Jump to content

Sony PlayStation 2


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και συγνωμη αν δεν ειανι το απολυτα καταληλο σημειο για την ερωτηση μου.

 

Εχω το WRC4.

 

Μπορει να μου πει καποιος ΑΝ και ΜΕ ΠΟΙΟ τροπο ξεκλειδωνουν καποιες πιστες?

 

ευχαριστω για την βοηθεια ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και συγνωμη αν δεν ειανι το απολυτα καταληλο σημειο για την ερωτηση μου.

 

Εχω το WRC4.

 

Μπορει να μου πει καποιος ΑΝ και ΜΕ ΠΟΙΟ τροπο ξεκλειδωνουν καποιες πιστες?

 

ευχαριστω για την βοηθεια ;)

 

Κανονικα: καθως προχωρας το παιχνιδι, παιρνεις καποιους βαθμους. Απο εκει και περα ξεκλειδωνεις πιστες και αυτοκινητα. πχ.με 100 βαθμους ενα απο τα 1600αρια...

:)
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι έχω δει υπάρχουν τα swapmagicdisc V2.0 (για cd παιχνίδια φορτώνεις το αντίστοιχο cd το οποίο είναι version 2.0 , ενώ για τα dvd φορτώνεις το αντίστοιχο dvd το οποίο είναι και αυτό version 2.0).Αυτό έχω και εγώ.

 

Το δικο σου cd, ποσα αρχεια εχει μεσα και τι μεγεθος εχει συνολο?

 

Οταν βαζεις πρωτα το swap cd, βγαζει καποιο μηνυμα? :geek:

:)
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia exo kapoies erwtisis kai an mporei kapoios na mou apantisei tha to ektimoysa.tsiparis to ps2 moy.moy eipan oti einai apo tis prwtes ekdoseis poy einai diskoles sto tsiparisma.moy eipan oti mporei argotera na vgalei provlima stis tainies.exete akoysei poies ekdoseis paroysiazoyn provlimata kai ti?paei anloga me to tsip?tin doyleia toy tehnikou?euxaristo prokatavolika se opoion apantisei
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποια εκδοση του alcohol η του nero χρησιμοποιειτε για αντιγραφη παιχνιδιων ps2?

MAX POWER 092, ΣΕΛΙΔΑ 92

ΚΡΗΤΙΚΟ BASSΟΚΙΝΗΤΟ MAZDA RX-8

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποια εκδοση του alcohol η του nero χρησιμοποιειτε για αντιγραφη παιχνιδιων ps2?

Εγω χρησιμοποιω το ALCOHOL 120% version 1.9.2

Link to comment
Share on other sites

Pros xenos : Av enoeis to cd kai dvd tou swapmagic disc einai gyro sta 4.3G .Os anafora auta pou antigrafo auta einai kai 4.3Gb kai mikrotera 2Gb.

Simera tha dokimaso nagrapso me to Record now, gia na doume ti tha doume.

Exo katevasei to alcohol 120 alla thelei kapoio kodiko, an exei kaneis kati as to steilei.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω το Forum!

Να πω κι εγω το πονο μου???

Ειχα ενα PS2 μαυρο, ατσιπάριστο απο τα πρώτα μοντέλα που κυκλοφόρησαν στην αγορα. Μετα απο 2 1/2 χρονια ξεσκισμα σε παιχνίδια κ DvD άρχισε τα γνωστα "Disc Read Error". Ψαχνοντας στο ιντερνετ (και μη εχοντας εγγυηση πια) βρηκα διάφορα sites με οδηγίες πως να το ανοιξω να ρυθμίσω την κεφαλή κλπ. Τα έκανα ολα αλλα... Φούτσες !! Τελικα πήγα το Νοέμβρη κι αγόρασα ενα καινούριο Silver. Ολα μια χαρα στην αρχή. Κάποια στιγμη βλέποντας ενα αντεγραμμένο DvD άρχισε να κολάει η ταινία... Απο εκέινη τη στιγμή και μετά δεν πάιζει κανένα DvD. Ούτε original ούτε αντεγραμμένο.

