Jump to content

[Custom ROM] M.I.H. DEFY (Made in Hellas)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 142
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει τροπος να δουμε ωρα-λεπτα στη status bar?

 

Διάλεξε 24ωρο να δείχνει,όχι σε 12ωρο.

 

Sent from my MOTO Defy :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Διαβασες στο πρωτο post τα bugs?

Εβαλα το gallery3d αλλα τα ιδια...

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το gallery3d αλλα τα ιδια...

 

Διαβασες το πρωτο ποστ?

Όταν πατηθεί απο το πρόγραμμα της Κάμερας κατω δεξιά, λεει οτι δεν εχει εγκατασταθεί πρόγραμμα προβολής, ή κατι τέτοιο.Αντ' αυτού ανοίξτε το Gallery3D για προβολή φωτογραφιών.

 

Το ανοιγεις "χειροκινητα"..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν εχουμε προεπισκοπηση?!?!

 

Μαλλον χρειαζεσαι την stock app για αυτο.

Οριστε

http://www.multiupload.com/OW391DB2HF

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς να ευχαριστήσω και εγώ με την σειρά μου τον demolition22 για τις συμβουλές του προς εμένα για το DEFY (στους διαξιφισμούς παλιότερα) και τώρα για τον χρόνο που αφιέρωσε και για το support που είναι καλύτερο και από της motorola!:p

 

έχω μία απορία...Με αυτή την αλλαγή το κινητό χάνει την εγγύηση του ε? Αν ναι ξαναεπιστρέφει στην default rom??

 

Είναι σταθερό μέχρι στιγμής?

 

Με συγχωρείτε αν είναι "χαζές" οι απορίες μου αλλλά πρώτη μου φορά στα smartphones και android...

Link to comment
Share on other sites

με το app2sd προγραμμα δεν μπορούμε να περάσουμε όλες τις εφαρμογές στην SD?

Νομιζω οτι πριν μπορούσα σχεδον όλες να τις περασω...

Είναι κατι που μπορω να κανω?:worry:

 

Eπιπλέον πως μπορώ να αλλάξω launcher εφόσον έχω τσεκάρει έναν από τους τρεις ως προεπιλογή?

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

με το app2sd προγραμμα δεν μπορούμε να περάσουμε όλες τις εφαρμογές στην SD?

Νομιζω οτι πριν μπορούσα σχεδον όλες να τις περασω...

Είναι κατι που μπορω να κανω?:worry:

 

Eπιπλέον πως μπορώ να αλλάξω launcher εφόσον έχω τσεκάρει έναν από τους τρεις ως προεπιλογή?

 

Όχι δεν μπορείς να τις περάσεις όλες,εξαρτάται από την εφαρμογή.

 

Για τον launcher θα πας στις εφαρμογές και θα κάνεις σε αυτόν που έχεις επιλέξει μια εκκαθάριση προεπιλογων και θα μπορείς μετά πάλι να επιλέξεις όποιον θες.

 

 

Sent from my MOTO Defy :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

εξαιρετικη δουλεια φαινεται!

οσοι ειχαμε κανει το update 2.51.1 θα εχουμε προβλημα;

αγγλικο μενου υπαρχει;

ευχαριστω !!

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

Demolition θα ηθελα να σε ρωτησω κατι φιλε. Τι παραπανω προσφερει αυτη η rom απο μια στανταρ οπως η Φιλανδικη πχ που εχω εγω;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς να ευχαριστήσω και εγώ με την σειρά μου τον demolition22 για τις συμβουλές του προς εμένα για το DEFY (στους διαξιφισμούς παλιότερα) και τώρα για τον χρόνο που αφιέρωσε και για το support που είναι καλύτερο και από της motorola!:p

 

έχω μία απορία...Με αυτή την αλλαγή το κινητό χάνει την εγγύηση του ε? Αν ναι ξαναεπιστρέφει στην default rom??

 

Είναι σταθερό μέχρι στιγμής?

 

Με συγχωρείτε αν είναι "χαζές" οι απορίες μου αλλλά πρώτη μου φορά στα smartphones και android...

 

Αν ξέρει κανένας ας απαντήσει γιατί ακόμα ψάχνομαι!

Link to comment
Share on other sites

έχω μία απορία...Με αυτή την αλλαγή το κινητό χάνει την εγγύηση του ε? Αν ναι ξαναεπιστρέφει στην default rom??

 

Είναι σταθερό μέχρι στιγμής?

 

ναι χανεται η εγγυηση...αν επιστρεψεις στη default δεν εχεις προβλημα.

 

εγω με τη σειρα μου να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στον demolition.τεσταρω τη ρομ απο παρασκευη και το κινητο ειναι stable, ποτε δεν εχει κολησει και τρεχει σφαιρα.

ενα προβληματακι ειχα μονο με το σημα αλλα μου εστειλε ο demo ενα ζιπακι να περασω και τωρα ειμαι σουπερ.

Link to comment
Share on other sites

Αρα η εκδοση 3.4.2_155-002_DEBLUR ΕΙΝΑΙ DOWNGRADABLE στην 2.51.1
moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως οχι.....αλλα ας απαντησει καλυτερα ο demolition ή καποιος αλλος
Link to comment
Share on other sites

-Μια χαρα βγαζει φωτογραφιες με το φλας, μαλιστα εχω περασει ενα pach που βελτιωνει κατα πολυ την ποιοτητα

-O Τηλεφωνικος κατάλογος ειναι ιδιος.Αν δεν σου αρεσει δοκιμασε το dialer one απο το market.

