Jump to content

Πανελλήνιες 2005


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντίθετα πιστεύω ότι αν κάποιος συνηδειτοποιήσει ότι τα σκ@τωσε στο πρώτο μάθημα, τότε στρώνεται και διαβάζει καλύτερα στα επόμενα :Ρ

 

 

Eκτός και αν πας Τεε που δίνεις 3 μαθήματα οπότε αν γράψεις χάλια στο ένα ξέρεις ότι δεν πρόκειτε να πετύχεις :cry:

 

Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να ζήσω με το άγχος αν έχω κάνει σωστά τις ασκήσεις ή όχι :Ρ

 

Χώρια που αν ξέρεις πως έχεις γράψει καλά, όταν το επιβεβαιώνεις σου ανεβάζει το ηθικό.

 

Αν όμως δεις ότι δεν έχεις γράψει καλά τότε πέφτει όλη σου η ψυχολογία και άντε να συνεχίσεις μετά

 

 

...εκτός βέβαια και αν ξέρετε πως μπορείτε να τις πετύχετε :)

 

Και εαν οι ποιο πολλές είναι υψηλόβαθμες τι κάνεις? :cry:

 

 

Και από μένα καλή επιτυχία σε όλους!! :)

 

Thanks.Θα την χρειαστούμε :O

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γενικότερα είναι καλό ο καθένας στις πανελλήνιες (και μετά από αυτές) να έχει λογικούς στόχους.

 

Δεν συμφωνω 100%. Εγώ πρώτη λυκειου έβγαλα 18,1, Β'λυκείου 18,2 και γενικά δεν ήμουν η μαθήτρια που διάβαζα πολύ και θα έβγαζα πολύ καλο βαθμο στις Πανελλήνιες, όποτε δεν το θεωρούσα πιθανο να περάσω ΗΜΜΥ που ήθελα. Ελα όμως που τελικά έβγαλα 19000 μόρια χωρίς να το περιμένω! Στα περισσότερα μαθήματα είχα γράψει 1-3 βαθμούς παραπάνω απ'οτι υπολόγιζα!Μπορει βέβαια να μην πέρασα Αθήνα αλλά θεσσαλονίκη, τουλάχιστον όμως πέρασα στη σχολή που ήθελα. Οπότε η συμβουλή μου είναι να έχετε όσο ψηλους στοχους θέλετε. Όσο πιο ψηλά κοιτάς τόσο πιο ψηλά φτάνεις. Think positive :)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (qtek 2020: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 4.01; Windows CE; PPC; 240x320))

 

τι λέτε ρε παιδιά,δεν είχα καταλάβει πως είμαστε τόσοι πολλοί γ λυκέιου δω μέσα!

 

 

κι εγω θα ειμαι στις εξετασεις αλλα στο αλλο στρατοπεδο! επιτηρητης :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν όμως δεις ότι δεν έχεις γράψει καλά τότε πέφτει όλη σου η ψυχολογία και άντε να συνεχίσεις μετά

 

Ο καθένας το αντιμετωπίζει αλλιώς αυτό το θέμα ;)

 

Εγώ απλά δεν θα άντεχα το άγχος του να μην ξέρω τί έχω γράψει.

 

Και εαν οι ποιο πολλές είναι υψηλόβαθμες τι κάνεις? :cry:

Τις βάζεις πάνω πάνω στο μηχανογραφικό και προσεύχεσαι :Ρ

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ανακάλυψα το thread. Και γώ 21 αρχίζω :X . Κάναμε συνθήκη με έναν φίλο από τότε που τελειώνουν οι εξετάσεις μέχρι και την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων να μην πιάσουμε στυλό η μολύβι στο χέρι μας (ευτύχως η συνθήκη δεν περιλαμβάνει το πενάκι του s100 :p ). Καλη επιτυχία σε όλους και προπαντώς σε μένα :D . Πάω για διάβασμα... :mad:

http://www.estudents.gr/images/links/8831.JPG Το Νο1 φοιτητικό site!!

