Jump to content

Η νέα γενιά πως σκέφτεται?


TheSmiths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω το βλεπω πολυ απλα. Λαος που δεν γνωριζει εστω ελαχιστη απο την ιστορια του, δεν εχει μελλον.

Και δεν ειμαι ουτε ΝΔ, ουτε ΛΑΟΣ ουτε τιποτα. 27 χρονων ειμαι ουτε εχω ζησει πολυτεχνεια, πολεμους κλπ

Αλλα προσπαθω να διαβαζω.

edit: (ερωτηση της κοπελας μου σε κολλητη της: "ποτε εγινε ο Β' Π. Πολεμος?" . απαντηση: "Mετα τον πρωτο!".

Φυσικα καμια απο τις υπολοιπες 3 κοπελες στην παρεα εκεινη τη στιγμη δεν ηξερε.... )

 

παραδειγμα απο ατομα ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ειναι αυτο....

 

 

Θα συμφωνήσω. Όπως έλεγε κι ο φιλόσοφος της Ελληνιστικής περιόδου Πολύβιος "Όλβιος, όστις ιστορίης έσχεν μάθησιν". Είναι καλό να ξέρουμε ιστορία (προς Θεού, δεν είμαι κανένας προγονόπληκτος ή πατριδοκάπηλος), γιατί τα παθήματα του παρελθόντος είναι υποθήκη για ένα καλύτερο μέλλον.

Η γνώση της ιστορίας μας βοηθάει να αντιληφθούμε την κυκλική ροή των γεγονότων: αλλάζουν οι εποχές, τα πρόσωπα, οι καταστάσεις, τα ονόματα, αλλά οι φάσεις εξελίξεως -προσαρμοζόμενες εκάστοτε- είναι περίπου οι ίδιες.

Ούτε εγώ έχω ζήσει πολέμους ή πολυτεχνεία, αλλά διαβάζω για να μάθω τι έγινε και σε ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν αρκούμαι σε αυτόν τον χύμα σωρό ηλιθιοτήτων που είναι πεταμένες σε κάποια άθλια πράγματα που αποκαλούν βιβλία ιστορίας στο σχολείο (ίσως εξαίρεση η ιστορία θεωρητικής κατεύθυνσης που κάνουμε στην γ λυκείου).

Εγώ έχω δυστυχώς ακούσει και το καλύτερο.

Ερώτηση: γιατί έγινε ο Β' Π.Π.;

Απάντηση: γιατί είχε μεγάλη εισπραχτική επιτυχία ο πρώτος;

μπροστά στην κάμερα γνωστού τηλεοπτικού σταθμού στο Σύνταγμα.

 

Ακόμη μεγαλύτερη ξεφτίλα είναι που στα όσα χρόνια είμαι στο σχολείο ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ για τον ξεσηκωμό του 1821. Κάτι αποσπασματικά πράγματα στην Στ Δημοτικού, στην Γ Γυμνασίου το σχετικό κεφάλαιο ήταν εκτός ύλης και στην Γ Λυκείου η μεν ιστορία γενικής είναι επιλογής και κανείς δεν της δίνει σημασία, πλην αυτών που θα την δώσουν πανελλήνιες, η δε κατεύθυνσης ασχολείται με την οικονομία-κοινωνία-πολιτική μετά το 1832.

 

Όντως, μπορεί η εφηβεία να είναι να σκέφτομαι για το αν θα αφήσω το μαλλί μου να μακρύνει ή να το κόψω γουλί κλπ, αλλά νομίζω πρέπει να υπάρχει και κάποιο μέτρο, κάποιο όριο. Και μία δόση μυαλού που και που δεν θα μας έβλαπτε.

Αλλά είμαστε κι εμείς οι έφηβοι που σε 3 μήνες πχ θα κληθούμε να δώσουμε πανελλήνιες, μετά να διαλέξουμε τι θέλουμε να κάνουμε στην ζωή μας, μετά που θα αρχίσουν να έρχονται υποχρεώσεις κλπ κλπ κλπ, οπότε και λίγο προσγειωμένοι να είμαστε, δεν νομίζω να βλάπτει, κάθε άλλο μάλιστα.

