Jump to content

Κλοπή και απώλεια κινητών


TN97
 Κοινοποίηση

Σας έχουν κλέψει ή έχετε χάσει ποτέ το κινητό σας;  

823 members have voted

  1. 1. Σας έχουν κλέψει ή έχετε χάσει ποτέ το κινητό σας;

    • Μου το έχουν κλέψει
      174
    • Το έχω χάσει
      96
    • Και μου το έχουν κλέψει και το έχω χάσει
      40
    • Ούτε μου το έχουν κλέψει, ούτε το έχω χάσει
      513


Recommended Posts

κλαπηκαν 2 Χ8 σημερα στην παραλια βουλας οποιος μπορει ας βοηθησει με πμ;)

ζητω συγνωμη για το 2ο μυνημα...παντως τα κινητα ειχαν μοτιβο..μπορουμε να κανουμε κατι?

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 267
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eσείς τίποτα αν δεν είχαν αντικλεπτικά. Αυτοί που τα πήραν δε θα μπορούν να τα χρησιμοποιήσουν έτσι όπως είναι. Αλλά αν ξέρουν, κάνουν επαναφορά μέσω SEUS και έχουν καινούργιο κινητό..;)
Link to comment
Share on other sites

Eσείς τίποτα αν δεν είχαν αντικλεπτικά. Αυτοί που τα πήραν δε θα μπορούν να τα χρησιμοποιήσουν έτσι όπως είναι. Αλλά αν ξέρουν, κάνουν επαναφορά μέσω SEUS και έχουν καινούργιο κινητό..;)

 

αντικλεπτικα???εννοεις εφαρμογες?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

πφφ...πες μου καμια να ξερω αν ξερεις...και να ειναι εμπιστη;)

μακαρι να μην ξερουν απο seus παντως

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

πφφ...πες μου καμια να ξερω αν ξερεις...και να ειναι εμπιστη;)

μακαρι να μην ξερουν απο seus παντως

 

Kαι να ξέρουν, με την επαναφορά θα χαθούν όλα τα αρχεία οπότε δε θα έχουν προσωπικά δεδομένα...

AndroidLost και Cerberus είναι τα πιο γνωστά..

Link to comment
Share on other sites

Kαι να ξέρουν, με την επαναφορά θα χαθούν όλα τα αρχεία οπότε δε θα έχουν προσωπικά δεδομένα...

AndroidLost και Cerberus είναι τα πιο γνωστά..

 

πως λειτουργει το android lost αν ξερετε?

και το αλλο αν γινεται?

χιλια ευχαριστωω

ειδα το 2ο και εντυπωσιαστηκα...must για το κινητο

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

πως λειτουργει το android lost αν ξερετε?

και το αλλο αν γινεται?

χιλια ευχαριστωω

ειδα το 2ο και εντυπωσιαστηκα...must για το κινητο

 

Κατέβασε την εφαρμογή ακόλουθα τα βήματα που σου λέει κ μετά μπες στην σελίδα τους κ βάλε τα mail που δήλωσες.δεν είναι δύσκολο:)

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
pws mporw na kleidoso to kinito pou mou klepsane na tous einai teleios axristo????:(

 

Δε καταλαβαίνω το τρόπο γραφής σου.σε ελληνικά μπορείς;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση κλοπής / απώλειας κινητού απαραίτητο είναι να γίνουν τα παρακάτω βήματα :

 

- Δήλωση κλοπής ή απώλειας στο αστυνομικό τμήμα με κοινοποίηση στην αντιπροσωπεία του κατασκευαστή (διότι με αυτό τον τρόπο κατοχυρώνεστε ότι αν βρεθεί θα το ανακτήσετε. Επίσης επειδή υπάρχει μια παγκόσμια blacklist με κλεμμένες συσκευές, η CheckMEND η οποία συνεργάζεται με παρόχους κινητής τηλεφωνίας αλλά και τις αστυνομικές αρχές της Ευρωπαϊκής Ένωσης, έτσι αυξάνονται οι πιθανότητες το κινητό σας αν πουληθεί αλλού να βρεθεί από πιθανή βλάβη και να κρατηθεί από την αντιπροσωπεία).

