Jump to content

Προεπιλογές Φορέα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς αυτό που λες δεν γίνεται διότι με τα αστικά παίρνεις μαζί υποχρεωτικά όλο το πακέτο των κλήσεων ως προεπιλογή (υπεραστικά, κινητά, διεθνή)!
Link to comment
Share on other sites

Nαι σωστά, έχεις δίκιο, δεν υπάρχει επιλογή μόνο για αστικες κλησεις...Αρα, θα μπορουσε κανεις με μια προεπιλογή να διοχετεύει κινητά/υπεραστικα/διεθνείς σε έναν πάροχο και να χρησιμοποιεί για αστική κλήση με πρόθεμα έναν άλλο πάροχο...Αυτό γίνεται...

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΣΑΝ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΠΑΡΟΧΟ ΤΗΝ LANNET, ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΖΗΤΗΣΑ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗ ΦΟΡΕΑ. ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΕΝΑ, ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΟΤΙ ΣΕ 15-20 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΩΣ. ΠΕΡΑΣΑΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΟΠΟΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΛΕΣΑ ΕΓΩ. ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΜΑΛΛΟΝ Η ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ ΧΑΘΗΚΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ, ΘΑ ΜΟΥ ΕΣΤΕΛΝΑΝ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΚ ΝΕΟΥ ΕΓΓΡΑΦΑ ΠΡΟΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ. ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΕΙΠΑ ΟΚ. ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΟΜΩΣ ΚΙ ΑΦΟΥ ΕΙΔΑ ΤΙΣ ΦΘΗΝΟΤΕΡΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΗΣ TELEPASSPORT ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΤΗΣ, ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗ ΦΟΡΕΑ. ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ, ΜΕ ΤΟ 1787 ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ, ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΩ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗΣ (ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΤΑ ΚΛΙΚΑΡΙΣΑ ΟΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΣΤΙΚΕΣ ΑΦΟΥ ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ ΔΕΝ ΠΑΡΕΧΕΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΗ). ΞΑΦΝΙΚΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΑΠΡΟΣΔΟΚΗΤΑ ΜΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗ LANNET ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΤΙ Η ΑΙΤΗΣΗ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΙΤΗΘΕΙ Σ' ΑΥΤΗΝ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΕΙΧΕ ΧΑΘΕΙ, ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΗΚΕ !!!!!!!!

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ Σ' ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ? (ΚΑΙ ΕΝΝΟΩ ΟΤΑΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ ΚΙ ΑΥΤΗ ΤΗΣ TELEPASSPORT ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ - ΧΩΡΙΣ ΑΣΤΙΚΕΣ ΟΜΩΣ, ΕΝ ΑΝΤΙΘΕΣΕΙ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΣ LANNET ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΧΩ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΔΗ ΤΩΝ ΚΛΗΣΕΩΝ)

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ

ΑΝ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΧΙ...!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος θα ισχύσει η δεύτερη προεπιλογή που έκανες, καθότι αν διαβάσεις τους όρους στην πίσω σελίδα αναφέρει πως κάθε νέα προεπιλογή ακυρώνει τις προηγούμενες...Θα μπορείς όμως με την προεπιλογή της TelePassport να κάνεις χωρίς πρόθεμα τις υπεραστικές,διεθνείς και προς κινητά κλήσεις και παραλληλα θα μπορείς με πρόθεμα να καλείς τα αστικά...

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά.

Σου συνιστώ να καλέσεις το freephone της TPH 13899 ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον geogo

 

Αν δεν κάνω λάθος θα ισχύσει η δεύτερη προεπιλογή που έκανες, καθότι αν διαβάσεις τους όρους στην πίσω σελίδα αναφέρει πως κάθε νέα προεπιλογή ακυρώνει τις προηγούμενες...Θα μπορείς όμως με την προεπιλογή της TelePassport να κάνεις χωρίς πρόθεμα τις υπεραστικές,διεθνείς και προς κινητά κλήσεις και παραλληλα θα μπορείς με πρόθεμα να καλείς τα αστικά...

 

 

Παιδια δεν ισχυουν ολαοσα εινει στην αιτηση. Π.Χ: Δεν υπαρχει δυνατοτητα (και ασ το λεει ο ΟΤΕ στο εντυπο)για επιλογη μια απο τις 4δυνατοτητες.

Επισεις αν κανουμε αιτηαη ενω εχουμε ειδη ενεργοποιηση μια αλλη συνδεση τοτε αυτοματα γινετε η αλλαγη .....αλλα....με τον ΟΤΕ ακομα δεν ειναι σιγουρα τα πραγματ γιατι φυσικα και δεν τον συμφερει αν χρησιμοποιησεις αλλον εναλλακτικο..

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ίσως φανεί λίγο περίεργο... αλλά αν εγώ για παράδειγμα έχω προεπιλογή φορέα πως μπορώ να καλέσω μέσω ΟΤΕ; Είναι δυνατό κάτι τέτοιο;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...