Jump to content

24 (Fox)


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και για όσους περιμένουν τους ελληνικούς υπότιτλους...

είναι έτοιμοι! (και σε χρόνο ρεκόρ, παρακαλώ!)

http://www.greektvsubs.gr ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΟΧΙ ΡΕ ΦΙΛΕ!!! Τι απίστευτο τέλος είχε και αυτό το επεισόδιο.

Δισφωνώ οτι η σειρά έχασε πλέον την πειστικότητά της. Ανέκαθεν συνέβαιναν πράγματα που ξέφευγαν κατά πολύ απο την πραγματικότητα. Το θέμα δεν είναι η αληθοφάνεια αυτών που συμβαίνουν, αλλά ο τρόπος που παρουσιάζονται και ο βαθμός που καθηλώνουν αυτ΄ατον θεα΄τη. Σε αυτό τον τομέα πιστεύω έχουν αριστεύσει.

 

Σε αναμμένα κάρβουνα λοιπόν μεχρι να δούμε τι μας κρύβουν στην συνέχεια.

 

fmayako, είσαι άψογος. Σ'ευχαριστούμε!!

Link to comment
Share on other sites

και για όσους περιμένουν τους ελληνικούς υπότιτλους...

είναι έτοιμοι! (και σε χρόνο ρεκόρ, παρακαλώ!)

http://www.greektvsubs.gr ;-)

 

Well done!!!:)

Link to comment
Share on other sites

fmayako, είσαι άψογος. Σ'ευχαριστούμε!!

 

Σ' ευχαριστώ κι εγώ με την σειρά μου, αλλά αν θέλεις να ευχαριστήσεις

κάποιον, καλό θα ήταν να ευχαριστήσεις όλη την ομάδα του 24 γιατί είτε

το πιστεύεις είτε όχι το επεισόδιο μεταφράστηκε απο 4 διαφορετικά άτομα!

Συνεπώς όταν επιλέγεις το αρχείο, κάτω δεξιά μπορείς να δεις μια επιλογή

"Εμφάνιση αξιολόγησης/σχολίων"

απ' όπου θα μπορείς να ευχαριστείς όποιον έχει δουλέψει για το εκάστοτε

αρχείο καθώς και να αξιολογήσεις την μετάφραση! ;)

Link to comment
Share on other sites

S05 E16 spoilers

 

Ε να είναι και ο πρόεδρος των ΗΠΑ μπλεγμένος κατά της χώρας του, αυτό είναι πέρα για πέρα μη πιστευτό και μάλλον γελοιοποιεί τη σειρά...

Ίσα ίσα που έτσι η σειρά διώχνει κάθε δείγμα από politically correctness που χαρακτηρίζει πολλές άλλες αμερικανικές σειρές. Ύστερα, δεν είπε κανείς ότι το κάνει

για να βλάψει τη χώρα του

... το πιο πιθανό είναι να έχει παρόμοια κίνητρα με τον Cummings. Εσύ ξενερώνεις με την αποκάλυψη ότι

ο αμερικάνος πρόεδρος δεν είναι τελικά και τόσο καθαρός, εγώ όμως θα ξενέρωνα αν μας έδειχναν ακόμα έναν πρόεδρο αλά David Palmer. Αυτό θα ήταν εκτός πραγματικότητας και όχι αυτό που μάθαμε τώρα.

Ίσως να μην είναι τυχαίο κιόλας που 1)

ο Cummings τον έπεισε τόσο εύκολα να συναινέσει στο να αφήσουν τους τρομοκράτες να δράσουν ελεύθερους,

2)

"έδωσε" τον Ρώσο πρόεδρο στην ψύχρα

και 3)

επέβαλε τον στρατιωτικό νόμο σαν να ήταν υπόθεση ρουτίνας.

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το είδα και γω.. Ε θα μας μουρλάνουν τελειώς σ' αυτή τη season μου φαίνεται. shaggy συμφωνώ με το παραπάνω post σου. :)

Βέβαια μένουν πολλά να απαντηθούν τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Τι επεισόδιο το 16.

 

Έμεινα...

Από εκεί που νομίζαμε ότι τα κάνει όλα ο

αντιπρόεδρος

στα τελευταία δευτερόλεπτα μας δείχνει να έχει σχέση ο

πρόεδρος

 

 

Πάντως και εγώ συμφωνώ με τα παραπάνω.

Όπως είπε και ο Jack ο

Ηenterson δεν είναι τρομοκράτης αλλά πατριώτης. Ότι κάνει το κάνει για το καλό της χώρας του.

Οπότε ίσως ο πρόεδρος για να συνεργάζεται με αυτόν κάτι τέτοιο θα μα δώσουν στο τέλος.

 

 

Αχχ...Ποιος περιμένει μέχρι την άλλη τετάρτη...

