Jump to content

Apple: Έρχεται τον Απρίλιο το «iPad 2»;


mpempoulinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως τοτε συμφωνουμε σε αυτο που προανεφερα? Οτι δηλαδη ειναι πολυ νωρις να βγει το "iPad 2" στην αγορα?

 

Αν βγει μονο με καμερες και 512 RAM (καλοδεχουμενη αλλα δεν ειναι αυτο το προβλημα μας), τοτε προτιμω το υφισταμενο, σε καθε περιπτωση...

Υ.Γ. Tip, τροφη για σκεψη.

Και τα 960Χ640 αναλυσης της οθονης του 4αριου που κανουν τη διαφορα, τα εβαλαν ευκολα καθως το R&D υπηρχε και η software πλατφορμα το ιδιο, απο την προγενεστερη αναπτυξη του Ipad, με το ιδιο ακριβως hardware (συν το ατου της παραπανω μνημης RAM).

Οποτε δε δημιουργησαν κανενα προβλημα σκαλωματων κλπ δυσλειτουργιων, ενω εξασφαλιστηκαν για μελλοντικη (για κανα 2 χρονια ευκολα) συμβατοτητα εφαρμογων, που ειναι το ζητουμενο για να συνεχισει να εχει την πρωτοκαθεδρια στην αγορα των smartphones.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 141
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά Καλή χρόνια. Επιστρέφω στην βάση μου. Σας γράφω μέσα απο το αεροπλάνο.

 

Δημητρη με το iPhone δεν χρειάζομαι πια SMS. Έχω

3 τρόπους για κλήσεις μέσω 3G με κατανάλωση Μόλις 250 KB/λεπτο.

 

Συν τις βιντεοκλησεις μέσω skype, face time κλπ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλή χρόνια. Επιστρέφω στην βάση μου. Σας γράφω μέσα απο το αεροπλάνο.

 

Δημητρη με το iPhone δεν χρειάζομαι πια SMS. Έχω

3 τρόπους για κλήσεις μέσω 3G με κατανάλωση Μόλις 250 KB/λεπτο.

 

Συν τις βιντεοκλησεις μέσω skype, face time κλπ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλο ταξίδι και καλή χρονιά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.techgear.gr/wall-street-analysts-claim-that-there-is-no-ipad-killer-15493

 

Πολυ ηρεμια παιδια.....εχω την αισθηση πως τεραστια καταιγιδα θα ξεσπασει με τηνπαρουσιαση του νεου ipad!

Ολοκληρη ces και εκτος απο ενα dummy να το πω?πως να το πω δε ξερω,δεν ειδαμε κατι το ιδιαιτερο!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

http://www.techgear.gr/wall-street-analysts-claim-that-there-is-no-ipad-killer-15493

 

Πολυ ηρεμια παιδια.....εχω την αισθηση πως τεραστια καταιγιδα θα ξεσπασει με τηνπαρουσιαση του νεου ipad!

Ολοκληρη ces και εκτος απο ενα dummy να το πω?πως να το πω δε ξερω,δεν ειδαμε κατι το ιδιαιτερο!

 

Η apple κάνει ακριβώς το αντίθετο απο τους άλλους.

Δεν διαλαλεί τα προϊόντα της πριν την επίσημη παρουσίαση για να τρομάξει τον ανταγωνισμο.

 

Θα πρέπει να καταλάβουμε κάτι.

Δεν είναι η apple που τρέχει πίσω απο τις εξελίξεις και προσπαθεί να προφτασει τον ανταγωνισμο.

Άλλοι είναι αυτοί που τρέχουν.

Όλα αυτα που θεωρούνται ελειψεις, τα έχει διαθέσιμα και μπορει να τα δώσει ότι ώρα θέλει ακόμα και μ ένα software update.

 

Απο εκει και πέρα αν κρίνει ότι ήλθε η ώρα για διπυρηνους επεξεργαστες και ram 1GB, δεν την εμποδίζει τίποτα να το πραγματοποιήσει.

