Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κύριοι διάβασα όλο το θέμα και τις απαντήσεις σας και καταλήγω εδώ όταν κυκλοφορήσει και φυσικά σε καλύτερη τιμή(που θα υπάρχει απο αυτή του expansys :p)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κύριοι διάβασα όλο το θέμα και τις απαντήσεις σας και καταλήγω εδώ όταν κυκλοφορήσει και φυσικά σε καλύτερη τιμή(που θα υπάρχει απο αυτή του expansys :p)

 

Ειναι λιγο περιεργο να διαβασες το θεμα και συμπερασματικά να κατελιξες σε αυτο που λες

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο περιεργο να διαβασες το θεμα και συμπερασματικά να κατελιξες σε αυτο που λες

 

Απ την στιγμή που επιθυμώ μία all in one λύση,το βρίσκω ιδανικό και πιστεύω σε καλή τιμή.

Δεν πιάνω τα άκρα(κινέζικα-ipad) οπότε είναι μια λογική κίνηση πιστεύω.

 

Θα ήθελα ν'ακούσω την γνώμη σου παρ'αυτα φίλε νίκο.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

http://www.merimobiles.com/Herotab_MID816_Android_2_2_Flash_10_1_1_2GHz_p/meri0541.htm

αυτο τι λεει? trackera?

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καινούριο αυτό,βασικά δεν ξέρω αν κυκλοφορεί κιόλας για την ακρίβεια ή θα κυκλοφορήσει σε λίγες μέρες.Έχει resistive οθόνη,δεν έχει 3g και δεν παίζει flash περιεχόμενο και παίζει βίντεο ως τα 480p.Εγώ tablet με resistive οθόνη πάντως δεν ξαναακουμπάω.

Για πληροφορίες γι αυτό το tablet δες εδώ http://www.shanzhaiben.com/22/n-4822.html

με την βοήθεια κάποιου translator

 

 

edit:άλλαξες το tablet που είχες στο link;

Και αυτό που έβαλες ολοκαίνουριο είναι,μάλλον δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα.Είναι πολύ δυνατό από χαρακτηριστικά πάντως,με κορυφαίο σε επιδόσεις επεξεργαστή,αυτή η resistive οθόνη μας τα χαλάει όμως.

http://www.shanzhaiben.com/44/n-4844.html

Edited by trackera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟ EBW.GR ΕΝΑ

Superpad Tablet Android - 10.2 Inch Touch Screen Android 2.1

βλέπε:

http://www.ebw.gr/el-GR/Product/7817/Superpad-Tablet-Android-10-2-Inch-Touch-Screen-Android-2-1-Tablet-PC-GPS-Wifi-HDMI-output-MID-A-Epad-HiPad-10-2-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B1%CE%AF%CE%B1-Android-%CF%84%CE%B7%CF%82-google-with-WIFI-Network-GPS-HDM

 

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ:

1. ΕΝΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ YOUTUBE ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΛΑ ΤΑ VIDEO, ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ INTERNET BROWSER ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑ VIDEO, OYTE YOUTUBE, ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ.

ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ ΤΟ MARKET?

 

2. ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ AΠΟ 2.1 ΣΕ ANDROID 2.2 ?

ΓΙΑΤΙ ΤΟ AUTO UPDATE ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟ EBW.GR ΕΝΑ

Superpad Tablet Android - 10.2 Inch Touch Screen Android 2.1

 

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ:

1. ΕΝΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ YOUTUBE ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΛΑ ΤΑ VIDEO, ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ INTERNET BROWSER ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑ VIDEO, OYTE YOUTUBE, ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ.

ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ ΤΟ MARKET?

 

2. ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ AΠΟ 2.1 ΣΕ ANDROID 2.2 ?

ΓΙΑΤΙ ΤΟ AUTO UPDATE ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

 

1.Μέσα από τον Browser δεν πρόκειται να δεις, γιατί το Android 2.1 της συσκευής σου δεν υποστηρίζει Flash. ΑΠό 2.2 και πάνω. Οπότε μόνο μέσω εφαρμογής YouTube.

2. Για Upgrade σε 2.2+ μάλλον πρέπει να επικοινωνήσεις με την κατασκευάστρια εταιρεία, ή να ψάξεις σε κανένα forum μήπως το έχει μοντάρει κανένας developer.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο το παρέλαβα και εγω σημερα και το μαθαίνω, η πρωτη επαφη με το android φαίνεται συναρπαστική.

 

Στα αρνητικά, έκανε update και έχασε τα λιγα που ειχα κάνει.

 

 

10.2" ePad, WiFi, HDMI, GPS, MID, Tablet PC.

