Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι τυχεροί κάτοχοι του desire s ξεκίνησαν να παίρνουν ΟΤΑ επίσημο update με το Sense 3.0 http://pocketnow.com/android/htc-desire-s-android-235-sense-30-update-rolls-out-report. Λέτε να το πάρουμε κι εμείς ; Σύμφωνα με την ρομ που είχε διαρεύσει πριν κάποιες βδομάδες πρέπει να έρθει και για το δικό μας κινητό. :protest:

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οι τυχεροί κάτοχοι του desire s ξεκίνησαν να παίρνουν ΟΤΑ επίσημο update με το Sense 3.0 http://pocketnow.com/android/htc-desire-s-android-235-sense-30-update-rolls-out-report. Λέτε να το πάρουμε κι εμείς ; Σύμφωνα με την ρομ που είχε διαρεύσει πριν κάποιες βδομάδες πρέπει να έρθει και για το δικό μας κινητό. :protest:

 

Σιγουρα θα τη παρουμε...Τωρα για το ποτε...ακουγεται μεσα Οκτωμβριου...Αλλα μη γινουμε apple με φημες!!!:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη δε ξερω καθολου.Δεν εχω αγορασει ποτε..:p

 

Ηλία δεν χρείαζεται να αγοράσεις. Απλά κάνε την διαδικασία και θα σου βγάλει τρόπους πληρωμής. Αν στο βγάλει σημαίνει ότι δουλεύει . Αλλιώς θα δεις το error.

Link to comment
Share on other sites

Ηλία δεν χρείαζεται να αγοράσεις. Απλά κάνε την διαδικασία και θα σου βγάλει τρόπους πληρωμής. Αν στο βγάλει σημαίνει ότι δουλεύει . Αλλιώς θα δεις το error.

 

Οκ...μου εβγαλε ''add payment method'' ''add card''...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ηλία δεν χρείαζεται να αγοράσεις. Απλά κάνε την διαδικασία και θα σου βγάλει τρόπους πληρωμής. Αν στο βγάλει σημαίνει ότι δουλεύει . Αλλιώς θα δεις το error.

 

Τι έκδοση android έχεις? Κάτι μου λέει ότι δεν έχει ανοίξει ακόμη για τις μη επίσημες rom. Πχ σε μένα με 2.3.4 δουλεύει μια χαρά με 2.3.5 βγάζει το γνωστό error. Η 2.3.5 όμως δεν έχει δοθεί επίσημα από την HTC....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τι έκδοση android έχεις? Κάτι μου λέει ότι δεν έχει ανοίξει ακόμη για τις μη επίσημες rom. Πχ σε μένα με 2.3.4 δουλεύει μια χαρά με 2.3.5 βγάζει το γνωστό error. Η 2.3.5 όμως δεν έχει δοθεί επίσημα από την HTC....

 

Με τη 2.3.5 του capy δουλευει μια χαρα Ανδρεα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Με τη 2.3.5 του capy δουλευει μια χαρα Ανδρεα.

 

Το ξέρω, την έχει κάνει να φαίνεται σαν 2.3.4 όμως....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με τη DeSence 4.4 τη πιο προσφατη δηλαδη, χανονται ολα τα εφε του καιρου; Εννοω οταν ανοιγω κ παω στον καιρο, οταν κανω ανανεωση δεν βγαζει πλεον τις σταγόνες πανω στην οθονη, ουτε και τον υαλοκαθαριστηρα..ειναι στα πλαισια της απελευθευρωσης μνήμης ραμ? Η απαιτειται καποια ρυθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή NFC Team, και ειδικότερα elthis, η Rom που έχετε δημιουργήσει, η DeSense,

εδώ και ένα μήνα με τσιγκλούσε να rootάρω το κινητό μου.

Τη μία έλεγα "άσε το με τη stock Rom.... Είναι αυτό που προτείνει ο κατασκευαστής",

Την άλλη έλεγα " θα πάρεις καινούργιο κινητό σε ένα μήνα... Γιατί να μπαίνεις σε μπελάδες τωρα".

