Jump to content

Motorola FLIPOUT


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να μου πεί κάποιος πως γίνεται το synch της συσκυής με το PC γιατι εχω να πάρω moto απο την εποχή του startak. υπάρχει tool σαν το Nokia Pc suite κλπ ? Kai 2η ερώτηση, Το Firmware γίνεται μέχω update του Adroid ή Motorola ??

 

Thank you all in adv.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 181
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Sync γίνεται με το Motorola Media Link, αρκετά εύκολα.

Για αναβάθμιση του Android, όταν πάρει κάποιο Update λογικά θα το λάβεις Over The Air.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

To Motorola media link ομως κανει το synch των media απο οτι ειδα ομως και οχι contacts &notes κλπ. σωστα ?Αυτο που θέλω να καταλάβω όμως είναι το update το βγάζει η motorola ή το Android? Edited by x8052
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H Motorola θα σου δώσει το Update. Γι'αυτό και τόσο καιρό περιμένουμε πχ οι κάτοχοι του Milestone την αναβάθμιση επίσημα σε 2.2, ενώ η Google έχει βγάλει ήδη το 2.3 πριν λίγες μέρες.
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

υποστηριζεται απο την Ελληνικη αντιπροσωπεία;

θα υπάρξει ενημέρωση σε 2.3;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

συμπαθητικο κινητακι! το ειδα νωριτερα στα public!

ωραιος σχεδιαμος, καλη κατασκευη, καλη αποκριση οθονης!

αρχισα να σκεφτομαι θετικα την αποκτηση του :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πάρει το κινητό εδώ και 2 μέρες.

Καλό φαίνεται αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα με την αναβαθμισμένη έκδοση του market.

Δεν μπορείς για κάποιο λόγο να δεις τις καλύτερες δωρεάν εφαρμογές ή παιχνίδια παρά μόνο να επιλέξεις πιο πρόσφατα παιχνίδια ή εφαρμογές.

Δεν έχω βρει άλλη λύση εκτός από το να κάνω uninstall το update του market.

Επίσης να ενημερώσω πως το hardware keyboard παρά του ότι γράφει ελληνικα έχει μόνο τους αγγλικους χαρακτήρες πάνω του.

 

Sent from my MB511 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hard Reset Motorola Flipout

 

1. Πατήστε και κρατήστε πατημένο το πλήκτρο Χ και ενεργοποιείτε τη συσκευή

2. Μόλις εμφανιστεί το τρίγωνο , αφήστε το Χ πλήκτρο και πατήστε το κουμπί λειτουργίας μία φορά

3. Χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιο, επιλέξετε "Διαγαφη δεδομένων / επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων" (wipe data/factory reset) και πατήστε το πλήκτρο Enter.

4. Επιλέξτε "Ναι - διαγραφούν όλα τα δεδομένα χρήστη" (Yes -- delete all user data) και πατήστε Εnter

5. Επιλέξτε " Επανεκκίνηση συστήματος τώρα" ('reboot system now). και πατήστε Εnter . Θα πάρει λίγο περισσότερο χρόνο για τη συσκευή να κάνει επανεκκίνηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδία σχετικά με το παροηγούμενο ποστ μου έχω να κάνω και μία ερώτηση.

Όλες οι συσκευές που έχουν έρθει Ελλάδα έχουν μόνο αγγλικούς χαρακτήρες τυπωμενους πάνω στο hardware qwerty keyboard;

 

Υ.Γ.

x8052

Αρκετά χρήσιμη πληροφορία. Στο νετ αυτό που κυκλοφορεί δεν ισχύει για το

flipout παρά μόνο για το backflip από ότι έχω καταλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.

x8052

Αρκετά χρήσιμη πληροφορία. Στο νετ αυτό που κυκλοφορεί δεν ισχύει για το

flipout παρά μόνο για το backflip από ότι έχω καταλάβει.

 

Ναι, σωστά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια παιδευτηκα λιγο χθες γιατι μολις το ανοιξα μετα απο φορματ ανοιγε λευκη οθονη και κολαγε εκει.να ρωτησω κατι αλλο που θελω κι οποιος μπορει ας με βοηθησει.

rom επεξεργασμενες που μπορουμε να βρουμε για να του φορτωσουμε

και μια αλλη ερωτηση οταν επιλεγω σαν γλωσσα τηλεφωνου τα ελληνικα δεν μπαινει καθολου το market-οταν ομως βαζω τα αγγλικα μπαινει κανονικα.τι ακριβως προβλημα μπορει να ειναι αυτο!!

ευχαριστω

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως πάτε εσείς ρε παιδιά;

Το wildfire που είχα ήταν πολύ καλύτερο.

Αυτό με ζόρι 34-40 ώρες στην καλύτερη.

Έβαλα και κάποια άλλα widgets και έγινε το κορυφαίο να φάω όλη τη μπαταρία σε 12 ώρες.

Για την ιστορία beautiful widgets και smooth calendar.

Οι υπόλοιποι πως πάτε; Τι ρυθμίσεις έχετε επιλέξει για μπαταρία;

 

 

Sent from my MB511 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμενα ξερει καποιος να με βοηθησει

 

Εκανα τις ρυθμίσεις που είπες και δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Γενικά φαίνεται ότι υπάρχει

Ένα θέμα με το market. Εγώ για παράδειγμα όταν επιλέγω κορυφαίες δωρεάν αναφορές με πετάει πάλι από την αρχή. Ενώ αν κάνω unistall

Το update του market δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

 

Sent from my MB511 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το θέμα αυτό με το market υπάρχει γενικά δεν ειναι θέμα μονο του flipout. αν δεν ξεκινάει απλα κάνεις uninstall to update και μετα παίζει κανονικά. εχουν πεί οτι θα το διορθώσουν...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ξέρει κάποιος πως βάζουμε διαφορετικό ήχο κλήσης ανά επαφή;

 

παιδιά θα βοηθήσει κάποιος

Link to comment
Share on other sites

unistall το mrket πως το κανουμε?

