Jump to content

Σκληρός δίσκος WD world edition


johnny_cbrr170
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

please help me please παιδιά εχω ενα σκληρό δίσκο d world edition 500gb δεν μπορώ με τπτ να τον συνδέσω ούτε στο pc μου ούτε στο rooter μου πείτε μου τι πρέπει να κάνω ?? ευχαριστωωω :):):)
Link to comment
Share on other sites

please help me please παιδιά εχω ενα σκληρό δίσκο d world edition 500gb δεν μπορώ με τπτ να τον συνδέσω ούτε στο pc μου ούτε στο rooter μου πείτε μου τι πρέπει να κάνω ?? ευχαριστωωω :):):)

όταν λες φίλε δεν μπορεις να τον συνδέσεις τι εννοείς; εξήγησε μας για να σε βοηθήσουμε.

φιλικα παντα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
please help me please παιδιά εχω ενα σκληρό δίσκο d world edition 500gb δεν μπορώ με τπτ να τον συνδέσω ούτε στο pc μου ούτε στο rooter μου πείτε μου τι πρέπει να κάνω ?? ευχαριστωωω :):):)

 

Ούτε στο Pc ούτε στο router.. φαντάζομαι είναι ethernet? δεν μας δίνει πληροφορίες όμως..

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ αργοπορημένη απάντησή . ο hd βγάζει μια usd που λογικά είναι αν δεν μου φτάνει ο χώρος του πρώτου δίσκοι να συνδέσω και άλλον πάνω στο πρώτο δίσκο και βγάζει και έξοδο Ethernet για το router που δεν μπορώ να καταλάβω πως συνδέεται και όταν το βάζω στο laptop την Ethernet πάλι δεν ΜΠΟΡΩ να βγάλω άκρη . δεν τον βλέπω καν τον σκληρό ΟΤΙ υπάρχει ούτε στο laptop ούτε στο rooter . help meeee .. ευχαρηστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω π ΑΠΑΝΤΗΣΑΤΕ :):):)
Link to comment
Share on other sites

hd βγάζει μια usd που λογικά είναι αν δεν μου φτάνει ο χώρος του πρώτου δίσκοι να συνδέσω και άλλον πάνω στο πρώτο δίσκο :confused:

 

Μπορεις να γραψεις καλυτερα? ο δισκος ειναι εξωτερικος?

συνδεεις το usb στο laptop και δεν το βλεπει?

Link to comment
Share on other sites

εξωτερικός δίσκος είναι έχω γράψει την ονομασία του μπες goοgle να δεις . μόνο Ethernet αναγνωρίζει κανένα άλλο ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ για σύνδεση υπολογιστή με σκληρό
Link to comment
Share on other sites

εξωτερικός δίσκος είναι έχω γράψει την ονομασία του μπες goοgle να δεις . μόνο Ethernet αναγνωρίζει κανένα άλλο ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ για σύνδεση υπολογιστή με σκληρό

 

Αλλο και αυτο:ninja:, αρα μιλαμε για συσκευη δικτυου, λογικα θα εχει καποιες ρυθμισεις

θα το συνδεσεις στο pc θα δωσεις την ip του δισκου στον firefox για να μπεις στις ρυθμισεις του δισκου, αν ειναι οπως το φανταζομαι...

οδηγιες? μπορεις να ανεβασεις κανενα pdf?

Παντως αν το pc και το router δεν εχει 1000mb/s θα παρα ειναι αργος, τσαμπα λεφτα , με 100mbit ethernet επειδη ειναι half dublx μιλαμε για 50mbit δηλαδη περιπου 7MB/S

Edited by Jery
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο φίλος παραπάνω είναι.

Συνδέεσαι στον δίσκο μέσω IP από τον firefox (μου φαίνεται πως αν γράψεις http://mybookworld αρκεί)

σαν root (προεπιλεγμένα admin, pass 123456), δίνεις workgroup name,

δημιουργείς account και users και μετά συνδέεσαι κανονικά από network neiborhood.

Πάντως είχε και ένα cd εγκατάστασης. Αν θες το manual πέστο μου.

Και ναι, είναι υπερβολικά αργός :(

Edited by geram
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει DHCP server στο δίκτυο, θα πάρει ip από εκεί. Διαφορετικά θα έχει κάποια default ip την οποία θα γράφει στο manual και στην οποία θα δεις το web interface με τις ρυθμίσεις του. Αν πρόκειται για νεότερης γενιάς mybook world (έχουν κυκλοφορήσει περίπου ένα χρόνο τώρα) θα έχει αξιοπρεπείς επιδόσεις σε 1000άρι δίκτυο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
τον είχα πάρει γτ τοτε είχαν μια περιουσία και ειχε βγει αυτός με μίση τιμή απλά από επιπολαιότητα δεν κοίταξα χαρακτηριστικά και όπως είπε ο φίλος απο πάνω την πάτησα . τουλάχιστον μην πάει χαμένος . φίλε μου δεν ρίχνεις και το setap.exe του γτ cd δεν νομίζω να έχω. ευχαρηστωωωωωωωωωωωωωω πολύ παιδιά
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγω πάντως που εχω το my book live, κατεβάζω με 100 και ανεβαζω με 50...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...