Όσο για τον ψυχολόγο, δεν νομίζω να έχω ανάγκη να πάω σε ψυχολόγο, τουλάχιστον τώρα. Για το μέλλον δεν μπορώ να ξέρω τι ενδέχεται να συμβεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 60
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως, μπορεί η εφηβεία να είναι να σκέφτομαι για το αν θα αφήσω το μαλλί μου να μακρύνει ή να το κόψω γουλί κλπ, αλλά νομίζω πρέπει να υπάρχει και κάποιο μέτρο, κάποιο όριο. Και μία δόση μυαλού που και που δεν θα μας έβλαπτε.

Αλλά είμαστε κι εμείς οι έφηβοι που σε 3 μήνες πχ θα κληθούμε να δώσουμε πανελλήνιες, μετά να διαλέξουμε τι θέλουμε να κάνουμε στην ζωή μας, μετά που θα αρχίσουν να έρχονται υποχρεώσεις κλπ κλπ κλπ, οπότε και λίγο προσγειωμένοι να είμαστε, δεν νομίζω να βλάπτει, κάθε άλλο μάλιστα.

Όσο για τον ψυχολόγο, δεν νομίζω να έχω ανάγκη να πάω σε ψυχολόγο, τουλάχιστον τώρα. Για το μέλλον δεν μπορώ να ξέρω τι ενδέχεται να συμβεί.

 

Επειδή βλέπω πως τα σχόλια μετά το δικό μου δείχνουν να επιμένουν στο θέμα "να ξέρουμε την ιστορία" μας και επειδή δεν ξέρω αν αυτό θίγεται ως απάντηση στο δικό μου μήνυμα, να ξεκαθαρίσω κάτι για να μην παρεξηγούμαι (ιδιαίτερα από τη στιγμή που δεν είναι αυτή η θέση μου).

 

ΔΕ λέω να μην ξέρουμε την ιστορία μας, δε λέω να μην ξέρουμε τους αγώνες μας και την εξέλιξη της παγκόσμιας πραγματικότητας μέσα στους αιώνες.

 

Το μόνο που λέω είναι ότι το παρελθόν είναι ένας απαραίτητος μεν σύμβουλος για να χτίσεις το μέλλον, αλλά μέχρι εκεί. Όταν υπερτονίζουμε το παρελθόν μας και επαναπαυόμαστε στις δάφνες περασμένων μεγαλείων ή ρίχνουμε όλο το φταίξιμο για τα σημερινά προβλήματα στους άλλους (είτε αυτοί λέγονται Τούρκοι, είτε Φράγκοι, είτε Μεγάλες Δυνάμεις, είτε οι ΗΠΑ, είτε η Γερμανία κτλ.) δεν κάνουμε τίποτα πέρα από το να παραμένουμε προσκολλημένοι σε μια -εξαιρετικά σημαντική - περίοδο της χώρας μας η οποία όμως... τελείωσε.

 

Δεν είμαστε το κέντρο του κόσμου πια και αρνούμαστε πεισματικά να το δεχτούμε.

Δεν ζούμε στην εποχή του Περικλή ή του Ιουστινιανού ή του Μάρκου Μπότσαρη. Και αν κάποια στιγμή δεν καταλάβουμε ότι το να λέμε "κοίτα τι χτίσανε οι πρόγονοί μας" κοιτάζοντας την Ακρόπολη ενώ εμείς σήμερα είμαστε ανίκανοι να "χτίσουμε" (με κάθε έννοια του όρου) το παραμικρό μόνοι μας, είμαστε καταδικασμένοι να παραμείνουμε στην κλασική, καρικατούρα του Έλληνα που φωνάζει, γκρινιάζει, σπάει πιάτα στα μπουζούκια και κοιτάει ΜΟΝΑΧΑ την καλοπέραση του μέχρι να σπαταλήσει άσκοπα και το τελευταίο του ευρώ - και που όλα αυτά τα περνάει σαν "αξίες" στα παιδιά του.

