Jump to content

[Tablet] Motorola XOOM


zafos90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που μπορώ να βρω τον cm updater για να βάζω γρήγορα τις νέες nightlies?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Που μπορώ να βρω τον cm updater για να βάζω γρήγορα τις νέες nightlies?

 

Cyandelta updater

Οτι καλυτερο γιατι κατεβάζει μονο τις αλλαγες

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cyandelta&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς root αυτό;;

 

Χωρίς, αλλά επί πληρωμή... Αν δε θες να κάνεις ροοτ τα αξίζει τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά Motorola Xoom ICS 4.0.4 . Προσπαθω να το συνδέσω με τον Υπολογιστή αλλά αρνείται πεισματικά. Όσο ήταν με Honecomb το αναγνώριζε αμέσως...

 

Υπάρχει λύση;;;

 

** Έχω κατεβάσει Motorola Drivers για Win 7 κάνει εγκατάσταση τα USB Drivers αλλά και πάλι η συσκευή δεν εμφανίζεται!!!

 

Κι εγώ

Και αφού δεν έβγαζα άκρη σε windows το σύνδεσα σε Ubuntu (linux) και το είδε μια χαρά. Αν κάποιος έχει όμως να προτείνει λύση για την περίπτωση των windows θα ήμουν περίεργος να μάθω τι φταίει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και από εμένα!! Είμαι καινούργιος κάτοχος ενός XOOM 32GB 3G και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχεις κανένας αναλυτικός οδηγός για root στην 4.0 4 για windows. Διάβασα κάποια πράγματα εδώ στο φόρουμ και στους xda ....αλλά δεν καταλαβαίνω 100% τι πρέπει ακριβώς να κάνω !! Αν μπορεί κάποιος να γράψει ένα guide ..θα ήταν ότι καλύτερο!! ; )
Link to comment
Share on other sites

ίσως αν θέτατε τις ερωτήσεις σας να σας απαντήσει κάποιος, σιγουρα θα πρέπει να περάσετε τον μοτορολα ντραιβερ στον υπολογιστή σας για αρχη! ο οδηγός στο θρεντ είναι αρκετά εντάξει πάντως
Link to comment
Share on other sites

Οκ..θα κατεβάσω drivers. Το θέμα μου είναι ποια αρχεία πρέπει να κατεβάσω για να κάνω root στην 4.0 4. Κάποιος φίλος λέει κάποια πραγματάκια εδώ στο φόρουμ , αλλά αναφέρει κάτι για την 3.2 . Για την 4.0.4 τι πρέπει να κατεβάσω και από που??
Link to comment
Share on other sites

κάνε ένα κόπο και ψάξε στο θρεντ, κάπου υπάρχει ολοκληρωμένος οδηγός σαν και αυτόν εδω...http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=292052&page=33

πρώτα θα κάνεις root, παιρνεις ενα μπακαπ, μετά βάζεις όποια ρομ θέλεις αλλά όχι 4.0.4 πλέον αφού υπάρχει ήδη 4.1 για εμάς...το μηχανημα σου έχει κωδικό ΜΖ601 αν είναι ευρωπαικό...

πχ υπάρχει αυτή η ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1904589, υπάρχουν και κανα 2 άλλες αν κοιτάξεις λίγο στο xda android develpoment...

search and ask!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ για την γρήγορη απαντήσει.Το θέμα μου είναι ότι θέλω να κάνω root και όχι να βάλω άλλη Rom.Τον οδηγό για root που έχει γράψει ο φίλος των είδα...και τα έχω καταλάβει όλα εκτός από αυτό που λέει για την 3.2 ...εγώ έχω την 4.0.4 εγκατεστημένη (την original) από που θα κατεβάσω αυτό το αρχείο (boot insecure) για την 4.0 4 και όχι για την 3.2 που γράφει στον οδηγό που έχει δώσει? ?Αν βέβαια μιλάμε για versions 3.2 , 4.0.4 κτλ. Αν κάνει το boot insecure 3.2 για την 4.0.4 ..... τότε όλα οκ δεν έχω κανένα πρόβλημα! Edited by TNT4YOU
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να ξέρει κάτι σχετικό με την ερώτηση που έκανα παραπάνω!! :confused:

 

Εχω να βάλω official rom από τα Χριστούγεννα! Οπότε ότι βοήθεια μπορώ να σου δώσω είναι το link αυτό

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω...αλλα βρηκα ακρη πως γινεται πολυ ευκολα το root ακομα και στην 4.0.4 (αφου αυτην εχω ;) ) Δινω link για οποιο φιλο θελει να κανει root πολυ πολυ ευκολα. Link :

;);)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω...αλλα βρηκα ακρη πως γινεται πολυ ευκολα το root ακομα και στην 4.0.4 (αφου αυτην εχω ;) ) Δινω link για οποιο φιλο θελει να κανει root πολυ πολυ ευκολα. Link :

;);)

 

Το έκανες φίλε?

Link to comment
Share on other sites

Το έκανες φίλε?

 

Ναι ....με των τρόπο που δείχνει ο τύπος...και με τα αρχεία που σου τα δίνει όλα μαζεμένα σε έναν φάκελο...γίνεται πολύ εύκολα!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ....με των τρόπο που δείχνει ο τύπος...και με τα αρχεία που σου τα δίνει όλα μαζεμένα σε έναν φάκελο...γίνεται πολύ εύκολα!!

 

ΟΚ θα το δοκιμάσω και εγώ μέσα στο ΣΚ τότε!!

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ θα το δοκιμάσω και εγώ μέσα στο ΣΚ τότε!!

 

Πρώτα μπες και κατέβασε το zip με των φάκελο που περιέχει όλα τα αρχεία που θα χρειαστείς...ώστε καθώς βλέπεις το video να κανείς και εσύ παράλληλα ότι κάνει και λέει ο τυπάκος!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταια CM10 και φλασάροντας αυτο το zip

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1973328

εχουμε και την νεα εφαρμογη Camera 4.2 για ληψη Sphere Photo

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταια CM10 και φλασάροντας αυτο το zip

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1973328

εχουμε και την νεα εφαρμογη Camera 4.2 για ληψη Sphere Photo

μα πως? δεν μου λειτουργει

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

μα πως? δεν μου λειτουργει

Με τις προηγουμενες nightlies ειχα προβλημα FC Gallery.

Απο την 11112012 και την σημερινη ολα ειναι ΟΚ

Φυσικα μετα απο καθε νεο update πρεπει να ξαναφλασάρεις το αρχειο Camera

Edited by atomant
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...