 

- Εγκαταστήστε το Androidlost (μόνο για συσκευές Android, AndroidLOST ). Είναι δωρεάν και θα σας ενημερώσει αν ο κλέφτης χρησιμοποιήσει την κάρτα SIM με ακρίβεια μέτρων (ενεργοποιείτε το GPS, σβήνετε δεδομένα, μέχρι και φωτογραφία μπορείτε να του βγάλετε ώστε να είναι πλήρης ο φάκελος..). Σε περίπτωση απενεργοποίησης του internet ή και αν αλλάξει SIM κάρτα σας αποστέλλεται μήνυμα είτε SMS είτε e-mail με τα νέα στοιχεία της νέας κάρτας (αριθμό SIM, πάροχο, τηλεφωνικό αριθμό κλπ κλπ). Αρκεί να έχετε ένα λογαριασμό e-mail στο Google. Αν δεν έχετε δεν δουλεύει. Τέλος αν δεν έχει εγκατασταθεί και το κινητό κλαπεί, μπορεί να γίνει εγκατάσταση από απόσταση μέσω του Play Market"

Το πρόγραμμα κάνει "παπάδες" και πάνω απ'όλα είναι δωρεάν.

Για τις συσκευές Symbian υπάρχει το Guardian αλλά είναι με πληρωμή.

 

- Ποτέ μην αφήνετε το τηλέφωνο σας εκτεθιμένο. Όταν κάθεστε για καφέ ποτέ πάνω στο τραπέζι. Ποτέ στο σακίδιο στην πλάτη.

Το 2010 καθόμουν Εξάρχεια για καφέ με ένα φίλο στο πεζοδρόμιο σε μια γωνία. Ήταν απόγευμα χωρίς ιδιαίτερη κίνηση, έχω πάντα το κινητό στην τσέπη μου ή στο τσαντάκι αλλά ο φίλος μου το άφησε στο τραπέζι (ένα Sony Ericsson φθηνό). Κάποια στιγμή μας πλησιάζει μια κοπέλα μάλλον φοιτήτρια θα την έκανα, αδύνατη με φόρεμα και καλά ζητούσε αν μπορούσαμε να δώσουμε 1-2 ευρώ ως οικονομική βοήθεια για μια οργάνωση νέων αν θυμάμαι καλά. Μετά από 1 εβδομάδα προσπάθησα να καλέσω τον φίλο μου και δεν υπήρχε ο αριθμός. Τον καλώ στη δουλειά του και μου είπε ότι τότε που είμασταν έξω του είχε κλέψει το κινητό εκείνη η κοπέλα και το διαπίστωσε όταν πήγε να πάρει το αυτοκίνητο για να παεί σπίτι. Έμεινα έκπληκτος διότι την κοιτούσα συνεχώς και δεν κατάλαβα την παραμικρή ύποπτη κίνηση.

 

- Ποτέ μην αγοράζετε κινητό από τον "δρόμο". Είναι απίστευτες οι απάτες που γίνονται "μπροστά στα μάτια μας" (πάρτε μια ιδέα πως κλέβουν στη Νάπολη, o Bob Arno έκανε ολόκληρο ντοκυμαντέρ.. ΕΔΩ) και γι'αυτόν που έγραψε παραπάνω πως την πάτησε όταν του πούλησαν σαπούνι, ας ρίξει μια ματιά στο βίντεο: ΕΔΩ στο σημείο 8:02 μέχρι 9:10). Όταν αγοράζετε κινητό μεταχειρισμένο πάντα να είναι στο εμπορικό κουτί του με το IMEI του (καλού κακού ρίξτε μια ματιά στο CheckMEND).

 

- Ποτέ μην δένετε την "μπανάνα" (τσαντάκι που δένεται στη μέση) στην καρέκλα του καφέ/ταβέρνας που κάθεστε. Κατά 90% θα την ξεχάσετε.

 

- Ποτέ μην παρκάρετε και αφήνετε στο αυτοκίνητο κινητό / GPS / τσάντα σε κοινή θέα, ακόμη και εν κινήση (μπορεί να σας ανοίξουν την πόρτα και να σας κλέψουν στο φανάρι ή στο κέντρο των πόλεων αν οδηγείτε συνήθως χωρίς να έχετε ενεργοποιήσει τις ασφάλειες των πορτών).

 

- Τέλος για όσους έχουν ανήλικα παιδιά, καλό είναι να τους προμηθεύετε με χαμηλής αξίας κινητά τηλέφωνα τα οποία να έχουνε πάντα επάνω τους (όχι στη σχολική τσάντα), να μην τα επιδεικνύουν, να μην τα δανείζουν και να είναι καχύποπτα όταν συναναστρέφονται με παιδιά που δεν γνωρίζουν.

