Jump to content

Πρόβλημα σύνδεσης casio ctk810 με vista


superball
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας παιδία,

εχω σοβαρό πρόβλημα! Έχω αγοράσει πρόσφατα ενα casio ctk 810 το οποίο προσπάθησα να συνδέσω στο laptop(λειτουργικό vista) μέσω καλωδίου usb ωστε να το χρησιμοποιησω ως midi keyboard μεσω καποιου προγραμματος οπως το reaper,GP5,κτλ... στην αρχη δέν μου το αναγνώριζε, αλλά με λίγο ψάξιμο στην σελιδα της εταιριας κατεβασα τα τελευταια drivers και κατάφερα να το αναγνωρίσει!! Το προβλημα είναι ότι όταν ανοιγω κάποιο απο τα προαναφερθέντα προγραμματα δεν βλέπω καμια ανταπόκριση πιέζοντας τα πλήκτρα (παρόλο που οταν συνδεω το αρμώνιο ακουγεται ο χαρακτηριστικός ηχος σύνδεσης με το laptop)...Κάνω κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα πρέπει να δεις τις ρυθμίσεις του κάθε προγράμματος. Εμένα στο Cubase πάντως παίζει μια χαρά. Αν και θα σου έλεγα σβήστα τα VIsta :) και βάλε 7
:!: κατασκευή ιστοσελίδων - PC NET WORKS : http://www.pcnetworks.gr
Link to comment
Share on other sites

Δεν κανεις κανενα λαθος, τα Βιστα δεν εχουν το θεο τους,ειχα και εγω προβληματα με usb συσκευες ακομα και microsoft.

 

Δοκιμασε μια μια σε ολες τις θυρες usb αλλιως φορματ και βαζεις 7.

 

Δεν προκειτε να βρεις λυση αλλιως.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να δεις τις ρυθμίσεις του κάθε προγράμματος. Εμένα στο Cubase πάντως παίζει μια χαρά. Αν και θα σου έλεγα σβήστα τα VIsta :) και βάλε 7

 

Δηλαδή για να καταλάβω φταινε τα vista (για το συγκεκριμένο παντα μοντέλο casio ctk 810) ε;

 

Επειδή μόλις εγκατέστησα το Cubase 5 μπορείτε να που πείτε τα βήματα (Εαν γνωρίζετε βεβαια) πως μπορώ να το χρησιμοποιήσω ως midi keyboard και να κανω recording και χρηση vst ;

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...