 

Το μόνο που λέω, με λίγα λόγια, είναι πως είναι σημαντικό να ξέρουμε την ιστορία μας και την παγκόσμια ιστορία, αλλά είναι πιο σημαντικό να κοιτάμε τι μπορούμε να κάνουμε σήμερα, και όχι τι καταφέραμε να κάνουμε χθες.

 

Γιατί όπως ένας λαός που δεν ξέρει την ιστορία του είναι καταδικασμένος να την ξαναζήσει, έτσι και ένας λαός που ασχολείται ΜΟΝΟ με την ιστορία του είναι καταδικασμένος να μείνει για πάντα στο παρελθόν.

 

Και αυτό δεν είναι ποτέ υγιές για κανέναν.

 

ΥΓ: Eprahat, δεν είπα ότι πρέπει να πας σε ψυχολόγο (και πραγματικά, συγγνώμη κιόλας, αλλά με εκνευρίζει απίστευτα όταν οι άνθρωποι είτε δε διαβάζουν σωστά αυτά που γράφω είτε τα μεταποιούν για να πατήσουν πάνω σε κάτι και να ανταπαντήσουν). Είπα πως αν ρωτήσεις έναν ψυχολόγο θα σου έλεγε ακριβώς τα ίδια πράγματα όσον αφορά την εφηβεία.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω πως τα σχόλια μετά το δικό μου δείχνουν να επιμένουν στο θέμα "να ξέρουμε την ιστορία" μας και επειδή δεν ξέρω αν αυτό θίγεται ως απάντηση στο δικό μου μήνυμα, να ξεκαθαρίσω κάτι για να μην παρεξηγούμαι (ιδιαίτερα από τη στιγμή που δεν είναι αυτή η θέση μου).

 

ΔΕ λέω να μην ξέρουμε την ιστορία μας, δε λέω να μην ξέρουμε τους αγώνες μας και την εξέλιξη της παγκόσμιας πραγματικότητας μέσα στους αιώνες.

 

Το μόνο που λέω, με λίγα λόγια, είναι πως είναι σημαντικό να ξέρουμε την ιστορία μας και την παγκόσμια ιστορία, αλλά είναι πιο σημαντικό να κοιτάμε τι μπορούμε να κάνουμε σήμερα, και όχι τι καταφέραμε να κάνουμε χθες.

 

Γιατί όπως ένας λαός που δεν ξέρει την ιστορία του είναι καταδικασμένος να την ξαναζήσει, έτσι και ένας λαός που ασχολείται ΜΟΝΟ με την ιστορία του είναι καταδικασμένος να μείνει για πάντα στο παρελθόν.

 

Και αυτό δεν είναι ποτέ υγιές για κανέναν.

 

ΥΓ: Eprahat, δεν είπα ότι πρέπει να πας σε ψυχολόγο (και πραγματικά, συγγνώμη κιόλας, αλλά με εκνευρίζει απίστευτα όταν οι άνθρωποι είτε δε διαβάζουν σωστά αυτά που γράφω είτε τα μεταποιούν για να πατήσουν πάνω σε κάτι και να ανταπαντήσουν). Είπα πως αν ρωτήσεις έναν ψυχολόγο θα σου έλεγε ακριβώς τα ίδια πράγματα όσον αφορά την εφηβεία.

 

Πρώτον, τα δικά μου περί του να ξέρουμε την ιστορία μας, που είναι η άποψή μου απλώς, ήτοι δεν σημαίνει ότι μία προσωπική γνώμη είναι πάντοτε σωστή, δεν εμπεριέχουν κάποιο υπονοούμενο ή υπαινιγμό προς εσένα. Απλώς έγραψα την γνώμη μου, χωρίς να θέλω να "πετάξω" κάποιον ήλον.

Ακριβώς, ζούμε σε εποχή παρακμής και κατάπτωσης και καλό θα ήταν ο καθένας από το μετερίζι του να κάνει κάτι για να σταματήσει αυτός ο ατέλειωτος κατήφορος.