Πωλείτε JC777 καινούριο για Θεσσαλονίκη 147€: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=217191

Πληροφορίες για JC777 εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215460

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (3.45.113) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Τι νεκρα είναι αυτή που έχει το thread! Εμείς πέρσι γράφαμε μέχρι και την τελεταία ώρα. Παιδιά καλά να γράψετε αύριο.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε?

Πως γράψατε?

Εγώ στη πρώτη πηγή δεν σκέφτηκα να γράψω για τη στάση της Ρωσίας στο Ελληνικό Ζήτημα:( το οποίο θα μου φάει αρκετά μόρια, και επίσης ξέχασα να γράψω τον όρο στην ανακωχή στα Μουδανιά!

Πάντως στο σχολείο είπαν πως ήταν τσιμπημένα τα θέματα:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλα τώρα έγινε το πρώτο ποστ που αφορά το πως γράψατε???? Τετοια ώρα?? Περυσι γραφανε απο τις 11! Συμφωνω με τον Killing_you2 πολλη νέκρα φέτος...
Link to comment
Share on other sites

Καλα τώρα έγινε το πρώτο ποστ που αφορά το πως γράψατε???? Τετοια ώρα?? Περυσι γραφανε απο τις 11! Συμφωνω με τον Killing_you2 πολλη νέκρα φέτος...

Ε τώρα γυρίσαμε από τον καφέ;)

Αυτό μας έλειπε να φύγω πριν τις 12 από την εξέταση για να έρθω εδώ και να πω πόσο έγραψα.. :X

Link to comment
Share on other sites

παιδιά..σκατά! :cry: πολύ δύσκολα θέματα βάλανε...άμα πάτε στο in να δείτε τις απαντήσεις, θα μείνετε από το πόσα έπρεπε να αναφέρουμε.. :confused: τεσπά, θα δείξει..άντε Έκθεση τώρα!
Link to comment
Share on other sites

skata sto tetragono :cry: tpt mages... ta xalasa stis piges.. idika sthn proth..

kala, egrace kaneis gia to sxedio ton 3on thematon!?!? :confused:

etsi leei stis lyseis tu in.gr

xenerosa agria re pedia :( ta mona 100% sosta einai ta pollaplhs epiloghs(GIOUPI! :shifty: ) kai h erotish me ta aitia tu protu pagosmiu..

ola ta alla einai mabra xalia.. :cry: grrr einai spastiko to kolosistima tus! :mad: na to allaxete edo kai tora! thelo defterh efkairia xoris na perimeno ena xrono na xanadoso(me tpt den ton kano)!!!

 

 

:scared: :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί θεωρώ ότι το φροντιστήριο ορίζοντες υπερβάλλει?

Για να μην πω τίποτα περισσότερο...

Εμένα η φιλόλογος που μου κάνει δεν μου είπε για σχέδιο τριών τμημάτων, και το ίδιο είπαν και στους φίλους μου από τα άλλα φροντιστήρια!

Έλεος αν ήθελαν και αυτό!

by the way, σε ποιό λύκειο πήγε το in.gr και ρώτησε? για να ξέρουμε και το επίπεδο των μαθητών που τα χαρακτήρησαν βατά!

Όλος ο κόσμος δεν ήξερε τι να πρωτογράψει:mad:

Link to comment
Share on other sites

xoris tis piges isos na mboruses na ta xaraktiriseis vata... mallon den tis ypologisane...

 

makari na mhn einai giati den me vlepo na piano oute thn vash :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Mη διαβαζετε τις λυσεις ρε παιδια!Εγω περσι ουτε σε ενα μαθημα δε τις διαβασα!!

Αφηστε να δειτε τα αποτελεσματα μια και καλη...

Link to comment
Share on other sites

Mη διαβαζετε τις λυσεις ρε παιδια!Εγω περσι ουτε σε ενα μαθημα δε τις διαβασα!!

Αφηστε να δειτε τα αποτελεσματα μια και καλη...

