Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

Είχα άσχημες εμπειρίες με μεγαλύτερες που τελικά αποδείχθηκε ότι με κορόδευαν γι'αυτό:rolleyes: ....

Αν και συμφωνώ μαζί σου ότι είναι δύσκολο να βρεις κοπέλα στη ηλικία μου (13-14) που να μη θέλει ο κόσμος να γυρίζει γύρω της:)

 

Φίλε μου, δεν έχει σημασία τι θέλει αυτή,

σημασία έχει τι θέλεις εσύ......:) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου, δεν έχει σημασία τι θέλει αυτή,

σημασία έχει τι θέλεις εσύ......:) :)

 

Τι θέλω... χμ... για να δούμε.

Θα ήθελα μια κοπέλα που να κάνουμε παρέα, να μη ντρέπετε (πολύ), να συζητάμε, να υπάρχουν όμως και μερικές στιγμές αμηχανίας, να μη σε παρατά στη μέση της κουβέντας για να μιλήσει με τις φίλες της, και να να ΜΗ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΣΕ 1 ΜΗΝΑΑΑΑΑΑΑΑ:mad:

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλω... χμ... για να δούμε.

Θα ήθελα μια κοπέλα που να κάνουμε παρέα, να μη ντρέπετε (πολύ), να συζητάμε, να υπάρχουν όμως και μερικές στιγμές αμηχανίας, να μη σε παρατά στη μέση της κουβέντας για να μιλήσει με τις φίλες της, και να να ΜΗ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΣΕ 1 ΜΗΝΑΑΑΑΑΑΑΑ:mad:

Εθνική... :lol:

Ξεκινάς από 6 μήνες και μπορείς να φτάσεις χρόοοοονια! Εννοείται άτοκα! :lol: :lol:

Σταθερή σχέση. :D

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Εθνική... :lol:

Ξεκινάς από 6 μήνες και μπορείς να φτάσεις χρόοοοονια! Εννοείται άτοκα! :lol: :lol:

Σταθερή σχέση. :D

 

Αυτή θέλει πολλά φράγκα :p :p

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Αυτή θέλει πολλά φράγκα :p :p

Έχει όμως τα πιο πολλά στάνταρ που έχεις θέσει... :lol: :p

Ε κάνε κι εσύ μια υποχώρηση... :D

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλω... χμ... για να δούμε.

Θα ήθελα μια κοπέλα που να κάνουμε παρέα, να μη ντρέπετε (πολύ), να συζητάμε, να υπάρχουν όμως και μερικές στιγμές αμηχανίας, να μη σε παρατά στη μέση της κουβέντας για να μιλήσει με τις φίλες της, και να να ΜΗ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΣΕ 1 ΜΗΝΑΑΑΑΑΑΑΑ:mad:

 

συγνώμη που θα σε στεναχωρήσω αλλά στην ηλικία των 13 δεν νομίζω να βρείς αυτό που ζητάς, ρε παιδιά είστε πολύ μικροί για να κοιτάτε για έρωτες κτλ δεν νομίζετε? κοίτα εκεί να περνάς καλά και τα σοβαρά θα έρθουν αργότερα.Πρός το παρών κοίτα να περνάς όμορφα και μην πολυδίνεις σημασία σε τέτοια παιδικά καμώματα τύπου εκεί που μιλούσαμε με παράτησε για να πάει στις φίλες της:X , το κοριτσάκι προφανώς είναι και κοριτσάκι απλά, δηλαδή παίζει ακόμη όπως πολύ καλά θα κάνεις να κάνεις και σύ έτσι :)

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι η ηλικια εχει να κανει με μια σχεση.....

στα 15 μου εκανα την πρωτη σχεση που κρατησε 3 χρονια και 4 μηνες με μια κοπελα σχεδον 4 χρονιε μεγαλυτερη μου φυσικα μετα ηρθε η ρουτινα και χωρισαμε με τον πλεον καλυτερο και ειλικρινη τροπο δεν σε θελω δεν με θελεις και παπαλα

