Jump to content

Sony Ericsson "Live with Walkman"


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά εμένα δεν μου εμφανίζει καμία αναβάθμιση ούτε το pc companion ούτε το sony ericsson setup. Τι μπορεί να φταίει?
OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

Κάντε λίγη υπομονή. Δεν είναι δυνατόν να δοθεί η αναβάθμιση σε όλους ταυτόχρονα. Ένας είναι o server, πόσους να εξυπηρετήσει πια!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι φταιει ο σερβερ... Αφου συνδέετε κανονικά στο server και μάλιστα κατεβασα ήδη την τωρινή εκδοση. Mαλλον δεν εχουν διαθέσει ακόμη το ics για όλα τα κινητά. Edited by ManGelasakis
OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω προβλημα με το pc companion. Ενω βρισκει το update, κανει κανονικα την προετοιμασια και μου λεει να αποσυνδεσω και να ξανασυνδεσω το τηλ. κρατωντας το κατω πληκτρο. Μολις το κανω κολλανε τα παντα στα windows και δεν προχωραει το update. μηπως φταιει οτι ειναι xp?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά για βαλτε αν δεν σας ειναι κόπος το Sl number να δούμε σε ποια κινητά είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση γιατί σε εμένα μου εμφανίζει ότι είναι ενημερωμένο αλλά έχω ακόμη GB. To δικό μου Sl number είναι 1253-7324.
OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

αυτά που έχω παρατηρήσει μετά την αναβάθμιση είναι η περισσότερη ελεύθερη εσωτερική μνήμη, το xloud πραγματικά είναι πάρα μα πάρα πολύ δυνατό με αποτέλεσμα να μην αντέχω τόσο δυνατά την ένταση του ήχου και το απενεργοποίησα (δε νομίζω να υπάρχει ή να βγει άμεσα κινητό με τέτοια ένταση ήχου). ο web browser είναι ταχύτατος, το multitasking πραγματικά πολύ καλό και η κύλιση του μενού σε καλά επίπεδα. Αυτές είναι οι πρώτες παρατηρήσεις.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως μέχρι να βγει για το κινητό μου το κάνω χειροκίνητα από το flashtool.

 

Οι εντυπώσεις ως τώρα είναι ότι μάλλον είναι πιο ελαφρύ το android 4.0.4 και πηγαίνει πιο γρήγορα το κινητό ανεξάρτητα από το πλήθος των εφαρμογών που έχω εγκαταστήσει και σε αυτό θα ωφείλεται η καλύτερη διαχείρηση εφαρμογών που τρέχουν. Επίσης απο default τρέχουν λιγότερες εφαρμογές κατά την εκκίνηση με αποτέλεσμα να δεσμεύεται λιγότερη ram και να είναι το κινητό πιο γρήγορο χωρίς να lagαρει. Ο kernel όμως είναι ο ίδιος από ότι παρατήρησα οπότε μην περιμένετε τρελές διαφορές στην ταχύτητα. Απλά αυτό που παρατήρησα είναι ότι ενώ με το GB δεν μπορούσα να σταματήσω κάποιες από τις εφαρμογές που έτρεχαν στο παρασκήνιο, τώρα μπορώ με αποτέλεσμα να ελευθερώνεται περισσότερη μνήμη ram και άρα να τρέχει γρηγορότερα το κινητό και αυτό όπως είπα και πιο πριν ωφείλεται μάλλον σε καλύτερη διαχείρηση εφαρμογών.

 

Επίσης υπάρχουν ελάχιστα περισσότερες επιλογές όπως το ξεκλείδωμα της οθόνης μέσω σάρωσης προσώπου το οποίο δουλεύει τέλεια καθώς και ζωντανή ταπετσαρία και πολύ όμορφο λογότυπο κατα την εκίνηση του κινητου. Ο ήχος με το Xloud ενεργοποιημένο μου φαίνεται ότι δυνάμωσε ακόμη περισσότερο με αποτέλεσμα να ακούγετε τόσο δυνατα που αναγκάστικα να το απενεργοποιήσω. Επίσης τα μενού είναι μικρότερα σε μέγεθος...

 

Από bugs δεν έχω βρει κανένα ως τώρα. Δεν έχω καταφέρει ακόμη να βρώ πως μπορώ να αλλάξω το μέγεθος των widgets και παρατήρησα ότι πλέον δεν υπάρχει επιλογή στο μενού της cameras για να ενεργοποιήσεις την μπροστινή κάμερα της πρόσοψης. Κατά τα άλλα όλα μια χαρά...

 

Αυτά... Το επόμενο βήμα είναι το Root...

Edited by ManGelasakis
OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

Εκανα το update σε ICS καλο μεχρι στιγμης οχι τοσο βαρυ . η μπροστινη καμερα υπαρχει στις ρυμισεις που λενε scn auto να ρωτησω ρυθμισεις φωτεινοτητας υπαρχουν μονο στην βιντεοκαμερα και οχι στην καμερα ΄η κανω κατι λαθος? και κατι αλλο screenshot το κινητο οπως ειχε στο 2..3 με το κουμπι απενεργοποησης χαθηκε με τι αντικαταστάθηκε? Edited by transed_
Link to comment
Share on other sites

Εκανα το update σε ICS καλο μεχρι στιγμης οχι τοσο βαρυ . η μπροστινη καμερα υπαρχει στις ρυμισεις που λενε scn auto να ρωτησω ρυθμισεις φωτεινοτητας υπαρχουν μονο στην βιντεοκαμερα και οχι στην καμερα ΄η κανω κατι λαθος? και κατι αλλο screenshot το κινητο οπως ειχε στο 2..3 με το κουμπι απενεργοποησης χαθηκε με τι αντικαταστάθηκε?