Έχει εξασφαλίσει τεράστιες πωλήσεις και μπορει να πετύχει πολυ καλύτερες τιμές υλικών απ όλους τους ανταγωνιστές ώστε να έχει καλύτερη λιανική.

Μην ξεχνάτε ότι ο tegra είχε προταθεί αρχικά στην apple.

Άρα έχει κάτι άλλο στο μυαλο της.

 

Η ανάλυση της οθόνης σίγουρα θα αυξηθεί και θα προστεθούν μπρος πίσω κάμερες.

Απο εκει και πέρα κανείς δεν ξέρει τι άλλο θα αλλάξει.

 

Παρόλο που το iOS δεν απαιτει τερασστιες ram, δεν ξέρω αν η 512 θα αντέξει ως την επόμενη χρονια.

 

Εγω δεν θα πάω στο ipad2. Σκοπεύω πλέον αλλαγή κάθε δυο χρόνια.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτα που θεωρούνται ελειψεις, τα έχει διαθέσιμα και μπορει να τα δώσει ότι ώρα θέλει ακόμα και μ ένα software update.

 

Έχει εξασφαλίσει τεράστιες πωλήσεις και μπορει να πετύχει πολυ καλύτερες τιμές υλικών απ όλους τους ανταγωνιστές ώστε να έχει καλύτερη λιανική.

 

1) και γιατί δεν τα δίνει; ντρέπεται;

2) lol η apple δεν είχε πότε και ούτε πρόκειται να αποκτήσει διάθεση για να κάνει καλύτερες τιμές.

 

υγ; Μην παθιάζεσαι τόσο θα πάθεις τίποτα :) :P

 

Sent from my turbocharged galaxy using tapatalk

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

1) και γιατί δεν τα δίνει; ντρέπεται;

 

 

Χαχαχα, πραγματι, μαλλον ντρεπεται.

Η apple θα συνεχισει να δινει λειτουργικα με ενα αχταρμα εικονιδιων, που το βαριεσαι... πριν το βγαλεις απο το κουτι του.

Τωρα που προσθεσαν τους φακελους θα τελματωσαν στην εξελιξη του UI :lol:

@ cicilianos

Πηρα ενα αδιαβροχο ενισχυμενο για την επερχομενη καταιγιδα :)

Οκ, αστειευομαι, ελπιζω να μην παρεξηγειται το υφος του ποστ μου...

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι εταιριες εχουν ξεπερασει την apple σε χαρακτηρηστικα!Θελω να πω λοιπον πως ειναι τρομερα δυσκολο να παραμεινει εκει που ειναι (νουμερο 1)αν δε παρουσιασει ενα ipad2 που να κανει τη διαφορα οπως το 1ο!

Γνωριζω βεβαια την λογικη της apple και τον τροπο που λειτουργει(δεν εκλπησομαι απο το γεγονος της μη παρουσιας της στην ces)!

Λιγες μερες εμειναν εδω ειμαστε και θα τα λεμε!Περιμενω πως και πως......να παρουσιαστει το 2,για να αποφασισω αν θα το παρω η θα παω για αλλες πολιτειες!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Τα δίνει όταν εκείνη νομίζει ότι πρέπει να το κάνει.

Δεν υποχρεώνει κανένα να αγοράσει τα προϊόντα της.

Αν κάποιοι βολεύονται με μαϊμούδες μπανανες υπάρχουν πολλές.:D

 

Όπως έδωσε το hot spot θα δώσει αργότερα και κάτι άλλο. Σημασία έχει ότι αυτα που προσφέρει δουλεύουν τέλεια και δεν βρίσκονται εκει απλα για να γεμίζουν την σελίδα με τα specs όπως συμβαίνει με όλες τις made in Korea & China συσκευές.