επισης να ρωτησω και κατι αλλο!

εχει συνδεσει ποτε κανεις σε android το sony ericsson liveview?

στο flipout μπορει να λειτουργησει?

λεει οτι δουλευει σε συσκευες με android 2.1+

οποιος μπορει να με βοηθησει

Edited by IGUANA21
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ξέρει κάποιος πως βάζουμε διαφορετικό ήχο κλήσης ανά επαφή;

 

Επαφές -> (Επιλέγεις την επαφή που θέλεις να βάλεις άλλο ήχο κλήσης) -> (Πατάς το αριστερό πλήκτρο αφής (λέγεται options), αυτό με τα τετραγωνάκια) -> Επιλογές -> Ήχος κλήσης

 

Για να σου εμφανίσει δικούς σου ήχους κλήσης που έχεις σε MP3 μορφή πρέπει να τους βάλεις στην sdcard στο directory "ringtones".

 

Κάτι άλλο: Ξέρει κάποιος αν έχει βρεθεί λύση στο πρόβλημα με το android market; Την πρώτη φορά ξεκινάει αλλά έτσι και το κλείσω πρέπει να κάνω uninstall τα updates του για να μπορέσει να ξαναξεκινήσει αλλιώς με πετάει έξω κάθε φορά, ακόμα και μετά από επανεκκίνηση του κινητού. Καμμιά ιδέα;

Edited by Eastwood
Link to comment
Share on other sites

Γεια και από εμένα!

 

Αγόρασα το flipout και έχω και εγώ πρόβλημα με το android market...βασικά άνοιξε μια φορά στην αρχή αλλά τώρα με το που πάει να ανοίξει κλείνει...έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα; είδα στα προηγούμενα ότι επιλύονται προβλήματα με απεγκατάσταση των ενημερώσεων....πως γίνεται αυτό;;;;

 

Επιπλέον, έχω πρόβλημα με τα μυνήματα....εκτός ότι για κάποιους πραλήπτες δεν φεύγουν καν τα μυνήματα από το κινητό μου, η εφαρμογή μυνημάτων μου φαίνεται χάλια και απλή, που είναι οι φάκελοι εισερχομένων, διαγραμμένων, εξερχομένων....είδα στο αμερικάνικο κινητό σε σελίδα youtube το στοιχείο μυνημάτων και τα είχε όλα αυτά και πολλές άλλες επιλογές στα μυνήματα!! έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα;

 

Τέλος, έβαλα την εφαρμογή καιρός της Motorola...αν και μου δείχνει την τρέχουσα ημέρα και τις επόμενες τρεις όταν πατήσω πάνω στο εικονίδιο, όταν αλλάζει η μέρα δε μου δείχνει στο εικονίδιο τη θερμοκρασία της νέας ημέρας αλλά της πρώτης πάλι! έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατάσταση του update του market γίνεται από την διαχείριση εφαρμογών, όπως γίνεται με όλα τα προγράμματα.

αν απλά θέλει κάποιος να κάνει ένα search στο market, δεν χρειάζεται να βγάλει απαράιτητα το update. Μπορείς γυρίζωντας αριστερόστροφα το τηλέφωνο κατά 90 μοίρες να μπεις στο market.

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από εμένα!

 

Αγόρασα το flipout και έχω και εγώ πρόβλημα με το android market...βασικά άνοιξε μια φορά στην αρχή αλλά τώρα με το που πάει να ανοίξει κλείνει...έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα; είδα στα προηγούμενα ότι επιλύονται προβλήματα με απεγκατάσταση των ενημερώσεων....πως γίνεται αυτό;;;;

 

Επιπλέον, έχω πρόβλημα με τα μυνήματα....εκτός ότι για κάποιους πραλήπτες δεν φεύγουν καν τα μυνήματα από το κινητό μου, η εφαρμογή μυνημάτων μου φαίνεται χάλια και απλή, που είναι οι φάκελοι εισερχομένων, διαγραμμένων, εξερχομένων....είδα στο αμερικάνικο κινητό σε σελίδα youtube το στοιχείο μυνημάτων και τα είχε όλα αυτά και πολλές άλλες επιλογές στα μυνήματα!! έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα;

 

Τέλος, έβαλα την εφαρμογή καιρός της Motorola...αν και μου δείχνει την τρέχουσα ημέρα και τις επόμενες τρεις όταν πατήσω πάνω στο εικονίδιο, όταν αλλάζει η μέρα δε μου δείχνει στο εικονίδιο τη θερμοκρασία της νέας ημέρας αλλά της πρώτης πάλι! έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ

 

Το πρόβλημα με το market το έχω και εγώ αλλά δεν έχω βρεί λύση

Link to comment
Share on other sites

Η λύση που πρότεινε ο highland (γυρίζεις 90 μοίρες αριστερόστροφα το Flipout) όντως λειτουργεί και έτσι δεν κρασάρει το market. Βέβαια έτσι γίνεται λίγο περίεργη (ή αδύνατη) η χρήση του hardware πληκτρολογίου οπότε περιμένουμε μια λύση της προκοπής από την εταιρεία.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola FLIPOUT

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...