Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες πέρασα του Darky την 6 και όταν ανοιγοκλείνω το apn δεν παίρνει μπρος ξανά η σύνδεση δεδομένων.

 

έχετε καμιά ιδέα τι παίζει;

 

κι εγω το ιδιο προβλημα εχω, ενω τα APN ειναι ενταξει, δεν συνδεεται με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ???

Ειδικά για vodafone το σωστό είναι internet.vodafone.gr ή webonly.vodafone.gr ή surfonly.vodafone.gr και ποιες οι διαφορές τους? Ποιό για καρτοκινητό και ποιο για συμβόλαιο???

 

Operator: – Wind

GPRS APN: – gnet.b-online.gr ή gint.b-online.gr

Username: – {blank}

Password: – {blank}

MCC=202

MNC=10

APN type=default

DNS: – 212.152.79.19, 212.152.79.20

 

Operator: – Vodafone GR

GPRS APN: – internet.vodafone.gr ή webonly.vodafone.gr

Username: – {blank}

Password: – {blank}

MCC=202

MNC=05

APN type=default

DNS: – 213.249.17.10, 213.249.17.11

 

Operator: – Cosmote

GPRS APN: – internet

Username: – {blank}

Password: – {blank}

MCC=202

MNC=01

APN type=default

DNS: – 195.167.065.194

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται τελικα οτι η JPY ειναι μια ακομα test version. Απλα σε πολλους την εβγαζε το Kies γιατι ειχαν ηδη πειραξει την registry με το registry patcher. Καποιοι που ειχαν "καθαρο" Kies χωρις patcher, τους δινει την JPO σαν τελευταια official. Απλα με παραξενευει που βγαλανε μεσα σε λιγες μερες 3 builts. Ισως θελανε να διορθωσουν καποιο σοβαρο θεματακι που τους προεκυψε...

 

Εκτος αν δουλευουν πυρετοδως για να δωσουν ενα super duper built στο ανυπομονο ελληνικο κοινο:p:ninja:

 

@spyran01 δες εδω και θα σωθεις http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=765419

 

Εχω αναβαθμιση μεσω kies patcher στην JPX τωρα που συνδεσα το κινητο με το kies χωρις patch μου ενφανισε οτι εχω τρεχουσα την JF3 και τελευταια για αναβαθμιση την JPX .....????? τι γινεται αραγε..??:(

LG G4
Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ???

οι ρυθμισεις που εχω στο Blog Μου λειτουργουν και τις εχουν δοκιμασει αρκετα παιδια απο εδω.

 

εδω

http://antonis-news.blogspot.com/2010/09/internet-mms.html

και εδω

http://antonis-news.blogspot.com/2010/09/mms.html

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο οτι διαβασα σε γνωστο ελληνικο forum η 6 του darky εχει αρκετα προβληματα οποτε καλο θα ηταν να μεινουμε με την 5.6!

 

Εχω μια απορια ομως...Τα διαφορα probs των custom roms ειναι λογο των jpu/jpx ή λογο των developers?

 

Μηπως θα ηταν καλυτερο να αρκεστουμε σε μια official jpx με vodoo kernel?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια ομως...Τα διαφορα probs των custom roms ειναι λογο των jpu/jpx ή λογο των developers?

Πάντως probs μπορεί να οφείλονται και στην official ROM αλλά και σε νέες beta apps που ενδεχομένως να χρησιμοποιεί ο developer ή σε κακό στήσιμο πάλι λόγω developer. Η custom ROM είναι based σε official και κάνουν βελτιώσεις, bug fixes, νεότερες versions εφαρμογών κλπ ...συνεπώς ROMs όπως του Darky's που δίνουν βαρύτητα στην πληρότητα-σταθερότητα (και όχι στην ταχύτητα) είναι μάλλον καλύτερες από τις official και σε παιδεύουν πολύ λιγότερο στο στήσιμο τους.