Edited by blueox
Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράγματα..........
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Σε περίπτωση κλοπής / απώλειας κινητού απαραίτητο είναι να γίνουν τα παρακάτω βήματα :

 

- Δήλωση κλοπής ή απώλειας στο αστυνομικό τμήμα με κοινοποίηση στην αντιπροσωπεία του κατασκευαστή (διότι με αυτό τον τρόπο κατοχυρώνεστε ότι αν βρεθεί θα το ανακτήσετε. Επίσης επειδή υπάρχει μια παγκόσμια blacklist με κλεμμένες συσκευές, η CheckMEND η οποία συνεργάζεται με παρόχους κινητής τηλεφωνίας αλλά και τις αστυνομικές αρχές της Ευρωπαϊκής Ένωσης, έτσι αυξάνονται οι πιθανότητες το κινητό σας αν πουληθεί αλλού να βρεθεί από πιθανή βλάβη και να κρατηθεί από την αντιπροσωπεία).

 

- Εγκαταστήστε το Androidlost (μόνο για συσκευές Android, AndroidLOST ). Είναι δωρεάν και θα σας ενημερώσει αν ο κλέφτης χρησιμοποιήσει την κάρτα SIM με ακρίβεια μέτρων (ενεργοποιείτε το GPS, σβήνετε δεδομένα, μέχρι και φωτογραφία μπορείτε να του βγάλετε ώστε να είναι πλήρης ο φάκελος..). Σε περίπτωση απενεργοποίησης του internet ή και αν αλλάξει SIM κάρτα σας αποστέλλεται μήνυμα είτε SMS είτε e-mail με τα νέα στοιχεία της νέας κάρτας (αριθμό SIM, πάροχο, τηλεφωνικό αριθμό κλπ κλπ). Αρκεί να έχετε ένα λογαριασμό e-mail στο Google. Αν δεν έχετε δεν δουλεύει. Τέλος αν δεν έχει εγκατασταθεί και το κινητό κλαπεί, μπορεί να γίνει εγκατάσταση από απόσταση μέσω του Play Market"

Το πρόγραμμα κάνει "παπάδες" και πάνω απ'όλα είναι δωρεάν.

Για τις συσκευές Symbian υπάρχει το Guardian αλλά είναι με πληρωμή.

 

- Ποτέ μην αφήνετε το τηλέφωνο σας εκτεθιμένο. Όταν κάθεστε για καφέ ποτέ πάνω στο τραπέζι. Ποτέ στο σακίδιο στην πλάτη.

Το 2010 καθόμουν Εξάρχεια για καφέ με ένα φίλο στο πεζοδρόμιο σε μια γωνία. Ήταν απόγευμα χωρίς ιδιαίτερη κίνηση, έχω πάντα το κινητό στην τσέπη μου ή στο τσαντάκι αλλά ο φίλος μου το άφησε στο τραπέζι (ένα Sony Ericsson φθηνό). Κάποια στιγμή μας πλησιάζει μια κοπέλα μάλλον φοιτήτρια θα την έκανα, αδύνατη με φόρεμα και καλά ζητούσε αν μπορούσαμε να δώσουμε 1-2 ευρώ ως οικονομική βοήθεια για μια οργάνωση νέων αν θυμάμαι καλά. Μετά από 1 εβδομάδα προσπάθησα να καλέσω τον φίλο μου και δεν υπήρχε ο αριθμός. Τον καλώ στη δουλειά του και μου είπε ότι τότε που είμασταν έξω του είχε κλέψει το κινητό εκείνη η κοπέλα και το διαπίστωσε όταν πήγε να πάρει το αυτοκίνητο για να παεί σπίτι. Έμεινα έκπληκτος διότι την κοιτούσα συνεχώς και δεν κατάλαβα την παραμικρή ύποπτη κίνηση.

 

- Ποτέ μην αγοράζετε κινητό από τον "δρόμο". Είναι απίστευτες οι απάτες που γίνονται "μπροστά στα μάτια μας" (πάρτε μια ιδέα πως κλέβουν στη Νάπολη, o Bob Arno έκανε ολόκληρο ντοκυμαντέρ.. ΕΔΩ) και γι'αυτόν που έγραψε παραπάνω πως την πάτησε όταν του πούλησαν σαπούνι, ας ρίξει μια ματιά στο βίντεο: ΕΔΩ στο σημείο 8:02 μέχρι 9:10). Όταν αγοράζετε κινητό μεταχειρισμένο πάντα να είναι στο εμπορικό κουτί του με το IMEI του (καλού κακού ρίξτε μια ματιά στο CheckMEND).

 

- Ποτέ μην δένετε την "μπανάνα" (τσαντάκι που δένεται στη μέση) στην καρέκλα του καφέ/ταβέρνας που κάθεστε. Κατά 90% θα την ξεχάσετε.

