Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, υπάρχει το Nokia Maps και το Nokia Drive, στο Lumia. Στο N9 τι υπάρχει?

 

Νοκια Maps

 

 

Αναφέρομαι σε πρόγραμμα φωνητικής πλοήγησης, τύπου Navigon!

 

ε αυτο σου λεμε!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Prodigy ο Dark_ds έδωσε την απάντηση στο ερώτημα μου!

 

Υπάρχει και χρέωση ΟΠΩΣ στο Lumia όταν κάνεις reroute? Λογικά ναι εφόσον είναι ακριβώς το ίδιο app με του Lumia.

Link to comment
Share on other sites

Τον χάρτη Ελλάδος για παράδειγμα τον κατεβάζεις με wifi στο κινητό σου, αλλά αυτό το κάνεις μία φορά μόνο. Είναι το ίδιο πράγμα που έκανες στα προηγούμενα Νοκια.
Link to comment
Share on other sites

δωρεαν ειναι αφου εχεις κατεβασει τους χαρτες με wifi η 3G. διαδρομη δεν εχω καταφερει να βαλω δικια μου...δηλαδη να σημαδεψω ενα σημειο στο χαρτη και να του πω να με παει εκει. και κατι αλλο...οταν μιλαω στο τηλ η στο skype δεν με ακουνε καλα...απενεργοποιησα και το noise cancellation και τιποτα...μονο εγω εχω το προβλημα? να το παω πισω ?
Link to comment
Share on other sites

Τον χάρτη Ελλάδος για παράδειγμα τον κατεβάζεις με wifi στο κινητό σου, αλλά αυτό το κάνεις μία φορά μόνο. Είναι το ίδιο πράγμα που έκανες στα προηγούμενα Νοκια.

 

Στο Lumia πχ, που έχει ακριβώς τα 'ίδια apps με το N9, όταν κάνεις reroute ή όταν πιάνεις δορυφόρο στην αρχή κάθε διαδρομής μέχρι να ολοκληρωθεί το calculation, υπάρχει μια χρέωση ολίγων kb's. Αυτό ρωτάω αν ισχύει και στο Ν9 ή αν γίνεται χωρίς χρέωση μέσω GSM.

Link to comment
Share on other sites

Στο Lumia πχ, που έχει ακριβώς τα 'ίδια apps με το N9, όταν κάνεις reroute ή όταν πιάνεις δορυφόρο στην αρχή κάθε διαδρομής μέχρι να ολοκληρωθεί το calculation, υπάρχει μια χρέωση ολίγων kb's. Αυτό ρωτάω αν ισχύει και στο Ν9 ή αν γίνεται χωρίς χρέωση μέσω GSM.

 

αυτο ειναι το a-gps για να κλειδωνει απλα πιο γρηγορα τους δορυφορους. αν θες το ενεργοποιεις

Link to comment
Share on other sites

κατα την πλοηγηση σας κανει ενα θορυβο? οπως οταν ακους ραδιο και κανει χιονια

το γέλιο είναι η τροφή της ψυχής!!!

 

Lumia 1020 : Rules!!!

Νokia N9: Have no rules!!!

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως κανω αναβαθμιση το κινητο?μεσω wi fi γινετε?εχω το 16αρι ν 9 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος:)

με τα ελληνικα τι θα γινει θα βγαλουνε αναβαθμιση?αυτα που εχουν βγει στελνουν μονο 60 χαρακτηρες sms:(

περιμενω να δω αν βγει και μενου στα ελληνικα γιατι ειναι απαραδεκτο να εχει τουρκικο μενου και οχι ελληνικο!:lol:

Link to comment
Share on other sites

γιατι ειναι απαραδεκτο?

 

η Τουρκια εχει 6πλασιο πληθυσμο απο εμας.

 

* εχεις Ν9 και δεν ξερεις πως γινεται αναβαθμιση?

anyway, βεβαιως και γινεται μεσω wifi

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως κανω αναβαθμιση το κινητο?μεσω wi fi γινετε?εχω το 16αρι ν 9 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος:)

με τα ελληνικα τι θα γινει θα βγαλουνε αναβαθμιση?αυτα που εχουν βγει στελνουν μονο 60 χαρακτηρες sms:(

περιμενω να δω αν βγει και μενου στα ελληνικα γιατι ειναι απαραδεκτο να εχει τουρκικο μενου και οχι ελληνικο!:lol:

 

πηγαινε setting applications messages και στο character encoding βαλε reduced για να παει 160

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φίλε με βοηθήσες με τα μυνηματα είχα πελάγωσει:D πως το κάνω αναβάθμιση το τηλέφωνο;

 

The prodigy πες μου δεν ξέρω έχω το τηλ 3 μέρες

 

Με την αναβάθμιση μπαίνουν και τα ελληνικά;

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση μπαίνουν και τα ελληνικά;

Φιλε μου για αναβαθμιση πας settings-application-manage application-update και κανεις ελεγχο για ενημερωση του λογισμικου,αφου βρει αναβαθμισμενη εκδοση λογισμικου κανεις εγκατασταση,να κανεις και backup.Ελληνικα δεν θα μπουν με την αναβαθμιση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά..

