Jump to content

[Εφαρμογή] Ti tha Fame? | Greek Delivery


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://img137.imageshack.us/img137/423/titlepz.jpg

 

Όλοι έχουμε βρεθεί κάποια στιγμή να ψάχνουμε «απεγνωσμένα», τηλέφωνα σε καταλόγους από Delivery ή στο Internet, αναζητώντας «Τι Θα Φάμε?».

Το «Τι Θα Φάμε?» αποτελεί ένα ηλεκτρονικό κατάλογο για εύκολη ανεύρεση Delivery & Εστιατορίων για όλη την Ελλάδα. Ευχαριστούμε θερμά το foodland.gr το οποίο αποτέλεσε κύριο άξονα της βάσης δεδομένων μας.

Οι κατηγορίες που μπορεί να επιλέξει ο χρήστης είναι: «Fast Food», «Pizza», «Κρέπα», «Εστιατόρια», «Κινέζικο», «Κοτόπουλο» και «Μικρο-γεύματα» ή αν είναι αναποφάσιστος μπορεί να τα επιλέξει όλα!

Ti Tha Fame | Greek Delivery

http://lh6.ggpht.com/3SYA8luBJ494FtiJ2g4Yac3-e0XSpv0Hqnc86ngc8iXnTao1yowRui2vMJs8L_-d-KY=w124http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=https%3A%2F%2Fmarket.android.com%2Fdetails%3Fid%3Dcom.ic3mangr.tithafame&chs=120x120

 

Στην βάση του «Τι Θα Φάμε?» υπάρχουν 29 πόλεις εκ των οποίων καλείτε να επιλέξει ο χρήστης και στην συνέχεια εμφανίζονται οι 3 διαφορετικές επιλογές προβολής.

α) Προβολή «Χάρτη»:

Εμφάνιση της επιλεγμένης κατηγορίας, με αντίστοιχα εικονίδια, πάνω σε χάρτη Google Map, με δυνατότητα κεντραρίσματος στο σημείο που υποδεικνύει στο στίγμα GPS του τηλεφώνου του. Με την επιλογή ενός καταστήματος εμφανίζονται όλες οι πληροφορίες όπως διεύθυνση, τηλέφωνο, ώρες λειτουργίας, ελάχιστη χρέωση και link για το menu (εφόσον υπάρχει δηλωμένο).

β) Προβολή «Ανοιχτά τώρα»:

Έχει αντίστοιχη λειτουργία με την πρώτη αλλά εμφανίζει μόνο τα καταστήματα που έχουν δηλωμένο ωράριο και είναι ανοιχτά αυτή την στιγμή!

γ) Προβολή «Λίστας»:

Η προβολή αυτή είναι ιδιαίτερα χρήσιμη για τους χρήστες που ψάχνουν πληροφορίες για κάποιο συγκριμένο κατάστημα γνωρίζοντας το όνομά του.

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Φυσικά!

Μόνο ο χάρτης επειδή είναι Google Maps μπορεί να μην φορτώσει, αν δεν είναι precached ;)

Αλλά τα τηλέφωνα, διευθύνσεις βαθμολογίες εμφανίζονται κανονικά....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η εφαρμογή τρέχει στο παρασκήνιο ακόμα και μετά από επανεκκίνηση. Είναι λογικό αυτό;
Link to comment
Share on other sites

ναι είναι μια ιδιότητα που την επιβάλει ο πάροχος διαφημίσεων. To Load είναι μικρό παρ όλα αυτα αν νομίζεις ότι επιβαρύνει την συσκευή σου χρησιμοποίησε κάποιον autostart manager :) δεν επηρεάζει την λειτουργικότητα.

Ευχαριστώ για την επισήμανση πάντως! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ναι είναι μια ιδιότητα που την επιβάλει ο πάροχος διαφημίσεων. To Load είναι μικρό παρ όλα αυτα αν νομίζεις ότι επιβαρύνει την συσκευή σου χρησιμοποίησε κάποιον autostart manager :) δεν επηρεάζει την λειτουργικότητα.

Ευχαριστώ για την επισήμανση πάντως! ;)

 

Σήμερα παρατήρησα ότι η εφαρμογή στέλνει και διαφημίσεις στη notification bar. Βασικά σήμερα το κατάλαβα ότι είναι από το tithafame γιατί μου είχαν έρθει και στο παρελθόν και δεν ήξερα που οφείλονται. Υπάρχει περίπτωση να διορθωθεί αυτό; Προσωπικά θα την βγάλω την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα ότι η εφαρμογή στέλνει και διαφημίσεις στη notification bar. Βασικά σήμερα το κατάλαβα ότι είναι από το tithafame γιατί μου είχαν έρθει και στο παρελθόν και δεν ήξερα που οφείλονται. Υπάρχει περίπτωση να διορθωθεί αυτό; Προσωπικά θα την βγάλω την εφαρμογή.

Θα μπορούσες να το περιορίσεις με κάποιον startup loader.