 

παιδια απο οτι διαβασα σε γνωστο ελληνικο forum η 6 του darky εχει αρκετα προβληματα οποτε καλο θα ηταν να μεινουμε με την 5.6!
Την δουλεύω και είναι μια χαρά. Τι προβλήματα αναφέρουν? Τα προβλήματα συνήθως οφείλονται σε παλαιά σεταρίσματα-εφαρμογές και συνήθως λύνονται με wipe data / factory reset από cwm ...και στην χειρότερη με clean install της ROM

 

Μηπως θα ηταν καλυτερο να αρκεστουμε σε μια official jpx με vodoo kernel?
δεν νομίζω ... πάντως η 2.2.1 δεν χρειάζεται lagfix
Link to comment
Share on other sites

 

Μηπως θα ηταν καλυτερο να αρκεστουμε σε μια official jpx χωρις vodoo kernel?

 

FIXED.

Παντως εγω με JPU και CF διχως καμια αλλη custom παρεμβαση (οκ και circle battery αλλα δεν μετραει), δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα, το συστημα λειτουργει εκνευριστικά απροβληματιστα :lol:

Offtopic αλλα σκεφτομουν ποσο θα σκαλωσει καποιος αν περασει απο winmo σε Galaxy S με JPU :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

thx για τις απαντησεις σας...

Το θεμα ειναι βεβαια οτι ακομα να κατασταλαξω στο τι θα κανω...lol

 

ατιμο sgs!

 

EDIT: Εχει δοκιμασει κανεις την DOC Rom?

 

Θελω 2.2.1 ,γιατι θα χρειαστω το gps αυτες τις μερες....που φτασαμε...να φλασαρουμε για να εχουμε gps...lol

Edited by what

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη ολα καλα και τωρα χαρη την πολυτιμη βοηθεια την δικια σου εχω το συνδιασμο για recovery mode.Ευαχαριστω και παλι.

Ακομα κατι αλλο που θελω να ρωτησω.Αν φλασαρω καποια ρομ θα χασω τον συνδιασμο για recovery mode και θα πρεπει να το ξαναπερασω?Ειμαι ακομα με την 2.1 και με autokiller και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.Περμενω ομως καιρο οπως ολοι την επισημη αναβαθμιση και τιποτα.Σκεφτομαι να περασω την 2.2.1 οπου ακουω απο τα παιδια πως ειναι το κατι αλλο.Ξανα λεω πως τωρα με eclair και autokiller ειμαι ευχαριστημενος αλλα καποιες βελτιωσης οπως το gps που δινει η 2.2.1 με ενδιαφερουν πολυ.

Αν και δεν εχω αποφασισει ακομα αν θα φλασαρω θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιος οδηγος για το πως το κανουμε αλλαζοντας το registry του KIES.Εχω ψαξει εδω στο forum αλλα βρηκα μονο τον οδηγο που δινουν στο xda.Yπαρχει καποιος οδηγος στα ελληνικα?Αλλιως μεσω odin.Συγγνωμη αν αυτα που ρωταω ειχουν ειπωθει ξανα αλλα εχω χαθει λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη ολα καλα και τωρα χαρη την πολυτιμη βοηθεια την δικια σου εχω το συνδιασμο για recovery mode.Ευαχαριστω και παλι.

Ακομα κατι αλλο που θελω να ρωτησω.Αν φλασαρω καποια ρομ θα χασω τον συνδιασμο για recovery mode και θα πρεπει να το ξαναπερασω?Ειμαι ακομα με την 2.1 και με autokiller και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.Περμενω ομως καιρο οπως ολοι την επισημη αναβαθμιση και τιποτα.Σκεφτομαι να περασω την 2.2.1 οπου ακουω απο τα παιδια πως ειναι το κατι αλλο.Ξανα λεω πως τωρα με eclair και autokiller ειμαι ευχαριστημενος αλλα καποιες βελτιωσης οπως το gps που δινει η 2.2.1 με ενδιαφερουν πολυ.

Αν και δεν εχω αποφασισει ακομα αν θα φλασαρω θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιος οδηγος για το πως το κανουμε αλλαζοντας το registry του KIES.Εχω ψαξει εδω στο forum αλλα βρηκα μονο τον οδηγο που δινουν στο xda.Yπαρχει καποιος οδηγος στα ελληνικα?Αλλιως μεσω odin.Συγγνωμη αν αυτα που ρωταω ειχουν ειπωθει ξανα αλλα εχω χαθει λιγο.

