Jump to content

[Επίσημο] Nokia X3-02 "Touch & Type"


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

..... μπερδεύτηκα..... να το πάρω? 129€ ή να παω στο πλάισιο με 159 και 1ghz και free αναβάθμιση από pc suite?

αλλά απ την άλλη.... πόσες αναβαθμίσεις θα κάνω? σε 1-1,5 χρόνο? με την αγορά επί τόπου θα κάνω την 6,50 (αυτήν δεν είναι τώρα?),

ενα αλλο που με προβληματίζει είναι η εγγύηση απο νοκια ελλάς :blink::blink::blink::confused::confused::confused:

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 585
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δηλαδή οι συσκευές παραεισαγωγής δεν αναβαθμίζονται με απο το pc? θελει κατι άλλο, γιατι στο birdphone μου είπαν (για συσκευή παραεισαγωγης με ελληνικο μενου!) οτι για να το αναβαθμίσω, να τους το πηγαίνω εκεί :blink:

τι τελικά ισχύει?

 

Βασικά αν είσαι λίγο προχωρημένος στα κινητά της Νόκια μπορείς να το κάνεις και μόνος σου, αλλά αν δεν είσαι, καλύτερα να το πηγαίνεις σε αυτούς. Στο κάτω κάτω, μπορούσες να το αγοράσεις και κανονικής εισαγωγής από άλλα καταστήματα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο κάτω κάτω, μπορούσες να το αγοράσεις και κανονικής εισαγωγής από άλλα καταστήματα. ;)

Tο ζητούμενο είναι η τιμή του ..αλλιώς βέβαια θα το αγόραζα από το πλαίσιο και θα ησύχαζα.

το τηλέφωνο που έχω τώρα το motorola defy, ως android δεν έχει τέτοια θέματα αναβαθμίσεως ούτε θέματα ελληνικών αφού περνάς τα πάντα με μια άλλη ρομ , θέλω να καταλήξω οτι οταν η cosmote με αποκλειστικότητα στην αρχη το έδινε 399€ εγώ το πήρα από γαλλικό κατάστημά με 260€ , και με την εγγυηση η motorola Ελλάς δεν έχει κανένα θέμα, ισχύει κανονικότατα

 

αν μπορώ με αυτόν το τρόπο να γλιτώσω κάποια λεφτά και δεν θα ταλαιπωρούμαι με διάφορα έχει καλώς αλλιώς πάω στο σίγουρα . τι λέτε?

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Tο ζητούμενο είναι η τιμή του ..αλλιώς βέβαια θα το αγόραζα από το πλαίσιο και θα ησύχαζα.

το τηλέφωνο που έχω τώρα το motorola defy, ως android δεν έχει τέτοια θέματα αναβαθμίσεως ούτε θέματα ελληνικών αφού περνάς τα πάντα με μια άλλη ρομ , θέλω να καταλήξω οτι οταν η cosmote με αποκλειστικότητα στην αρχη το έδινε 399€ εγώ το πήρα από γαλλικό κατάστημά με 260€ , και με την εγγυηση η motorola Ελλάς δεν έχει κανένα θέμα, ισχύει κανονικότατα

 

αν μπορώ με αυτόν το τρόπο να γλιτώσω κάποια λεφτά και δεν θα ταλαιπωρούμαι με διάφορα έχει καλώς αλλιώς πάω στο σίγουρα . τι λέτε?

 

Τώρα είδα πιο πάνω το μήνυμά σου. Σχετικά με την εγγύηση, θα σου πρότεινα να επικοινωνήσεις με την Νόκια. Λογικά θα ισχύει, αλλά δεν μπορώ να σου απαντήσω στα σίγουρα. Πάντως, δεν είναι λογικό να μην ισχύει, και μην ξεχνάμε πως πλέον την Νόκια στην Ελλάδα την έχει αναλάβει η ίδια η Νόκια (και όχι η κάποτε Άλφα Κόπυ). Αν κάνω κάποιο λάθος, παρακαλώ να με διορθώσει όποιος γνωρίζει περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

..... μπερδεύτηκα..... να το πάρω? 129€ ή να παω στο πλάισιο με 159 και 1ghz και free αναβάθμιση από pc suite?