Χθες το απόγευμα δεν άντεξα... Κατέβασα όλα όσα χρειαζόμουν από την DeSense,

Και με το " γαλλικό κλειδί" που μας προτείνει σε κάθε post του ο Ηλίας, τη φόρεσα.

Χωρίς να θέλω να τη περιγραψω , γιατί υπάρχουν φότο και βίντεο της Rom που δίνουν περισσότερα στοιχεια

για το "look & feel" της, είναι αυτό που θα περίμενα από το επόμενο update της htc, με το θέμα του kalagas.

Προτρέπω τους φίλους του thread να τη φορέσουν, και όσοι φοβούνται να κάνουν root τη συσκευή τους,

Να τους πω οτι γι' αυτή τη Rom... Αξίζει.

Τον Οκτώβριο έχω € 600 επιδότηση.

Ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στην ομάδα της desense από τα τρία ανηψακια μου, για το κινητό που θα τους πάρει δώρο ο θείος τους,

Γιατί αυτός αποφάσισε να κρατήσει το DHD του, αφού .... Τα σπάει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με τη DeSence 4.4 τη πιο προσφατη δηλαδη, χανονται ολα τα εφε του καιρου; Εννοω οταν ανοιγω κ παω στον καιρο, οταν κανω ανανεωση δεν βγαζει πλεον τις σταγόνες πανω στην οθονη, ουτε και τον υαλοκαθαριστηρα..ειναι στα πλαισια της απελευθευρωσης μνήμης ραμ? Η απαιτειται καποια ρυθμιση;

 

Καλησπερα φιλε μου...Δεν εχουμε πειραξει τπτ απο τον καιρο!Και επισης δε μπορω να δω τωρα καποια πολη που να βρεχει για να επιβεβαιωσω η οχι..:p

 

Αγαπητή NFC Team, και ειδικότερα elthis, η Rom που έχετε δημιουργήσει, η DeSense,

εδώ και ένα μήνα με τσιγκλούσε να rootάρω το κινητό μου.

Τη μία έλεγα "άσε το με τη stock Rom.... Είναι αυτό που προτείνει ο κατασκευαστής",

Την άλλη έλεγα " θα πάρεις καινούργιο κινητό σε ένα μήνα... Γιατί να μπαίνεις σε μπελάδες τωρα".

Χθες το απόγευμα δεν άντεξα... Κατέβασα όλα όσα χρειαζόμουν από την DeSense,

Και με το " γαλλικό κλειδί" που μας προτείνει σε κάθε post του ο Ηλίας, τη φόρεσα.

Χωρίς να θέλω να τη περιγραψω , γιατί υπάρχουν φότο και βίντεο της Rom που δίνουν περισσότερα στοιχεια

για το "look & feel" της, είναι αυτό που θα περίμενα από το επόμενο update της htc, με το θέμα του kalagas.

Προτρέπω τους φίλους του thread να τη φορέσουν, και όσοι φοβούνται να κάνουν root τη συσκευή τους,

Να τους πω οτι γι' αυτή τη Rom... Αξίζει.

Τον Οκτώβριο έχω € 600 επιδότηση.

Ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στην ομάδα της desense από τα τρία ανηψακια μου, για το κινητό που θα τους πάρει δώρο ο θείος τους,

Γιατί αυτός αποφάσισε να κρατήσει το DHD του, αφού .... Τα σπάει.

 

Να σαι καλα εσυ και τα ανηψακια σου...:)

Το DHD εχει μεγαλες δυνατοτητες που τωρα αρχιζουμε να τις εκμεταλευομαστε...2πυρηνα/5πυρηνα κτλ, ειναι για μελλοντικες εκδοσεις του android...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω και εγώ να δοκιμάσω την ρομ (GrayScale) DeSense μιας και όλοι μιλάτε με τα καλύτερα λόγια. Τα Addons και το Extra Themes τα βάζω όπως και την ρομ ?
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω και εγώ να δοκιμάσω την ρομ (GrayScale) DeSense μιας και όλοι μιλάτε με τα καλύτερα λόγια. Τα Addons και το Extra Themes τα βάζω όπως και την ρομ ?

