Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι όποτε θέλω να ψάξω κάτι την ενεργοποιώ... :wacko: περίεργο...
HTC 7 Trophy - Nokia Lumia 800 - iPhone 4 - BlackBerry Z10 - Nokia Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια, καλησπερα!

εχει η αδερφη μου το 800 και ηθελα να ρωτησω αν ξερουμε αν θα παρει καμια αναβαθμιση ακομα, για ΒΤ κτλ, αν θα δουλεψουν σωστα, και γενικα αν θα πλησιασει αλλο τα wp8..γιατι σκεφτομαι να το κρατησω εγω αλλα βλεπω οτι θα μου λειπουν πολλα σε σχεση με το ανδροιδ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδια, καλησπερα!

εχει η αδερφη μου το 800 και ηθελα να ρωτησω αν ξερουμε αν θα παρει καμια αναβαθμιση ακομα, για ΒΤ κτλ, αν θα δουλεψουν σωστα, και γενικα αν θα πλησιασει αλλο τα wp8..γιατι σκεφτομαι να το κρατησω εγω αλλα βλεπω οτι θα μου λειπουν πολλα σε σχεση με το ανδροιδ..

 

το BT που το εχω δε μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα πουθενα το τηλεφωνακι ειναι πανεμορφο και θα το κρατησω κι εγω.:)

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

το BT που το εχω δε μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα πουθενα το τηλεφωνακι ειναι πανεμορφο και θα το κρατησω κι εγω.:)

 

εννοεις οτι στελνεις αρχεια σε ολα και με ολα τα κινητα πχ?εγω τελευταια φορα που δοκιμασα δε μπορουσα, αλλα θα το ξαναδω οταν ερθει (ειναι εξωτερικο το κινητο) γιατι ισως δεν ειχε παρει ολα τα updates τοτε..

συν κατι αλλοι περιορσμοι με τους ηχους κλησης που πρεπει ναναι 60 δευτερολεπτα τραγουδι, με την εξαρτηση απο το zune κτλ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εννοεις οτι στελνεις αρχεια σε ολα και με ολα τα κινητα πχ?εγω τελευταια φορα που δοκιμασα δε μπορουσα, αλλα θα το ξαναδω οταν ερθει (ειναι εξωτερικο το κινητο) γιατι ισως δεν ειχε παρει ολα τα updates τοτε..

συν κατι αλλοι περιορσμοι με τους ηχους κλησης που πρεπει ναναι 60 δευτερολεπτα τραγουδι, με την εξαρτηση απο το zune κτλ

 

ναι κανονικοτατα μουσικη βιντεο και φωτογραφιες στελνω και δεχομαι με το bluetooth τωρα για τους ηχους βαζεις οποιον θες απο τα mp3 που εχεις μεσα και δεν εχεις καμια σχεση με το zune αλλα πρεπει να ειναι συγκεκριμενη διαρκεια το φτιαχνεις εσυ απο το κινητο.

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις πως να διγραψω τον λογαριασμο μου (hotmail) γιατι θα το δωσω (lumia 800 μου ) στην γυναικα μου χωρις να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων:Εχω τις επαφες μου εκει και θελω να μην επανερθουν απο λαθος.Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα, δεν μπορώ να μπω στην κάμερα, κάθε φορά που την ανοίγω δείχνει μια μαύρη οθόνη με τα κουμπιά του zoom in zoom out από κάτω για κλάσματα του δευτερολέπτου, και με πετάει έξω, κατέβα μερικές εφαρμογές για κάμερα, αλλά τα ίδια μαύρη οθόνη

είχε ξανά συμβεί το ίδιο πρόβλημα, με το επόμενο update διορθώθηκε και μετά ξανά το ίδιο

 

Ξέρει κανείς το μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

UPDATE για το κινητό μετά από 1.5 χρόνο συνύπαρξης:

 

Το κινητό πλέον είναι σκέτη απογοήτευση. Σχεδόν καμία εφαρμογή δεν λειτουργεί σωστά, updates δεν γίνονται στις ήδη υπάρχουσες και οι περισσότερες κολλάνε ή χάνουν τις αποθηκευμένες ρυθμίσεις ή τα δεδομένα τους. Εφαρμογές της nokia όπως η εφαρμογή "Μετρητές" είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα εφαρμογής που χάνει τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες update εννοείς για την σχέση σου με το κινητό ε?