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη που θα σε στεναχωρήσω αλλά στην ηλικία των 13 δεν νομίζω να βρείς αυτό που ζητάς, ρε παιδιά είστε πολύ μικροί για να κοιτάτε για έρωτες κτλ δεν νομίζετε? κοίτα εκεί να περνάς καλά και τα σοβαρά θα έρθουν αργότερα.Πρός το παρών κοίτα να περνάς όμορφα και μην πολυδίνεις σημασία σε τέτοια παιδικά καμώματα τύπου εκεί που μιλούσαμε με παράτησε για να πάει στις φίλες της:X , το κοριτσάκι προφανώς είναι και κοριτσάκι απλά, δηλαδή παίζει ακόμη όπως πολύ καλά θα κάνεις να κάνεις και σύ έτσι :)

Εδώ άλλοι/ες έχουν πατήσει 30 και βάλε και δεν έχουν βρει αυτό που ζητάνε... :lol: :rolleyes:

 

Και πάλι κάποιες φορές νομίζουν ότι το έχουν βρει αλλά χάνεται με το καιρό (τώρα μιλάω γενικότερα μη κολλήσεις στην ηλικία). ;)

 

Παίζει ποοολλά παιχνίδια ο έρωτας. Και όσο είμαστε άνθρωποι δεν παύουμε να είμαστε και ευάλωτοι... Με ότι αυτό συνεπάγεται. Θετικό ή αρνητικό.

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Εδώ άλλοι/ες έχουν πατήσει 30 και βάλε και δεν έχουν βρει αυτό που ζητάνε... :lol: :rolleyes:

 

Και πάλι κάποιες φορές νομίζουν ότι το έχουν βρει αλλά χάνεται με το καιρό (τώρα μιλάω γενικότερα μη κολλήσεις στην ηλικία). ;)

 

Παίζει ποοολλά παιχνίδια ο έρωτας. Και όσο είμαστε άνθρωποι δεν παύουμε να είμαστε και ευάλωτοι... Με ότι αυτό συνεπάγεται. Θετικό ή αρνητικό.

 

Αλλοι βέβαια δεν ζητάνε τίποτα......

υπάρχουν κι αυτοί.......:cool: :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αλλοι βέβαια δεν ζητάνε τίποτα......

υπάρχουν κι αυτοί.......:cool: :cool:

Εδώ δε σε πιάνω. :rolleyes:

Τι εννοείς με το τίποτα; :)

Μου φαίνεται λίγο αόριστο. Μπορείς να με βοηθήσεις προσδιορίζοντάς το; :)

 

Δηλαδή μπορείς εσύ να μείνεις ικανοποιημένος για πάντα με το τίποτα;

Δεν σε ενδιαφέρει κανενός είδους συναίσθημα; Σε ρωτάω πριν καν μου απαντήσεις γιατί εγώ το τίποτα το δέχομαι σαν έννοια ως κενό. 0

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη που θα σε στεναχωρήσω αλλά στην ηλικία των 13 δεν νομίζω να βρείς αυτό που ζητάς, ρε παιδιά είστε πολύ μικροί για να κοιτάτε για έρωτες κτλ δεν νομίζετε? κοίτα εκεί να περνάς καλά και τα σοβαρά θα έρθουν αργότερα.Πρός το παρών κοίτα να περνάς όμορφα και μην πολυδίνεις σημασία σε τέτοια παιδικά καμώματα τύπου εκεί που μιλούσαμε με παράτησε για να πάει στις φίλες της:X , το κοριτσάκι προφανώς είναι και κοριτσάκι απλά, δηλαδή παίζει ακόμη όπως πολύ καλά θα κάνεις να κάνεις και σύ έτσι :)

 

Kακό είναι να προσπαθείς να βρεις έναν άνθρωπο που να περνάς καλά, να μοιράζεσε μαζί του πράγματα (όχι όλα Ανδρέα, μερικά :) ), και γενικά να μη νοιώθεις μόνος;

 

Εδώ δε σε πιάνω. :rolleyes:

Τι εννοείς με το τίποτα; :)

Μου φαίνεται λίγο αόριστο. Μπορείς να με βοηθήσεις προσδιορίζοντάς το; :)

 

Δηλαδή μπορείς εσύ να μείνεις ικανοποιημένος για πάντα με το τίποτα;

Δεν σε ενδιαφέρει κανενός είδους συναίσθημα; Σε ρωτάω πριν καν μου απαντήσεις γιατί εγώ το τίποτα το δέχομαι σαν έννοια ως κενό. 0

 

Εννοεί (νομίζω) ότι είναι ανοικτός σε όλα και ό,τι του λάχει...