λολ..

μια και καλή το σκότωμα :p

Link to comment
Share on other sites

mu fenete oti exun dikio oi orizontes :cry: k mallonta frontistiria k oi kathigites ton filon su ta eipan lathos.. des tis lyseis apo to frontistirio pukamisas

krima.. skata ston kivo.. :cry: :cry:

 

symfono, kalitera na mhn blepeis tpt.. alla an eixa gracei apo 18 tha hthela na to hxera :D :( den exo gracei.. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Να με και εγώ! Τα θέματα δεν ήταν και ότι πιο εύκολο αλλά ούτε και ότι πιο δύσκολο. Όσον αφορά το σχέδιο των τριών θεμάτων μπούρδες, η ερώτηση ήταν σαφέστατη

Να αναφέρετε τους λόγους που προκάλεσαν τους

 

ρωσοτουρκικούς πολέμους από το 18 ο αιώνα έως την

 

πολεμική σύγκρουση του 1828-1829 (Μονάδες 15) και τις επιδράσεις του ρωσοτουρκικού πολέμου

 

1828-1829 στη διαμόρφωση της στάσης της Αγγλίας , της

 

Γαλλίας και της Τουρκίας απέναντι στο Ελληνικό Ζήτημα

Δεν λέει πουθενά να αναφέρουμε τις κινήσεις που έκανε η Ρωσσία για να δημιουργήσει ελληνικό κράτος αλλά και ούτε το σχέδιο των τριών τμημάτων αποτελούσε λόγο για ρωσσοτουρκικό πόλεμο. Από ότι φαίνετε αυτοί που δημοσίευσαν τις λύσεις δεν ξεχώρισαν τι ακριβώς έπρεπε να γράψουμε από τα κομμάτια που μιλάν για την Ρωσσία...

edit: Μου την έσπασαν σήμερα κάτι παιδια που βγήκαν έξω με ένα χαζοχαρούμενο χαμόγελο και φώναζαν ότι τα θέματα είναι πανεύκολα και γράψαμε όλοι τέλεια. Και η πλάκα είναι όταν ρωτούσες τι απάντησαν σε κάποιο ερώτημα, δεν ξέραν να απαντήσουν. Και γενικότερα αυτή η αντίληψη πέρασε και σε πολλους εξοσχωλικούς. Ας μην κοροιδευόμαστε αυτοί που γράψαν καλά και είχαν διαβάσει καλά σίγουρα έχουν κάποιες αμφιβολίες...

http://www.estudents.gr/images/links/8831.JPG Το Νο1 φοιτητικό site!!

Πωλείτε JC777 καινούριο για Θεσσαλονίκη 147€: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=217191

Πληροφορίες για JC777 εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215460

Link to comment
Share on other sites

na sas po,simera edosa istoria kai ego.Ksero pos kanonika den eprepe na grapsoume gia to sxedio ton trion tmimaton ego kata tixi to egrapsa :D :D :D :D
Σόρρυ δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά επειδή το in.gr δημοσίευσε μια απάντηση δεν σημαίνει ότι θα είναι ίδια με την προτεινώμενη απάντηση του υπουργίου (μέσω της οποίας γίνετε η βαθμολογία). Με λίγα λόγια μπορεί να βγεις εκτός θέματος, να πάρεις μερικά μόρια από αυτή η να μην σου δώσει μόρια αλλά ούτε και να χάσεις. Είναι στην κρίση αυτών που θα δώσουν τις προτεινόμενες λύσεις και των εξεταστών...

http://www.estudents.gr/images/links/8831.JPG Το Νο1 φοιτητικό site!!