 

 

@ Βαγγέλη τα android δεν τα βαριέσαι? σιγά το interface που έχουν.

Γι αυτο κυκλοφορούν launcher καθαρή αντιγραφή του iphone:lol:

 

Είδες τα gestures στο iPad με την 4.3?

Σχεδόν παύει να χρειάζεται το home button.

αυτο που βαριομουν στα android ήταν ότι αφου εβαζα 20 - 30 εφαρμογές παπαλα. Δεν υπήρχε κάτι άλλο ενδιαφέρον.

 

προτιμώ λοιπόν το σταθερό, το ποιοτικό, το original.

Μπορω να έχω LG ψυγείο για παράδειγμα, αλλα δεν αντέχω όχι κινητο αλλα ούτε τηλεόραση.

Για τηλεόραση προτιμώ samsung:)

 

Για να δούμε και την motorola που εκτιμώ ιδιαίτερα.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κωστα, σου εχω πει πολλακις την αποψη μου. Χωρις Widgets, λιστες με favorites, home screens κλπ παραμετροποιηση ενα smartphone - tablet καθισταται κουραστικο σε βαθος χρονου - για τα δικα μου γουστα.

 

Εχω εξηγησει τους λογους. Τωρα τα περι original κλπ τα ειπαμε.

Εγω δεν εχω κολληματα με τετοια θεματα. Εχω LG τηλεοραση - ψυγειο, κορεατικο αυτοκινητο (ΚΙΑ), αλλα γουσταρω αμερικανια γενικα στις συσκευες που εχω ολη μερα μαζι μου για την οργανωση μου.

 

Γι'αυτο κολλησα με το dell streak, για αυτο και εψαχνα σαν τρελος και σκαλωσα με το πανεμορφο (και παμφθηνο για αυτα που προσφερει) nook color, που προσφατα κατορθωσα να αγορασω.

Για αυτο και περιμενω -επισης με ανυπομονησια- το motorola xoom...

Link to comment
Share on other sites

Κωστα, σου εχω πει πολλακις την αποψη μου. Χωρις Widgets, λιστες με favorites, home screens κλπ παραμετροποιηση ενα smartphone - tablet καθισταται κουραστικο σε βαθος χρονου - για τα δικα μου γουστα.

 

Εχω εξηγησει τους λογους. Τωρα τα περι original κλπ τα ειπαμε.

Εγω δεν εχω κολληματα με τετοια θεματα. Εχω LG τηλεοραση - ψυγειο, κορεατικο αυτοκινητο (ΚΙΑ), αλλα γουσταρω αμερικανια γενικα στις συσκευες που εχω ολη μερα μαζι μου για την οργανωση μου.

 

Γι'αυτο κολλησα με το dell streak, για αυτο και εψαχνα σαν τρελος και σκαλωσα με το πανεμορφο (και παμφθηνο για αυτα που προσφερει) nook color, που προσφατα κατορθωσα να αγορασω.

Για αυτο και περιμενω -επισης με ανυπομονησια- το motorola xoom...

 

Βαγγέλη μου εσυ δεν πρέπει να βάζεις τον εαυτό σου σε ομάδες.:lol:

Αφου αγοράζεις κάθε νέα συσκευη που βγαίνει δεν γίνεται να ενταχθεις κάπου, εκτός απο tester.:)

 

Φυσικά και δεν γίνεται όλοι να βλέπουμε τα πράγματα με το ίδιο μάτι.

Εμένα η περιπλάνηση με οδήγησε στο συμπέρασμα ότι αν κάποιος θέλει το κεφάλι του ήσυχο και να μην χάνει κάθε 2-3 μήνες 200αρια 300κοσαρια, αγοραζει με διαφορετικό σκεπτικό.

 

Απο τον Οκτώβριο που άφησα το thread του galaxy δεν έχει αλλάξει τίποτα απολύτως.