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί (νομίζω) ότι είναι ανοικτός σε όλα και ό,τι του λάχει...

 

Εδώ δε σε πιάνω. :rolleyes:

Τι εννοείς με το τίποτα; :)

Μου φαίνεται λίγο αόριστο. Μπορείς να με βοηθήσεις προσδιορίζοντάς το; :)

 

Δηλαδή μπορείς εσύ να μείνεις ικανοποιημένος για πάντα με το τίποτα;

Δεν σε ενδιαφέρει κανενός είδους συναίσθημα; Σε ρωτάω πριν καν μου απαντήσεις γιατί εγώ το τίποτα το δέχομαι σαν έννοια ως κενό. 0

 

Οχι δεν εννοώ αυτό lowbap96,:)

Το συναίσθημα φυσικά και με ενδιαφέρει,

αυτό που δεν με ενδιαφέρει (και εκεί κολάει το τίποτα που σωστά το συνδέεις με το κενό),

είναι η σχέση, ο δεσμός, όπως αλλιώς θέλεις πέστο.:cool: :cool:

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εννοώ αυτό lowbap96,:)

Το συναίσθημα φυσικά και με ενδιαφέρει,

αυτό που δεν με ενδιαφέρει (και εκεί κολάει το τίποτα που σωστά το συνδέεις με το κενό),

είναι η σχέση, ο δεσμός, όπως αλλιώς θέλεις πέστο.:cool: :cool:

Εντάξει σκεφτόμουν κάποια πράγματα σχετικά με ότι έχεις πει γενικότερα για να βγάλω ένα συμπέρασμα αλλά τώρα με κάλυψες. :)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Το συναίσθημα φυσικά και με ενδιαφέρει, αυτό που δεν με ενδιαφέρει (και εκεί κολάει το τίποτα που σωστά το συνδέεις με το κενό), είναι η σχέση, ο δεσμός, όπως αλλιώς θέλεις πέστο.:cool: :cool:
Αλήθεια, τι είδους συναίσθημα (ή συναισθήματα) είναι αυτό που σε κάνει να μην θέλεις να περάσεις περισσότερο καιρό (από κάποιους μήνες εως και όσο πάει) με κάποια; Η σεξουαλική ικανοποίηση και μόνο; Κάτι άλλο; :worry: :confused:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, τι είδους συναίσθημα (ή συναισθήματα) είναι αυτό που σε κάνει να μην θέλεις να περάσεις περισσότερο καιρό (από κάποιους μήνες εως και όσο πάει) με κάποια; Η σεξουαλική ικανοποίηση και μόνο; Κάτι άλλο; :worry: :confused:

 

Το συναίσθημα δεν έχει ημερομηνία λήξεως,

όταν υπάρχει υπάρχει για πάντα κι αυτό είναι υπέροχο.

Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό θα πρέπει να ισοδυναμεί με σχέση;:confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Το συναίσθημα δεν έχει ημερομηνία λήξεως,

όταν υπάρχει υπάρχει για πάντα κι αυτό είναι υπέροχο.

Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό θα πρέπει να ισοδυναμεί με σχέση;:confused: :confused:

Καλά όλα αυτά αλλά δεν μου απάντησες: Σε τι είδους συναίσθημα(τα) αναφέρεσαι; Δεν μπορώ να καταλάβω κάτι που δεν έχει ημερομηνία λήξεως να το λήγεις και να πηγαίνεις για άλλα... :worry:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

ΚΔεν μπορώ να καταλάβω κάτι που δεν έχει ημερομηνία λήξεως να το λήγεις και να πηγαίνεις για άλλα... :worry:

 

Δεν πάει σε άλλο συναίσθημα. Σε άλλη γυναίκα πάει! ;)

Οπως με τις καταθέσεις σε διαφορετικές τράπεζες.

Εχει κάποιος λογαριασμούς, σε διαφορετικές τράπεζες, αλλά τα χρήματα διατηρούν την αξία τους.

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά αλλά δεν μου απάντησες: Σε τι είδους συναίσθημα(τα) αναφέρεσαι; Δεν μπορώ να καταλάβω κάτι που δεν έχει ημερομηνία λήξεως να το λήγεις και να πηγαίνεις για άλλα... :worry:

 

Εννοώ το συναίσθημα που μπορεί να σου προσφέρει μια γυναίκα.......