αλλά απ την άλλη.... πόσες αναβαθμίσεις θα κάνω? σε 1-1,5 χρόνο? με την αγορά επί τόπου θα κάνω την 6,50 (αυτήν δεν είναι τώρα?),

ενα αλλο που με προβληματίζει είναι η εγγύηση απο νοκια ελλάς :blink::blink::blink::confused::confused::confused:

Άλλες αναβαθμίσεις έχει το απλό και άλλες αυτό με το 1Ghz. :)

 

Προσωπικά, αν σκόπευα να κρατήσω το κινητό καιρό, θα έδινα ένα τριαντάρι παραπάνω και θα έπαιρνα το νέοτερο X3-02.

Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

τελικά το πήρα απο το πλαίσιο (χ3-02,5/1ghz) για να 'χω το κεφαλι μου ήσυχο

ποιά είναι η τελευταία αναβάθμιση λογισμικού? εμένα μου έχει την 6,75, υπάρχει νεότερη?

μέσω wifi γινεται?

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

νέκρωσαν τα πλήκτρα 0,διαιση και αστεράκι, μια εβδομάδα κινητο

θα το πάω αυριο στην νοκια αλλα ειναι ακριβώς αυριο 8 ημερολογιακές μέρες , λογικα δεν το αντικαθηστουν ετσι δεν είναι?

εαν το πήγαινα σήμερα στο πλαισοο θα το αντικαταστούσαν μου ηπαν

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

νέκρωσαν τα πλήκτρα 0,διαιση και αστεράκι, μια εβδομάδα κινητο

θα το πάω αυριο στην νοκια αλλα ειναι ακριβώς αυριο 8 ημερολογιακές μέρες , λογικα δεν το αντικαθηστουν ετσι δεν είναι?

εαν το πήγαινα σήμερα στο πλαισοο θα το αντικαταστούσαν μου ηπαν

Τραγικό.... :( 25 Δεκέμβρη δεν το πήρες; 30 έχουμε αύριο, 5 μέρες δηλαδή, πήγαινε σε ένα κατάστημα Πλαίσιο και πες τους το, λογικά το αντικαθιστούν.

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό.... :( 25 Δεκέμβρη δεν το πήρες; 30 έχουμε αύριο, 5 μέρες δηλαδή, πήγαινε σε ένα κατάστημα Πλαίσιο και πες τους το, λογικά το αντικαθιστούν.

 

δυστυχώς το πήρα 23 δεκεμβρη και αυριο συμπληρώνονται 8 ημερολογιακές ημέρες. την απόδειξη του πλαισίου αναφέρει αντικατάσταση σε 7 ημερολογιακές :chair::mad:

Υ. Γ. η ημέρα αγοράς συμπεριλαμβάνεται στις ημέρες καταμέτρησης

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

καλό το κινητάκι, δε λέω, αλλά 2 μέρες τώρα που το έχω βασανίζομαι με:

α) τις ρυθμίσεις ιντερνετ και ότι έχει να κάνει με σύνδεση στο δίκτυο (πελάτης γουίντ και πήγα από το σιτε της γουιντ να βρω τις ρυθμίσεις τις οποίες πέρασα manually μία προς μία) γιατί "δεν διατίθεται σύνδεση πακέτων δεδομένων."

β) το οτι δε βρίσκω το εικονίδιο του facebook και του youtube, ενώ το όπερα και το σαζάμ έχω σιχαθεί να τα βλέπω.

γ) Το γεγονός οτι έπρεπε να περάσω σε μια-μια τις επαφές στις ομάδες που έχω, τον ήχο κλήσης της ομάδας, το ξεπέρασα....Αλλά καλό πακέτο και αυτό...

Παίδες τα φώτα σας....

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.
Link to comment
Share on other sites

β) το οτι δε βρίσκω το εικονίδιο του facebook και του youtube, ενώ το όπερα και το σαζάμ έχω σιχαθεί να τα βλέπω.

Facebook μπαίνεις από τις κοινότητες.

Link to comment
Share on other sites

να μπορούσα να μπω και στις κοινότητες, ωραία θα ήταν...Οι ρυθμίσεις δικτύου κ ίντερνετ (δε) με συνδέουν μέσω Ζαμβέζης...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μετά την διαιση αστερακι και μηδέν νεκρώσει χθες και η σειρά 1, 2, 3... με αποτέλεσμα να μην μπορώ να βάλω ούτε πιν...

