Jump to content

Xperia X8 : Custom roms (2.3.2 CM, 2.2.1 CM)


iliadelo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φίλε θέλω να κατεβάσω την Fd xperience V1.1.0 αλλά δεν γίνεται μάλλον το λινκ είναι dead

| Xperia X8 White | Unlock bootloader | Overclock at 787Mhz | [ROM] GingerCruzt Revision 8.4 | [KERNEL] Alfs for GingerDX v05 |

http://speedtest.net/result/1646516346.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 400
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλημερα.

Σχετικα καινουριος στο android εβαλα την V15 προχθες στο X8 μου....

Ειχε την 1.6 stock επανω.Πρωτα εβαλα την 2.1 stock,μετα root,μετα xrecovery,περασα την v15 κ το hotfix.

Aπο προχθες λοιπον το τηλεφωνο εχει κολλησει κ εχει κανει μονο του γυρω στα 10 restarts...9/10 φορες ηταν οταν τελειωνει μια τηλεφωνικη κληση....Κολλαει μαυριζει η οθονη κ μετα restart απο μονο του...Υπαρχει καμια λυση?

Επισης κατι αλλο.Εχω βαλει 2-3 προγραμματα μονο.Μπορω να βλεπω τι προγραμματα ειναι ανοιχτα καθε στιγμη κ να κλεινω εγω οποια θελω?Πως το κανω αυτο?

Ευχαριστω για τις απαντησεις!

 

Δοκιμασα να ξανακανω hard reset κ να ξαναπερασω την rom αλλα παλι τα ιδια παιδια....Το κινητο ειναι πιο αργο σε σχεση με την 1.6 που ειχα.Αρκετες φορες restart οταν τερματιζεται μια κληση,κολλαει πολλες φορες μεσα στα sms η στο ebuddy που χρησιμοποιω επισης οταν σε παιρνει καποιος τηλεφωνο πρωτα γινεται η οθονη μαυρη κ μετα απο 2-3 secs σου δειχνει ποιος σε παιρνει....Γενικα μου φαινεται πολυ πιο αργο...Εχω κανει λαθος κατι η απλα ετσι ειναι η ginger dx v15?

Link to comment
Share on other sites

φίλε θέλω να κατεβάσω την Fd xperience V1.1.0 αλλά δεν γίνεται μάλλον το λινκ είναι dead

 

Ναι φιλε μου υπαρχει ενα προβλημα...λογικα θα διορθωθει

 

 

Δοκιμασα να ξανακανω hard reset κ να ξαναπερασω την rom αλλα παλι τα ιδια παιδια....Το κινητο ειναι πιο αργο σε σχεση με την 1.6 που ειχα.Αρκετες φορες restart οταν τερματιζεται μια κληση,κολλαει πολλες φορες μεσα στα sms η στο ebuddy που χρησιμοποιω επισης οταν σε παιρνει καποιος τηλεφωνο πρωτα γινεται η οθονη μαυρη κ μετα απο 2-3 secs σου δειχνει ποιος σε παιρνει....Γενικα μου φαινεται πολυ πιο αργο...Εχω κανει λαθος κατι η απλα ετσι ειναι η ginger dx v15?

 

Γιατι δεν δοκιμαζεις καμια αλλη ρομ?

Edited by iliadelo

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου υπαρχει ενα προβλημα...λογικα θα διορθωθει

 

Γιατι δεν δοκιμαζεις καμια αλλη ρομ?

 

Για ποιο λογο να δοκιμασω αλλη rom?Δλδ διαφερει απο κινητο σε κινητο κ δεν παιζει σωστα?Την εβαλα επειδη διαβασα απο πολλους οτι δουλευει σωστα εκτος απο το προβλημα της μπαταριας....

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η Fd xperience μου αρεσει πιο πολυ και τρεχει και πιο ομαλα στο κινητο μου παντως...

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω ειχα την GingerCruzt Revision 7.4 εκπλικτικη rom αλλά χθες ξαναγύρισα στην 2.1 και σήμερα που προσπαθώ να βάλω την Fd xperience V1.1.0 όλο μου κολαει στο bootanimaition ενω εχω xrecovery kai cwm recovery kai root και base xxxxx015 καμιά ηδέα για το τι να κανω?