 

Ενω εχεις περασει τη rom και εχεις κανει το 1ο boot,πηγαινεις recovery, wipe cache-wipe dalvik και install...

Ετσι περνας ολα τα addons...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

και το θέμα ? και τα βάζω ένα ένα ? Πχ το πρώτο που θέλω μετά restart και μετά το επόμενο κτλ

Ποσα θεματα θες να βαλεις???:confused:

Ενα περας...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ενω εχεις περασει τη rom και εχεις κανει το 1ο boot,πηγαινεις recovery, wipe cache-wipe dalvik και install...

Ετσι περνας ολα τα addons...;)

 

Φιλαράκι για να εμφανίζονται οι αλλαγές που έκανα μέσω των Twinkies στη Rom και μιλάω για αλλαγές χρωμάτων σε εικονίδια μπαταρίας και σήματος, πρέπει να επανεκκινησω το κινητό; Επειδή το έκανα, και δεν άλλαξαν τα χρώματα..Μήπως παίζει ρόλο το Gray theme που χρησιμοποιώ;; Κατά τα λοιπά ηωνεα έκδοση της Rom ειναι πολύ καλή κ γρήγορη.. Έκανα Μετάβαση από τη 4.0 στην

4.4 και ως τώρα όλα μια χαρά:)

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι για να εμφανίζονται οι αλλαγές που έκανα μέσω των Twinkies στη Rom και μιλάω για αλλαγές χρωμάτων σε εικονίδια μπαταρίας και σήματος, πρέπει να επανεκκινησω το κινητό; Επειδή το έκανα, και δεν άλλαξαν τα χρώματα..Μήπως παίζει ρόλο το Gray theme που χρησιμοποιώ;; Κατά τα λοιπά ηωνεα έκδοση της Rom ειναι πολύ καλή κ γρήγορη.. Έκανα Μετάβαση από τη 4.0 στην

4.4 και ως τώρα όλα μια χαρά:)

 

Πολλες από τις ρυθμίσεις απαιτούν reboot.Χρώμα όμως,λόγω του θέματος,μπορείς να αλλάξεις μόνο στην ώρα.

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

χθες καθως γυρισα σπιτι μετα απο νυχτερινη εξοδο, ανοιγω το wifi απο το κινητο και παρατηρω οτι δεν μπορουσε να συνδεθει στο ιντερνετ (ενω απ το laptop ειχα κανονικα ιντερνετ). Χωρις να ασχοληθω και πολυ αποφασισα να το κανω επανεκκινηση και μια που κλεινει και μια που ανοιγει και μενει κολλημενο στην ασπρη οθονη που γραφει htc (ενημερωτικα: το τηλεφωνο δουλευε με leedroid εδω και 4-5 μερες). Αφου εκανα κανα-δυο προσπαθειες ανοιξε-κλεισε-βγαλε-μπαταρια-ξανανοιξε και παρατηρω οτι δεν μπορει να bootαρει, το συνδεω στο λαπτοπ και βλεπω οτι για καλη μου τυχη το αναγνωριζει κανονικα, παρολο που δεν εχει bootαρει! ανοιγω κατευθειαν το UMT και δινω εντολη για restart σε recovery mode. Στην καρτα μνημης ειχα αποθηκευμενη την 1.32 απο το downgrade που εκανα τις προαλλες, το οποιο και περασα χωρις δευτερη σκεψη και καταφερε και εκανε boot κανονικα. Οταν μπηκε λοιπον η μαμα 1.32 και ανοιξε κανονικα, και ενω ειχε περασει η ωρα (ηθελα να το τελειωνω γιατι επρεπε να ξυπνησω νωρις για δουλεια), στα καλα καθουμενα ενω εκανα τις πρωτες ρυθμησεις τις συσκευης κανει επαννεκινηση μονο του! ξανανοιγει και παω να το συνδεσω με το wifi, βρισκω το rooterακι και την ωρα που πληκτρολογουσα τον κωδικο για να συνδεθει ξανακανει επανεκκηνηση μονο του!!! τρελαθηκα.. ξανανοιγει το δουλευω λιγο, και βλεπω οτι δεν το ξανακανει, περναω και το desense με την ευκαιρια και απο εκεινη την ωρα δεν μου εχει κανει κανα περιεργο, χωρις να το εχω ζορισει ιδιεταιρα. Για πειτε λοιπον καμια αποψη για το ολο θεμα... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τη DeSense 4.4 εδω και 2 ημέρες. Πολύ γρήγορη και σταθερή με χαμηλή κατανάλωση.