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Οταν εγω μιλαω για συνωμοσια του αντιπροεδρου απο την στιγμη που προτεινε στρατιωτικο νομο κανεις δεν μακουει :)

χεχεχεχε.. Οι υποθέσεις μερικές φορές δε βγαίνουν σε καλό.. :p Τελικά όσοι δε σε άκουσαν σωστά έπραξαν :lol:

Πέρα από την πλάκα.. Μας έχει αφήσει χαζούς..

Link to comment
Share on other sites

εχω παθει στερηση και ξεκινησα απο το 1Χ01 παλι :p
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

εχω παθει στερηση και ξεκινησα απο το 1Χ01 παλι :p

Θα το έκανα κι εγώ αλλά το θεωρώ too much να το δω από την αρχή για 4η φορά!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα και εγω... (καλιο αργα παρα ποτε...:) )

 

ρε παιδια, πολυ χοντροκομμενο δεν ειναι αυτο που γινεται?? Τι να πω, ολο βλακα και ευθυνοφοβο τον λεγαμε, αλλα να που φαινεται να κρυβεται πισω απο πολλα, ισως και ολα. Αρα αυτος διεταξε και την εκτελεση του Παλμερ:X , ετσι δεν ειναι ?

 

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν αποκλείεται. Το θέμα είναι αν θα το μάθουν σύντομα και στην CTU, ο Τζάκ δηλαδή. Ίσως η ιδιαιτέρα της Λόγκαν (δεν θυμάμαι το όνομά της) ξέρει οτι ο αντιπρόεδρος δεν είναι μπλεγμένος, αλλά δεν είναι σίγουρη για το ποιός είναι. Αυτό βέβαια θα το μάθουμε στα πρώτα λεπτά του 517.

 

Είμαι πολύ περίεργος να δω τι απειλή θα εμφανιστεί πάλι. Τι μπορεί να ετοιμάζει ο Λόγκαν;

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που φτάσαμε... ας μην το κουράζουμε άλλο.

 

Η Evelyn και το ξέρει ότι ο Logan είναι ο κακός και θα το πει στον Jack.

 

Περισσότερες λεπτομέρειες στο site στην υπογραφή* μου. :ninja:

 

 

* Μην το δει κανένας κατά λάθος και με βρίζει. :)

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Εδώ που φτάσαμε... ας μην το κουράζουμε άλλο.

 

Η Evelyn και το ξέρει ότι ο Logan είναι ο κακός και θα το πει στον Jack.

 

Περισσότερες λεπτομέρειες στο site στην υπογραφή* μου. :ninja:

 

 

* Μην το δει κανένας κατά λάθος και με βρίζει. :)

 

 

και μετα ο Τζακ θα κυνηγαει το προεδρο των ΗΠΑ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

Αρα αυτος διεταξε και την εκτελεση του Παλμερ:X , ετσι δεν ειναι ?

 

Αυτό ειδικά, μπορεί και να μην ισχύει...

Ο ίδιος ο Νέιθανσον είχε πεί ότι

ο Πάλμερ ήταν μία θλιβερή, αλλά αναγκαστική απώλεια οπότε μπορεί να μην ενεπλάκη άμεσα ο Πρόεδρος με αυτή την επιλογή... :confused:

Προσωπικά, πιστεύω πως είναι σχεδόν σίγουρο το ότι ο Τζακ θα κυνηγήσει τον Πρόεδρο... Το ερώτημα είναι το εξής: Πως κυνηγάει κανείς το αφεντικό του; :shifty:

 

Link to comment
Share on other sites

 

Ο Αντιπρόεδρος συναντάει τυχαία τον Γουέιν Πάλμερ και μετά παο λίγο όταν επικοινωνεί με την Έβελιν ο Χέντερσον την ρωτάει τι ήθελε ο Πάλμερ στο καταφήγιο. Όμως η σκηνή οπου ο Λόγκαν πληροφορείται απο τον αντιπρόεδρο το γεγονός, τοποθετείται 15+ λεπτά αργότερα. Ποιός πληροφόρησε τον Χέντερσον; Μήπως είναι και ο αντιπρόεδρος μπλεγμένος και όταν όλοι θα κυνηγήσουν τον Λόγκαν, θα δράσει;

 

Γιατί θέλει τόσο πολύ, πιέζοντας την Κάρεν, την συγκεκριμένη κρίσιμη στιγμή να απορροφήσει η Homeland την CTU βάζοντας σε κίνδυνο την έρευνα για την εύρεση του Χέντερσον;

 

Link to comment
Share on other sites

Ομως ο προεδρος δεν ειναι αφεντικο του Jack γιατι πολυ απλα δεν δουλευει πλεον για την CTU αλλα μονος του :D :up:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

Γιατί θέλει τόσο πολύ, πιέζοντας την Κάρεν, την συγκεκριμένη κρίσιμη στιγμή να απορροφήσει η Homeland την CTU βάζοντας σε κίνδυνο την έρευνα για την εύρεση του Χέντερσον;

 

 

 

ontos afti i kafrila tou antiproedrou soni kai kala na dialisei tin CTU den tin katalaveno. otan exeis mia ipiresia pou sto parel8on exeis sosei tin xora apo ena karo katastrofes den tis travas tin mpriza etc apla, idios se mia tosi krisimi periptosi opou olo to prosopiko doulevei pano sto sigkekrimeno 8ema tis 5is meras...istera apo ola afta efkola katalavenei kaneis oti o antiproedros exei diki tou antzeta menei na doume ti akrivos

 

Link to comment
Share on other sites

Sorry, αλλα αμα το δουμε αντεικιμενικα η CTU ειναι ο ορισμος των ηλιθιων.

