Jump to content

Πρόβλημα με motherboard


gio22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανα φορματ και οταν το τελειωνω μου ωγαζει ενα μνμ την ωρα που φορτωνουν τα βάιος {computer case has been opened} to εψαξα σε μερικα φορουμ και λεγανε να κανω τα μπάιος αναβαθμιση με το που το κανω κολαει ο η/υ και δεν δουλευει τιποτα τον κλεινς απο πισω ,τον ξανα ανοιγω και δουλευουν ολλα αλλα δεν φορτονει τα μπαιος και η καρτα γραφικω δεν δινει σημα και ουτε κανει καποιο ηχο

 

mb :MSI K9N Ultra- 2F, AM2, nF 570, DDR2, SATA2/ RAID, 2xGL, AU

garf :ividia 8600gt

ddr2 3x1000hz

trofodotiko: gps-450aa-101a

cpu :intel duo core 2800hz

το τροφοδοτικο δουλευει δοκιμασα αλλες καρτες γραφικων και ραμ αλλα τιποτα , η mb δεν νομιω να φταιει γιατι δεν θα εδινε ρευμα στην καρτα γραφικων

εχω διαβασει το http://www.myphone.gr/forum/archive/index.php/t-142876.html

αλλα δεν με βοηθισε καθολου

Link to comment
Share on other sites

εκανα φορματ και οταν το τελειωνω μου ωγαζει ενα μνμ την ωρα που φορτωνουν τα βάιος {computer case has been opened} to εψαξα σε μερικα φορουμ και λεγανε να κανω τα μπάιος αναβαθμιση με το που το κανω κολαει ο η/υ και δεν δουλευει τιποτα τον κλεινς απο πισω ,τον ξανα ανοιγω και δουλευουν ολλα αλλα δεν φορτονει τα μπαιος και η καρτα γραφικω δεν δινει σημα και ουτε κανει καποιο ηχο

 

mb :MSI K9N Ultra- 2F, AM2, nF 570, DDR2, SATA2/ RAID, 2xGL, AU

garf :ividia 8600gt

ddr2 3x1000hz

trofodotiko: gps-450aa-101a

cpu :intel duo core 2800hz

το τροφοδοτικο δουλευει δοκιμασα αλλες καρτες γραφικων και ραμ αλλα τιποτα , η mb δεν νομιω να φταιει γιατι δεν θα εδινε ρευμα στην καρτα γραφικων

εχω διαβασει το http://www.myphone.gr/forum/archive/index.php/t-142876.html

αλλα δεν με βοηθισε καθολου

 

η μητρικη σου εχει μια λειτουργία/switch που λεγεται Chassis Intrusion Switch Connector και δεν ειναι τιποτα αλλο απο ενα αισθητηρα που ανιχνευει αν το κουτι σου ειναι ανοιχτο ή οχι .

το manual της μητρικης σου λεει: Chassis Intrusion Switch Connector: JCI1

This connector connects to a 2-pin chassis switch. If the chassis is opened, the switch will be short. The system will record this status and show a warning message on the screen. To clear the warning, you must enter the BIOS utility and clear the record

τι μπορεις να κανεις:

α) κατεβαζεις απο το site της MSI καποιο update για το bios και πιθανον λυνεται το προβλημα...

β) αποσυνδεεις το καλωδιο από την μητρικη και βλεπεις τι θα γινει

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...