Δεν λήγω τίποτα, είναι διαρκές και παντοτινό, απλά δεν είναι σχέση....

Τι δεν καταλαβαίνεις;:confused:

 

Δεν πάει σε άλλο συναίσθημα. Σε άλλη γυναίκα πάει! ;)

Οπως με τις καταθέσεις σε διαφορετικές τράπεζες.

Εχει κάποιος λογαριασμούς, σε διαφορετικές τράπεζες, αλλά τα χρήματα διατηρούν την αξία τους.

 

Ναι κάπως έτσι,

κάποιες συγκεκριμένες τράπεζες όμως παραμένουν σταθερά συνεργαζόμενες, όχι όμως και ιδιόκτητες.......

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάει σε άλλο συναίσθημα. Σε άλλη γυναίκα πάει! ;)
Αν πας σε άλλη γυναίκα δεν αισθαίνεσαι τίποτα για την προηγούμενη εκτός ίσως από αδιαφορία ή μίσος.

Οπως με τις καταθέσεις σε διαφορετικές τράπεζες.

Εχει κάποιος λογαριασμούς, σε διαφορετικές τράπεζες, αλλά τα χρήματα διατηρούν την αξία τους.

Α, γειά σου. Μιλάμε για κάτι χρηστικό. Ένα αντικείμενο που δεν έχει καμία συναισθηματική αξία, όπως το χρήμα. ;) Στην περίπτωση του παραδείγματός σου, αν υπήρχε συναίσθημα δεν θα άλλαζες τράπεζα γιατί την γουστάρεις για κάποιο λόγο. Απλό...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αν πας σε άλλη γυναίκα δεν αισθαίνεσαι τίποτα για την προηγούμενη εκτός ίσως από αδιαφορία ή μίσος.

Α, γειά σου. Μιλάμε για κάτι χρηστικό. Ένα αντικείμενο που δεν έχει καμία συναισθηματική αξία, όπως το χρήμα. ;) Στην περίπτωση του παραδείγματός σου, αν υπήρχε συναίσθημα δεν θα άλλαζες τράπεζα γιατί την γουστάρεις για κάποιο λόγο. Απλό...

 

Ετσι μπορεί να αισθάνεσαι εσύ, αλλά όχι και όλος ο κόσμος......

Δεν έχει τύχει ποτέ να νιώσω αδιαφορία, πολύ περισσότερο μίσος, για καμία γυναίκα που έτυχε να παώ μαζί της.:)

Το αντίθετο μάλιστα, πολλές φορές έτυχε να δεθώ πολύ συναισθηματικά μαζί τους, και να είμαι ακόμα.:)

Αυτό όμως δεν σημαίνει οτι θα κάνουμε και σχέση....

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ το συναίσθημα που μπορεί να σου προσφέρει μια γυναίκα.......

Δεν λήγω τίποτα, είναι διαρκές και παντοτινό, απλά δεν είναι σχέση....

Τι δεν καταλαβαίνεις;:confused:

Η γυναίκα μπορεί να σου προσφέρει άπειρα συναισθήματα. Ποιό είναι λοιπόν αυτό το συναίσθημα που μπορεί να το κρατήσεις για πάντα από μια γυναίκα αλλά και να το νιώθεις από άλλες (τρίτη φορά που ρωτάω). Αναγνώριση; Σεξουαλική ικανοποίηση; Τρυφερότητα (προσωρινή φυσικά γιατί μετά τον π...);

Ναι κάπως έτσι,

κάποιες συγκεκριμένες τράπεζες όμως παραμένουν σταθερά συνεργαζόμενες, όχι όμως και ιδιόκτητες.......

Μου φαίνεται αυτό φοβάσαι. Ότι η σχέση σημαίνει ιδιοκτησία. Ότι ανήκεις στην άλλη. Αμ δεν είναι έτσι. Η σχέση είναι αμοιβαία.

 

Το αντίθετο μάλιστα, πολλές φορές έτυχε να δεθώ πολύ συναισθηματικά μαζί τους, και να είμαι ακόμα.:)

Αυτό όμως δεν σημαίνει οτι θα κάνουμε και σχέση....

