Jump to content

Ελληνικό ροκ


jog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DENIOR (23 Οκτ. 2004 , 19:10)

 

I elliniki rock einai xeperasmeni.Poia akmi tis ellinikis rock?Mono kapoioi opisthodromikoi akoun elliniki rock.Deite posa cd poulane ta ellinika rock groups kai posa ta pop.Pantos eite sas aresei eite oxi i rap einai i mousiki pou kiriarxei...

 

Δηλαδή ρε φίλε εσύ ακούς μουσική με σημαντικότερο κριτήριο το πόσο πουλάει ένας καλλιτέχνης?

Έλεος δηλαδή

 

@gkr41 Πιστεύω πως οι Panx Romana είναι punk rock και όχι καθαρό punk ;)

 

Ντίνο Σαδίκη ακούει κανείς? :o

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 200
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DENIOR (25 Οκτ. 2004 , 18:39)

 

Oxi,auto einai kritirio gia to an i mousiki einai kali i oxi.An einai kali aresei kai epomenos poulaei.

 

 

Η Άντζελα δεν το έχει πει αυτό; :alien:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

"Oxi,auto einai kritirio gia to an i mousiki einai kali i oxi.An einai kali aresei kai epomenos poulaei"

 

Θα τρελλαθούμε; Το πόσο πουλάει ένα μουσικό είδος έχει να κάνει με την ποιότητά του;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Me ti exei na kanei,me ti diafimisi?Diladi emena mou epivalloun na akouo EMINEM kai LINKIN PARK?An den mou aresoun den tous akouo aki den agorazo ta cd tous.Etsi kai ego den akouo elliniki rock,opos kai oi perissoteroi ellines.Antithetos akouo kseni rock pou einai pio kali mousiki kai dimiourgeitai apo EPAGELMATIES.Telospanton ego o,ti eixa na po to eipa.Elpizo na katalavate ti pisteuo gia tin elliniki rock.Auta pou eipa einai i antikeimeniki mou gnomi.Den exo proigoumena me tin elliniki rock,apla ti theoro kaki mousiki.
Link to comment
Share on other sites

Den exo proigoumena me tin elliniki rock,apla ti theoro kaki mousiki.
Απλά έχεις πάρει διαζύγιο με την λογική :p

Βάρα το κεφάλι σου σε κανα ντουβάρι να συνέλθεις!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις! Μα καλά έχετε ξεφύγει; :rolleyes: Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάνετε έτσι... :down: Ακούστε τη μουσική που γουστάρετε και μη τη λεει ο ένας στον άλλο γι αυτό που ακούει! Δεν έχουμε όλοι τα ίδια γούστα! :D ;)

 

Ναι είναι αλήθεια... Η ελληνική ροκ σκηνή δεν είναι και στα καλύτερά της.. . Ε και;Έγινε τίποτα; Έχει ΟΛΟΚΛΗΡΗ ιστορία πίσω της... ;) Και μην ξεχνάμε πως κάποια στιγμή όλο και κάποιο μπαμ θα γινει με κάνα καινούργιο συγκρότημα και μετά όλοι θα λένε " Πω ρε μάγκα!! Τους έχεις ακούσει αυτούς; Μαμάτοι!!!" και θα είναι το λιγότερο για τις ντομάτες! :rolleyes: :whistle:

 

Φιλικά. ;)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Το κόμπλεξ φίλε μου δε προέρχεται από αυτούς που παινεύουν το αγαπημένο τους μουσικό είδος στο δικό τους θρεντ αλλά από εκείνους που μπαίνουν σε ένα θρεντ για ένα μουσικό είδος που δε τους ενδιαφέρει για να την πουν στους άλλους ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Agent M (24 Οκτ. 2004 , 12:46)

 

Magic de Spell το συγκρότημα... Το τραγούδι είναι το ομώνυμο που είχε βγάλει ο Ζαμπέτας. Ο τραγουδιστής του συγκροτήματος είναι ανηψιός του Ζαμπέτα ;)

 

 

Thanks. :)

 

Δυστυχώς σε kazaa δεν υπάρχει. :o

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Με λίγη υπομονή θα το βρεις. Παλιότερα που έψαχνα διάφορα κομμάτια από Magic μου το εμφάνιζε αρκετά συχνά.

Ψάξε και στο soulseek.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η καλύτερη λύση είναι μακράν το dc++ πμ για λεπτομέρειες(hub χρήστες)που έχουν ΤΡΟΜΕΡΟ ΥΛΙΚΟ από Ελληνική ροκ :)

 

 

@Spyros86 το έχω εγώ το song

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas@sl45i (26 Οκτ. 2004 , 00:53)

 

Το κόμπλεξ φίλε μου δε προέρχεται από αυτούς που παινεύουν το αγαπημένο τους μουσικό είδος στο δικό τους θρεντ αλλά από εκείνους που μπαίνουν σε ένα θρεντ για ένα μουσικό είδος που δε τους ενδιαφέρει για να την πουν στους άλλους ;)

 

Exo kathe dikaioma na po tin apopsi mou gia tin elliniki rock.Pos lete eseis tin diki sas.Diladi edo epitrepontai mono dithiramvika sxolia gia tin elliniki rock mousiki?Den mporei KANEIS na amfisvitisei to gegonos oti i elliniki rock exei ksepesei.Oi PYX LAX den kanoun pia epitixies,o Papakonstantinou exei xathei,eno oloi oi alloi den exoun,toulaxiston akoma,ti dinatotita na paraksoun toso kali mousiki....
Link to comment
Share on other sites