Όπως έψαχνα στην βιβλιοθήκη του σπιτιού μου σήμερα το μεσημέρι, έτυχε και έπεσα πάνω σε ένα βιβλίο-θεατρικό έργο, επίκαιρο παρά ποτέ σήμερα, το μεγάλο μας τσίρκο, του Ι.Καμπανέλλη γραμμένο κάπου 1972-1973. Επειδή το έχω διαβάσει, αν το διαβάσεις θα νομίσεις ότι αναφέρεται στην παρούσα συγκυρία, απλώς έχουν αλλάξει πχ τα ονόματα.

Τα νεύρα δεν βοηθάνε σε τίποτα, DesertSMisSRaiN. Απλώς νόμισα ότι εμμέσως με προέτρεπες να πάω σε ψυχολόγο. Ας λήξει εδώ η παρεξήγηση λοιπόν, για να μην μας κλειδώσουν το θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχει η ιστορια με το πως σκεφτετε η νεα γενια;;;;στον εκκατομυριουχο θα πανε να απαντανε σε ερωτησεις;; Οκ ειναι καλο να ξερουμε την ιστορια μας αλλα και τι εγινε αν δεν την ξερουμε;;θα μου δωσει φραγκα η ιστορια;θα με βαλει στην δουλεια η ιστορια η θα μου δωσει συνταξη;; Και ναι εγω προσωπικα ξερω καλυτερα την ιστορια του παοκ της ιντερ και της ροκ μουσικης παρα την ιστορια της ελλαδας και του υπολοιπου κοσμου...δεν με ενδιαφερει να μαθω για τους παγκοσμιους για την 17νοεμβρη και αλλα τετοια....στα 26 που ειμαι τωρα με νειαζει να εχω λεφτα στην τσεπη να κανω οσο περισσοτερο σεξ μπορω, να βγαινω το απογευμα και να γυρναω σπιτι ξημερωματα, να φλερταρω με ολο το γυναικειο πληθυσμο, να βλεπω μπαλα με τα φιλαρακια μου και να πινω καμια 10αρια μπυρες και ενα chivas στην καθησια,να απολαμβανω το τσιγαρακι μου και την φραπεδια μου στην παραλια με θεα τον θερμαικο,να κερδιζω οσα περισσοτερα μπορω στο στοιχημα, να παιρνω το αμαξι μου να φορτωνω τις κολητες μου και να γυρναμε τα ολα τα βουνα και τις παραλιες και να μην μας νιαζει Τ Ι Π Ο Τ Α.....δεν ξερω αν στα 26 ειμαι νεα γενια αλλα εγω αυτα σκεφτομαι και αυτα με νιαζουν.....να περναω καλα και να βγαζω οσο μπορω περισσοτερα γουστα...τι με νιαζει ποτε εγινε ο παγκοσμιοσ ο εμφυλιοσ και τι την 17 νοεμβρη....καμια σημασια δεν εχουν για μενα....αν καθομαι να σκεφτομαι για μελλον συνταξεις και αλλα τετοια θα περασει η ζωη και δεν θα το παρω χαμπαρι....γιαυτο κοιταω να περναω καλα τωρα και στο μελλον οτι θελει ας γινει....η ζωη για μενα ειναι μια τεραστια πλακα και δεν παιζει ποτε να την παρω στα σοβαρα.....

 