Έχω 5 ερωτήσεις:

Α. Τώρα που έστησα το κινητό και είναι όπως ακριβώς το θέλω, με ποιο τρόπο κάνω back up τα πάντα με titanium;

Β. To back Up που θα κάνω, θα μπορεί να επαναφέρει ό,τι έχω και σε μελλοντικές εκδόσεις της Rom, ή ίσως και σε κάποια άλλη Rom;

Γ. Η επιλογή "Αδρανοποίηση" έχει διαφορές από την επιλογή "Τερματισμός", και αν ναι, ποιες είναι αυτές;

Δ. Ύστερα από restart, τα widgets ορισμένων εφαρμογών δεν εκκινούν και γράφουν πάνω τους "Πρόβλημα στη φόρτωση Gadget" (π.χ. Folder Organizer, Shazam, PowerAmp, Ελληνικό Εορτολόγιο, Καιρός & Ειδήσεις..).

Είναι φυσιολογικό αυτό; Οι εφαρμογές είναι πλήρως ενημερωμένες. Μήπως πρέπει να κάνω κάτι που μου ξέφυγε;

Ο τρόπος που λύνω αυτό το πρόβλημα είναι μάλλον...μπακάλικος, δηλ. αφαιρώ τα widgets με το πρόβλημα και ύστερα τα ξανατοποθετώ.

Μου προτείνετε κάτι άλλο;

Ε. Πώς μπορώ να προσθέσω extra ελληνικές πόλεις ή τοποθεσίες στην sense εφαρμογή του καιρού, πέρα από τις 10 βασικές που έχει για Ελλάδα.

Νομίζω ότι κάτι πρέπει να πειράξουμε στο φάκελο της εφαρμογής, αλλά δε το 'χω καθόλου, γι' αυτό και είναι ευπρόσδεκτα τα φώτα οποιουδήποτε γνωρίζει.

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τη DeSense 4.4 εδω και 2 ημέρες. Πολύ γρήγορη και σταθερή με χαμηλή κατανάλωση.

Έχω 4 ερωτήσεις:

Α. Τώρα που έστησα το κινητό και είναι όπως ακριβώς το θέλω, με ποιο τρόπο κάνω back up τα πάντα με titanium;

Β. To back Up που θα κάνω, θα μπορεί να επαναφέρει ό,τι έχω και σε μελλοντικές εκδόσεις της Rom, ή ίσως και σε κάποια άλλη Rom;

Γ. Η επιλογή "Αδρανοποίηση" έχει διαφορές από την επιλογή "Τερματισμός", και αν ναι, ποιες είναι αυτές;

Δ. Ύστερα από restart, τα widgets ορισμένων εφαρμογών δεν εκκινούν και γράφουν πάνω τους "Πρόβλημα στη φόρτωση Gadget" (π.χ. Folder Organizer, Shazam, PowerAmp, Ελληνικό Εορτολόγιο, Καιρός & Ειδήσεις..).

Είναι φυσιολογικό αυτό; Οι εφαρμογές είναι πλήρως ενημερωμένες. Μήπως πρέπει να κάνω κάτι που μου ξέφυγε;

Ο τρόπος που λύνω αυτό το πρόβλημα είναι μάλλον...μπακάλικος, δηλ. αφαιρώ τα widgets με το πρόβλημα και ύστερα τα ξανατοποθετώ.