" Δε γ....ται " λεω, εχω άλλο DvDPlayer και δε με νοιάζει.

Τα παιχνίδια τα έπαιζε κανονικά. ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΟΥΤΕ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ !!! Ευτυχως ειναι μεσα στην εγγυηση.

Ξέρετε αν πρέπει να το παω απέυθείας στη Sony ή στο κατάστημα που το αγόρασα? Ξέρει κανείς που είναι το Customer Service της Sony?

 

Thnx Guys and Keep Up The Good Work !!!

"Αν η Μύτη σου Τρέχει και Τα Πόδια σου Μυρίζουν Τότε μάλλον είσαι ... Ανάποδα ! "
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ετοιμος να παρω την καινουργια εκδοση του ps2, υπαρχει τροπος να παιζει dvd region 1 χωρις τσιπακι (εννοω με καποιο κωδικο) βασικα βαριεμαι πολυ να το παω για τσιπαρισμα και δεν εχω ιδεα και που πρεπει να το παω..)
D.T
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ετοιμος να παρω την καινουργια εκδοση του ps2, υπαρχει τροπος να παιζει dvd region 1 χωρις τσιπακι (εννοω με καποιο κωδικο) βασικα βαριεμαι πολυ να το παω για τσιπαρισμα και δεν εχω ιδεα και που πρεπει να το παω..)

 

 

υπαρχει και ειναι λειτουργικοτατο

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πρός teorizo, < ποια version του magicdisc έχεις, γιατί υπάρχουν η 2 και απ'ότι έχω δει και η 3 ;> Εγώ έχω την 2 . Όσο αναφορα για την κονσόλα μου έχω την 50004 V11. Φυσικά για το άνοιγμα και κλείσιμο του tray χρησιμοποιώ το κύκλωμα Octapus 0.

Τώρα έπεσε στα χέρια μου το 70004 V12 και το σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω τον ίδιο τρόπο.

Για το alcohol νομίζω ότι έχει ρύθμιση αντιγραφής dvd ειδικά για PS2.

Και ποια ειναι αυτη η ρυθμιση του Alcohol; Γιατι εγω δεν βρισκω πουθενα να λεει για PS2. Εχω την εκδοση 1.9.2

 

 

Επεισης θελω να μου προτεινετε κανενα καλο παιχνιδι μυστηριου(ετσι νομιζω λεγονται). Πχ να ψαχνεις να βρισκεις κλειδια να ανοιγεις πορτες, να λυνεις γρυφους κλπ. Ξερετε; Το Primal ειναι τετοιου ειδους;;;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Και ποια ειναι αυτη η ρυθμιση του Alcohol; Γιατι εγω δεν βρισκω πουθενα να λεει για PS2. Εχω την εκδοση 1.9.2

 

 

Επεισης θελω να μου προτεινετε κανενα καλο παιχνιδι μυστηριου(ετσι νομιζω λεγονται). Πχ να ψαχνεις να βρισκεις κλειδια να ανοιγεις πορτες, να λυνεις γρυφους κλπ. Ξερετε; Το Primal ειναι τετοιου ειδους;;;

 

Όταν πας να κάνεις αντιγραφή 1:1 δεν σου έχει αυτήν την επιλογή.Ρυθμίζετε αύτοματα (?) το alcohol.

 

Όταν έχεις ένα παιχνίδι στον δίσκο σου τότε σου έμφανίζει αν θυμάμε την επιλογή ps2 disk.

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Tελικά δεν παίζει κανένα ρόλο ο τρόπος αντιγραφής (nero ή alcohol120).Το alcohol σου δίνει την δυνατότητα αμεσης αντιγραφής και ρυθμίσεων για playstation2 , τίποτα παραπάνω. Αυτό που έφταιγε τελικά είναι ότι είχα παλαιότερη έκδοση magicdisc, όταν χρησιμοποίησα την έκδοση magicdisc3 όλα τα παιχνίδια έπαιξαν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση, ειναι σιγουρο ομως οτι το region χ ειναι συμβατο με την slim εκδοση του ps2?

