Jump to content

Xperia X8 : Custom roms (2.3.2 CM, 2.2.1 CM)


iliadelo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα με σκοτωσει ο γυιος μου.......Μόλις κατεβασα την JimdemDroid Tweak21.3 την εβαλα στην sd αλλα δεν θυμαμαι πως την ενεργοποιω ...δηλ.πως μπαινω στο αρχικο μενου για να την εγκαταστησω..

By the way κανει για το τηλεφωνο μου;;

Ευχαριστω....

 

Θα σου προτεινω να ανοιξεις τον οδηγο για το Xperia X8 του Δημητρη και να ακολουθησεις τις οδηγιες για εγκατασταση GDX 022 και tweak μιας και μπορει να βγαζει fc's σε 2.2. Παλιωσε η 2.2 και δεν ειμαι σιγουρος αν εχει CWM..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 400
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εκανα backup στην αρχη μετα εκανα full wipe και εκανα instal την ρομ.κανω και μετα wipe?εβαλα την ν022 και tweaks lite και τα modules που προτεινε.δηλαδη επαφες που τα χα ολα backup πως τ βαζω στ ν022?καθως και εφαρμογες? .εχετε να προτεινετε να βαλω τπτ αλλο? εχει κανεις καμια ιδεα για odex και για supercharger?λενε βοηθουν πολυ σε ταχυτητα και εξοικονομηση μπαταριας....εχουμε κανενα οδηγο ή infos για install?
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εκανες συγχρονισμο τις επαφες με το gmail, τις εχασες. Οπως επισης αν δεν εκανες Backup τις εφαρμογες με το titanium backup. Κανεις full wipe μονο οταν εγκαθιστας τη 014. Στη εγκατασταση της 022 δεν κανεις μιας και ειναι update της ιδιας rom.
Link to comment
Share on other sites

Κουτσα στραβα εβαλα gdx 022 με τα modules και το jim tweaks lite.καμια αλλη προταση να βαλω κατι?status bar color πως αλλαζω?

 

Εχει κανεισ ιδεα για το odex και gia supercharger ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα έβαλα την GingerDX-v022 αλλά δεν βλέπει την sd card :( υπάρχει κάποια λύση;)

 

Κανε full wipe

 

 

Τωρα και ICS 4.0.4/CM9 για το Χ8 σας!!!!!!!!!!!!!

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=975684&d=1333231986http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=975685&d=1333231986

 

Δεν δουλευει μονο η καμερα(φωτο και βιντεο...)

Download

Πρεπει να εχετε ξεκλειδωτο bootloader και αυτον τον custom kernel

Περισσοτερα ΕΔΩ

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ εγκατέστησα την GingerDX v025 από εδώ . Όντως τεράστια διαφορά με το 2.1 που είχα. Πιο γρήγορο και χωρίς κολήματα. Ένα πράγμα όμως με ενοχλεί. Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω δικούς μου ήχους κλήσης. Προσπάθησα να αντιγράψω και από την sd στον φάκελο που είναι τα ringtones αλλά δεν μου το επέτρεπε. Μπορεί να βοηθήσει κανείς; Επίσης στο 2.1 είχα και την app για το android market. Βόλευε πάρα πολύ. Μπορεί να να μου προτείνετε κάποια αντίστοιχη; Καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση σε όλους Edited by fanis22
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι ! εχω το χ8..το εχω κανει ροοτ και εχω την gingerDX v21, και το πακετακι του τζιμ 21(νομιζω).. για να περασω τις τελευταιες εκδοσεις τι πρεπει να κανω? εννοω..τι χρειαζεται να κανω ωστε να μη χασω τα δεδομενα μου, κι αν κανει παει στραβα να μπορω να επιστρεψω στο σημειο που ειμαι τωρα. αν εχει ξαναειπωθει συγχωρεστε με που ρωταω :)
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη backup και ολα οσα εκανα και την πρωτη φορα? γιατι νομιζα πως αφου περναω update δε χρειαζεται κατι τετοιο. αυτο ηθελα να διευκρινησω.. το backup ειναι λιγο "δυσκολο" για μενα, μιας και οσες φορες δοκιμασα να επαναφερω τα δεδομενα με τη καινουρια ρομ δε δουλευε. κολλαγε στο λογοτυπο. και γι αυτο ηθελα να δω μηπως το αποφυγω.
Link to comment
Share on other sites

Aφου έχεις ήδη τη GDX μέσα, δε χρειάζεται backup. Περνάς τη GDX 025 και το tweak 24.1 του Δημήτρη χύμα στην SD, μπαίνεις CWM και κάνεις εγκατάσταση κανονικά. Δε χρειάζεται ούτε full wipe, ούτε τίποτα..
Link to comment
Share on other sites

ωραια θενξ!! αυτο ηταν που θελα να εξακριβωσω :) να'σαι καλα για τη βοηθεια. χρονια πολλα κιολας και με υγεια!
Link to comment
Share on other sites

επανηλθα με μια απορια γιατι θα σκασω.. δε ξερω αν υπαρχει στη νεα εκδοση, ευχομαι πως ναι. πως μπορω ν'αλλαξω το πως φαινεται το μενου?πχ οταν πηγαινω στις ρυθμισεις, τωρα ειναι με μεγαλουτσικα γραμματα, χρωματιστα εικονιδια και μαυρο φοντο. και καπως το χα κανει με τη προηγουμενη εκδοση της ρομ να εμφανιζεται με πιο κομψα γραμματα, κανονικα (ή καθολου εικονιδια) και διαφανες φοντο που φαινοταν λιγο το φοντο που χα για ταπετσαρια. ξερει κανεις? ευχαριστω εκ των προτερων, ξερω οτι ειναι κατι πολυ συγκεκριμενο αλλα ετσι οπως ειναι τωρα με ζαλιζει...
Link to comment
Share on other sites

στον ιδιο εχω μεινει, go launcher EX. ειναι καθαρα θεμα launcher δηλαδη?

-----

οκ τελικα το βρηκα, απ τον launcher ηταν, μια ρυθμιση με υπο-υπο-μενου :/

ευχαριστωω και παλι

Edited by anthoulaki1989
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πεις πως να περασω custom rom στο x8?διαβασα τον οδηγο και δεν καταλαβα τιποτα
Link to comment
Share on other sites

περασα το ics αλλα δεν μπορω να παρω τηλέφωνο....οποιος ξερει ας με βοηθησει

 

 

Εdit: βρήκα τι εφταιγε...

Edited by George_Rapths77
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας, εχω την v25 ginger... και θα ηθελα να κατεβασω εναν music player που να χει επιλογη να παιζει και τραγουδια που βαζουμε εμεις, οχι μονο τα δικα του. αυτη την επιλογη δεν την εχει ο player που εχει απο μονη της. και θα θελα να μπορω να τον απεγκαταστησω κιολας αν γινεται. ευχαριστω :) Edited by anthoulaki1989
Link to comment
Share on other sites

χμμ κατι σε free? γενικα δε με νοιαζει να χει πολλες λειτουργιες, ετσι κι αλλιως σπανια εως ποτε ακουω μουσικη απ το κινητο. πιο πολυ για να μπορω να βαζω ο,τι ηχο για ηχο κλησης το θελω. δε ξερω αν εχει σημασια o music player.. κι επισης, ξερεις αν θα μπορω να βγαλω τον custom?
Link to comment
Share on other sites

Mixzing..

Εννοείς αν μπορείς να διαγράψεις τον μαμά της rom; Root explorer - system - app - το βρίσκεις και το διαγράφεις..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...