Παρ όλα αυτά κάπως πρέπει να στηριχθεί η ανάπτυξη και η επέκταση της εφαρμογής. (με το ζόρι μια beer έστω :P)

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να το περιορίσεις με κάποιον startup loader.

Παρ όλα αυτά κάπως πρέπει να στηριχθεί η ανάπτυξη και η επέκταση της εφαρμογής. (με το ζόρι μια beer έστω :P)

 

Το είχα περιορίσει. Πάντως υπάρχουν και άλλες δωρεάν εφαρμογές αλλά καμία δεν μου έστελνε διαφημίσεις. Αν ήταν έτσι θα έπρεπε συνέχεια να διαγράφω διαφημίσεις με τόσες εφαρμογές που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα περιορίσει. Πάντως υπάρχουν και άλλες δωρεάν εφαρμογές αλλά καμία δεν μου έστελνε διαφημίσεις. Αν ήταν έτσι θα έπρεπε συνέχεια να διαγράφω διαφημίσεις με τόσες εφαρμογές που έχω.

Παρεχόμενη υπηρεσία είναι :)

Και έχουν αφιερωθεί πολλές ώρες για την ανάπτυξη δεν θα έπρεπε κάπως να στηριχθεί αυτή η προσπάθεια?

Στην τελική μια φορά τις 2 εβδομάδες εμφανίζεται...

Anyway σεβαστή η άποψη σου! ;)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα φίλε μου, για τον κόπο σου θα έπρεπε να ανταμοιφθείς. Δεν διαφωνώ σε αυτό. Θα μπορούσες όμως να το κάνεις με διαφημίσεις εντός της εφαρμογής, όπως κάνουν όλες οι freeware εφαρμογές στο market.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα φίλε μου, για τον κόπο σου θα έπρεπε να ανταμοιφθείς. Δεν διαφωνώ σε αυτό. Θα μπορούσες όμως να το κάνεις με διαφημίσεις εντός της εφαρμογής, όπως κάνουν όλες οι freeware εφαρμογές στο market.

το είχα στις προηγούμενες εκδόσεις και τα payments μου ήταν .60 cent σε 4 μήνες :)

Αν έχεις να μου προτείνεις κάτι εναλλακτικό θα χαρώ πολύ να το ακούσω. Ευχαριστώ! ;)

Edited by iassael
Link to comment
Share on other sites

το είχα στις προηγούμενες εκδόσεις και τα payments μου ήταν .60 cent σε 4 μήνες :)

Αν έχεις να μου προτείνεις κάτι εναλλακτικό θα χαρώ πολύ να το ακούσω. Ευχαριστώ! ;)

 

συνοδοιπόρε συνdeveloper χαρα στο κουράγιο σου, πολύ καλή η εφαρμογή! και πολύ καλη δουλειά!!!

 

Δυστηχώς δεν αναγνωρίζονται οι εργατοώρες μας, και απ ότι βλέπω τα ηλίθια σχόλια και στην εφαρμογή σου δεν λείπουν, μου θυμίζουν τα σχόλια στα βιντεάκια του youtube, ειναι για κλάμματα!

 

Πραγματικά δεν ξαναφτιάχνω εφαρμογή σε ελληνική γλώσσα.. άσε τα ελληνικά και στόχευε global!

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κ ας είναι η φωτιά του να σε κάψει..

http://nikolocogr.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

συνοδοιπόρε συνdeveloper χαρα στο κουράγιο σου, πολύ καλή η εφαρμογή! και πολύ καλη δουλειά!!!

 

Δυστηχώς δεν αναγνωρίζονται οι εργατοώρες μας, και απ ότι βλέπω τα ηλίθια σχόλια και στην εφαρμογή σου δεν λείπουν, μου θυμίζουν τα σχόλια στα βιντεάκια του youtube, ειναι για κλάμματα!

 

Πραγματικά δεν ξαναφτιάχνω εφαρμογή σε ελληνική γλώσσα.. άσε τα ελληνικά και στόχευε global!

 

Αν εννοείς ηλίθιο το σχόλιο που έκανα, επειδή δεν θέλω απλά να δέχομαι spam διαφημίσεις στη notification bar, τότε σου επιστρέφω το χαρακτηρισμό.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς ηλίθιο το σχόλιο που έκανα, επειδή δεν θέλω απλά να δέχομαι spam διαφημίσεις στη notification bar, τότε σου επιστρέφω το χαρακτηρισμό.

 

όπα όχι, ο χαρακτηρισμός πήγενε στα σχόλια που γινονται στο μαρκετ, εσυ έκανες το καλύτερο και το πιο επικοδομητικό πράγμα για μενα, όπως μου αρέσει και μενα στις εφαρμογές μου, μίλησες και είπες την γνώμη σου στον developer, απο εκει και πέρα θέλω να πιστεύω σε λύσεις που κάνουν όλοι λίγο πίσω και ειναι happy ;)

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κ ας είναι η φωτιά του να σε κάψει..

http://nikolocogr.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...