D.T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ που κανω βλακειες ερωτησεις, αλλα επειδη εχω πολυ λιγες μερες που παρακολουθω το θεμα, αν μπορειτε, να μου πειτε πως λεγεται η ακριβης εκδοση του swap magic, ετσι ωστε, μη τσιπαρισμενο PS2 να παιζει αντιγραμμενα παιχνιδια. Επεισης εχετε κανενα λινκ με φωτογραφια του PS2 slim; Ευχαριστω πολυ :) :rolleyes:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Για αντιγραφη παιχνιδιων χρησημοποιω το NERO6 χωρις κανενα προβλημα.

Ομως σε καποια παιχνιδια, (Gran Turismo 4, Champions of Norrath) μου εμφανιζει μυνημα οτι το DVD-R δεν εχει αρκετο χωρο!

Τα παιχνιδια ομως αυτα, δεν ειναι πανω απο 4GB.

 

Ειναι καποιο νεο ειδους κλειδωμα?

Υπαρχει καποιο προγραμμα που να μπορει να τα αντιγραψεi?

 

 

 

(Χθες,εκανα την ιδια ερωτηση εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=61198 , αλλα σημερα εχει εξαφανιστει!

Εξ'αλλου το θεμα δεν αφορα μονο το GT4)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα απο το DC++ το Swap Magic v3.0 (PS2) σε μορφη ISO. Τωρα το γραφω σε CD και ειμαι ετοιμος; Η μηπως πρεπει να γραφτει σε DVD; Ποια ειναι η διαδικασια για να δουλεψει;

Ευχαριστω

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ και απο οτι γραφεται σε διαφορα forums του εξωτερικου που διαβαζω ισως και αυτο να ειναι το νεο κλειδωμα για τα παιχνιδια του PS2 τουλαχιστο απο πλευρας SONY (γιατι ακομα και να εχεις γραφτηρι dual δεν μπορει κανενα προγραμμα αντιγραφης μεχρι και σημερα που να μπορει να τα καταφερει και να διαβασει και τα δυο Layers διαβαζει ή το ενα ή το αλλο, μονο με πρεσσα μπορεις να το γραψεις αλλα και παλι ποιος εχει τοσα λεφτα για πρεσσα??????) οποτε το αγοραζεις original και τελειωνει η υποθεση, εξαλλου ειναι και Γ@ΜΩ τα παιχνιδια απο αποψη γραφικων και ρεαλισμου (το ποσο καλο βεβαια ειναι ο ρεαλισμος στα παιχνιδια ειναι μια αλλη πονεμενη ιστορια)

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να σας ρωτησω κατι; Εγραψα το swap magic σε ενα CD, και το εβαλα στο δικο μου PS2 που ειναι τσιπαρισμενο για δοκιμη και δουλευε. Το πηρε ενας φιλους μου και το εβαλε στο ατσιπαριστο PS2 silver που εχει, και δεν δουλευε. Εβγαζε εκεινη την κοκκινη οθονη που ελεγε περιπου "Insert Playstation or Playstation 2 format disk". Γιατι ρε γαμωτο; Γι αυτον το κατεβασα που δεν εχει τσιπακι, αλλα δεν δουλευει. Τι συμβαινει; :(

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

koita einai fisiologiko na min douleuei ston filo sou afou den exei tsiparei to ps2 tou,gia na xrisimopoiisei to swap magic cd/dvd o filos sou PREPEI na agorasei to authediko.

Eksallou to swap magic den apoteleitai mono apo ta cd,exei kai kati plastikes cartes (slide cards) opote kai na douleue pali den tha borouse na to xrisimopoieisei ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...