Είναι φουλ απο μηνύματα αναζήτησης και αγωνίας για το πως θα διορθωθεί αυτο που χάλασε γιατί εγκαταστάθηκε εκείνο η το άλλο.

 

Στο Desire HD το ίδιο. Γκρίνιες γιατί δεν μου δουλεύει σωστά το find my phone, γιατί δεν τραβά βίντεο HD, γιατί ο browser δεν είναι γρήγορος όσο θα έπρεπε, θα πάρουμε την 2.4? Η μήπως σε κανά δυο μήνες που βγει το επόμενο HTC θα μας εγκαταλείψουν?

 

Αυτα είναι που δεν μπορω, συν ένα market εντελώς ανοργανωτο που βασίζεται στις διαφημίσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη μου εσυ δεν πρέπει να βάζεις τον εαυτό σου σε ομάδες.:lol:

Αφου αγοράζεις κάθε νέα συσκευη που βγαίνει δεν γίνεται να ενταχθεις κάπου, εκτός απο tester.:)

 

Φυσικά και δεν γίνεται όλοι να βλέπουμε τα πράγματα με το ίδιο μάτι.

Εμένα η περιπλάνηση με οδήγησε στο συμπέρασμα ότι αν κάποιος θέλει το κεφάλι του ήσυχο και να μην χάνει κάθε 2-3 μήνες 200αρια 300κοσαρια, αγοραζει με διαφορετικό σκεπτικό.

 

Απο τον Οκτώβριο που άφησα το thread του galaxy δεν έχει αλλάξει τίποτα απολύτως.

Είναι φουλ απο μηνύματα αναζήτησης και αγωνίας για το πως θα διορθωθεί αυτο που χάλασε γιατί εγκαταστάθηκε εκείνο η το άλλο.

 

Στο Desire HD το ίδιο. Γκρίνιες γιατί δεν μου δουλεύει σωστά το find my phone, γιατί δεν τραβά βίντεο HD, γιατί ο browser δεν είναι γρήγορος όσο θα έπρεπε, θα πάρουμε την 2.4? Η μήπως σε κανά δυο μήνες που βγει το επόμενο HTC θα μας εγκαταλείψουν?

 

Αυτα είναι που δεν μπορω, συν ένα market εντελώς ανοργανωτο που βασίζεται στις διαφημίσεις.

 

Σε πολλα απο αυτα που γραφεις με βρισκεις απολυτα συμφωνο.

Ευτυχως η δυστυχως, η υποθεση android απαιτει πολυ χρονο και φαια ουσια και σε πολλα πραγματα μπορει να καταντησει κουραστικη (πολλες αναλυσεις, εκατο διαφορετικα market -γιατι με τα αστεια limitations του επισημου δε γινεται δουλεια) κι ενα καρο διαφορετικες hardware υλοποιησεις, που τελικα καταληγουν να μπερδευουν τον κοσμο.

Δεν ξερω, κι εμενα με προβληματιζει εντονα η σταση τους...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και τώρα που έρχεται το 1 στην Ελλάδα;ποτε άραγε το 2;γιατί Αυτή η κίνηση;τόσα πολλα απουλητα αναλώσιμα έχει στα μαγαζιά;

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του ipad αλλά αν το νέο ipad όπως διαβάζω δεν έχει τουλάχιστον θύρα sd και κάμερες μπρος,πίσω(όχι 1.3 mp είναι κοροϊδία πιστεύω..) τότε μάλλον θα στραφώ σε κάποια άλλη επιλογή..Άλλωστε όλοι έχουν βαλθεί να μας κατακτήσουν εν έτη 2011,αναφορικά με τα tablets..:)

Και φυσικά αν και όταν έρθει Ελλάδα το ipad 2..

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχουνε λυσαξει ΟΛΕΣ οι εταιριες!!!Απιστευτα ολα τα νεα tablets σιγουρα ολα ειναι ενα και δυο κλικ πανω απο το παλιο πλεον ipad!

