Jump to content

[Tablet] Motorola XOOM


zafos90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποτε θα παρουμε την 3.1 παιδια?ξερει κανεις???

 

Στην Αυστραλία αναμένεται τέλος Ιουνίου με αρχές Ιουλίου το update του xoom. Λογικά κάπου τότε και στην Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

 

Για δες που τελικά είχε δίκιο....3.1 σε ευρωπαϊκό XOOMM;;;;;

Κάποιο λάκκο έχει η φάβα....μήπως έχουν φέρει τίποτα από Αμερική;;;;

Link to comment
Share on other sites

ένα πρόβλημα που παρατήρησα έχει να κάνει με το gtalk...δεν ξερω αν ειναι προβλημα του xoom(hardware) ή του android 3.1 άλλα κατα την διάρκεια των βιντεοκλήσων που δοκίμαζω 2-3 μέρες τώρα....όαλ ειναι καλά μεχρι τα πρώρα 2-3 λεπτά και μετά αυτος που μιλάει απο το xoom πάυει να ακουει τον συνομολιτή του ο οποιός ειναι σε desktop pc(η εικονα παιζει κανονικα και απροβληματιστα)....αντιθέτως ο χρήστης του desktop pc ακουει κανονικα τον χρήστη του xoom....Πάντως στα support forums το πρόβλημα αυτό φαινεται να το έχουν οι περισσοτεροι χρήστες του xoom

 

 

PS.οποιος έχει xoom και επιθυμει να κάνουμε μια δοκιμαστικη κλήση μεταξυ μας απο xoom σε xoom ας μου στειλει pm

 

επίσης που μπορώ να δώ εάν το xoom που έχω ειναι Ευρωπαική έκδοση ή Αμερικάνικη?

Edited by Wizad
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Ευρωπαϊκό μοντέλο(το δικό μου δηλαδή)κάτω κάτω στης πληροφορίες του xoom λέει :h.6.1-38-1

 

Sent from my MZ601 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

PS.οποιος έχει xoom και επιθυμει να κάνουμε μια δοκιμαστικη κλήση μεταξυ μας απο xoom σε xoom ας μου στειλει pm

 

επίσης που μπορώ να δώ εάν το xoom που έχω ειναι Ευρωπαική έκδοση ή Αμερικάνικη?

 

Είχα κάνει μια δοκιμαστική κλήση πριν κάποιο καιρό, δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Δεν το έχω πρόχειρο αυτή τη στιγμή, αλλά μόλις το πάρω πίσω, θα σου στείλω pm.

Link to comment
Share on other sites

εμένα λέει HMJ37

 

HMJ37 είναι η 3.1 έκδοση του αμερικάνικου μοντέλου (αυτή έχω και εγώ), άρα είτε έχεις αμερικάνικο μοντέλο και όχι αγγλικό, είτε έχεις κάνει restore με τις αμερικάνικες images που σε αφήνουν μετά να πάρεις το OTA update.

 

Θυμάσαι ποια έκδοση είχες πριν το update ?

Αν ήταν το αμερικάνικο η έκδοση θα πρέπει να ήταν HWI69.

Πάντως η αγγλική και οι ευρωπαικές εκδόσεις στο 3.0.1 είναι H.6.2-24 για το wifi only και H.6.1-38-1 για τα 3G μοντέλα.

Edited by lazarost
Link to comment
Share on other sites

HMJ37 είναι η 3.1 έκδοση του αμερικάνικου μοντέλου (αυτή έχω και εγώ), άρα είτε έχεις αμερικάνικο μοντέλο και όχι αγγλικό, είτε έχεις κάνει restore με τις αμερικάνικες images που σε αφήνουν μετά να πάρεις το OTA update.

 

Θυμάσαι ποια έκδοση είχες πριν το update ?

Αν ήταν το αμερικάνικο η έκδοση θα πρέπει να ήταν HWI69.

Πάντως η αγγλική και οι ευρωπαικές εκδόσεις στο 3.0.1 είναι H.6.2-24 για το wifi only και H.6.1-38-1 για τα 3G μοντέλα.

 

δεν πρόλαβα να πάω να δώ...αμεσως μου εβγαλε το update....Δέν νομιζω εμεις που εχουμε αμερικάνική εκδοση να εχουμε καποιο προβλημα με τα updates?....εννοω οσο αναφορα την επισημη ενσωματωση ελληνικου πληκτρολογιου...

...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

δεν πρόλαβα να πάω να δώ...αμεσως μου εβγαλε το update....Δέν νομιζω εμεις που εχουμε αμερικάνική εκδοση να εχουμε καποιο προβλημα με τα updates?....εννοω οσο αναφορα την επισημη ενσωματωση ελληνικου πληκτρολογιου...

 

Officially ελληνικό πληκτρολόγιο δεν πρόκειται να δούμε ποτέ (όπως και γλώσσα).

Όσο για τα system updates θα έρχονται κατευθείαν από τη google.

To αγόρασες από μαγαζί στην Αγγλία, από ebay , δεύτερο χέρι ;

Ρωτάω γιατί θα είχε βουήξει ο τόπος στο xda αν είχε αρχίσει να δίνεται το OTA στην 3.1.

Link to comment
Share on other sites

Officially ελληνικό πληκτρολόγιο δεν πρόκειται να δούμε ποτέ (όπως και γλώσσα).

Όσο για τα system updates θα έρχονται κατευθείαν από τη google.

To αγόρασες από μαγαζί στην Αγγλία, από ebay , δεύτερο χέρι ;

Ρωτάω γιατί θα είχε βουήξει ο τόπος στο xda αν είχε αρχίσει να δίνεται το OTA στην 3.1.