Αν φλασαρεις οποιαδηποτε ρομ, ΔΕΝ θα χασεις τον συνδυασμο των 3 πληκτρων, οποτε μην σε αγχωνει αυτο.

Απο εκει και περα, το αν θα βαλεις την 2.2.1 η οχι ειναι καπως προσωπικο το θεμα.

Εγω προσωπικα ειμαι ακομα με την επισημη 2.1 jg1 η οποια μου λειτουργει καλα, και περιμενω μεχρι και το τελος του μηνα την επισημη αναβαθμιση.

Αν δεν μας την δωσουν μεχρι 31/12 εγω θα βαλω την 2.2.1 η οποια αλλη εχει βγει μεχρι τοτε. μπορει μεχρι τοτε να εχουμε και ported καποια 2.3 απο nexus s. δεν ξερω ακομα. παντως εγω το εχω βαλει το οριο μου μεχρι 31/12 !!!! δεν δινω καμια αλλη παραταση στην παλιο-samsung HELLAS (γιατι αυτη φταιει και ειμαι 100% σιγουρος) !!!!

 

αν αποφασισεις να βαλεις την 2.2.1 ο τροπος με το kies ειναι πιο ευκολος και δεν ειναι τοσο επιτακτικη αναγκη να γινει πιστευω μεταφραση στα Ελληνικα. αν βρω χρονο ισως να κανω μια μεταφραση να υπαρχει και θα την ανεβασω στο blog.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

FIXED.

Παντως εγω με JPU και CF ....

 

Sorry για την ασχετοσυνη μου αλλα το CF τι ειναι?:O:blink:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Sorry για την ασχετοσυνη μου αλλα το CF τι ειναι?:O:blink:

 

δες εδω

 

αχ,αυτος ο περιορισμος μικρου μνματος.... :-P

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Sorry για την ασχετοσυνη μου αλλα το CF τι ειναι?:O:blink:

Καλησπέρα, πρόγραμμα που μπορείς να κάνεις root το κινητό σου.

 

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Ε πειτε ρε παιδια root να το καταλάβουμε.Αυτο το εχω ηδη.:lol:

 

(σε 2.1 :p)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αν φλασαρεις οποιαδηποτε ρομ, ΔΕΝ θα χασεις τον συνδυασμο των 3 πληκτρων, οποτε μην σε αγχωνει αυτο.

Απο εκει και περα, το αν θα βαλεις την 2.2.1 η οχι ειναι καπως προσωπικο το θεμα.

Εγω προσωπικα ειμαι ακομα με την επισημη 2.1 jg1 η οποια μου λειτουργει καλα, και περιμενω μεχρι και το τελος του μηνα την επισημη αναβαθμιση.

Αν δεν μας την δωσουν μεχρι 31/12 εγω θα βαλω την 2.2.1 η οποια αλλη εχει βγει μεχρι τοτε. μπορει μεχρι τοτε να εχουμε και ported καποια 2.3 απο nexus s. δεν ξερω ακομα. παντως εγω το εχω βαλει το οριο μου μεχρι 31/12 !!!! δεν δινω καμια αλλη παραταση στην παλιο-samsung HELLAS (γιατι αυτη φταιει και ειμαι 100% σιγουρος) !!!!

 

αν αποφασισεις να βαλεις την 2.2.1 ο τροπος με το kies ειναι πιο ευκολος και δεν ειναι τοσο επιτακτικη αναγκη να γινει πιστευω μεταφραση στα Ελληνικα. αν βρω χρονο ισως να κανω μια μεταφραση να υπαρχει και θα την ανεβασω στο blog.

 

Ευχαριστώ Αντώνη για την άμεση απάντηση.Και εγώ πάντως μέχρι την αλλαγή του χρόνου θα κάνω υπομονή μπας και αξιωθουν να μας δώσουν την αναβάθμιση.Όσο για το ΚΙΕS αν μου έδινες ενα λινκ θα με βοηθούσες.Σ ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δε ξερω πως να το κανω αυτο. Την αναβαθμηση την εκανα μεσω kies...

Edit:

Δε μου δινει επιλογη το kies να την ξαναπερασω, οποτε θα προσπαθησω μεσω odin καπου πρπει να ειδα και οδηγιες πιο πισω...