Γιαυτο για μια ακομα φορα περιμενω απο την apple να με καταπληξει!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Εχουνε λυσαξει ΟΛΕΣ οι εταιριες!!!Απιστευτα ολα τα νεα tablets σιγουρα ολα ειναι ενα και δυο κλικ πανω απο το παλιο πλεον ipad!

Γιαυτο για μια ακομα φορα περιμενω απο την apple να με καταπληξει!

 

Πρώτα πρώτα δεν τα έχουμε δει να δουλεύουν. Δεύτερον οι τιμές τους στην Ευρώπη θα είναι απο 900-1200€.

Εγώ θα έλεγα να τα δούμε πρώτα αφού κυκλοφορήσει το ipad2

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

900-1200?????

Ειμαι τοσο λαθος η υπερβαλεις?Μια χαρα δουλευουν τα υπολοιπα......

Η Βαρκελωνη εχει παρει φωτια!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

900-1200?????

Ειμαι τοσο λαθος η υπερβαλεις?Μια χαρα δουλευουν τα υπολοιπα......

Η Βαρκελωνη εχει παρει φωτια!

 

Προχθές σε άλλο φόρουμ είχαν φωτο απο προτεινόμενη τιμή του tablet της motorola στην Αμερική στα 1200$. Στην Ευρώπη με τελωνεία ΦΠΑ και μεταφορικά, η τιμη σε ευρώ μεταφράζεται σε δολάρια.

 

Γνώμη είναι ότι αν δεν πιάσω ο ίδιος μιας συσκευή στα χέρια μου να την δουλέψω 1-2 μέρες στημένη πλήρως, δεν εμπιστεύομαι να την αγοράσω. Την πάτησα 2-3 φορές στο παρελθόν όπου εμπιστεύτηκα τα εντυπωσιακά specs αλλα μετα στην πράξη είδα ότι πολλά απ όσα υπόσχονταν γίνονταν πολυ διαφορετικά.

 

Δεν ξέρω αν θα δούμε στο ipad θύρα για κάρτα, αν όχι θα είναι σημαντική ελειψη για πολλούς λόγους. Όμως κατα τα αλλα θα έχουμε ένα βελτιωμένο iPad που θα κάνει όπως πάντα ακριβώς αυτά που υπόσχεται χωρίς προβλήματα.

 

Εγώ δεν χρησιμοποιώ USB στην δουλειά μου. Τα πάντα μεταφέρονται στο iPad μέσω wifi απο το pc του γραφείου η το Mac του σπιτιού μου.

 

Αν τώρα πάω κάπου και έχουν μόνο Ethernet σύνδεση στα pc τους, ε τότε θα τα περάσω στο mini στικακι που έχω στα κλειδιά μου και θα το ρίξω στο iPad μόλις πάω σπίτι.

Δεν παύει όμως να είναι ελειψη.

 

Αν για κάποιον είναι πολυ σημαντικό θα πρέπει να απορρίψει το iPad η να αρκεστει στην δυνατότητα μέσω jb

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο!οι τιμές αυτές θα είναι,Μόλις το διάβασα στο ispazio!

 

http://www.ipadevice.com/mwc-2011-il-nuovo-lg-optimus-pad-avra-un-costo-di-999e-in-germania-47266

Edited by cicilianos

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

αρα ...αν για τα αλλα ειναι αυτες οι τιμες....καληνυχτα μας!

Για μενα απο οταν επιασα στα χερια μου ενα ΑιΠαντ καταλαβα πως αυτο ειναι το επομενο επιπεδο εμπειριας και πληρους εκμεταλλευσης του δυναμικου των apps και του iOS.

 

Οχι αδικα το ιΡ4 το εχω μονο για κλησεις και μην αντε και κανενα παιχνιδακι.

Το ΑιΠαντ ειναι ομως για δουλεια...και ειναι πραγματικο εργαλειο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

αρα ...αν για τα αλλα ειναι αυτες οι τιμες....καληνυχτα μας!

