Jump to content

Alcatel OT-995


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια σας παρακαλω πολυ να με βοηθησει καποιος που γνωριζει.

Το κινητο ανοιγει μεχρι το λογκο της alcatel κλεινει μονο του και ξανανοιγει παλι μεχρι το logo και ξανα τα ιδια..

Μεχρι να του τελειωσει η μπαταρια.. Δεν μπορω να μπω σε recovery mode μονο σε download mode ειχα καταφερει να μπω

(και δεν θυμαμαι καν ποια κουμπια πατησα).

Αυτο ειχε συμβει παλιοτερα αλλη μια φορα οταν ηταν εντος εγγυησης και μου το φτιαξανε.

Αρα σιγουρα φτιαχνεται.. Το κινητο εχει συηναισθηματικη αξια για μενα και θελω να το φτιαξω.

Το προβλημα αυτο προκυπτει αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αφοτου το χω αναβαθμισει σε ICS.

Μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω για να περασω τη stock ρομ??

Δεν μπορω να βρω στο ιντερνετ πως μπαινουμε σε download mode ποσο μαλλον τα υπολοιπα.. :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις δοκιμάσει να κρατήσεις πατημένο το Volume UP + POWER button και να τα αφήσεις, αφού σου κάνει ΔΥΟ δονήσεις;
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται, Μονο που δν εκανε ποτε 2 δονησεις, εκανε μια κι εμενε στο logo της alcatel.

Δν μπορουσα ν μπω σε καν recovery mode.

Μετα απο 2 χρονια καταφερα να βρω τη λυση και θα τη γραψω για οποιον αλλον ενδιαφερεται.

 

Φορτιζουμε πρωτον τη μπαταρια

(επειδη εμενα οταν το βαζα για φορτιση μου αναβοσβηνε αυτοματα οποτε δεν φορτωνε πουε η μπαταρια αρκετα..

Πηρα εναν universal φορτιστη μπαταριων απ το ebay με 2 ευρω, μια πλαστικουρα που κανει μια χαρα τη δουλεια του,

Τ αφηνουμε μιαμιση ωριτσα περιπου και βαζουμε τη μπαταρια στο κινητο)

 

Παταμε VolumeUp + Power button ταυτοχρονα.. Μετα την πρωτη δονηση αφηνουμε τα πληκρα και παταμε (προσωπικα το πατησα 2-3 φορες αν κ νομιζω μια φτανει σιγουρα) το VolumeDown.

Ετσι μου βγαλε ενα τριγωνακι κ το εικονιδιο του android..

Ουσιαστικα ετσι μπαινει σε download mode.

Στον υπολογιστη κατεβαζουμε το One Touch Upgrade Q 2.7.1

 

Εδω ειναι το official link

 

http://www.alcatelonetouch.com/gr/support/download/ot-995.html

 

Το εγκαθιστουμε.

Συνδεουμε το κινητο με τον υπολογιστη

(με καλωδιο usb εννοειται)

Ανοιγουμε το OneTouchUpgrade που εγκαταστησαμε προηγουμενως..

Επιλεγουμε το μοντελο του κινητου μας αν δεν το βγαλει αυτοματα και παταμε εναρξη.

Περιμενετε να παει 100% και τελος.

 

Μεχρο το 20% μυ φορτωνε κανονικα

μετα στο 20% σκαλωσε επι μιση ωρα..

Ειπα να το αφησω και καλα εκανα.

Μεχρι να τελειωσει η διαδικασια μου πηρε ενα 10ωρο (ισως εφταιγε κ το λαπτοπ της μανας μου που ναι λιγο καθυστερημενο).

Οποτε υπομονη..

 

Τ εγραψα οσο πιο αναλυτικα μπορουσα.

Παρ αυτα ν εχει καποιος αποριες και ξερω την απαντηση ευχαριστως να βοηθησω.

 

**** Ενα σφαλμα που μου προεκυψε πολλες φορες ηταν οτι οταν ανοιγα το OneTouchUpgrade δεν εβισκε συσκευη..

Πρεπει ν περιμενετε μεχρι να εγκαταστηθουν αυτοματα οι usb drivers (εχει ενα εικονιδιακι στην μπαρα κατω δεξια αν κ μου το βγαλε αυτοματα και σε παραθυρο)

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι αν θυμαμαι καλα στο προγραμμα της alcatel εχει 2 συσκευες 995 για επιλογη .. μια (OT-995) και μια (alcatel one touch 995) να επιλεξεις την πρωτη..για κανε μια δοκιμη
Link to comment
Share on other sites

Σ εμενα πηγαινε αυτο?

Ρωταω γιατι αν ναι.. δν εχω δει την αλλη επιλογη που λες επειδη ειχε διαλεξει αυτοματα το μοντελο μ κ πατησα λατ ευθειαν εναρξη.

Ομως ετσι κ αλλιως τωρα το λυσα τ προβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

Σ εμενα πηγαινε αυτο?

Ρωταω γιατι αν ναι.. δν εχω δει την αλλη επιλογη που λες επειδη ειχε διαλεξει αυτοματα το μοντελο μ κ πατησα λατ ευθειαν εναρξη.

Ομως ετσι κ αλλιως τωρα το λυσα τ προβλημα :)

 

ναι αλλα αφου το ελυσες ολα καλα...:):)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...