Jump to content

mac air vs acer s3


dvamv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φετος ζήτησα απο τον Αγιο Βασίλη να μου φέρει ένα mac air

 

http://www.plaisio.gr/Laptop-and-Tablet/Notebook/Laptop/Apple-Macbook-Air-Aluminum-MC969GR-Z0MG0007R.htm

 

αλλά στην συνέχεια ειδα και το

 

http://www.plaisio.gr/Laptop-and-Tablet/Notebook/Laptop/Acer-Aspire-S3-951-2464G34iss-LX-RSF02-036.htm

 

Θελω κάτι λεπτό και αλουμινένιο

Τα χαρακτηρηστικα είναι περιπου ιδια και δεν με αφορά ιδιαιτερα το λειτουργικό απο πλευράς χρήσης

 

Τι λέτε ??

 

Καλα χριστουγεννα σε όλους

Edited by dvamv
Link to comment
Share on other sites

Παρόλου που δεν ανοίγει τη σελίδα... δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης!

Πάρε το MacBook Air και δεν θα θέλεις να γυρίσεις σε windows (βέβαια μπορεί να σε δυσκολέψει λίγο στην αρχή)

 

Δεν ξέρω και ποια μοντέλα αναφέρεσαι αλλά MacBook δες 13.3

 

PS: Δεν έχουν καμία σχέση τα χαρακτηριστικά από άποψη επεξεργαστη και ποιότητα κατασκευής. Υπερτερεί κατά πολύ το MAC OS X

Link to comment
Share on other sites

Παρόλου που δεν ανοίγει τη σελίδα... δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης!

Πάρε το MacBook Air και δεν θα θέλεις να γυρίσεις σε windows (βέβαια μπορεί να σε δυσκολέψει λίγο στην αρχή)

 

Δεν ξέρω και ποια μοντέλα αναφέρεσαι αλλά MacBook δες 13.3

 

PS: Δεν έχουν καμία σχέση τα χαρακτηριστικά από άποψη επεξεργαστη και ποιότητα κατασκευής. Υπερτερεί κατά πολύ το MAC OS X

 

ευχαριστω

τωρα τα links ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα (οπώς είπα και παραπάνω) δες Air 13.3 αν θες να το χρησιμοποιείς σαν κύριο. Επειδή ανεβαίνει η τιμή μπορείς να δεις και κάποιο πιο παλιό μοντέλο να μην ξεφύγεις πολύ.

Αξίζει κάθε ευρώ η διαφορά από Air σε Acer

 

Θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος! Από Air σου γράφω τώρα, μάλιστα πρώτης γενιάς το έχω 2-3 χρόνια απροβλημάτιστο!

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις κάτι λεπτό, δες και το zenbook UX31E της Asus.

ευχαριστω αλλα πάμε πολυ ψηλά...δεν νομιζω οτι θα εκμεταλευθω τον ι7 που εχει

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ αυτό το acer σαν φτωχό συγγενή του air μοιάζει! :p Πέρα απ΄τη πλάκα και γω δαγκωτό το air θα πήγαινα μόνο και μόνο για την μπαταρία
Owned HandSets: Nokia 3330- Nokia 6510- Nokia 6600- Samsung D830- Nokia E51- iPhone 3G- Nokia E5- Nokia N9
Link to comment
Share on other sites

παιδια χιλια ευχαριστώ για τις γνωμες σας

Ειμαι για apple απλα έβαλα και στο παιχνιδι το 13.3 pro που εχει τα ιδια λεφτα με το air

Θα πρεπει να κανω συμβιβασμο στο βαρος κτλ αλλα ψηνομαι λόγω μελλοντικης αναβαθμισης σε ram/hdd και εχει καλυτερη συνδεσιμότητα απο το air sd card / lan κτλ

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι για apple απλα έβαλα και στο παιχνιδι το 13.3 pro που εχει τα ιδια λεφτα με το air

 

Τώρα το δυσκόλεψες το θέμα...

Εγώ πάντως επειδή παίρνω το Air σχεδόν καθημερινά στη σχολή μου, το βάρος του και το μέγεθος είναι σαν να έχω ένα παραπάνω βιβλίο...

Μεγάλος παράγοντας είναι η φορητότητα. Όχι πως το PRO είναι πολύ βαρύ αλλά το Air είναι πολύ ελαφρύ!

 

Ρίξε μια ματιά και εδώ maclife.gr να διαβάσεις απόψεις.

 

PS: Αν εγώ που έχω MacBook Air έπρεπε π.χ να το πουλήσω και να πάρω άλλο θα έπαιρνα PRO (το PRO μπορείς να το συνδέσεις και με οθόνη πιο μετά δηλ. σαν MacMini)

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...