 

Στη πρωτο κυκλο,

το νουμερο 2 (ΝΙΝΑ) ηταν ο εχθρος

 

 

Στη 3 τους

ανατιναξανε

 

Στη 5η

καθαρισανε τους μισους

 

 

Και σε ολες τις σειρες για να εχουμε αποτελεσματα, ο Jack και κανα 2 ακομα αναγκαζονται να διαπραξουν ουσιαστικα προδοσια, να ρισκαρουν να πανε φυλακη για να κανουν τη δουλεια, επειδη στη CTU ενας αχρηστος δεινει ηλιθιες διαταγες.

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Ο Αντιπρόεδρος συναντάει τυχαία τον Γουέιν Πάλμερ και μετά παο λίγο όταν επικοινωνεί με την Έβελιν ο Χέντερσον την ρωτάει τι ήθελε ο Πάλμερ στο καταφήγιο. Όμως η σκηνή οπου ο Λόγκαν πληροφορείται απο τον αντιπρόεδρο το γεγονός, τοποθετείται 15+ λεπτά αργότερα. Ποιός πληροφόρησε τον Χέντερσον; Μήπως είναι και ο αντιπρόεδρος μπλεγμένος και όταν όλοι θα κυνηγήσουν τον Λόγκαν, θα δράσει;

 

 

Αυτό δεν το γνωρίζουμε ακόμα.

Είναι όμως γεγονός ότι ο Henderson γνώριζε ότι ο Wayne Palmer πήγαινε εκεί, αφού δικοί του ήταν αυτοί που προσπάθησαν να τον σκοτώσουν

. Το ποιος τον ειδοποίησε μένει να το δούμε στη συνέχεια. Σε κάθε περίπτωση, ξέρουμε ότι υπάρχει ένα ευρύ δίκτυο παρακολουθήσεων που εκτείνεται από τυχαία τηλεφωνήματα πχ. στην Πυροσβεστική μέχρι και

τον Λευκό Οίκο και το κινητό της γυναίκας του Προέδρου (και ίσως και το κινητό του ίδιου του Προέδρου)

 

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

paidia eida kai egw epitelous ta episodeia mexri to telefteo.exw minei afonos!

 

na kanw mia erotisi pou mporei na einai teliws ilithia.

 

 

giati na thelei o proedros na afethei to aerio mesa stin idia tou ti xwra???

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά, την προπαγάνδα της την κάνει η σειρά...

Εκει που ρωτάει η Αdrey...

-Am I under arrest? -No you are detained...

 

Σκέτη προπαγάνδα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά, την προπαγάνδα της την κάνει η σειρά...

Εκει που ρωτάει η Αdrey...

-Am I under arrest? -No you are detained...

 

Σκέτη προπαγάνδα...

Στην συγκεκριμένη περίπτωση, το νόημα των δύο λέξεων είναι τόσο διαφορετικό και πρακτικά και νομικά, που δεν στέκει ο ισχυρισμός σου.

Δε νομίζω πως θα κερδίσουμε κάτι συζητώντας για πολιτικές προεκτάσεις, οπότε είναι καλύτερο να μείνουμε on topic.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Στην συγκεκριμένη περίπτωση, το νόημα των δύο λέξεων είναι τόσο διαφορετικό και πρακτικά και νομικά, που δεν στέκει ο ισχυρισμός σου.

Δε νομίζω πως θα κερδίσουμε κάτι συζητώντας για πολιτικές προεκτάσεις, οπότε είναι καλύτερο να μείνουμε on topic.

 

εξ' ορισμού η σειρά είναι σκέτη αμερικανιά κανείς δεν μπορεί να το αρνηθεί αυτό απλά το έχουμε υπόψη και προχωράμε στο κυρίως πιάτο δλδ την δράση!

Link to comment
Share on other sites

Παντως θα χαρω πολυ οταν δω

την εκφραση στην φατσα της "πρωτης κυριας" οταν μαθαινει για τον αντρουλη της.

Το σαγονι στο πατωμα κ καπακι ενα εγκεφαλικο. Θα την στειλει ή αδιάβαστη ή σούμπιτη στο ψυχιατρειο (παλι) :p

 

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...