Για μενα απο οταν επιασα στα χερια μου ενα ΑιΠαντ καταλαβα πως αυτο ειναι το επομενο επιπεδο εμπειριας και πληρους εκμεταλλευσης του δυναμικου των apps και του iOS.

 

Οχι αδικα το ιΡ4 το εχω μονο για κλησεις και μην αντε και κανενα παιχνιδακι.

Το ΑιΠαντ ειναι ομως για δουλεια...και ειναι πραγματικο εργαλειο.

 

Δημήτρη έτσι είναι. Το iPad κάνει τα πάντα χωρίς να καταλαβαίνει τίποτα.

Αρκεί να σου πω ότι τις περισσότερες μερες το φόρτιση δυο φορές. Μια ολοκληρωμένη το βράδυ και μια σύντομη το απόγευμα όταν επιστρέφω απο το γραφείο.

Φαντασου τι δουλεια κάνω πάνω του.

Ενω έχω στο γραφείο μου pc με 19αρα οθόνη, σερφαρω απο το iPad, στέλνω όλα μου τα mail απο το iPad συν όλες τις άλλες εργασίες.

 

Το iPhone το χρησιμοποιω για κλήσεις, βιντεοκλησεις και για φωτογραφίες που χρειάζομαι για την δουλεια μου τις οποιες στέλνω με mail.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις ιδεα τι απιστευτες εφαρμογες εχουν γραφτει για το iPad(ακομα και επιστημονικες και εξειδικευμενου περιεχομενου) και ποσο ευκολα διαχειριζομουν slides/pdfs/ppt .

 

επισης calendar kai σημειωσεις και ειναι με την μια ολες το ιδιο σε Mac/iPhone.

 

Ειλικρινα πιστευω πως κακως δεν το αγορασα το 1 και τωρα περιμενω με την μια το 2.

Δεν υπαρχει καμμια συσκευη που να με εκανε να μην το παρω.

Πιο ευκολα που λεει ο λογος αλλαζω το κινητο παρα το iPad 2 οταν το παρω.

Πραγματικο εργαλειο.

Ειλικρινα πιστευω πως εχεις τον ιδανικο συνδυασμο συσκευων.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα πιστευω πως εχεις τον ιδανικο συνδυασμο συσκευων.

 

Κι εγω αυτο πιστεύω γι αυτο ενδέχεται να μην αντικαταστησω άμεσα καμία απο τις δυο συσκευές.

Το iPad σίγουρα. Θα πάω στο 3 κατευθείαν.

Για το iPhone μόνο εφόσον βγει με 4 άρα οθόνη γιατί έχω αδυναμία στα μεγάλα μεγεθη:lol:

Δεν λέει και τίποτα αν χάσω 250-300€ μετα απο ενα χρόνο χρήσης.

Απλα το κινητο το θέλω πιο γρήγορο γιατί δεν μπορείς να το κρατάς με τις ώρες μπροστα μέχρι να κάνει κάποια εργασία. Αν και με το i4 δεν ενοιωσα ποτε καθυστέρηση.

Θα δούμε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το hardware έχει φτάσει ψηλά πλέον και είναι λίγο δύσκολο να το στριμώξει το υπάρχον software. Φαίνεται άλλωστε στις i συσκευές η διαφορά:

Τέτοια εποχή το 3G είχε γονατίσει. Τα 3GS είναι ακόμα alive and kicking!!! Καταλαβαίνεις συνονόματε οτι είναι πολύ δύσκολο ν ακαταλάβεις καθυστέρηση στο 4άρι. Εγώ το πήρα στα χέρια μου το Δεκέμβριο και δεν κατάλαβα διαφορά από το 3GS στο 4! Στο μόνο που είδα αισθητή διαφορά, είναι στο cydia... Εκεί ναι, έχει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...