Jump to content

All about Volkswagen


nicos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ηταν στα σχεδια μου να παρω τετοιο αμαξι, αλλα λογω της στουκας και τα λεφτα που χανω δε μπορουσα να παω για το Α3. Anyhow, το γουσταρω το Scirocco και ελπιζω να το ευχαριστηθω περισσοτερο απο το Golf που δεν προλαβα. Παντως μου κανει εντυπωση, ενω υπαρχει οικονομικη κριση η Karenta δεν κανει μια εκπτωση της προκοπης.

 

 

Ευχαριστω :)

 

Σου εύχομαι καλύτερη τύχη με το Scirocco, να το χαρείς, πολλά απροβλημάτιστα χιλιομετρα, και αγρατζούνιστο. Πολύ καλή η επιλογή σου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευτυχως δεν πηρες το Α3. πολλα προβληματα εχει βγαλει απο οτι μου λεει ενας φιλος που δουλευει σε αντιπροσωπια της Audi .

καλο αυτο πυο πηρες αν και εγω ειμαι φανατικος GTI.

να σε ρωτησω. γιατι δεν πηρες το διλιτρο; λιγα λεφτα παραπανω ηθελε και θα ειχες αλλο αμαξι. πολυ καλη επιλογη το αυτοματο κιβωτιο, ειναι ολα τα λεφτα αλλα μαλον το ειχες διαπιστωσει στο golf.

οσο αναφορα τις εκπτωσεις, γιατι να κανουν αφου πουλανε καλα;

αν δειτε τις πωλησεις νεων αυτοκινητων οι ασιατες ειναι αυτοι που εχουν χασει μεγαλο μεριδιο της αγορας και οχι οι γερμανοι.

αλωστε δεν ειναι τυχαιο που στην αγορα μεταχειρησμενων δεν μπορεις να βρεις golf με τιποτα, ουτε καν τα παλιοτερα μοντελα. αμεσως μολις καποιος το πουλαει, υπαρχουν πολλοι που να το θελουν

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως δεν πηρες το Α3. πολλα προβληματα εχει βγαλει απο οτι μου λεει ενας φιλος που δουλευει σε αντιπροσωπια της Audi .

καλο αυτο πυο πηρες αν και εγω ειμαι φανατικος GTI.

να σε ρωτησω. γιατι δεν πηρες το διλιτρο; λιγα λεφτα παραπανω ηθελε και θα ειχες αλλο αμαξι. πολυ καλη επιλογη το αυτοματο κιβωτιο, ειναι ολα τα λεφτα αλλα μαλον το ειχες διαπιστωσει στο golf.

οσο αναφορα τις εκπτωσεις, γιατι να κανουν αφου πουλανε καλα;

αν δειτε τις πωλησεις νεων αυτοκινητων οι ασιατες ειναι αυτοι που εχουν χασει μεγαλο μεριδιο της αγορας και οχι οι γερμανοι.

αλωστε δεν ειναι τυχαιο που στην αγορα μεταχειρησμενων δεν μπορεις να βρεις golf με τιποτα, ουτε καν τα παλιοτερα μοντελα. αμεσως μολις καποιος το πουλαει, υπαρχουν πολλοι που να το θελουν

Αλλη κλαση το Α3;) Οσο αφορα το ερωτημα σου γιατι δεν πηρα το διλιτρο....

5/4/2007 Golf TSi €26500 + 17/3/2009 Scirocco €26800 =€53300!!!

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό το αστείο του DrYannisK όπως και τα επόμενα σχόλια αλλά δυστυχώς....offtopic...:)

thanks...

Link to comment
Share on other sites

έχετε να γράψετε κάτι για το Volkswagen Scirocco????!!!

αγαπητέ DrYannisK ξαναπεριμένεις...δε θα αργήσω...:)

Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις το συστημα ελεγχου πιεσης ελαστικων? Αληθευει οτι δεν δειχνει την πιεση παρα μονο οταν πεσει κατω απο 20? Αν ειναι ετσι τοτε δε χρειαζεται να το βαζουμε, το καταλαβαινουμε και μονοι μας αν παει στα 20 απο τα 32:p
Link to comment
Share on other sites

φυσικά το να κρίνουμε είναι πάντα το πιο εύκολο...να σκεφτεί όμως κάποιος ότι θα έπρεπε να ανοίξει νέο τόπικ ούτε συζήτηση εε??!!!

yeah right....στο θέμα μας...!!!