Μου προτείνετε κάτι άλλο;

 

Α/Β.μπαινεις στο titanium-menu-μαζικη λειτουργια και επιλεγεις να κανεις backup τις εφαρμογες σου με τα δεδομενα τους.Σε μια μελοντικη ρομ ξαναμπαινεις εκει και επιλεγεις επαναφορα εφαρμογων και δεδομενων τους,αλλα ΠΟΤΕ δεδομενα συστηματος!

Γ.Με την αδρανοποιηση το κινητο μπαινει σε βαθυ υπνο.Ετσι οταν πατησεις το power button αναβει σε χρονο ντε-τε.

Δ.Ειναι προβλημα του sense.Απλα κανε μια επαννεκινηση η hot reboot,βαλε το pin,αλλα μετα ασε το κινητο να ''φορτωσει'' για κανα λεπτο πριν μπεις ''μεσα''.Μετα θα σου εμφανιζονται ολα τα widgets κανονικα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Ηλία για την γρήγορη και πλήρως περιεκτική απάντησή σου.

Όσον αφορά το Γ' "Αδρανοποίηση" = "Γρήγορη Εκκίνηση" από το μενού. Το ξυπνητήρι δουλεύει με αυτό τον τρόπο;

 

Παρακαλώ για απάντηση του Ε' από όποιον γνωρίζει.

 

"Ε. Πώς μπορώ να προσθέσω extra ελληνικές πόλεις ή τοποθεσίες στην sense εφαρμογή του καιρού, πέρα από τις 10 βασικές που έχει για Ελλάδα.

Νομίζω ότι κάτι πρέπει να πειράξουμε στο φάκελο της εφαρμογής, αλλά δε το 'χω καθόλου, γι' αυτό και είναι ευπρόσδεκτα τα φώτα οποιουδήποτε γνωρίζει. "

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Ηλία για την γρήγορη και πλήρως περιεκτική απάντησή σου.

Όσον αφορά το Γ' "Αδρανοποίηση" = "Γρήγορη Εκκίνηση" από το μενού. Το ξυπνητήρι δουλεύει με αυτό τον τρόπο;

 

Παρακαλώ για απάντηση του Ε' από όποιον γνωρίζει.

 

"Ε. Πώς μπορώ να προσθέσω extra ελληνικές πόλεις ή τοποθεσίες στην sense εφαρμογή του καιρού, πέρα από τις 10 βασικές που έχει για Ελλάδα.

Νομίζω ότι κάτι πρέπει να πειράξουμε στο φάκελο της εφαρμογής, αλλά δε το 'χω καθόλου, γι' αυτό και είναι ευπρόσδεκτα τα φώτα οποιουδήποτε γνωρίζει. "

 

Δε ξερω αν δουλευει,αλλα δοκιμασε αυτο για εξτρα πολεις στο καιρο...

 

Για το αν δουλευει το ξυπνητηρι στην αδρανοποιηση...θα σε γελασω...ποτε δε κλεινω το κινητο..:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

για να βαλεις και αλλες πολεις στο καιρο πρεπει πρωτα να ειναι root το κινητο

μετα πρεπει να κατεβασεις το αρχειο WPDB.zip. απο εδω http://www.multiupload.com/6AVH5KWGBP

Το βαζεις με τον es file explorer στο system\etc

Με το που μπει στο android πηγαίνεις ρυθμίσεις,εφαρμογές,διαχειρίση εφαρμογών,όλα περιμένεις λίγο να φορτώσει και βρίσκεις την εφαρμογή weather provider και κάνεις διακοπή και εκκαθάριση δεδομένων

Επειτα ανοίγεις την εφαρμογή του καιρού και θα σου ζητήσει να προσθέσεις νέες πόλεις,όπου πλεον μπορεις να βαλεις οποια θελεις

 

το εχω κανει πολλες φορες με διαφορετικες rom και δουλευει τελεια

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...

 

Μπορώ να κάνω backup το launcher του sense????

 

Ώστε όταν αλλάζω ROM και κάνω επαναφορά τις εφαρμογές, τα αντίστοιχα εικονίδια που θέλω να βρίσκονται όπου τα αφησα...

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...