| Xperia X8 White | Unlock bootloader | Overclock at 787Mhz | [ROM] GingerCruzt Revision 8.4 | [KERNEL] Alfs for GingerDX v05 |

http://speedtest.net/result/1646516346.png

Link to comment
Share on other sites

δεν πέτυχε αλλα τελικά έβαλα την froyo απο backup και μετά την Gdx v16 και εναι πραγματικά τέλεια Edited by GAZIAGGELOS

| Xperia X8 White | Unlock bootloader | Overclock at 787Mhz | [ROM] GingerCruzt Revision 8.4 | [KERNEL] Alfs for GingerDX v05 |

http://speedtest.net/result/1646516346.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες εγο κατεθασα την ginger dx v017 αλλα οταν παω να την βαλω μου λεει md5 mismatch γτ??? επισης η ρομ δεν εχει 4 αρχεια οπος στο παραδηγμα,εχει 3 φακελους........
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου γτ ειναι ρομ που κανεις εγκατασταση ολο το ραρ αρχειο...βαλτω στην καρτα μνημης μπες στο χRecovery και κανε Install custom zip

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα εχω παλι την κανονικη ρομ τι γινετε????(2.1)

 

οκ τα καταφερα.... ανδροιδ μαρκετ δεν εχει ι κουστομ ρομ??

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

οκ τα καταφερα.... ανδροιδ μαρκετ δεν εχει ι κουστομ ρομ??

 

Και βεβαια υπαρχει,δε στο βγαλε;

Μια ερωτηση,μολις το βγαζω απο τη φορτιση παει στο 95% μεσα σε μια ωρα.αν κανω battery calibration μεσω του xrecovery θα επανελθει;

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos...!! το μαρκτετ φιξ το περναω μεσα στο αρχειο ζιπ την floyo....?

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος γιατί όλα λειτουργούν, εκτός από το Wifi; Και αυτό συμβαίνει με ΚΑΘΕ ROM, εκτός από το backup που έχω πάρει!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. μολις εγκατεστησα την

GingerDX v017 αλλα δεν υπαρχει εικονιδιο market και πηγα να εγκαταστησω το marketfix, οποτε το κινητο καθε φορα κολλάει και κανει επανεκκίνηση. καμια ιδεα ???

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. μολις εγκατεστησα την

GingerDX v017 αλλα δεν υπαρχει εικονιδιο market και πηγα να εγκαταστησω το marketfix, οποτε το κινητο καθε φορα κολλάει και κανει επανεκκίνηση. καμια ιδεα ???

 

λαθος..κολλάει σε οτιδήποτε πάω να εγκαταστήσω...

Link to comment
Share on other sites

εβαλα τν floyo πως θα κανω backup τς εφαρμογες που ειχα?

 

Τις εκανες μηπως backup με titanium backup;

 

λαθος..κολλάει σε οτιδήποτε πάω να εγκαταστήσω...

 

Βαλε τη ginger v14 που λενε οτι ειναι πιο σταθερη.εγω εχω τη v17 αψεγαδιαστη,το προβλημα που λες δε το ειχα

 

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Τις εκανες μηπως backup με titanium backup;

 

 

 

Βαλε τη ginger v14 που λενε οτι ειναι πιο σταθερη.εγω εχω τη v17 αψεγαδιαστη,το προβλημα που λες δε το ειχα

 

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

πριν βαλω αυτη που εβαλα τν ειχα κανει απο τν εφαρμογη που ειχε μεσα...αλλα τωρα δε τν βλεπω καπου..

Link to comment
Share on other sites

πριν βαλω αυτη που εβαλα τν ειχα κανει απο τν εφαρμογη που ειχε μεσα...αλλα τωρα δε τν βλεπω καπου..

 

Δε νομιζω να της βρεις καπου.

Πλεον κατεβασε titanium backup ειναι χρησιμο..

 

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να της βρεις καπου.

Πλεον κατεβασε titanium backup ειναι χρησιμο..

 

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

οκ το κατεβαζω ευχαριστωωωωωωωωω :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. μολις εγκαπητεστησα την

GingerDX v017 αλλα δεν υπαρχει εικονιδιο market και πηγα να εγκαταστησω το marketfix, οποτε το κινητο καθε φορα κολλάει και κανει επανεκκίνηση. καμια ιδεα ???

Στην συγκεκριμένη rom το market θα σου εγκατασταθεί και θα εμφανιστεί αυτόματα όταν θα συνδεθεί για πρώτη φορά στο internet.Απλά ξαναεγκατέστησέ την, συνδέσου στο WiFi, άνοιξε τον browser και μόλις φορτώσει η αρχική σελιδα κλείσε τον. Μετα θα δεις ότι έχει εμφανιστεί. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Στο κιν του έχω βάλει την gdx 013 και παίζει καλά.

Χθες μετά από 3 βδομάδες περίπου έκανε ένα restart. Λέω να δοκιμάσω την v017 η την

fdxrperience 1.2.0. Ποια είναι η καλύτερη-σταθερότερη?

Θα εγκαταστήσω από xrecovery ή από το cmw?

Στην gdx έχει και ένα αρχείο modules. Θα πρέπει να το κατεβάσω? Χρειάζεται?

Ευχαριστώ!

Edited by deinosauraki
Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...