Jump to content

[CAR] Υβριδικά vs Turbo Μικρού Κυβισμού


geo_1983petra
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ενδεχόμενο να μην σου έχει βάλει τα lt που θεωρείς δεδομένα ο βενζινάς δεν παίζει;;;Κατα τα άλλα ποτέ μην συγκρίνεις διαφορετικούς οδηγούς όπως λες. Μπορεί ο ένας να αλλάζει σαν ταρίφας και ο άλλος να το χει συνέχεια στα κόκκινα, έτσι δεν βγάζεις συμπεράσματα....

Κοιτα εχεις δικιο, το trip computer ειναι 100% αξιοπιστο και οι βενζιναδες εχουν κανει συμμορια και με κλεβουν γιατι οπου και να βαλω κανω 560-590 χιλιομετρα με ενα ντεποζιτο.

 

Εγω απλα ειπα στον alexishatz να μην συγκρινει διαφορετικα πραγματα και να μας ζηταει μετα να βγαλουμε συμπερασματα.

Μανι μανι συγκρινει καταναλωσεις του Clio III 1.5 dCi με το Prius που δεν ειναι καν στην ιδια κατηγορια βαλε μονο να δεις φωτογραφιες απο τα δυο αμαξια και θα καταλαβεις.

 

Απλα εχω κουραστει οπου μπαινω ο καθενας να κατηγορει το πραμμα το αλλου, στο myphone παλι ενας ειχε ξεχασει να βαλει το ανεμιστηρακι της CPU και μετα κατηγορουσε την AMD και ελεγε αγοραστε INTEL.

 

Μην γινομαστε MythBusters

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ζηταω συγνωμη Σταματη αν νομιζεις οτι με το ποστ μου κατηγορησα το "πραμμα" καποιου αλλου...

Δεν νομιζω να ειναι διαφορετικα αμαξια το clio III dCi με ενα clio III TCE με τον ιδιο οδηγο στην ιδια διαδρομη που γινεται καθημερινα, oπως και με το Prius το οποιο ΔΕΝ οδηγησα αλλα εχω μια αποψη γιατι το συζητησα με τον πωλητη και μαλιστα (οπως ανεφερα) εχω κανει και ενα ταξιδι στο οποιο το μετρησαμε με γεμισμα πριν και μετα την διαδρομη στο ιδιο βενζιναδικο!

Απλα επειδη κανω 40.000χλμ τον χρονο με το 80% εντος Αττικης, το εχω ψαξει λιγο παραπανω... σιγουρα υπαρχουν αμαξια με καλυτερο "πακετο" (οικονομια-δυναμη-χωρους).

Σιγουρα η χρηση αεριου σε ενα αλλο αμαξι να ηταν πιο οικονομικη περιπτωση... αλλα ο οδηγικος μου προσανατολισμος με στελνει προς πετρελαιο μερια!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...