απο τα σημαντικοτερα μειονεκτηματα της ics και της jelly bean. Επισης το ροοτ δεν παιζει απολυτως κανενα ρολο στην διαρκεια της μπαταριας.

 

Και τι κανουμε τοτε ? ;):!::blink:

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Η πας σε επισημη ρομ (JW1, η νεοτερες JW5 κλπ) που δεν καταναλωνει σχεδον τιποτα με το 3g μπροστα στην cm, η το κλεινεις οταν δε το χρειαζεσαι. Βαζεις και semaphore και πηγαινει μια χαρα και η επισημη ρομ :)

(ασχετο. Απο πανω αντι για καταναλωση ειχα γραψει κατανωλη... :p)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τοτε εκανα πατατα...θα μεινω τοτε στην CM9 γιατι απο θεμα επιδοσεων ειναι πολυ καλη!!!

Οποιαδηποτε συμβουλη για να κραταει η μπαταρια περισσοτερο.....ειναι δεκτη!!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τοτε εκανα πατατα...θα μεινω τοτε στην CM9 γιατι απο θεμα επιδοσεων ειναι πολυ καλη!!!

Οποιαδηποτε συμβουλη για να κραταει η μπαταρια περισσοτερο.....ειναι δεκτη!!

 

Να παραμεινεις με στοκ κερνελ, να μην εχεις το 3g ανοιχτο χωρις λογο, φωτεινοτητα οχι στο τερμα, και βαλε τις εφαρμογες με μαυρο background...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αν και για κερνελ ισως να δοκιμαζες τον devil. Θυμαμαι πως ηταν καλυτερα τα πραμματα με την μπαταρια. Αλλα οπως και να το κανεις το 3g της ρουφαει το αιμα.
Link to comment
Share on other sites

Ενω σε γενικες γραμμες η ρομ ειναι παρα πολυ καλη, συνεχιζει μου να αλλαζει τον ηχο κλησης στον προεπιλεγομενο απο μονη της, ειναι πολυ σπαστικο και κουραστικο :mad:

 

Νικο, ποια στοκ φορας..;:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ενω σε γενικες γραμμες η ρομ ειναι παρα πολυ καλη, συνεχιζει μου να αλλαζει τον ηχο κλησης στον προεπιλεγομενο απο μονη της, ειναι πολυ σπαστικο και κουραστικο :mad:

 

Νικο, ποια στοκ φορας..;:rolleyes:

 

Εμένα τον Νίκο εννοείς? :p

JW1 είμαι τώρα! Αν και έφαγα ένα άκυρο hard restart χτες και απογοητεύτηκα(πιο hard δε γινόταν, μέχρι και PIN μου ζήτησε πάλι).

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τον Νίκο εννοείς? :p

JW1 είμαι τώρα! Αν και έφαγα ένα άκυρο hard restart χτες και απογοητεύτηκα(πιο hard δε γινόταν, μέχρι και PIN μου ζήτησε πάλι).

 

Ναι βρε εσενα ;)

Αα καταλαβα, εχεις κι εσυ τα δικα σου :p

Πλησιαζει η ωρα για στοκ παλι, και δεν ξερω ποια να επιλεξω :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε εσενα ;)

Αα καταλαβα, εχεις κι εσυ τα δικα σου :p

Πλησιαζει η ωρα για στοκ παλι, και δεν ξερω ποια να επιλεξω :rolleyes:

 

Σε βλέπω μία για cm10 και μία για στοκ :p Εμένα πλησιάζει η ώρα της cm10 μάλλον :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε βλέπω μία για cm10 και μία για στοκ :p Εμένα πλησιάζει η ώρα της cm10 μάλλον :lol:

 

Εχω μπερδευτει, ουτε εγω δεν ξερω οταν και αν φυγω απο την 9.1 σε ποια να παω :mad:

Αμα διαβαζεις απο τον Κωστα τοσους επαινους για την cm10 ε θες δεν θες, θα ψηθεις :p

Δυσκολη αποφαση παντως...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα την Cm9 (για να περναγα υστερα την CM10 και να μην εχανα το ΙΜΕΙ) αλλα εχασα το imei κατα την μεταβαση απο gb σε Cm9..Ουσιαστικα πλεον το imei ειναι 00499901640000.

Δεν εκανα backup, γιατι διαβασα καπου οτι το κανει μονο του...

Ξερω οτι αν φλασαρω παλι την GB λογικα θα ερθει το ΙΜΕΙ.Το θεμα ειναι αν μπορω να επαναφέρω το ΙΜΕΙ μεσω του backup που κανει η CM9?

 

Παντως δεν με ενοχλει.Αν το αφησω ετσι και βαλω Cm10 πειραζει;Τι προτεινετε;

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα,

 

Θελω να κανω μια ερωτηση καθως αντιμετωπιζω ενα προβλημα τις τελευταιες 4-5 μερες. Απο τις 18 Σεπτεμβρη εχω περασει την cm9 στο 9000s και ολα ειναι τελεια μπορω να πω πλην απο την μπαταρια που με το 3g ανοιχτο σε μιση μερα εχει σβησει αλλα οκ αυτο.

 

Εχω ομως το εξης προβλημα. Οταν με καλει καποιος και εγω εχω αποθηκευμενη την επαφη και το ονομα δεν μου δειχνει το κινητο πριν το σηκωσω το ονομα του ανθρωπου που με καλει παρα μονο το τηλεφωνο. Οταν απαντησω μου εμφανιζει το ονομα του συνομιλητη.

