Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάρτο από τον γερμανό, multirma!!! Τους χάρτες τους βρίσκεις.. δεν είναι εκεί το θέμα..

 

Απο το πλαισιο μπορώ μονο γιατι θα κάνω ανανέωση συμβολαιου vodafone και σαφώς η Vodafon δεν το έχει. Αυτο με τους χάρτες που λές δεν είναι θέμα, ξέρεις κανένα τρόπο να τους χώσουμε;;;:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο βραχίονας πάντως είναι όλα τα λεφτά!

 

Παιδιά έχω πρόβλημα με το συγχρονισμό του google calendar με το κινητό. Τα συβάντα δεν έρχονται καθόλου. Στις ρυθμίσεις του συγχρονισμού όλα είναι ενεργοποιημένα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέραααα... Θα το πάρω την τρίτη απο το πλαισιο. Στο πλαισιο μου είπαν οτι έχει τελειωσει η προσφορά με το βραχιονα και τους χάρτες ενω στο site τους λέει οτι το εχουν ακομα...θα ήθελα και εγώ χάρτες...

φιλε πηγα στο πλαισιο Αγιας Παρασκευης και εκλεισα για αυριο το κινητο με βαση και χαρτες και μαλιστα στην web offer τιμη 255€ (με πιστωτικη 4 ατοκες)επειδη υπηρχε η βαση και την οποια και την κρατησανε καβατζα (το κινητο θα το εχουν αυριο) μπροστα μου παραγειλανε απο κεντρικα 2 βασεις για να εχουν γιατι πηρα εγω ,,την τελευταια ...αρα δεν εχει τελειωσει η προσφορα .... προς ενημερωση ....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές, το κινητό σαν να σβήνει. Δηλαδή εκεί που το λειτουργώ, ξαφνικά σβήνει. και πρέπει να πατήσω μερικές φορές το ON OFF να το επαναφέρω. Δεν μου κλείνει απλά σαν να σβήνει η οθόνη.!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να δω ποσα MB έχω καταναλώσει η καταναλώνω κάθε φορα που μπαίνω με το 3g από το κινητό (ΟΧΙ του Wifi) γιατί το ψάχνω και δεν το βρίσκω με τίποτα η άμα υπάρχει καμια εφαρμογή να μου πείτε...

 

 

ευχαριστώ!!!!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να δω ποσα MB έχω καταναλώσει η καταναλώνω κάθε φορα που μπαίνω με το 3g από το κινητό (ΟΧΙ του Wifi) γιατί το ψάχνω και δεν το βρίσκω με τίποτα η άμα υπάρχει καμια εφαρμογή να μου πείτε...

 

 

ευχαριστώ!!!!

netcounter απο το android shop και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να δω ποσα MB έχω καταναλώσει η καταναλώνω κάθε φορα που μπαίνω με το 3g από το κινητό (ΟΧΙ του Wifi) γιατί το ψάχνω και δεν το βρίσκω με τίποτα η άμα υπάρχει καμια εφαρμογή να μου πείτε...

 

 

ευχαριστώ!!!!

 

android market-->3g watchdog

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κανένα νέο για το πως θα περάσω τον χάρτη τον navionics έχουμε ψάχνω συνεχεια και δεν βγάζω άκρη έχω κατεβάσει την εκδώσει 4.1
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση πως όταν βάζω live wallpaper η μπαταρια στραγγίζεται κανονικά έστω και χωρίς πολύ χρήση! κανείς να παρατηρεί το ίδιο;
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση πως όταν βάζω live wallpaper η μπαταρια στραγγίζεται κανονικά έστω και χωρίς πολύ χρήση! κανείς να παρατηρεί το ίδιο;

 

εξαρταται απο το live wallpaper. υπαρχουν καποια που χρησιμοποιουν αρκετη cpu οποτε ειναι λογικο.εγω βρηκα καποιο ελαφρυ και εβαλα

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα, σημερα το πηρα και το εχω για φορτιση, τι πρεπει να απενεργοποιησω για να μην μπει στο ιντερνετ μεσο της καρτας ; και αν το κανω αυτο και ανοιξω το gps υπαρχει περιπτωσει να με χρεωσει το gps ή επειδη θα εχω κανει την απενεργοποιηση δεν θα μπει ουτε το gps ; σας ρωταω γιατι την πατησα με το gt 540 και ακομα φυσαω και δεν κρυωνει.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο ιστορικό των κλήσεων δεν μου βγαίνουν ονόματα αλλα αριθμοί και ας είναι αποθηκευμένα τα τηλέφωνα στις επαφές μου. Επίσης στις ειδοποιήσεις για αναπάντητες, όταν καλώ κάποιον και γενικά σχεδόν παντού.. Τι πρόβλημα μπορεί να είναι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο ιστορικό των κλήσεων δεν μου βγαίνουν ονόματα αλλα αριθμοί και ας είναι αποθηκευμένα τα τηλέφωνα στις επαφές μου. Επίσης στις ειδοποιήσεις για αναπάντητες, όταν καλώ κάποιον και γενικά σχεδόν παντού.. Τι πρόβλημα μπορεί να είναι αυτό;

 

κι εγω ειχα αυτο το θεμα..