Μιας εβδομαδας κινητό

 

Sent from my MB525

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

τα βρήκα, και εφόσον ένοιωσα τόσο ξανθιά όσο ποτέ......

τα εικονίδια facebook, youtube κλπ είναι στους σελιδοδείκτες...

Μενού--->Διαδίκτυο--> Σελιδοδείκτες...

ορίστε και το pdf για να μην ψάχνετε άδικα..

 

http://help.orange.co.uk/orangeuk/com.instranet.InstraServlet?command=com.instranet.CmdBlobGet&InstranetImage=5009007&SecMode=1&DocId=327868&Usage=2

Link to comment
Share on other sites

με τις ρυθμίσεις ιντερνετ και λοιπά, ακόμα περιμένω να μου απαντήσει η γουίντ.

Μια ερώτηση ακόμα, απλά για να δω αν γίνεται κάπως :

 

Έκανα , πριν πάρω το τηλέφωνο, μπακ απ ότι είχα στο παλιό. Αυτό σημαίνει και τα μηνύματα επίσης. Στο χ3 τώρα, ενώ τα εισερχόμενα τα δείχνει μια χαρά από ποιόν είναι, τα σταλθέντα απλά γράφει την ημερομηνία αποστολής αντι για τον αποδέκτη.

 

Έχει να κάνει με το κέντρο μυνημάτων?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι (δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί στις προηγούμενες σελίδες).

Υπάρχει η δυνατότητα αντιγραφής και επικόλλησης κειμένου από ένα sms σε μια επαφή κλπ ή όχι; Θυμάμαι ότι παλιότερα κάπου είχα βρει πως γίνεται αυτό, με κάποιο συνδυασμό πλήκτρων ίσως, αλλά τώρα δεν τα καταφέρνω.

Link to comment
Share on other sites

Πατησε παρατεταμενα την διεσ και δες αν σου βγαζει επιλογη για αντιγραφη

 

Το έχω κάνει αυτό. Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εδω και κανα πενταωρο το κινητο δεν ανοιγει. οταν παταω να ανοιξει ,αναβοσβηνει η οθονη για 20-30 δευτερολεπτα και μετα παπαλα. καμια ιδεα?

 

και απανταω μονος μου... με λιγο κοπο,συνδεση στον υπολογιστη και update ή restore το λογισμικο...προς το παρον επαναλειτουργει κανονικα...

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, το Χ3-02 του κολλητού μου, έφαγε "σκάλωμα" με αποτέλεσμα ενώ στέλνει μία χ επαφή μήνυμα sms, του δείχνει ότι την έστειλε η επαφή ψ, με τον αριθμό της χ όμως! Αχταρμάς κανονικός. Έκανε ρεσταρτ, έσβησε ολα τα μηνύματα, μητρώα, κλπ, αλλά πάλι κανει τα ίδια. Φοράει την τελευταία έκδοση λογισμικού. Κανένας καμιά ιδέα για το πρόβλημα;

 

Μου είχε κάνει κάτι παρόμοιο στο C3-00, στις συζητήσεις, όπου έδειχνε τα σταλθέντα μου σαν εισερχόμενα, με λάθος παραλήπτες και αποστολείς, αλλά με ενα ρεσταρτ έφτιαξε, και έκτοτε δεν το ξαναπαρουσίασε.

 

Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη:happy:

Link to comment
Share on other sites

Έκανε , αλλα τίποτα... Οι επαφές ειναι αποθηκευμένες στη σιμ, αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό... Δε ξέρω τι να πω..:blink:

 

 

Και λίγο offtopic

Μου φαίνεται ότι όλα τα κολλήματα των series 40 σε μας τυχαίνουν. Στου πατέρα μου το Nokia 7020 του εχουν μείνει 5 ονόματα στο μητρώο, τα οποία όμως δε γράφουν από κάτω ούτε ημερομηνία ούτε ώρα, δε διαγράφονται (λέει διαγραφή αδύνατη), ούτε με διαγραφη όλων των μητρώων χάνονται, ούτε με επαναφορά ρυθμίσεων.. Επίσης ακόμη και αν κάνεις νέες κλήσεις, αυτά τα 5 ονόματα δε φευγουν, απλά μένουν ως τα 5 τελευταία.. :wacko:

 

Περίεργα πράγματα:worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...