 

Ξερετε τι συμβαινει ? Εχω κανει και reboot αλλα τιποτα..εχω φτασει στο σημειο να μαντευω ποιος με καλει καθε φορα :(:(

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Θελω να κανω μια ερωτηση καθως αντιμετωπιζω ενα προβλημα τις τελευταιες 4-5 μερες. Απο τις 18 Σεπτεμβρη εχω περασει την cm9 στο 9000s και ολα ειναι τελεια μπορω να πω πλην απο την μπαταρια που με το 3g ανοιχτο σε μιση μερα εχει σβησει αλλα οκ αυτο.

 

Εχω ομως το εξης προβλημα. Οταν με καλει καποιος και εγω εχω αποθηκευμενη την επαφη και το ονομα δεν μου δειχνει το κινητο πριν το σηκωσω το ονομα του ανθρωπου που με καλει παρα μονο το τηλεφωνο. Οταν απαντησω μου εμφανιζει το ονομα του συνομιλητη.

 

Ξερετε τι συμβαινει ? Εχω κανει και reboot αλλα τιποτα..εχω φτασει στο σημειο να μαντευω ποιος με καλει καθε φορα :(:(

 

Αν δεν κανω λαθος πρεπει να περιμενεις 3-4 δευτερολεπτα και μετα εμφανιζεται κανονικα.

Σε εμενα αυτο συνεβαινε :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος πρεπει να περιμενεις 3-4 δευτερολεπτα και μετα εμφανιζεται κανονικα.

Σε εμενα αυτο συνεβαινε :rolleyes:

 

 

Ουτε μετα απο 3-4 δευτ. Πρεπει να το σηκωσω για να δειξει :(:(

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Εχω ομως το εξης προβλημα. Οταν με καλει καποιος και εγω εχω αποθηκευμενη την επαφη και το ονομα δεν μου δειχνει το κινητο πριν το σηκωσω το ονομα του ανθρωπου που με καλει παρα μονο το τηλεφωνο. Οταν απαντησω μου εμφανιζει το ονομα του συνομιλητη.

 

Ξερετε τι συμβαινει ? Εχω κανει και reboot αλλα τιποτα..εχω φτασει στο σημειο να μαντευω ποιος με καλει καθε φορα :(:(

 

Παιδια το προβλημα συνεχιζει δεν βλεπω ουτε ενω χτυπαει μετα απο 3-4 δευτερολεπτα δεν εμφανιζει το ονομα που με καλει παρα μονο τον αριθμο. Μετα απο επανεκκινηση επανερχεται.Μηπως φταει η Rom ??

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το προβλημα συνεχιζει δεν βλεπω ουτε ενω χτυπαει μετα απο 3-4 δευτερολεπτα δεν εμφανιζει το ονομα που με καλει παρα μονο τον αριθμο. Μετα απο επανεκκινηση επανερχεται.Μηπως φταει η Rom ??

 

Που έχεις περασμένες τις επαφές;

Αν τις έχεις στο gmail, τις βλέπεις κανονικά στο pc;

Δοκίμασες να κάνεις clear data στο phone app; (δε ξέρω αν θα χάσεις επαφές, δική σου η ευθύνη)

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Που έχεις περασμένες τις επαφές;

Αν τις έχεις στο gmail, τις βλέπεις κανονικά στο pc;

Δοκίμασες να κάνεις clear data στο phone app; (δε ξέρω αν θα χάσεις επαφές, δική σου η ευθύνη)

 

Γεια σου Mico,:)

 

Ναι οι επαφες ειναι περασμενες στο gmail και τις βλεπω κανονικα.

Clear Data πως κανω ?

Το θεμα ειναι οτι μια δειχνει αναγνωριση μια οχι. Μηπως η 9.1.0 rom μου εχει θεματακι ??

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Mico,:)

 

Ναι οι επαφες ειναι περασμενες στο gmail και τις βλεπω κανονικα.

Clear Data πως κανω ?

Το θεμα ειναι οτι μια δειχνει αναγνωριση μια οχι. Μηπως η 9.1.0 rom μου εχει θεματακι ??

 

Και με την CM9 και με την CM10, μερικές φορές, παρατηρώ κι εγώ μια καθυστέρηση στην αναγνώριση εισερχόμενης κλήσης, το πολύ 3 δευτερόλεπτα. Πάντα όμως γίνεται αναγνώριση

για clear data: menu button/Manage apps/all, βρίσκεις την εφαρμογή phone, την επιλέγεις και κάνεις clear data. ΠΡΟΣΟΧΗ: δε γνωρίζω τι θα διαγραφεί!

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να διαγραφούν οι επαφές με καθάρισμα δεδομένων του phone.apk :p

 

Σίγουρα, αφού τις έχει στο gmail. Tί διαγράφεται όμως;

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει και και στην CM10 γιατί το post μιλάει για την ICS

Samsung Galaxy S

CyanogenMod 10.2 Stable

Kernel.......: Stock

Modem......: XXJVT

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση είναι; Αν ρωτάς για την διαγραφή δεδομένων του phone ναι το ίδιο είναι και στην ICS.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα....εχω cm9 και απο σημερα ετσι ξαφνικα αρχισε να κανει επανεκινισεις μονο του κα8ε 1 λεπτο....του βγαζω την μπαταρια αλλα ανοιγη μονο του και συνεχιζει να κανει...ξερεται τι συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

Μπες CWM Recovery και κάνε wipe cache/dalvik cache.

Επίσης μήπως έχεις εγκαταστήσει πρόσφατα καμιά εφαρμογή; Ίσως να σου κάνει αυτή την ζημιά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...