-Μπορεις να την περασεις, αλλα μετα δεν μπορεις να επιστρεψεις σε firmware μικροτερο του 3.4.2. Θα προσθεσω και τροπο για να μπορεις να γυρισεις.

-Γινεται hard reset, αλλα μπορεις να μην χασεις τπτ αν κανεις backup απο πριν με το Titanium Backup και μετα επαναφερεις τις εφαρμογες σου και τις ρυθμίσεις τους οπως ηταν.

-

επιβεβαιωνω φιλε μου το προβλημα με το φλας ,δεν βγαινει καθολου η φωτογραφια με το φλας ανοικτο μονο με το φλας στο of κι αυτη σκοτεινη.πες μου σε παρακαλω τι κανω? και αν δεν υπαρχει λυση, πως μπορω να γυρισω στη μαμα ρομ 2.1 που ηταν ολα ok.

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω φιλε μου το προβλημα με το φλας ,δεν βγαινει καθολου η φωτογραφια με το φλας ανοικτο μονο με το φλας στο of κι αυτη σκοτεινη.πες μου σε παρακαλω τι κανω? και αν δεν υπαρχει λυση, πως μπορω να γυρισω στη μαμα ρομ 2.1 που ηταν ολα ok.

 

και εγώ δεν έχω θέμα με το φλας.

Μόλις έβγαλα μία με φλας!

κάτι άλλο θα φταίει και όχι η ROM

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

και εγώ δεν έχω θέμα με το φλας.

Μόλις έβγαλα μία με φλας!

κάτι άλλο θα φταίει και όχι η ROM

μα πριν βαλω τη ρομ ολα ηταν τελεια αμεσως μετα γινεται αυτο τις μαυριζει δεν βλεπεις τιποτα.Για παρατηρησε και πες μου πατωντας για ληψη το φλας φλασαρει 2 η 3 φορες η μονο μια γιατι πριν εκανε συνεχομενα και εβγαιναν καλες τωρα εμενα κανει 1 μονο και πριν τον ηχο της καμερας

Link to comment
Share on other sites

ναι χανεται η εγγυηση...αν επιστρεψεις στη default δεν εχεις προβλημα.

 

εγω με τη σειρα μου να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στον demolition.τεσταρω τη ρομ απο παρασκευη και το κινητο ειναι stable, ποτε δεν εχει κολησει και τρεχει σφαιρα.

ενα προβληματακι ειχα μονο με το σημα αλλα μου εστειλε ο demo ενα ζιπακι να περασω και τωρα ειμαι σουπερ.

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά μέχρι στιγμής. Το κινητό μ αρέσει πολύ. Ευχαριστώ demolition. Με το apn on/off wighet εχω πρόβλημα να ανοιγοκλεισω το mobile internet. Πρέπει συνήθως να θτο κλείσω η να το ανοίξω από τις ρυθμίσεις /διαχείρηση δεδομένων.

Έχετε κάτι καλύτερο να προτείνετε ;

έχει κανείς παρόμοιο θέμα;

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να σας ενημερωσω πως ολα εφτιαξαν.Εκανα ενα format σε τηλεφωνο και καρτα απο recovery boot,ξαναπερασα τη ρομ και εδω να σας πω και κατι που ισως δεν το ξερατε επειδη με super one click ηπωθηκε οτι δεν γινεται unroot,γινεται:απο system recovery κανουμε recovery boot και επιλεγουμε:format system,το τηλεφωνο νεκρωνει και με RSD lite περναμε παλι τη ρομ και το s.o.c δεν υπαρχει μεσα anyway ολα τελεια και καμερα και ολα μονο ενα μικρο προβληματακι δεν μπορω να κατεβασω απο market ξεκιναει download και σταματαει αμεσως,αν και κατεβαζω ανετα απο blackmart.Ωστοσο αν κανεις ξερει ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
εχω προβλημα στο σημειο με το system recovery.ενω το ανοιγω και παταω install recovery system αυτο μου βγαζει error.τι κανω λαθος? ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας
Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα στο σημειο με το system recovery.ενω το ανοιγω και παταω install recovery system αυτο μου βγαζει error.τι κανω λαθος? ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας

 

H rom μου ειναι σε μορφη συμπιεσμενου αρχειου zip.

Παρε τον φακελο που περιεχει μεσα και τοποθετησε τον οπως εξηγω παρακατω

 

Η δομή των φακέλων πρεπει να ειναι η εξης:

clockworckmod->backup->made-in-hellas-b1

 

 

 

μαλλον αυτο θα σε βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ, χρησιμοποιήστε το Titanium Backup για να σβήσετε ανεπιθύμητες (κατά τα γούστα του καθενός) εφαρμογές που περιλαμβάνονται ROM.

 

μπορώ να σβήσω το custom app "μηνύματα" τελείως από το τηλέφωνο ?

Χρησιμοποιώ το go sms και μου την σπάει που εμφανίζονται και τα δύο προγράμματα ταυτοχρόνως σε κάθε μήνυμα :mad:

Με το titanium να το σβήσω? ΑΝ σβήνει....

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να το σβησεις.απλά απενεργοποίησε τα notifications από το πρόγραμμα του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...