 

για screenshot νομίζω πατάς ταυτόχρονα το κουμπι μείωσης της εντασης μαζι με το κουμπί απενεργοποισης και τα κρατάς πατημένα...

OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχει επιλογή πατώντας το on-off μια φορά στιγμιαία σου βγάζει την επιλογή από μόνο του. . . .

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχει επιλογή πατώντας το on-off μια φορά στιγμιαία σου βγάζει την επιλογή από μόνο του. . . .

 

Με το update σε ics δυστυχώς το κατήργησαν,τουλάχιστον στο neo v που έχω τώρα οπότε για screenshots όπως λέει ο φίλος παραπάνω

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ουτε με pc companion ουτε με seus καταφερα να φαω παγωτο. με το που συνδεω το κινητο κλειστο με το volume down πατημενο κολλανε και τα δυο προγραμματα.

Δεν ξερω τελικα αν φταινε τα xp. θα δοκιμασω το απογευμα σε windows 7.

Link to comment
Share on other sites

και εγω με pc companion σε windows 7 64bit εκανα την ενημερωση και μαλιστα γρηγορα σχετικα καλο μεχρι στιγμης το δουλεψα αρκετα και ναι για screenshots πατας το κουμπι απενεργοποιησης και το κουμπι μειωσης ταυτοχρονα και περιμενεις να σου βγαλει το screenshot μετα απο ωρα το βρηκα
Link to comment
Share on other sites

εχει ενα θεματακι με τις γραμματοσειρες τις παραμικρινε ειδικα στην home screen...χοντρικα ειναι καλο το παγωτο αλλα θελει βελτιωσεις στα σημεια...οπως το κομματι της φωτογραφικης και της παρουσιασης των αρχειων...σπαρτιατικα λιτο εκει το gb ηταν πολυ καλυτερο..

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εφαγα και εγω παγωτο με seus win7 64. Πολυ ωραιες εντυπωσεις μεχρι στιγμης. Το μονο που εχω χασει ειναι μια λιστα με επαφες για γρηγορη κληση που ειχα σε ενα απο τα κεντρικα tab. Aν ξερει κανεις που θα τα ξαναβρω ας με κατατοπισει. ευχαριστω για τη βοηθεια ολους.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εφαγα και εγω παγωτο με seus win7 64. Πολυ ωραιες εντυπωσεις μεχρι στιγμης. Το μονο που εχω χασει ειναι μια λιστα με επαφες για γρηγορη κληση που ειχα σε ενα απο τα κεντρικα tab. Aν ξερει κανεις που θα τα ξαναβρω ας με κατατοπισει. ευχαριστω για τη βοηθεια ολους.

δεν θα την βρεις πλεον μονο συντομευσεις επαφων μπορεις να κανεις..η λιστα που εβγαζε η gb...στο ics..παει...:wacko:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματάκι απο χθες που έβαλα το ICS..ενώ έχω ελεύθερο χώρο στη κάρτα μνήμης γύρω στα 50 MB,όποτε τραβάω δοκιμαστικά μια photo και αμέσως τη διαγράφω,μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει διαθέσιμος αποθηκευτικός χώρος και ότι το υπόλοιπο είναι 0 MB..το δοκίμασα 2-3 φορές,διαγράφοντας κάποιες εφαρμογές για να απελευθερώσω πάλι γύρω στα 50 MB,αλλά και πάλι όποτε τραβούσα κάποια photo,παρότι την έσβηνα,πάλι μου μηδένιζε τον ελεύθερο χώρο στη κάρτα μνήμης..Έχει κανείς κάποια ιδέα τι μπορεί να φταίει,μήπως έχω ενεργοποιήσει κάποια ρύθμιση κατά λάθος????:confused:

Απ΄ότι κατάλαβα κάτι πρέπει να παίζει με τον φάκελο .thumbdata3--1967290299 ο οποίος βρίσκεται στον φάκελο DCIM και καταλαμβάνει συνολικά 153 MB..

Edited by MrTolis86
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ρε παιδια με το παγωτο μερικες φορες οταν παω να παρω τηλ κλεινει η γραμμη κατευθειαν. Δεν ειχα τετοιο θεμα πριν
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με το android παρά μόνο με μερικές εφαρμογές που ενώ στο 2.3.4 έτρεχαν μια χαρά στο isc έχουν κάποια bugs.

 

Γιατί σε εμάς είναι διαφορετική η αρχική οθόνη ξεκλειδώματος του isc?

OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

Πολυ σερνεται το τηλεφωνο με το παγωτο σε σχεση μς την 2.3

 

τελικά μετά από λίγες μέρες χρήσης, συμφωνώ μαζί σου. Η υλοποίηση δεν ήταν και τόσο επιτυχημένη από τη sony. Ελπίζω να βγει γρήγορα κάποιο update.;)

frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson "Live with Walkman"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...