Edit2:

Αν αλλαξω product code και το βαλω cos λες να δουλεψει?

Θυμαται κανεις των "κωδικο¨για να το κανω αυτο?

Μπα ακυρο δε μπορω να το κανω αυτο.

Edit3: Βγηκε και καινουρια, η I9000XXJPY|2.2.1|2010 December ξερει κανεις τιποτα για αυτην?

Edited by THV
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε ****το και μόλις έστησα την JPX....Αντε να δοκιμάσω την JPY

 

Φαινεται να ειναι αλλη μια test built της 2,2,1. Αλλοι λενε οτι την πηραν official στην Αγγλια, αλλοι μετα απο το registry patch του kies, ειναι γενικα μπερδεμενη η κατασταση. Αυτο που διαβασα ειναι οτι δεν εχει διαφορες με τις JPU και JPX και εχει πολυ γρηγορο galery. Απο xda φυσικα ολα αυτα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Εγω την πηρα με registry patch. Αλλα ουτε αυτη μου εφτιαξε το προβλημα. Παλι δε μπορει με τιποτα να κανει προσδιορισμο θεσης στο maps.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια καταλαβαινετε οτι δεν κρατιεμαι τωρα . Εκανα μια προσπαθεια μεσω Kies Registry Patcher και μου δινει αναβαθμιση την JPY , την εχει δοκιμασει καποιος , να προχωρησω ? τι λεει ???
ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερουμε ποια firmwares ειναι τα official απο αυτα που δινουν τo xda και samfirmwares και ποια ειναι leaks??
Link to comment
Share on other sites

To JPY βγαίνει χωρίς το patcher αν είσαι σε Αγγλικό ip και JPO οπότε υποθέτω ότι είναι official.Το JPU είναι beta.Για τα JPX JPZ δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

γενικα δεν λεει καπου ποα απο αυτα ειναι official και ποια οχι?? πχ νομιζω ολες οι 2.2.1 ειναι leaked εκτος απο jpy..απο τις xw ποιες ειναι official?? Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

Πέρα όλων των άλλων βελτιώσεων που έχει η JPX διαπίστωσα και δύο που μας απασχόλησαν από το πρώτο μέρος αυτού thread και κάπως μούρθε η συγκίνηση:

1) Μπορείς πλέον με τα μαμίσια ακουστικά και τον stock player να πας στο επόμενο μουσικό κομμάτι. Απλά κάνεις δύο συνεχόμενα κλικ στο κουμπί.

2) Μπορείς πλέον να βάλεις για ταπετσαρία στην αρχική οθόνη μια φώτο η οποία θα είναι η ίδια και στις 7 οθόνες χωρίς να βλέπεις σε κάθε οθόνη ένα μέρος της.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

η jpu παίζει απροβλημάτιστα και δεν είχα παρατηρήσει κανένα κόλλημα μόνο σε 1-2 σκρολαρίσματα ήταν λίγο κάπως

 

η 6.0 της darky μου δουλεύει και αυτή απροβλημάτιστα αλλά και αυτή έχει προβλήματα σε κάποια σκρολαρίσματα

Η jpu είναι σίγουρα ποιο γρήγορη σε ανταπόκριση(κλάσματα δευτερολέπτου)

και ποιο smooth, εγώ προσωπικά προτιμώ την darky γιατί έχει ποιο ωραίο στήσιμο και ωραίο screen locker(δεν πιστεύω να είμαι ο μόνος εδώ μέσα που απεχθάνεται αυτόν της samsung).

Τέλος να πω οτι ο browser είναι για τα πανηγύρια και στην jpu και στην darky(φαντάζομαι είναι αυτός της jpx)

αυτές οι παρατηρήσεις από μένα ελπίζω να βοήθησα.

 

υγ; δεν έχω δοκιμάσει την jpx σκέτη.

υγ2; και στις 2 δοκιμές είμαι χωρίς λαγκφιξ

υγ3; η μπαταρία της darky εξακολουθεί να είναι για κλάματα.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

@sallez οταν λες για κλαματα τι εννοεις?Σε σχεση με ποια rom?

 

Ευχαριστουμε για αυτο το μικρο review :-)

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...