Είμαι σε μεγάλο δίλλημα εδώ και λίγο καιρό. :lost:

Γλυκοκοιτάω το Ν9 από τότε που βγήκε, (για την ακρίβεια, το κοιτάω σα ξερολούκουμο) αλλά τώρα είμαι σε δίλλημα ανάμεσα σε αυτό και το 800 ... Το πρόβλημα μου είναι πως φοβάμαι μήπως πάρω το ν9 και δεν έχει καν όσες εφαρμογές είχε το ν900 (το οποίο να πώ ότι είχε τρομερές εφαρμογές, απίστευτα χρήσιμες).

Εσείς πως βλέπετε την κατάσταση; Όσοι το έχετε σχεδόν ένα μήνα τώρα, βλέπετε κινητικότητα στην κοινότητα;

Αξίζει να το πάρει κάποιος ο οποίος όρεξη να ασχοληθεί έχει μεν, αλλά εμπειρία σε προγραμματισμό σε κινητά (για δικά μου script κλπ) έχει μηδενική;;

Ποιά είναι τα κύρια προβλήματα σας;

Γενικά ο μόνος λόγος που σκέφτομαι το 800 είναι επειδή φοβάμαι μην μου ξεμείνει το ν9 και σε ένα χρόνο θέλει αλλαγή....

 

Υ.Γ. Αν μπορούσε κάποιος να γράψει (ή έστω με ΠΜ) μια λίστα με τις πιο "χρήσιμες" εφαρμογές στο ν9, δηλαδή αυτές που όλοι κατεβάζουν, ώστε να έχω μια εικόνα για την ποιότητα αυτών, θα ήμουν ευγνώμων...

Edited by Brisingr
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ με βοηθησατε πολυ τα βρηκα και την αναβαθμιση και τους 160 χαρακτηρες στα σμς καλες γιορτες και καλη χρονια σε ολους

 

ελληνικο μενου ποτε βγαινει για το τηλεφωνο μας

Edited by gianpithio
Συνένωση Συνεχόμενων Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

@oldermania σου έχουν απαντήσει στο post #1167 Παρακαλώ πριν κάνουμε μια ερώτηση καλό είναι να χρησιμοποιούμε την αναζήτηση, πιθανών να υπάρχει απάντηση. Έτσι θα αποφύγουμε την δημιουργία δυσανάγνωστων θεμάτων/τεράτων.

 

Ευχαριστώ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι είδα της απαντήσεις και ευχαριστω στο forum καλές γιορτές

 

Στη νέα αναβάθμιση βάλανε αραβικά :D ελληνικα θα βάλουν άραγε;

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Στη νέα αναβάθμιση βάλανε αραβικά :D ελληνικα θα βάλουν άραγε;

 

θα βγει αργα η γρηγορα πληρης εληνικη μεταφραση για το Ν900

ετσι εγινε και με το Ν900.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδες,τελικα εκανα και εγω αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση,κατα περιεργο τροπο οταν εγκατεστησα το nokia software updater και επιλεγοντας ελληνικα(ενω την πρωτη φορα ειχα επιλεξει αγγλικα και δεν μου εβγαλε!!! )μου εβγαλε κανονικα την ενημερωση,βεβαια λαχταρισα λιγο γιατι μεσω pc που την εκανε μου εβγαλε μηνυματα σφαλματος αναβαθμισης με την τριτη τελικα και αφου μου εβγαλε δυνατοτητα επιδιωρθωσεις λογισμικου εγινε η τελικα η αναβαθμιση,φοβηθηκα βεβαια αρκετα.:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

λογικα στην επομενη αναβαθμιση θα βγει ετσι?στο n900 μετα απο ποσο καιρο βγηκε οταν κυκλοφορησε το τηλεφωνο?ακουσα οτι μπορουμε να βαλουμε windows λογισμικο αληθευει?
Link to comment
Share on other sites

λογικα στην επομενη αναβαθμιση θα βγει ετσι?στο n900 μετα απο ποσο καιρο βγηκε οταν κυκλοφορησε το τηλεφωνο?ακουσα οτι μπορουμε να βαλουμε windows λογισμικο αληθευει?

 

Διάβασε το παρακάτω θέμα και θα καταλάβεις τι έγινε με το Ν900:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=264638

 

Για το Ν9 δεν το έχω ψάξει.. εαν διαβάζεις την ενότητα του maemo θα μάθεις για τα Ελληνικά. Όταν γνωρίζει κάποιος κάτι θα το γράψει εδώ σίγουρα.

 

Χρόνια πολλά σε όλους :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...