Jump to content

Xperia X8 : Custom roms (2.3.2 CM, 2.2.1 CM)


iliadelo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το baseband θα μπει αυτόματα με την τελευταία ρομ

 

Οκαυ λοιπόν ανοιξε. Το συνδέω στο pc companion, κάνω update και βάζω ξανά την gingerdx?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 400
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βάζεις την στοκ, κάνεις ροοτ, βάζεις busybox και xRecovery και μετά την gingerDX

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις την στοκ, κάνεις ροοτ, βάζεις busybox και xRecovery και μετά την gingerDX

 

Σε ευχαριστώ πολύ για όλα. να ρωτήσω. Όταν κάνω copy paste την xRecovery, να βάλω τα permitions 777? ή 644? Επίσης, να κάνω και το busybox copy ναι ή όχι, γιατί θα το έχω εγκαταστήσει από πριν.

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εγκατέστησα επιτυχημένα το Ginger και πέρασα και το backup and restore της sony ericsson και επαναφερα τα πάντα πετυχημένα, αλλά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Μπαίνω στις επαφές και δεν μπορώ να τις δώ ενω αν τις αναζητήσω τις βρίσκει και τις βλέπω κανονικα.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ σας!!! Έβαλα τη dx v19 και όλα μια χαρά. Πως μπορώ να εγκαταστήσω στις 4 γωνίες

τις συντομεύσεις που βάζεις μέσα πάνω από 1 εικονίδιο?

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θες ειναι ο Stock Home launcher

 

Σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Δουλεύουν όλα κομπλέ!:D

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια απο τις rom δουλευει κάποιο προγραμμα ηχογραφησης κλήσεων;Αν γνωριζει κάποιος ας απαντησει.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...ψαχνω μια 2.3 ρομ να περασω.και βασικα μολις τελειωσα με την εγκατασταση του χrecovery. μπορει καποιος να με βοηθησει ποια να περασω και πως?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια απο τις rom δουλευει κάποιο προγραμμα ηχογραφησης κλήσεων;Αν γνωριζει κάποιος ας απαντησει.Ευχαριστώ

 

Νομιζω δεν υπαρχει τετοιο προγραμμα, ειναι υποτιθετε παρανομο

 

καλησπερα...ψαχνω μια 2.3 ρομ να περασω.και βασικα μολις τελειωσα με την εγκατασταση του χrecovery. μπορει καποιος να με βοηθησει ποια να περασω και πως?

Ευχαριστω.

 

Γιατι δεν διαβαζεις απλα τις οδηγιες?

Edited by iliadelo

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εγκατεστησα την ginger DX αλλα εχω ενα προβλημα δν ανοιγει το τηλεφωνο εχει κολησει οποιος μπορει ας βοηθησει

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εγκατεστησα την ginger DX αλλα εχω ενα προβλημα δν ανοιγει το τηλεφωνο εχει κολησει οποιος μπορει ας βοηθησει

ευχαριστω

 

Full wipe εκανες πριν τη βαλεις;

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

παιδια καταφερα και μπικα κα μετα εκανα αναβαθμιση μεσο του pc companion κανονικα για να παω πισω στην 2.1 αλλα μετα το ρεμπουτ το κινητο δεν ανοιγει

κολαει στο σημα τις σονυ ερικσον

 

ok to provlima lithike

Edited by fragkios
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει ενα φιλαρακι μου το x8 με την 2.1 χωρις root χωρις τιποτα...και μου ζητησε να του βαλω την 2.3...βασικα αν μπορειτε να μου παραθεσετε σε pm ποια εκδοση android απο οσες υπαρχουν στο ποστ αυτο δεν εχει καθολου προβληματα..και ας ειναι και 2.2....και θελω να ανεβει λιγο το κινητο σε ταχυτυτα..(θα του κανουμε αν ειναι και overclock) ...ευχαριστω εκ των προτερων...(ετσι θελω η 2.2 η 2.3 χωρις καθολου προβληματα :) )
Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αν θελετε η GingerDx να μην τρωει καθολου κολληματα και να τρεχει σφαιρα τωρα μπορειτε να αλλαξετε τον Stock Kernel με εναν πληρως λειτουργικο Custom Kernel. Η διαφορα τεραστια. Edited by iliadelo

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι βοηθεια αμεσα!!!

Εκανα οτι ακριβως λεει στις οδηγιες αλλα οταν εκανα το τελικο reboot το κινιτο κολλαει στην

οθονη εκκινισης και στο λογοτυπο GDX και δεν προχωραει παρακατω!!!

Τι να κανω γιατι θα μεινω χωρις τηλεφωνο!!!!! :(

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αν θελετε η GingerDx να μην τρωει καθολου κολληματα και να τρεχει σφαιρα τωρα μπορειτε να αλλαξετε τον Stock Kernel με εναν πληρως λειτουργικο Custom Kernel. Η διαφορα τεραστια.

όντως έκανα αλλαγή kernel και πλέον πετάει το κινητάκι με τη 2.3.7!!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αν θελετε η GingerDx να μην τρωει καθολου κολληματα και να τρεχει σφαιρα τωρα μπορειτε να αλλαξετε τον Stock Kernel με εναν πληρως λειτουργικο Custom Kernel. Η διαφορα τεραστια.

 

εγω παλι πιστευω πως με αυτο το tweak το κινητο θα ειναι πολυ πιο γρηγορο απ οτι με custom kernel...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες και τα δυο?

 

αν θελεις περνα μια βολτα απ το νημα του x8 και διαβασε τι συζητιεται..κανεις δεν εχει custom kernel..γιατι πολυ απλα ολοι μας βλεπουμε οτι το κινητο ειναι καλυτερο ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει ROMS αλλά δεν τις έχω περάσει σε φάκελο xrecovery.. Έχω το xrecovery, έχω πατήσει τα πάντα εκεί αλλά δεν μπορώ να ανοίξω το κινητό!!! Κάνει reboot συνέχεια αν το αφήσω έτσι..
Link to comment
Share on other sites

Iliadelo πολύ καλός οδηγός να είσαι καλά φίλε. Μήπως υπάρχει τρόπος να αλλάξω το πληκτρολόγιο στην fd xperience; Γιατί αν και μου άρεσε περισσότερο αυτό με ενοχλεί πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε καμια εφαρμογη πληκτρολογιου απο το μαρκετ

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

παιδια καταφερα και μπικα κα μετα εκανα αναβαθμιση μεσο του pc companion κανονικα για να παω πισω στην 2.1 αλλα μετα το ρεμπουτ το κινητο δεν ανοιγει

κολαει στο σημα τις σονυ ερικσον

 

ok to provlima lithike

 

φιλε εχω το ιδιο προβλημα πως το εκανες; παιδια και κανενασ αλλος εαν ξερει το χrecovery δεν ανοιγη και το pc δεν το αναγνοριζει

Edited by blade17
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...