 

p.s : το ξαναγράφω χύμα μπας και το καταλάβετε...ό,τι είναι offtopic απλά διαγράφεται...that simple!

 

Διαβάστε αυτό - Σας αφορά! Νο 2.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα χτές για 5η 6η φορά στον δρόμο (χτές είδα ένα μπλέ...)

 

Τελικά έχω καταλήξει ότι το πίσω μέρος δεν μου αρέσει καθόλου.....

Όσο ωραίο μου φαίνεται το μπροστά, άλλο τόσο άσχημο μου φαίνεται το πίσω...

111s
Link to comment
Share on other sites

Το είδα χτές για 5η 6η φορά στον δρόμο (χτές είδα ένα μπλέ...)

 

Τελικά έχω καταλήξει ότι το πίσω μέρος δεν μου αρέσει καθόλου.....

Όσο ωραίο μου φαίνεται το μπροστά, άλλο τόσο άσχημο μου φαίνεται το πίσω...

 

πολυ χαμηλοκωλικο εεεεε αχ τι λεξη ηταν αυτη :blink:

Link to comment
Share on other sites

Το είδα χτές για 5η 6η φορά στον δρόμο (χτές είδα ένα μπλέ...)

 

Τελικά έχω καταλήξει ότι το πίσω μέρος δεν μου αρέσει καθόλου.....

Όσο ωραίο μου φαίνεται το μπροστά, άλλο τόσο άσχημο μου φαίνεται το πίσω...

 

Θα διαφωνήσω μαζι σου το ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ είναι τέλειο και ξεχωριστό σε σχέση με ολα τα άλλα οχήματα του ομίλου και οχι μόνο, αυτο ειναι που προσδιορίζει το Scirocco, ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟ

Link to comment
Share on other sites

Kαι γω συμφωνω,το πισω μερος αλλα και το μπροστνο ειναι τελειο.Απο τα λιγα μικρα που μου αρεσουν τοσο πολυ.Μονο ομως μην το δειτε σε κοκκινο,ειναι απιστευτα αθλιο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το είδα χτές για 5η 6η φορά στον δρόμο (χτές είδα ένα μπλέ...)

 

Τελικά έχω καταλήξει ότι το πίσω μέρος δεν μου αρέσει καθόλου.....

Όσο ωραίο μου φαίνεται το μπροστά, άλλο τόσο άσχημο μου φαίνεται το πίσω...

 

απο πισω κι εμενα δεν μου αρεσει καθολου σαν σχεδιο.απο μπροστα ειναι ωραιο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια .

Ειμαι υποψηφιος αγοραστης.

Θελω να ρωτησω κατι για το σπορ πακετο.

Αν το επιλεξεις υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαξεις ζαντα?

Και αν ναι με τι κοστος.

π.χ. μπορω να βαλω το πακετο αλλα με τις ζαντες που εχει απ τη μανα του?

iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια .

Ειμαι υποψηφιος αγοραστης.

Θελω να ρωτησω κατι για το σπορ πακετο.

Αν το επιλεξεις υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαξεις ζαντα?

Και αν ναι με τι κοστος.

π.χ. μπορω να βαλω το πακετο αλλα με τις ζαντες που εχει απ τη μανα του?

Μπορεις να βαλεις το σπορ πακετο και να αλλαξεις τις ζαντες να βαλεις Interlagos πχ. και θα πληρωσεις σπορ πακετο+ζαντες. Downgrade δεν μπορεις να κανεις. Να βαλεις το σπορ και να κρατησεις την ζαντα που βαζουν χωρις το πακετο

Link to comment
Share on other sites

Ωχχχ,εκει η8ελα να καταληξω.

Βγαινω πολυ παραπανω μετα νομιζω.

Κατι ακομα θεωρητικο παντως.

Παιζει ρολο στο αν 8α "τραβαει" το αμαξι αν οι ζαντες ειναι 18αρες και 120hp?

Με 17αρες θα πηγαινει καλυτερα?

iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα ναι,καθως οσο αυξανεται το βαρος και οι διαστασεις των ζαντων τοσο περισσοτερη ισχυς θα απαιτειται για να περιστρεφονται.Εφοσον ομως μιλαμε για ελαφρα κραμματα το penalty στην επιταχυνση θα ειναι αναλογικα μικροτερο.Τη διαφορα στο βαρος λογικα μπορεις να τη ρωτησεις στην αντιπροσωπεια,καθως και αν θα παιξει σημαντικο ρολο.