Ταδε εφη parafron!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχει η ιστορια με το πως σκεφτετε η νεα γενια;;;;στον εκκατομυριουχο θα πανε να απαντανε σε ερωτησεις;; Οκ ειναι καλο να ξερουμε την ιστορια μας αλλα και τι εγινε αν δεν την ξερουμε;;θα μου δωσει φραγκα η ιστορια;θα με βαλει στην δουλεια η ιστορια η θα μου δωσει συνταξη;; Και ναι εγω προσωπικα ξερω καλυτερα την ιστορια του παοκ της ιντερ και της ροκ μουσικης παρα την ιστορια της ελλαδας και του υπολοιπου κοσμου...δεν με ενδιαφερει να μαθω για τους παγκοσμιους για την 17νοεμβρη και αλλα τετοια....στα 26 που ειμαι τωρα με νειαζει να εχω λεφτα στην τσεπη να κανω οσο περισσοτερο σεξ μπορω, να βγαινω το απογευμα και να γυρναω σπιτι ξημερωματα, να φλερταρω με ολο το γυναικειο πληθυσμο, να βλεπω μπαλα με τα φιλαρακια μου και να πινω καμια 10αρια μπυρες και ενα chivas στην καθησια,να απολαμβανω το τσιγαρακι μου και την φραπεδια μου στην παραλια με θεα τον θερμαικο,να κερδιζω οσα περισσοτερα μπορω στο στοιχημα, να παιρνω το αμαξι μου να φορτωνω τις κολητες μου και να γυρναμε τα ολα τα βουνα και τις παραλιες και να μην μας νιαζει Τ Ι Π Ο Τ Α.....δεν ξερω αν στα 26 ειμαι νεα γενια αλλα εγω αυτα σκεφτομαι και αυτα με νιαζουν.....να περναω καλα και να βγαζω οσο μπορω περισσοτερα γουστα...τι με νιαζει ποτε εγινε ο παγκοσμιοσ ο εμφυλιοσ και τι την 17 νοεμβρη....καμια σημασια δεν εχουν για μενα....αν καθομαι να σκεφτομαι για μελλον συνταξεις και αλλα τετοια θα περασει η ζωη και δεν θα το παρω χαμπαρι....γιαυτο κοιταω να περναω καλα τωρα και στο μελλον οτι θελει ας γινει....η ζωη για μενα ειναι μια τεραστια πλακα και δεν παιζει ποτε να την παρω στα σοβαρα.....

 

Ταδε εφη parafron!!

 

δεν ειναι ετσι ρε συ.

 

μακαρι να ηταν ολα τοσο απλα (ποιος δεν θα το ηθελε)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ετσι ρε συ.

 

μακαρι να ηταν ολα τοσο απλα (ποιος δεν θα το ηθελε)

 

Όλα είναι δύνατα, αρκεί να το πιστέψεις.

 

Όταν κάτι μας φαίνεται δύσκολο και ακατόρθωτο είναι λογικό να τα βλέπουμε όλα αρνητικά.

Τέλος πάντων καταλήγω ότι άμα θες να είσαι ξέγνοιαστος και "καλοπερασάκιας" σαν τον Παράφρον φτάνει απλά να το κάνεις.

 

Οι ενδοιασμοί και οι δισταγμοί είναι μόνο για να μας κάνουν δυστυχισμένους και μίζερους.

Σκέψου το αυτό.

 

Και ας απαντήσω στην ερώτηση του θέματος..

 

Πραγματικά δεν ξέρω τι ακριβώς σκέφτονται οι νέοι της ηλικίας μου.. Υπάρχουν πολλά που έχω ακούσει.. Λεφτά και τεμπελιά, σεξ ως μέσο για ξέσπασμα, επαγγελματική αποκατάσταση -κυρίως διορισμό στο δημόσιο-, φοιτητική ζωή χωρίς έγνοιες.. Και άλλα τόσα.. Και όχι καλά απαραίτητως..

 

Επίσης ούτε καν εγώ ξέρω τι σκέφτομαι..

Θέλω μόνο να έχω χρόνο στη ζωή μου για να ζήσω αυτά που ονειρεύομαι.. Δεν έχω μεγάλα όνειρα.. Τα όνειρά μου περιορίζονται σε πολλές δραστηριότητες, γνωριμίες με άτομα που συμπαθώ πάρα πολύ αλλά ακόμα δεν τα έχω δει, και πολλές βόλτες σε μέρη που δεν έχω δει.. Στο μέλλον -κοντινό? μακρυνό?- με ονειρεύομαι ελεύθερη και ανεξάρτητη. Όχι ανεύθυνη, αλλά να έχω την ευθύνη μόνο του εαυτού μου.

 

Συμφωνώ με τον Παράφρονα. Η ζωή τελικά μοιάζει με μια κακόγουστη αλλά πολλές φορές όμορφη πλάκα..

 

 

Δυσάρεστα και ευχάριστα συμβαίνουν εκεί που δεν το περιμένεις, και μπορούν να σου αλλάξουν ριζικά τον χαρακτήρα και τα πιστεύω σου...

