Jump to content

Συλλογή φωτογραφιών vista-πρόβλημ


lawfighter
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,δεν ξερω αν αναρτω το θεμα στο σωστο section,αν κανω λαθος ζηταω συγγνωμη.

 

Λοιπον, αντιμετωπιζω ενα λιγο σπαστικο προβλημα εδω και δυο χρονια που εχω παρει το λαπτοπ με τα windows vista και θα ηθελα να ρωτησω μηπως μπορει να βοηθησει κανεις.

 

Οι φωτογραφιες μου αναπαραγονται με την Συλλογη Φωτογραφιων που σε γενικες γραμμες με ικανοποιει.Ωστοσο μου αναπαραγει και τα βιντεο και δεν θελω.

 

Για παραδειγμα αν σε εναν φακελο εχω τρεις φωτογραφιες και ενα βιντεο avi,αν ανοιξω την πρωτη φωτο και πατησω "επομενη"(με το δεξι βελακι του πληκτρολογιου ή με το "next" στο προγραμμα μεσω του mouse), θα μου δειξει τις τρεις φωτο και το βιντεο, ενω εγω θα ηθελα να μου δειχνει μονο τις 3 φωτογραφιες οσες φορες και να πατω next.

 

Εψαξα μηπως βρω καποια επιλογη,αλλά δεν τα καταφερα.Εψαξα και στο google,αλλά δεν ηξερα καν πως να το διατυπωσω και δεν βρηκα τιποτα.2 χρονια τωρα το ιδιο πραγμα!

 

Το πιο εκνευριστικο ειναι οτι μολις απο φωτογραφια αρχιζει να παιζει βιντεο,καθυστερει φοβερα και μου πεταει ενα μηνυμα που λεει "xvidcore.dll not found" και μου εχει μονο την επιλογη ok. Ακομη και αν πατησω ok,μου πεταει αυτο το μηνυμα με τον χαρακτηριστικο εκνευριστικο θορυβο "τιιιν" και μετα απο 6-7 φορες,σταματαει.

 

Γνωριζει κανεις πως μπορω να αναπαραγω μονο φωτογραφιες με τη συλλογη φωτογραφιων?

 

Γνωριζει κανεις πως θα σταματησει να μου εμφανιζεται αυτος ο δαιμονας με το xvidcore.dll που δεν found?

 

Αυτα! Ευχαριστω πολυ!

Edited by lawfighter
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...