Πωλείτε JC777 καινούριο για Θεσσαλονίκη 147€: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=217191

Πληροφορίες για JC777 εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215460

Link to comment
Share on other sites

Να διαβαζετε μεν τις λυσεις αλλα οχι στην Ιστορια. Ο,τι θελουν βαζουν οι φελλολογοι. εγω περυσι περίμενα 11-12 και πήρα 15,2. Στην Β'λυκείου περίμενα 12-13 και πήρα 8,8. Γενικα στην Ιστορία δεν έχω ακούσει κανεναν να υπολογισε σωστα αυτο που πήρε. Πάντα υπάρχει απόκλιση +/- 3-4 μονάδες. Δειτε το σαν το Τζοκερ... Κι αν σου κάτσει? :p :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Να διαβαζετε μεν τις λυσεις αλλα οχι στην Ιστορια. Ο,τι θελουν βαζουν οι φελλολογοι. εγω περυσι περίμενα 11-12 και πήρα 15,2. Στην Β'λυκείου περίμενα 12-13 και πήρα 8,8. Γενικα στην Ιστορία δεν έχω ακούσει κανεναν να υπολογισε σωστα αυτο που πήρε. Πάντα υπάρχει απόκλιση +/- 3-4 μονάδες. Δειτε το σαν το Τζοκερ... Κι αν σου κάτσει? :p :rolleyes:

 

Θα ακουσεις λοιπον για το πρωτο τετοιο ατομο...εμενα! ;)

 

Εγω ειχα υπολογισει 88 μορια και ειχα παρει 89...Βεβαια γενικα στα 7 απο τα 9 μαθηματα ειχα υπολογισει τη βαθμολογια μου με αποκλιση εως 2 μορια, και στα υπολοιπα 2( Εκθεση και Βιολογια Κατευθυνσης) επεσα εξω 3 και 5 μορια.... :up:

 

Στα μη θετικα μαθηματα παντως, δεν εβλεπα και πολυ τις λυσεις των φροντιστηριων.Εψαχνα μονος να δω τι θα εγραφα με ανοιχτο βιβλιο, και βασει αυτων υπολογιζα.

 

Οσο για τα οτι τα παιδια εκαναν το πρωτο post μετα απο καποιες ωρες,κι εγω γυριζα σπιτι μετα απο ενα τριωρο τουλαχιστον ,καθως πρωτα πηγαινα για ταβλακι-καφεδακι για να χαλαρωσω... :cool:

 

EDIT:Μιλαω για Πανελληνιες Γ' Λυκειου, του 2001...

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Θα ακουσεις λοιπον για το πρωτο τετοιο ατομο...εμενα! ;)

 

Εγω ειχα υπολογισει 88 μορια και ειχα παρει 89...Βεβαια γενικα στα 7 απο τα 9 μαθηματα ειχα υπολογισει τη βαθμολογια μου με αποκλιση εως 2 μορια, και στα υπολοιπα 2( Εκθεση και Βιολογια Κατευθυνσης) επεσα εξω 3 και 5 μορια.... :up:

 

Στα μη θετικα μαθηματα παντως, δεν εβλεπα και πολυ τις λυσεις των φροντιστηριων.Εψαχνα μονος να δω τι θα εγραφα με ανοιχτο βιβλιο, και βασει αυτων υπολογιζα.

 

Οσο για τα οτι τα παιδια εκαναν το πρωτο post μετα απο καποιες ωρες,κι εγω γυριζα σπιτι μετα απο ενα τριωρο τουλαχιστον ,καθως πρωτα πηγαινα για ταβλακι-καφεδακι για να χαλαρωσω... :cool:

 

EDIT:Μιλαω για Πανελληνιες Γ' Λυκειου, του 2001...

Χμμμ απ'οτι φαινεται είσαι η εξαίρεση στον κανόνα! Εγω στις Πανελλήνιες της Γ'λυκείου μόνο Εκθεση και Μαθηματικα (και τα 2) υπολογισα σωστα το βαθμο μου (με αποκλιση 1 μοριο :p) Σε όλα τ'αλλα επεσα λίγο εως πολυ εξω αλλα ευτυχως οχι με τον "ασχημο" τρόπο! Δηλαδη περίμενα πιο κατω απ'οτι πήρα σε όλα τα υπόλοιπα!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...