CPU: 1G MHz

System Memory: 256MB Memory

Operating System: Google Android 2.1

LCD: 10.2" TFT LCD

Resolution: 1024 x 600

Edited by nikos_kallithea
Link to comment
Share on other sites

Έδωσες 220€ γι αυτό;;;

Έχω δώσει ένα link από ένα site γι αυτό το tablet... http://www.usbsea.com/products/10.2_inch_Android_2.1_OS_Tablet_PC_Support_WiFi__3G__GPS_with_Camera_R-UMPC-M102.html

Δεν σου λέω πόσο το βρίσκω για να μην σε απογοητεύσω

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Έδωσες 220€ γι αυτό;;;

Έχω δώσει ένα link από ένα site γι αυτό το tablet... http://www.usbsea.com/products/10.2_inch_Android_2.1_OS_Tablet_PC_Support_WiFi__3G__GPS_with_Camera_R-UMPC-M102.html

Δεν σου λέω πόσο το βρίσκω για να μην σε απογοητεύσω

 

130 Εδωσα

 

 

 

Αφήστε τα κινέζικα και αγοραστε Archos

 

Γιατι αυτα που κατασκευαζονται?

 

Περα απο κινεζικα εγω προσωπικά δεν αγοραζω τιποτα αλλο, Ο ανταγωνισμός τους ειναι αξεπέραστος.

.

Edited by nikos_kallithea
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καινούριο αυτό,βασικά δεν ξέρω αν κυκλοφορεί κιόλας για την ακρίβεια ή θα κυκλοφορήσει σε λίγες μέρες.Έχει resistive οθόνη,δεν έχει 3g και δεν παίζει flash περιεχόμενο και παίζει βίντεο ως τα 480p.Εγώ tablet με resistive οθόνη πάντως δεν ξαναακουμπάω.

Για πληροφορίες γι αυτό το tablet δες εδώ http://www.shanzhaiben.com/22/n-4822.html

με την βοήθεια κάποιου translator

 

 

edit:άλλαξες το tablet που είχες στο link;

Και αυτό που έβαλες ολοκαίνουριο είναι,μάλλον δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα.Είναι πολύ δυνατό από χαρακτηριστικά πάντως,με κορυφαίο σε επιδόσεις επεξεργαστή,αυτή η resistive οθόνη μας τα χαλάει όμως.

http://www.shanzhaiben.com/44/n-4844.html

ναι το αλλαξα το link και νομιζω οτι το 2ο αξιζει τα λεφτα του (κοντα στα 210 euros)

η οθονη ναι ειναι προβλημα αλλα διαβαζω οτι ειναι απο τις πιο καλες...

και φοραει 4gb καρτα sd μεσα για μνημη!

μπορεις με μια απλη διαδικασια να βαλεις 8αρα και να διαμορφωσεις τα partitions ωστε

να εχεις χωρο μεχρι και 2GB για εγκατασταση εφαρμογων...

 

το μεγαλυτερο προβλημα που εχει ειναι οτι δεν διαβαζει την εξωτερικη καρτα !!!

αν και πρεπει να διορθωθηκε στο τελευταιο firmware...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι μπερδεμένος.. όποιος μπορεί ας βοηθήσει!

 

Μπήκα στο usbsea, έγραψα 3g tablet και μου έβγαλε διάφορα.. Στο 3g όμως κάποια λένε External connection USB 3G CDMA/WCDMA) ή 3G:*Support external connection USB 3G(CDMA/WCDMA) network card.

 

Αυτό μάλλον σημαίνει πως ΔΕΝ υποστηρίζει 3g ε και πάνε να με κοροϊδέψουνε; :Ρ

 

Έχει βρει κάποιος κάτι αξιόπιστο με τα εξής χαρακτηρηστικά:

3g support

capacitive

Android 2.2

και σχετικά καλή μπαταρία

Επεξεργαστής/μνήμη σε δεύτερη μέρα μιας και δεν θα χρειαστεί για gaming/flash αλλά πιό πολύ για email.

 

Δεν με ενδιαφέρει τόσο να είναι φτηνό, αρκεί να μην έχει τα 600 που ζητάει το galaxy tab ή το ipad.

Link to comment
Share on other sites

ναι το αλλαξα το link και νομιζω οτι το 2ο αξιζει τα λεφτα του (κοντα στα 210 euros)

η οθονη ναι ειναι προβλημα αλλα διαβαζω οτι ειναι απο τις πιο καλες...

και φοραει 4gb καρτα sd μεσα για μνημη!

μπορεις με μια απλη διαδικασια να βαλεις 8αρα και να διαμορφωσεις τα partitions ωστε

να εχεις χωρο μεχρι και 2GB για εγκατασταση εφαρμογων...

 

το μεγαλυτερο προβλημα που εχει ειναι οτι δεν διαβαζει την εξωτερικη καρτα !!!

αν και πρεπει να διορθωθηκε στο τελευταιο firmware...

