Jump to content

Samsung Galaxy Xcover (S5690)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτη ηταν μια παραμετρος που δεν ειχα σκεφτει.Η επισημη Samsung παντως,μεσω της υποστηριξης της,λεει οτι μπορει σε μορφη MP4 ισως να μην υπαρχει προβλημα.Ευχαριστω πολυ παντως :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

 

Παιδιά είμαι νέος στην κοινότητα, όπως και στα "έξυπνα τηλέφωνα". Μπορεί κανένας να μου πεί αν μπορώ να ρουτάρω το Samsung X Cover S5690;

Διάβασα αρκετά θέματα στο forum για το πως γίνεται (π.χ με το "one click root")αλλά δεν ξέρω αν ισχύουν για το κινητό μου. Αν δεν ισχύουν τι μπορώ να κάνω;

Έκδοση Αndroid: 2.3.6

Eκδ. Βασικού Φάσματος: S5690XXLG3

Εκδ. Kernel: 2.3.35.7 official.alkon@android#6

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Φίλε Αντώνη καταρχήν καλώς ήρθες!

Θα ήθελα να σε παρακαλεσω να μην ποστάρεις συνεχόμενα μηνύματα..

Όσο για το ερώτημα σου νομίζω ότι αν κατεβασεις αυτό το pdf http://www.mediafire.com/?p0oh96olw9h2v72 και το ακολουθήσεις θα βγάλεις άκρη.. :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω αν αναβαθμιζεται σε ics η σε jb το κινητο γιατι προσπαθω να το αναβαθμισω και δεν μπορω.ειναι μαμα χωρις ρουτ κλπ
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας.θα ηθελα να σας πω τι συνεβη για να ξερετε μηπως σας τυχει και σε σας.μετα 8 μηνες χρησης η συσκευη σταματησε να λειτουργει.ουτε ανοιγε ουτε φορτιζε.για να μην λεω πολλα το εστειλα στο επισημο service.σε 2 εργασιμες ηταν στα χερια μου (μενω εκτος αθηνας).το δια ταυτα.αλλαξανε την κεντρικη πλακετα οπως αναφερει το εντυπο που μου στειλανε αλλαξανε το εξωτερικο περιβλημα γιατι ηταν χτυπημενο(με δικη τους πρωτοβουλια) εβαλαν ζελατινες μπρος πισω και μου το στειλαν με χρεωση δικη τους παρακαλω.νομιζα οτι ητανε καινουργιο το τηλεφωνο.αυτο που εχω να πω ειναι ΜΠΡΑΒΟ στο service.τετοια εξυπηρετηση δεν εχω δει πουθενα ως σημερα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

έχω πρόβλημα με το gps μου στο κινητό.παλιότερα το είχα χρησιμοποιήσει και έπεφτε κοντά στην θέση μου.

τώρα μετα απο λίγους μήνες ούτε καν κοντά.

 

είναι θέμα gps και θέλει αναβάθμιση;

η είναι θέμα ίντερνετ;

(μόνο με ανοιχτό το ίντερνετ έβρισκε θέση και παλιά ,έτσι και αλλιώς)

 

μπορώ να κάνω κάτι;

περισσοτερό με ενδιαφέρει για apps τυπου strava,sport tracker κτλ

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας παιδια! Θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με το GT-S5690. Πριν απο λιγες ημερες εσπασε η οθονη μου και το πηγα σε τεχνικο. Αυτος ειπε οτι εχουν σπασει και οι 2 οθονες και το ποσο ειναι πολυ μεγαλο (100+ ευρω). Η ερωτηση μου ειναι εαν υπαρχουν 2 οθονες ή ειναι μια διπλη π.χ. http://www.think-parts.com/product_view.asp?id=285 ... Οποιος ξερει ας βοηθησει. Ευχαριστω για την βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

μηπως κανεις ?

εκανα αναβαθμιση μεσω υπολογιστη και απο τοτε στο 24ωρο το ρολοι του τηλεφωνου παει μπροστα 15 λεπτα!!!μηπως κανεις ξερει να μου πει?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μπορει να μου απαντησει καποιος φιλος?

εχω το xcover s5690.πριν ενα μηνα που το εκανα αναβαθμιση απο κει και μετα παει μπροστα το ρολοι 15 λεπτα το 24ωρο.αν δεν αλλαξω την ωρα συνεχιζει .την επομενη θα ειμαι μιση ωρα μπροστα!

αν ξερει κανεις φιλος ας μου απαντησει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα Χριστός Ανέστη.

Εχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο και πριν μια εβδομάδα δεν μπορούσε να κάνει boot.Βγάζει στην αρχή το λογότυπο Samsung

και μόλις πάει να εμφανίσει τον κωδικό PIN ξανακάνει boot και πάλι το ίδιο και πάλι το ίδιο.............Στην αρχή έβγαλα την μπαταρία και την ξανάβαλα και δούλεψε όμως την άλλη μέρα μου έκανε το ίδιο και τώρα δεν ανοίγει καθόλου.Σας παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει κάτι ας μου γράψει.Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα.σκεφτομαι να το παρω σαν δευτερη στσκευη....απλα θελω να ρωτησω αν αξιζει....γιατι διαβαζω διαφορα ....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Xcover (S5690)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...