 

- Ποτέ μην παρκάρετε και αφήνετε στο αυτοκίνητο κινητό / GPS / τσάντα σε κοινή θέα, ακόμη και εν κινήση (μπορεί να σας ανοίξουν την πόρτα και να σας κλέψουν στο φανάρι ή στο κέντρο των πόλεων αν οδηγείτε συνήθως χωρίς να έχετε ενεργοποιήσει τις ασφάλειες των πορτών).

 

- Τέλος για όσους έχουν ανήλικα παιδιά, καλό είναι να τους προμηθεύετε με χαμηλής αξίας κινητά τηλέφωνα τα οποία να έχουνε πάντα επάνω τους (όχι στη σχολική τσάντα), να μην τα επιδεικνύουν, να μην τα δανείζουν και να είναι καχύποπτα όταν συναναστρέφονται με παιδιά που δεν γνωρίζουν.

 

εμενα μου το εκλεψαν μεσα απο το σπιτι :cry: δυστυχως δεν ειχα καμια εφαρμογη αλλα διαβασα τωρα το ποστ σου και πατησα μεσω του play store να κανει εγκταστασει, το ειχα κλειστο χωρις καρτα sim . οταν το ανοιξει και λογικα βαλει δικια του καρτα θα κανει εγκαταστασει της εφαρμογης?

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που έχει χαθεί τηλεφωνική συσκευή και δεν είχε κάρτα SIM, μπορείς να εγκαταστήσεις το AndroidLost από απόσταση.

Πρέπει όμως κάποια στιγμή να είναι online στο internet με τη συσκευή σου, είτε μέσω SIM είτε με WiFi είτε με USB αλλιώς δεν μπορεί να εγκατασταθεί.

Υπήρχε ένα εμπόδιο αρχικά. Όταν εγκατασταθεί το AndroidLost έπρεπε να στείλεις SMS για να το ενεργοποιήσεις. Όμως ο προγραμματιστής

(και συγχαρητήρια για την εξυπνάδα της εφαρμογής) έχει μια παραλλαγή για tablets το AndroidLost Jumpstart.

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα λειτουργεί σε tablets που δεν υπάρχει η δυνατότητα για λειτουργίες με κάρτα SIM άρα δεν μπορούν να λάβουν SMS.

 

Τσέκαρε το: AndroidLost Jumpstart https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androidlost.jumpstart

 

Πρέπει πρώτα να εγκατασταθεί remotely το AndroidLost και μετά το AndroidLost Jumpstart ώστε να ενεργοποιηθεί το 1ο πρόγραμμα.

Έχε πάντως υπ'οψη σου πως αν ο κλέφτης έχει μπλοκάρει το κινητό σου (είτε με factory reset είτε έβαλε 3 φορές τον κωδικό λάθος) δεν θα μπορείς

να εγκαταστήσεις καμία εφαρμογή (γι'αυτό και δεν βάζουμε PIN διότι αν το τηλέφωνο κλαπεί ή χαθεί να μην υπάρχουν εμπόδια στη χρήση του από τον κλέφτη ώστε να εντοπιστεί εύκολα). Βέβαια θα πρέπει από πριν ΠΑΝΤΑ να έχετε βάλει φραγή στις εξερχόμενες διεθνείς κλήσεις, διότι με τόσους αλλοδαπούς

στη χώρα μας, είναι κρίμα να χρεωθεί κάποιος για κλήσεις που θα έχει κάνει αλλοδαπός κλέφτης στο εξωτερικό.

Edited by blueox
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που έχει χαθεί τηλεφωνική συσκευή και δεν είχε κάρτα SIM, μπορείς να εγκαταστήσεις το AndroidLost από απόσταση.

Υπήρχε ένα εμπόδιο αρχικά. Όταν εγκατασταθεί το AndroidLost έπρεπε να στείλεις SMS για να το ενεργοποιήσεις. Όμως ο προγραμματιστής

(και συγχαρητήρια για την εξυπνάδα της εφαρμογής) έχει μια παραλλαγή για tablets το AndroidLost Jumpstart.

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα λειτουργεί σε tablets που δεν υπάρχει η δυνατότητα για λειτουργίες με κάρτα SIM άρα δεν μπορούν να λάβουν SMS.

 

Τσέκαρε το: AndroidLost Jumpstart https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androidlost.jumpstart

 

το τσεκαρα και αυτο οπως και αλλα 2 και μου εγραψε... Θα γινει συντομα ληψη αυτης της εφρμογης στο κινητο σας.