Δεν έχεις δεθεί συναισθηματικά μαζί τους. Αν είχες δεθεί δεν θα ήθελες να τις χάσεις.-

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Η γυναίκα μπορεί να σου προσφέρει άπειρα συναισθήματα. Ποιό είναι λοιπόν αυτό το συναίσθημα που μπορεί να το κρατήσεις για πάντα από μια γυναίκα αλλά και να το νιώθεις από άλλες (τρίτη φορά που ρωτάω). Αναγνώριση; Σεξουαλική ικανοποίηση; Τρυφερότητα (προσωρινή φυσικά γιατί μετά τον π...).

Μου φαίνεται αυτό φοβάσαι. Ότι η σχέση σημαίνει ιδιοκτησία. Ότι ανήκεις στην άλλη. Αμ δεν είναι έτσι. Η σχέση είναι αμοιβαία.

 

Σε όλα τα συναισθήματα αναφέρομαι, τρυφερότητα, σεξουαλική ευχαρίστηση, το συναίσθημα να ζεις μαζί της κάποιες στιγμές

( την αναγνώριση δεν την καταλαβαίνω), και όλα αυτά δεν είναι καθόλου προσωρινά.

Δεν είναι μόνο ιδιοκτησία, αλλά είναι και έλλειψη ελευθερίας.

Η αμοιβαιότητα δεν βελτιώνει την κατάσταση......

 

Δεν έχεις δεθεί συναισθηματικά μαζί τους. Αν είχες δεθεί δεν θα ήθελες να τις χάσεις.-

 

Μα δεν τις έχασα.........:confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο ιδιοκτησία, αλλά είναι και έλλειψη ελευθερίας. Η αμοιβαιότητα δεν βελτιώνει την κατάσταση......
Σε τι σου περιορίζεται η ελευθερία; Στο να πηγαίνεις με άλλη; Ε τότε απλά δεν σε γεμίζει συναισθηματικά η τρέχουσα και ζητάς κάτι περισσότερο στην επόμενη. Σου το ξαναλέω, δεν έχει δεθεί συναισθηματικά. Αν είχες δεθεί δεν θα έκοβες το σκοινί... :wacko:

Μα δεν τις έχασα.........:confused: :confused:
Τι είναι; Φίλες; Κάτι άλλο;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Σε τι σου περιορίζεται η ελευθερία; Στο να πηγαίνεις με άλλη; Ε τότε απλά δεν σε γεμίζει συναισθηματικά η τρέχουσα και ζητάς κάτι περισσότερο στην επόμενη. Σου το ξαναλέω, δεν έχει δεθεί συναισθηματικά. Αν είχες δεθεί δεν θα έκοβες το σκοινί... :wacko:

Τι είναι; Φίλες; Κάτι άλλο;

 

Η ελευθερία περιορίζεται κάθε φορά που δεν μπορείς να κάνεις ότι θέλεις, όποτε το θέλεις,

και όταν αναγκάζεσαι να κάνεις πράγματα που δεν τα θέλεις.

Μα δεν έκοψα κανένα σχοινί, είπα οτι είναι συναισθήματα που είναι παντοτινά

Φίλες και συνάδελφοι.....:) :)

Link to comment
Share on other sites

Η ελευθερία περιορίζεται κάθε φορά που δεν μπορείς να κάνεις ότι θέλεις, όποτε το θέλεις, και όταν αναγκάζεσαι να κάνεις πράγματα που δεν τα θέλεις.
Αντρέα, μεγάλοι (και ώριμοι) άνθρωποι είμαστε και οι δύο. Ξέρεις πολύ καλά ότι ποτέ δεν μπορείς να κάνεις ότι θέλεις, όποτε το θέλεις. Ούτε στο σχολείο, ούτε φοιτητής, ούτε στο στρατό, ούτε στη δουλειά, ούτε σε όλη την ζωή. Για παράδειγμα, το ξέρεις ότι εχεις κάποια σχέση εργασίας. Φαντάσου πόσες δουλειές θα είχες αλλάξει αν ήθελες παρόμοια ελευθερία και στη δουλειά σου. Άντε πάλι από την αρχή σε κάθε δουλειά. Συμβασιούχος θέλεις να γίνεις στην ερωτική σου ζωή; :p

 

Και αν νομίζεις ότι για εσένα είναι ελευθερία το να πηγαίνεις από την μια στην άλλη, για εμένα νομίζω ότι είσαι εγλωβισμένος και ότι δεν θα χαρείς ποτέ το πραγματικό συναίσθημα του έρωτα (όχι του σεξ).

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...