Γιατί "πλεον"? Τι άλλαξε? Εμένα το 610 μου την ψιλοπαλεύει ακόμα. Και δεν έχω θέμα με τους μετρητές της ΝΟΚΙΑ...

Μήπως θέλει κανα hard reset?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

απλα να επιβεβαιωσω το θεμα με την εφαρμογη των μετρητων...απορρυθμιστηκε 2 φορες στα καλα καθουμενα αλλα προφανως δεν εχει να κανει με το λειτουργικο...

Off topic τωρα τα windows 7.8 ειναι νεκρο λειτουργικο από αποψη εφαρμογων - μια ματια στο store αποκαλυπτει μονο σαβουρα μαθητευομενων devs και η συγκριση με ενα full working android κινητο ειναι απλα απογοητευτικη...

Καμμια εκπληξη βεβαια αφου το βαρος λογικα εχει πεσει πια στα 8αρια και το Lumia800 παραμενει ενα καλο κινητο για την μανα μου ή μελλοντικο δικο μου δευτεροτριτο :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες update εννοείς για την σχέση σου με το κινητό ε?

Γιατί "πλεον"? Τι άλλαξε? Εμένα το 610 μου την ψιλοπαλεύει ακόμα. Και δεν έχω θέμα με τους μετρητές της ΝΟΚΙΑ...

Μήπως θέλει κανα hard reset?

 

Ναι, προφανώς για την δική μου σχέση με το κινητό. Το "πλέον" πάει στο ότι τα 7.8 είναι dead λειτουργικό. Δεν τους ενδιαφέρει καν τους devs. Για 2ο-3ο κινητό κρατάει ακόμα μόνο και αυτό λόγω κάμερας κυρίως.

Link to comment
Share on other sites

Καλά οτι είναι νεκρό δεν διαφωνεί κανείς, δυστυχώς... Και όντως για 1ο είναι δύσκολο. Όπως είπατε, για κάποιους με λίγες απαιτήσεις κάνουν. Κρίμα.
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ειχα διαβασει για καποιο Update που αφορα την διαρκεια της μπαταριας. Συγκεκριμενα ειναι το 1600.2487.8107.12070 και εγω εχω 1750.0823.8852.12430 . Ετσι το πηρα απο ανταλλαγη που εκανα. Υπαρχει τροπος να επανελεθεις σε προηγουμενη εκδοση; Και βασικα αν γινεται δουλεια με την μπαταρια ή ειναι τσαμπα κοπος. Υπαρχει σοβαρο θεμα τουλαχιστον με εμενα (φορτιση καθημερα με ελαχιστες ωρες χρησης) και δεν ξερω τελικα αν συμφερει να αλλαξω μπαταρια ή οχι. Αν γνωριζει καποιος να μου πει...
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια με χρηση 3g κραταει γυρω στις 12 ωρες..εχεις ποιο καινουργια εκδοση λογισμικου..δεν συμφερει να γυρισεις πισω.
Link to comment
Share on other sites

αν δεν χρησιμοποιεις δεδομενα απο παροχο βαλτο σε e.και για να κραταει ακομα καλυτερα ενεργοποιησε τη εξοικονομηση ενεργειας..ετσι θα σου βγαζει μερα..
Link to comment
Share on other sites

βρηκε αναβαθμιση 7.10.8860.142!!

Την εχει κανει καποιος να μου πει τι παιζει ??Μεχρι τωρα μου δουλευει αψογα και δε θελω προβληματα!!

Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικοτατα μουσικη βιντεο και φωτογραφιες στελνω και δεχομαι με το bluetooth τωρα για τους ηχους βαζεις οποιον θες απο τα mp3 που εχεις μεσα και δεν εχεις καμια σχεση με το zune αλλα πρεπει να ειναι συγκεκριμενη διαρκεια το φτιαχνεις εσυ απο το κινητο.

 

Ποια αναβαθμιση εχεις??

 

Θέματα σταθερότητας πιο πολύ και κάτι θέματα με τα live tiles αν θυμάμαι καλά. Την είχα κάνει στο 610 μου.

 

Για βτ δεν υπαρχει ακομα κατι??Ενας φιλος πιο πανω ειπε οτι λυθηκε το προβλημα με το βτ!!

 

Για το 610 μου εχει βγαλει αυτη:7.10.8779.8

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...