Οι ΠΥΞ ΛΑΞ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΟΚ και ο Παπακωνσταντινου ΠΟΥΛΗΜΕΝΟΣ :mad:

 

Αφού δεν έχεις καμία σχέση με το αντικείμενο γιατί συνεχίζεις να εκτίθεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas@sl45i (26 Οκτ. 2004 , 19:23)

 

Οι ΠΥΞ ΛΑΞ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΟΚ και ο Παπακωνσταντινου ΠΟΥΛΗΜΕΝΟΣ :mad:

 

Αφού δεν έχεις καμία σχέση με το αντικείμενο γιατί συνεχίζεις να εκτίθεσαι;

 

Κρίμα όμως που ο Παπακωνσταντίνου είναι εδώ, πουλάει και γεμίζει γήπεδα... Μάλλον όσοι τον ακούνε ακόμα είναι και αυτοί πουλημένοι και βλάκες...

Τέσπα τα έχουμε ξαναπεί πιο παλιά...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 (26 Οκτ. 2004 , 21:35)

 

Κρίμα όμως που ο Παπακωνσταντίνου είναι εδώ, πουλάει και γεμίζει γήπεδα... Μάλλον όσοι τον ακούνε ακόμα είναι και αυτοί πουλημένοι και βλάκες...

Τέσπα τα έχουμε ξαναπεί πιο παλιά...

 

 

Ευχαριστούμε πολύ. Εγώ κρίνω αλλιώς τους ανθρώπους πάντως.

 

Jog : Το βρήκα τελικά. Έψαχνα μέχρι τις 2 τα μεσάνυχτα και πέτυχα κάποιον χρήστη στο kazaa. :) Thanks.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DENIOR (26 Οκτ. 2004 , 21:51)

 

Kala oi PIX LAX den einai rock.Diladi ti einai?POP i mipos METAL?Esy pou exeis sxesi me to antikeimeno pes mas ena sovaro kai kalo rock sigrotima....

 

 

Ρε φίλε έλεος!

Τι πάθος είναι αυτό, ούτε να σε είχε βιάσει ροκάς!

Όχι οι Πυξ Λαξ δεν είναι ούτε ροκ, ούτε ποπ, ούτε μέταλ. Άλλες κατηγορίες δεν υπάρχουν;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spyros86 (26 Οκτ. 2004 , 22:17)

 

Ευχαριστούμε πολύ. Εγώ κρίνω αλλιώς τους ανθρώπους πάντως.

 

Πως;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (27 Οκτ. 2004 , 01:17)

 

Ρε φίλε έλεος!

Τι πάθος είναι αυτό, ούτε να σε είχε βιάσει ροκάς!

Όχι οι Πυξ Λαξ δεν είναι ούτε ροκ, ούτε ποπ, ούτε μέταλ. Άλλες κατηγορίες δεν υπάρχουν;

 

Kalo gia sena tha htan na min ekfrazesai etsi....Mou fenetai oti i elliniki rock se exei porosei ligo....Kairos na epistrepseis stin pragmatikotita....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 (27 Οκτ. 2004 , 01:26)

 

Πως;

 

 

Όχι πάντως με το τι μουσική ακούνε... ή τι τραγουδιστή. Νομίζω πως υπάρχουν πολύ άλλοι παράγοντες ώστε να δοθεί ο προαναφερόμενος σου χαρακτηρισμός. Και δεν νομίζω ότι όλοι οι υπόλοιποι που παρακολουθούν το topick να ενδιαφέρονται να διαβάζουν άσχετα Post. Καλοπροαίρετα πάντα αν είναι να μιλήσουμε από pm για το αν καλώς ακούμε Παπακωνσταντήνου και τι ήμαστε. :)

 

Έχει κανείς το Κρητικό Μια βραδιά στο λούκι? Είναι φοβερό πάντως, δεν ξέρω αν το έχετε ακούσει. :D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spyros86 (27 Οκτ. 2004 , 22:54)

 

Όχι πάντως με το τι μουσική ακούνε... ή τι τραγουδιστή. Νομίζω πως υπάρχουν πολύ άλλοι παράγοντες ώστε να δοθεί ο προαναφερόμενος σου χαρακτηρισμός. Και δεν νομίζω ότι όλοι οι υπόλοιποι που παρακολουθούν το topick να ενδιαφέρονται να διαβάζουν άσχετα Post. Καλοπροαίρετα πάντα αν είναι να μιλήσουμε από pm για το αν καλώς ακούμε Παπακωνσταντήνου και τι ήμαστε. :)

 

Έχει κανείς το Κρητικό Μια βραδιά στο λούκι? Είναι φοβερό πάντως, δεν ξέρω αν το έχετε ακούσει. :D

 

Τα 'παμε στο irc. Άλλο εννοούσα κι άλλο κατάλαβες ;) :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DENIOR (27 Οκτ. 2004 , 22:40)

 

Kalo gia sena tha htan na min ekfrazesai etsi....Mou fenetai oti i elliniki rock se exei porosei ligo....Kairos na epistrepseis stin pragmatikotita....

 

 

Το Κάρμα συνιστά να κοιταχτείτε στον καθρέπτη!

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (28 Οκτ. 2004 , 22:14)

 

Το Κάρμα συνιστά να κοιταχτείτε στον καθρέπτη!

 

:up: Απλά κορυφαίος!!!!!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...