Δες και αυτό http://www.fastcardtech.com/goods-5462-Dropad+A8+Samsung+S5PV210+Android+22+Tablet+with+Capacitive+Multi+Touch+Screen+1GHz+CPU+512M+RAM.html

Έχει capacitive screen και κορυφαίο επεξεργαστή επίσης

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτό http://www.fastcardtech.com/goods-5462-Dropad+A8+Samsung+S5PV210+Android+22+Tablet+with+Capacitive+Multi+Touch+Screen+1GHz+CPU+512M+RAM.html

Έχει capacitive screen και κορυφαίο επεξεργαστή επίσης

 

Αυτο ειναι 7" ομως

Link to comment
Share on other sites

Έχει capacitive screen και κορυφαίο επεξεργαστή επίσης

 

Καλημέρα φίλε τρακερά.

Για ταμπλετ που να το χρησιμοποιώ και ως τηλέφωνο σε 8 αρα οθόνη τί θα πρότεινες?Φυσικά να έχει capacitive screen και κορυφαίο επεξεργαστή επίσης

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ των παρακάτω 2:

 

Σε 7"

και σε 10"

 

Το 7αρι εχει καλυτερη CPU αλλα μικρη (?) αναλυση. Το 10αρι εχει μικροτερη CPU (υποστηρίζει 3D acceleration?) αλλα ικανοποιητική ανάλυση και στα pros ειναι και οτι εχει 3G Modem. Ποιο θα προτιμούσατε από τα δύο?

Το fastcardtech ειναι αξιόπιστο?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

@alexport

Την άποψη μου γι αυτό το site την είχα γράψει πριν από λίγο καιρό.

Για να μην παρεξηγηθώ δεν το προτείνω το συγκεκριμένο site,ίσα ίσα πριν λίγο καιρό ένας φίλος από εδώ στο forum έσπασε το κινητό του που το είχε πάρει από αυτό το site και δεν κατάφερε να βγάλει άκρη μαζί τους για να του το φτιάξουν.Τελικά ανέλαβα εγώ να το στείλω αλλού για φτιάξιμο

Κατά την γνώμη μου έχεις επιλέξει 2 πάρα πολύ καλά μηχανήματα,διάλεξε αυτό που χρειάζεσαι περισσότερο.

 

@myworld

Δεν υπάρχει κινέζικο tablet που να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και ως τηλέφωνο ακόμα.Μετά το νέο κινέζικο έτος,κατά τις 10 Φεβρουαρίου δηλαδή λέγεται ότι θα βγει ένα 5" ως πρώτο με αυτή τη λειτουργία.Να δούμε αν είναι σωστές οι πληροφορίες μου βέβαια

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

@alexport

Την άποψη μου γι αυτό το site την είχα γράψει πριν από λίγο καιρό.

 

Κατά την γνώμη μου έχεις επιλέξει 2 πάρα πολύ καλά μηχανήματα,διάλεξε αυτό που χρειάζεσαι περισσότερο.

 

@myworld

Δεν υπάρχει κινέζικο tablet που να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και ως τηλέφωνο ακόμα.Μετά το νέο κινέζικο έτος,κατά τις 10 Φεβρουαρίου δηλαδή λέγεται ότι θα βγει ένα 5" ως πρώτο με αυτή τη λειτουργία.Να δούμε αν είναι σωστές οι πληροφορίες μου βέβαια

 

υπαρχει καποιο που να μπαινεις στο διαδικτυο με την χρηση sim καρτας?

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι μπερδεμένος.. όποιος μπορεί ας βοηθήσει!

 

Μπήκα στο usbsea, έγραψα 3g tablet και μου έβγαλε διάφορα.. Στο 3g όμως κάποια λένε External connection USB 3G CDMA/WCDMA) ή 3G:*Support external connection USB 3G(CDMA/WCDMA) network card.

 

Αυτό μάλλον σημαίνει πως ΔΕΝ υποστηρίζει 3g ε και πάνε να με κοροϊδέψουνε; :Ρ

 

Έχει βρει κάποιος κάτι αξιόπιστο με τα εξής χαρακτηρηστικά:

3g support

capacitive

Android 2.2

και σχετικά καλή μπαταρία

Επεξεργαστής/μνήμη σε δεύτερη μέρα μιας και δεν θα χρειαστεί για gaming/flash αλλά πιό πολύ για email.

 

Δεν με ενδιαφέρει τόσο να είναι φτηνό, αρκεί να μην έχει τα 600 που ζητάει το galaxy tab ή το ipad.

 

και μενα μενδιαφερει κατι αξιοπιστο και να μην σου βγαζει τον 'καρκινο'....πειτε προτασεις παιδες....

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τα archos 70/101 πόσο χώρο διαθέτουν για εγκατάσταση εφαρμογών; Φαντάζομαι όχι ολόκληρα τα 8gb :worry:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Έδωσες 220€ γι αυτό;;;

Έχω δώσει ένα link από ένα site γι αυτό το tablet... http://www.usbsea.com/products/10.2_inch_Android_2.1_OS_Tablet_PC_Support_WiFi__3G__GPS_with_Camera_R-UMPC-M102.html

Δεν σου λέω πόσο το βρίσκω για να μην σε απογοητεύσω

 

ειναι αξιοπιστο αυτο το site? το μηχανακι που εχεις στο link τα αξιζει τα λεφτα του?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...