 

Δεν ξερω ποσο βοηθαει αλλα το 1.4 160hp με 18ρες που οδηγησα πηγαινε απροβληματιστα

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα δηλημα...σε τη χρωμα να το παρω?:cry:

 

Λευκο με μαυρη ζαντα η μαυρο.Ειναι τα μονα χρωματα που του πανε παρα πολυ.Μην σου περασει απο το μυαλο το κοκκινο παντως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα δηλημα...σε τη χρωμα να το παρω?:cry:

 

Θεωρητικα το λευκο ειναι το καλυτερο.Μαζι με ηλιοροφη και ανθρακι ζαντες απλα τα σπαει...,ομως αφενος ειναι χρωμα για "θαρραλεους" καθως ή θα το τρεχεις ολη την ωρα στα πλυντηρια ή θα το χεις βρωμικο.Επισης την ιδια επιλογη φαινεται πως εχουν κανει πολλοι καθως το λευκο χρωμα εχει γινει λιγο "σουπα" και 2 στα 3 Scirocco που βλεπω ειναι λευκα.

 

Στο μαυρο δυστυχως χανονται οι μαυρες λεπτομερειες του αμαξωματος (π.χ η μασκα,πλαινα φιλετα)Επισης ειναι εξισου τολμηρη επιλογη με το λευκο καθως αναδεικνυει τη σκονη και τους ανοιχτοχρωμους λεκκεδες

 

Εγω προσωπικα καταληγω στη μεση λυση δηλαδη το blue rising(μπλε ελεκτρικ),που αναδεικυνει τις σκουρες λεπτομερειες του αμαξωματος,ενω δεν τονιζει τοσο τη σκονη

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

lerwnei to leyko??

 

 

paidia dn paizei ayto p lete!!!! me tpt!!!!

 

 

parto leyko... kai as exei gemisei o topos.. dn t katalabainw ayto.. gia sena t pairneis t amaksi.. na aresei prwta se sena.....

 

 

mayro dn t paei....

 

leyko kai me fyme + mayrh zantoula ....... allo pragma!!!!!!!

 

 

xtypa toooo!!!

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

Δεν εγραψα καπου για σκονη.Οταν γραφω λερωνει εννοω λασπες σε μικρο υψος περιμετρικα του αυτοκινητου και χωμα στο μεγαλυτερο μερος της επιφανειας του.Το Δεκεμβριο με τις βροχες χρησιμοποιουσα ενα καθημερινα για την μετακινηση μου και το παιδι που το ειχε αναγκαζοταν να το πλενει καθε 2-3 μερες αλλιως δεν βλεποταν.Προσωπικη πειρα.
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Ωχχχ,εκει η8ελα να καταληξω.

Βγαινω πολυ παραπανω μετα νομιζω.

Κατι ακομα θεωρητικο παντως.

Παιζει ρολο στο αν 8α "τραβαει" το αμαξι αν οι ζαντες ειναι 18αρες και 120hp?

Με 17αρες θα πηγαινει καλυτερα?

 

Με 17άρες την κλιμάκωση του κιβωτίου θα διατηρήσεις σύμφωνη με τον κατασκευαστή αφού όσο μεγαλύτερη είναι η ζάντα τόσο μεγαλύτερο "πάτημα" έχουμε, τόσο "μακραίνουν" οι σχέσεις.

 

Πάντως, την μεγαλύτερη διαφορά θα την δεις στον τομέα της άνεσης. Σου συστήνω ανεπιφύλακτα τις μικρές ζάντες για τους ελληνικούς δρόμους. Σημείωσε πως έχω οδηγήσει και τα τρία Scirocco με όλους τους συνδυασμούς. Κορυφή το δίλιτρο, καλό και άγιο το DSG, αλλά αποστειρώνει κάπως την οδήγηση. Προτιμώ 2.0 TSI με manula.

Link to comment
Share on other sites

οταν γραφεις μακραινουν οι σχεσεις αναφερεσαι στο "effective gear ratio" και οχι στην εργοστασιακη κλιμακωση του κιβωτιου η οποια λογικα χρειαζεται μηχανικη παρεμβαση για να αλλαξει,ετσι δεν ειναι?
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...