Γι αυτό περνάτε καλά όσο έχετε την ευκαιρία...

 

Τάδε έφη Pitsi..!

Edited by Pitsikoulina
Link to comment
Share on other sites

@ parafron4 Αυτά που θέλεις τα θέλει πιθανόν το 99% του παγκόσμιου πληθυσμού ανεξαρτήτως ηλικίας και φύλλου και τα επιτυγχάνει πιθανόν το 1% που περισσεύει.

Το ζήτημα δεν είναι τόσο απλό γιατί για να τα πετύχεις όλα αυτά πρέπει να είσαι αυτόνομος, να παράγεις ώστε να μην εξαρτάσαι.

 

Τάδε έφη Ζαρατούστρα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

@ parafron4 Αυτά που θέλεις τα θέλει πιθανόν το 99% του παγκόσμιου πληθυσμού ανεξαρτήτως ηλικίας και φύλλου και τα επιτυγχάνει πιθανόν το 1% που περισσεύει.

Το ζήτημα δεν είναι τόσο απλό γιατί για να τα πετύχεις όλα αυτά πρέπει να είσαι αυτόνομος, να παράγεις ώστε να μην εξαρτάσαι.

 

Τάδε έφη Ζαρατούστρα. :lol:

 

τα κανω ηδη αυτα που αναφερω και δεν στεκομαι απλα στα θελω......και μην νομιζεις οτι ειναι κατι δυσκολο.....

προσπαθω τα θελω μου να τα κανω πραγματικοτητα και μεχρι τωρα τα καταφερνω μια χαρα....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχει η ιστορια με το πως σκεφτετε η νεα γενια;;;;.......και να μην μας νιαζει Τ Ι Π Ο Τ Α..........να περναω καλα ...........

 

Ως άποψη είναι φυσικά σεβαστή parafron4.

Αλλά έχω ην εντύπωση ότι δεν είναι έτσι τα πράγματα. Ένας από τους παράγοντες διάβρωσης που χάλασε την Ελληνική κοινωνία είναι ακριβώς αυτή η παντελής αδιαφορία για το οτιδήποτε. Δηλαδή έχει παραχθεί ένα μέρος της νέας γενιάς που -για να απαντήσω στο ερώτημα- δεν σκέφτεται, αρνείται να σκεφθεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Ως άποψη είναι φυσικά σεβαστή parafron4.

Αλλά έχω ην εντύπωση ότι δεν είναι έτσι τα πράγματα. Ένας από τους παράγοντες διάβρωσης που χάλασε την Ελληνική κοινωνία είναι ακριβώς αυτή η παντελής αδιαφορία για το οτιδήποτε. Δηλαδή έχει παραχθεί ένα μέρος της νέας γενιάς που -για να απαντήσω στο ερώτημα- δεν σκέφτεται, αρνείται να σκεφθεί.

 

φιλε θα στο πω διαφορετικα....ειμαι 26... με την ζωη που κανω το κοβω να ζω ακομα 30-35 χρονια....τα οποια περνανε νερακι....οποτε θα κοιταξω να τα ζησω οπως εγω θελω και με τους ανθρωπους που θελω χωρις να με νιαζει τιποτα....δεν με νιαζει που καταντησαμε η που θα καταντησουμε....δεν θα ζω αιωνια οποτε κοιταω να κανω οσα περισσοτερα μπορω.....

ισως να ακουγονται καπως ολα αυτα αλλα ναι ετσι σκεφτομαι...μπορει να ειμαι ο ενας στους 1000 που σκεφτεται ετσι αλλα αυτος ειμαι και δεν αλαζω για κανενα λογο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ο,τι και να σκεφτω, ΚΑΠΟΙΟΙ μου το χαλαν... :(

οποτε κανω οτι ειναι να κανω, χωρις πολλα πολλα... δε δινω λογαριασμο σε κανενα, δε παιρνω λογαριασμο απο κανενα...

 

 

με βαση τα παραπανω κατεληξα στο συμπερασμα οτι το μελλον μου ειναι αβεβαιο... ας "κατσει" ο,τι θελει!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...