Jump to content

gpedit.msc


TiNaKiCiOuS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

hello!!

και καλημέρα.

 

εψαχνα στο internet πως να αυξήσω την ταχύτητα της συνδεσης μου(διάβασα οτι ο υπολογιστης περιοριζει την σύνδεση στο 20%) και μου εβγαλε καποια κολπα οπου τρεχω στην αναζήτηση (εχω windows 7 H) το gpedit.msc και με βγαζει στο group policy..τελος παντων εγώ το gpedit δεν μπορω να το εντοπίσω με κανενα τροπο στον υπολογιστη μου,προσπαθησα να το δημιουργήσω,αλλα επεισης δεν μπόρεσα...μπορώ να έχω μια βοήθεια?

 

 

thanks a lot :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για τον περιορισμό ταχύτητας πρώτη φορά το ακούω και μου φαίνεται λίγο δύσκολο να ισχύει στην πράξη κιόλας. Οπότε θα σου έλεγα να μην αρχίσεις να πειράζεις το μηχάνημα σου, εφόσον δεν γνωρίζεις τι ακριβώς κάνεις κιόλας. Όσον αφορά το gpedit.msc, δεν υπάρχει στην έκδοση των windows που έχεις, συγκεκριμένα:

A common problem is that even though you type precisely gpedit.msc, Windows 7 cannot find gpedit.msc. The most likely cause is that you have the Home Premium edition. It's most disappointing that you only get gpedit.msc in the Ultimate, Professional (old Business) and Enterprise editions, and not in the Windows 7 Home Premium or Basic editions.

 

http://www.computerperformance.co.uk/windows7/windows7_group_policy.htm

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για τον περιορισμό ταχύτητας πρώτη φορά το ακούω και μου φαίνεται λίγο δύσκολο να ισχύει στην πράξη κιόλας. Οπότε θα σου έλεγα να μην αρχίσεις να πειράζεις το μηχάνημα σου, εφόσον δεν γνωρίζεις τι ακριβώς κάνεις κιόλας. Όσον αφορά το gpedit.msc, δεν υπάρχει στην έκδοση των windows που έχεις, συγκεκριμένα:

 

 

http://www.computerperformance.co.uk/windows7/windows7_group_policy.htm

μα και μένα μου φάνηκε κάπως περίεργο η αλήθεια...υπάρχουν πολλά άτομα που το υποστηρίζουν,και που ανεβάζουν βίντεο στο ιντερνετ με αυτον τον τροπο που σας εξήγησα για να κάνουν την σύνδεση τους γρηγορότερη.Και η αλήθεια είναι ότι είχα την περιέργεια να το δω...

 

αλλά δεν σκάω κιολας ;)

 

 

Ευχαριστώ πολυ πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

μα και μένα μου φάνηκε κάπως περίεργο η αλήθεια...υπάρχουν πολλά άτομα που το υποστηρίζουν,και που ανεβάζουν βίντεο στο ιντερνετ με αυτον τον τροπο που σας εξήγησα για να κάνουν την σύνδεση τους γρηγορότερη.Και η αλήθεια είναι ότι είχα την περιέργεια να το δω...

 

αλλά δεν σκάω κιολας ;)

 

 

Ευχαριστώ πολυ πάντως :)

Mην πιστευεις και ολα οσα βλεπεις στα βιντεακια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...