Link to comment
Share on other sites

το τσεκαρα και αυτο οπως και αλλα 2 και μου εγραψε... Θα γινει συντομα ληψη αυτης της εφρμογης στο κινητο σας.

Αν ο κλέφτης μπεί στο internet και δεν έχει κάνει factory reset ή δεν έχει βάλει το δικό του το google account, το πρόγραμμά θα σε ενημερώσει ότι εγκαταστάθηκε με επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά,όμως,καλό ειναι ο κάτοχός να προσέχει και λίγο το κινητό του,ζούμε σε πονηρές εποχές και πρέπει να έχουμε τον νου μας. Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Eαν διαβασες πιο πανω μεσα απο το σπιτι μου το εκλεψαν και οχι σε καποιο μαγαζι η καπου αλλου

 

Ο κανόνας είναι να πέρνουμε μέτρα προφύλαξης ακόμη και αν ο κίνδυνος κλοπής/απώλειας είναι ελάχιστος.

Πριν μερικούς μήνες συνέβει κάτι παρόμοιο σε laptop κι επειδή ο χρήστης είχε το remote control προγραμμα, βρήκαν το laptop αλλά και τον κλεπταποδόχο.

Take a look-> http://www.crimestories.gr/index.php/news/item/298-%CE%B5%CE%BE%CE%B9%CF%87%CE%BD%CE%AF%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CF%81%CF%81%CE%B7%CE%BE%CE%B7%CF%82-%CE%BF%CE%B9%CE%BA%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%BC%CE%B5-teamviewer

Το TeamViewer υπάρχει και για Android ;-)

Edited by blueox
Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσε κάποιος να κάνει ένα πίνακα με το ποιες εφαρμογές υπάρχουν, σε ποιες πριπτώσεις λειτουργούν και ένα link για το κάθε ένα!

 

θα ήταν πολύ χρήσιμο!

 

διότι εγώ έχω μπερδευτεί δεν σας κρύβω.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Παιδια εχω μια απορια,πριν κανενα μηνα εκλεψαν της κοπελας μου το κινητο ενα samsung galaxy s2 και αγορασε ξανα το ιδιο μεταχειρισμενο,εχθες λοιπον το πρωι της ηρθε ενα μνμ απο αγνωστο νουμερο και εγραφε κλοπη κινητου και εναν αριθμο sim imei με πολλα νουμερα.λεω ωραια το βρηκαμε τον κλεφτη αλλα το παραξενο ειναι οτι εγω εχω ενα galaxy s3 και αλλαξα καρτα sim και της εστειλε το κινητο μου ακριβος το ιδιο μνμ απλα το τηλ ηταν το δικο μου και οχι αγνωστο νουμερο και τωρα μολις αλλαξα κωδικο pin και της το ξαναεστειλε,τι ειναι αυτο ρε παιδια γιατι θα τρελαθωωωωω!!!!:worry:
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι φαντάζομαι, ο άγνωστος αριθμός που ήρθε αν είναι αριθμός κλήσης κινητού τότε είναι μάλλον

ο κλέφτης ή ο κλεπταποδόχος το κινητού της κοπέλας σου (τα κινητά Samsung διαθέτουν σύστημα ενημέρωσης

για την αλλαγή της κάρτας SIM για την πρόληψη κλοπής, αλλά απ'όσο ήξερα πριν 2-3 χρόνια δεν λειτουργούσε στη

χώρα μας. Ίσως όταν το αγόρασες η εταιρεία που το αγόρασες να τα είχε προ-καταχωρημένα τα κινητά της στο Samsungdive.

Για περισσότερα κοίτα στο http://www.samsungdive.com , είναι η σελίδα που μπορείς να κάνεις εντοπισμό

και γενικα να δώσεις εντολές στη συσκευή που είναι καταχωρημένη. Έχω το Galaxy S GT-i9000 και μου λέει ότι δεν παρέχει

υπηρεσίες στη χώρα μου αλλά μάλλον δεν υποστηρίζει το συγκεκριμένο τηλέφωνο, γι'αυτό έλεγξε το).

Ψάξε να βρείς στο http://www.11888.gr σε ποιόν ανήκει ο αριθμός του κινητού και αν το έχει απόρρητο απευθύνσου στην

εισαγγελία της πόλης σου ώστε να κάνεις καταγγελία (δεν είναι και φθηνό το S2).

Αυτονόητο είναι ότι πρέπει να έχεις το γνήσιο κουτί της συσκευής που σου κλέψανε μαζί με καμιά απόδειξη ώστε να αποδείξεις ότι

είσαι ο νόμιμος κάτοχος.

Edited by blueox
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...