 

απο το ebay.uk το αγόρασα απο Αγγλία....Πολύ αξιόπιστος πωλητής BTW....απο κεί και έπειτα δεν έλεγε αν ειναι Αμερικάνικο ή Ευρωπαικό...Κι εμένα δεν με νοιαζει και τόσο ειναι η αλήθεια...απλά ρωτάω μήπως και δούμε official ελληνικο support....δεν μου λές εσύ ποιό πληκτρολόγιο χρησιμοποιείς για τα ελληνικα?

...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Οχι οτι με καιει παρα πολύ αλλά θα ήθελα να ξέρω πως μπορω να κάνω κλησης με το ΧΟΟΜ!!!

 

επήσης έβαλα μια SDCARD με φωτογραφίες μου απο άλλο κινητό, αλλά δεν βρήκα τροπο να την διαβάσω απο το XOOM!!!

τι γίνετε;

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι custom kernel για να μπορείς να έχεις πρόσβαση στην sd card.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

επισης, οταν το συνδεω το χοομ στο pc δεν μπορω να το δω ως σκληρο δισκο... τι πρεπει να κανω; thanks!!!
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

απο το ebay.uk το αγόρασα απο Αγγλία....Πολύ αξιόπιστος πωλητής BTW....απο κεί και έπειτα δεν έλεγε αν ειναι Αμερικάνικο ή Ευρωπαικό...Κι εμένα δεν με νοιαζει και τόσο ειναι η αλήθεια...απλά ρωτάω μήπως και δούμε official ελληνικο support....δεν μου λές εσύ ποιό πληκτρολόγιο χρησιμοποιείς για τα ελληνικα?

 

Δεν αντιλέγω, απλά προσπαθώ να σου εξηγήσω πως για να πήρες το update είναι είτε αμερικάνικο, είτε ευρωπαικό flashαρισμένο σαν αμερικάνικο.

Χρησιμοποιώ το Multiling Keyboard μαζί με το plugin για τα ελληνικά.

 

 

Οχι οτι με καιει παρα πολύ αλλά θα ήθελα να ξέρω πως μπορω να κάνω κλησης με το ΧΟΟΜ!!!

Υπάρχουν μερικά threads στο xda για sms και κλήσεις, αλλά κυρίως αναφέρονται στην CDMA έκδοση. H πιο εύκολη λύση είναι είτε skype, είτε κάποιος άλλος voip client, διαφορετικά δοκιμάζεις hacks & εφαρμογές dialer και ελπίζεις.

 

επισης, οταν το συνδεω το χοομ στο pc δεν μπορω να το δω ως σκληρο δισκο... τι πρεπει να κανω; thanks!!!

Στα windows δουλεύει σαν κανονικός δίσκος, απλά χρειάζεται τους drivers από το windows update.

Στο linux χρειάζεσαι τα mptfs-tools για να δουλέψει.

Edited by lazarost
Link to comment
Share on other sites

Στα windows δουλεύει σαν κανονικός δίσκος, απλά χρειάζεται τους drivers από το windows update.

Στο linux χρειάζεσαι τα mptfs-tools για να δουλέψει.

 

Εμένα πάντως μου το βρίσκει ώς portable device με όνομα MZ601

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

To ίδιο λέμε. To xoom είναι mtp device, και όχι usb mass storage device.

ok και πως το κανω να το δει σαν mass storage device? το χρειάζομαι !!!

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

ok και πως το κανω να το δει σαν mass storage device? το χρειάζομαι !!!

 

Δεν γίνεται να φαίνεται σαν "κανονικός" δίσκος. Φαίνεται σαν συσκευή που όμως μπορείς όμως κανονικά να γράφεις και να σβήνεις όπως θα έκανες και αλλιώς. Δεν σου στερεί τίποτα από λειτουργικότητα (τουλάχιστον στα windows).

Link to comment
Share on other sites

Αυτο να το πεις στο Navigon Fresh που ζηταει να το δει σαν δισκος για να κατεβασω τους χαρτες (όπως και πολλά άλλα προγράμματα φανταζομαι)

 

χαααα μόλις έγινα ROOT το ΧΟΟΜ μου είναι έτοιμο να δεχτει τις εντολες μου... :lol:

 

ένας πολύ καλός οδηγός: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1049901 (δεν είναι δυσκολο...)

 

(εγώ θα το κάνω να το βλέπω ως mass storage, ο κόσμος να χαλασει...)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτο να το πεις στο Navigon Fresh που ζηταει να το δει σαν δισκος για να κατεβασω τους χαρτες (όπως και πολλά άλλα προγράμματα φανταζομαι)

 

χαααα μόλις έγινα ROOT το ΧΟΟΜ μου είναι έτοιμο να δεχτει τις εντολες μου... :lol:

 

ένας πολύ καλός οδηγός: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1049901 (δεν είναι δυσκολο...)

 

(εγώ θα το κάνω να το βλέπω ως mass storage, ο κόσμος να χαλασει...)

 

 

Δεν χρειάζεται καθόλου το navigon fresh για το xoom.

Εγκαθιστάς το apk για την καινούργια έκδοση 3.6.0 από το Market ή από τα διάφορα άλλα "μαγαζιά" και απλά κάνεις copy paste τον κατάλογο Νavigon από το android κινητό σου, ή απλά το αφήνεις να κατεβάσει 2+gb για τους χάρτες όλης της Ευρώπης από το wifi.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να βάλω τον μ τορεντ στο xoom?

 

Μπορείς να βάλεις κάποιο άλλο torrent downloader όπως πχ https://market.android.com/details?id=hu.tagsoft.ttorrent.lite&feature=search_result

 

Ψάξε για torrent στο android market.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...