 

να πω οτι το μενου του κινητου το εχω στα αγγλικα, τις επαφες τις εβαλα στα ελληνικα και δε μου εβγαζε ποτε ονομα..

δοκιμασα να δημιουργησω μια επαφη στα αγγλικα και την εμφανιζε κανονικα στο ιστορικο

 

στη συνεχεια πηγα να μετονομασω τα ονοματα των επαφων στα αγγλικα , αλλα και παλι τιποτα

 

οποτε τις περασα απο την αρχη στα αγγλικα και μου μου τις εμφανιζει πλεον κανονικα...

 

εγω θεωρησα οτι ευθυνεται το οτι εχω το μενου στα αγγλικα. εσυ το χεις ελληνικα?

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα,

 

Αν και ήδη κάτοχος του κινητού, μετά απο κλήρωση κέρδισα το ίδιο σε δώρο.:cry:

Υπάρχει μέσα στο myphone τμήμα αγγελιών?

 

Λυπάμαι για το off-topic.

 

Ευχαριστώ,

TNS

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα, σημερα το πηρα και το εχω για φορτιση, τι πρεπει να απενεργοποιησω για να μην μπει στο ιντερνετ μεσο της καρτας ; και αν το κανω αυτο και ανοιξω το gps υπαρχει περιπτωσει να με χρεωσει το gps ή επειδη θα εχω κανει την απενεργοποιηση δεν θα μπει ουτε το gps ; σας ρωταω γιατι την πατησα με το gt 540 και ακομα φυσαω και δεν κρυωνει.

Ευχαριστω

 

στο gps , εφοσον εχεις χαρτες στο κινητο σου δε σε χρεωνει φυσικα τιποτα

 

μονο κατι προγραμματα που κατεβαζαν τους χαρτες απο το internet (οπως οταν κοιτα το google maps) σε χρεωνουν

 

ειναι αναλογα το προγραμμα που εχεις..

το ndrive παντως δε χρεωνει τιποτα, κατεβαζεις μια φορα τους χαρτες ( απο το wifi του σπιτιου σου ) και τελος

 

αν θες να κλεινεις το internet μεσω 3g πηγαινε στις ρυθμισεις και μετα:

(εγω το χω στα αγγλικα, οποτε κανε τη μεταφραση)

 

 

wireless & network setting ==> mobile networks

 

και ξετικαρε το "data enabled" και στη συνεχεια τικαρε το "use only 2g networks"

για να ξαναμπεις internet απλα κανεις το αντιστροφο

 

τη πρωτη επιλογη (data enabled) την εχεις και στο κεντρικο μενου (στις ειδοποιησεις μαζι με το wifi, bluetooth κτλ .. ειναι η προτελευταια)

και στην ουσια αυτη ειναι που καθοριζει το αν θα χρεωθεις ή οχι

 

απλα με την επιλογη "use only 2g " θα καις πολυ λιγοτερη μπαταρια ;)

 

οποτε αποψη μου , να τα κανεις και τα αυτα μαζι καθε φορα που θες να ανοιξεις ή να κλεισεις το intenet της κινητης σου

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται απο το live wallpaper. υπαρχουν καποια που χρησιμοποιουν αρκετη cpu οποτε ειναι λογικο.εγω βρηκα καποιο ελαφρυ και εβαλα

 

και γω το ιδιο προβλημα εχω,με ενα live wallpaper που μαρεσει η μπαταρια μου κραταει μετα βιας 20-22 ωρες και αυτο χωρις χρηση....εχει κανεις αλλη λυση για μεγαλυτερη διαρκεια στην μπαταρια...?ισως αν καταργουσαμε καμια απο τις εφαρμογες...?!

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη λυση ειναι το CPU tuner http://www.appbrain.com/app/cpu-tuner-%28rooted-phones%29/ch.amana.android.cputuner αλλα πρεπει να ειναι root η συσκευη
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω να σαι καλα.

Μηπως ξερεις καποιος να μου πει, με το gt540 δεν μπορω να συνδεθω στο ρουτερ το δικο μου ενω με οποιο αλλο δεν εχω προβλημα, σημερα που ανοιξα το optimous one συνδεθηκε αμεσως ξερουμε το λογο ; μηπως εχει καποιο προβλημα το τηλ. αλλα να μου πειτε θα ειχε μονο με το ρουτερ το δικο μου προβλημα;

Αν κατεβασω καποια εφαρμογη με το one μπορω να την στειλω στο gt540;

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ειχα αυτο το θεμα..

 

να πω οτι το μενου του κινητου το εχω στα αγγλικα, τις επαφες τις εβαλα στα ελληνικα και δε μου εβγαζε ποτε ονομα..

δοκιμασα να δημιουργησω μια επαφη στα αγγλικα και την εμφανιζε κανονικα στο ιστορικο

 

στη συνεχεια πηγα να μετονομασω τα ονοματα των επαφων στα αγγλικα , αλλα και παλι τιποτα

 

οποτε τις περασα απο την αρχη στα αγγλικα και μου μου τις εμφανιζει πλεον κανονικα...

 

εγω θεωρησα οτι ευθυνεται το οτι εχω το μενου στα αγγλικα. εσυ το χεις ελληνικα?

 

Ναι είναι ελληνικό το τηλέφωνό μου από το Πλαίσιο. Τι να πω ρε γμτ, πολύ περίεργο πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...