Jump to content

24 (Fox)


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στρατιωτικός νόμος (martial law) είχε περίπου επιβληθεί και στη 2η σεζόν όταν ο Πάλμερ είχε στείλει την εθνοφρουρά σε μια πολιτεία όπου γίνονταν ταραχές σε βάρος των μουσουλμάνων. Δεν είναι το ίδιο αλλά μοιάζει...

 

Αυτό που δεν κατάλαβα ήταν γιατί ο Νόβικ ή η γυναίκα του Προέδρου δεν ανάγκασαν τον αντιπρόεδρο να σταθεί δίπλα στον Λόγκαν όταν αυτός θα ανακοίνωνε την επιβολή στρατιωτικού νόμου. Αυτό θα τον έβλαπτε εξίσου με το Λόγκαν και έτσι δε θα εξυπηρετούνταν τα σχέδιά του.

 

Εκτός αν μας περιμένει και άλλη έκπληξη σε αυτό το σημείο...

 

 

Οταν βγαινει ο Προεδρος των ΗΠΑ για να κανει δηλωσεις, δεν ειναι κανεις διπλα του, αυτο συμβαινει παντα! ειναι βαση πρωτοκολου. Βεβαια αυτο εξυπηρετει τα σχεδια του Αντιπροεδρου οπως ειπες.

 

Ρε παιδια, τοσο ευκολο ειναι να παιρνουν οι τρομοκρατες χαρτι ασυλιας υπογεγραμενο απο τον Προεδρο των ΗΠΑ :lol: :lol: :lol: ?? τυρι και ψωμι εχει γινει αυτο ποια! ΑΜΑΝ!!!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ίσως αληθεύει αυτό όμως. Ίσως στην πραγματικότητα, άτομα που έχουν διαπράξει τρομερα εγκλήματα κατά της ανθρωπότητας, την γλυτώνουν τόσο μα τόσο εύκολα.

 

Το φινάλε του 514 απίστευτο clifhanger. έμεινα με το στόμα ανοιχτό.

H Ώντρει να βγεί προδότρια; Αν είναι δυνατόν!!!

 

Καλά τι γίνεται σε αυτόν τον κύκλο και πεθαίνουν όλοι; Δεν νομίζω να έχουμε συναντήσει κάτι παρόμοιο σε άλλον κύκλο. Μήπως αυτό μας προετοιμάζει να αποχεραιτήσουμε το 24; Ελπίζω όχι γιατί τα τελευταία 4 επεισόδια της 5ης σεζόν είναι τόσο εθιστικά, έχουν τόση ένταση, που πραγματικά σου δίνει την αίσθηση οτι αν δεν συνεχιστεί θα δημιουργηθεί ένα τεράστιο κενό στους φαν των ξένων σειρών.

 

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεστε, ο Τζακ εχει υπογραψει και για 6η μερα...

 

Εγω αναρωτιεμαι παντως ποτε θα μπουν στο παιχνιδι τα κινεζακια....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Εγω αναρωτιεμαι παντως ποτε θα μπουν στο παιχνιδι τα κινεζακια....

Ακριβώς την ίδια απορία έχω κι εγώ. Βέβαια

ο Τζακ στην πρώτη του επαφή με τον Πρόεδρο αυτή τη season στην αρχή του λέει πως θα εξαφανιστεί και πάλι και στην αρχή ο Logan συμφωνεί. Όταν όμως αντιλαμβάνεται ότι η χώρα τον χρειάζεται του λέει να μείνει. Αυτό ίσως και να σημαίνει ότι θα τον προστατεύσει σε περίπτωση που εμφανιστόυν οι Κινέζοι.

Το spoiler μπήκε για όσους δεν έχουν δει την 5η season καθόλου. Όσοι έχετε προχωρήσει μετά το 5ο επεισόδιο διαβάστε άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρξει όντως και 6η μέρα, δεν υπάρχει λόγος να στριμωχτούν στην ήδη φορτωμένη 5η μέρα και οι κινέζοι. Άλλωστε, όπως είδαμε στην 4η μέρα, είναι πολύ μαφιόζοι και έτοιμοι να κάνουν ακρότητες με σκοπό να πάρουν αυτό που θέλουν. Οπότε δεν θα μου έκανε εντύπωση αν απειλούσαν τον πρόεδρο της Αμερικής με κάποια τρομοκρατική ενέργεια.

 

 

Τι πιστεύεται οτι μπορεί να παίζει με την Ώντρει Ρέις και τα σχέδια του κρατικού κτιρίου που παρέδωσε στην γκόμενα; Ίσως πρόκειται για παρόμοια φάση με τον σπένσερ οπο΄πρόδωσε μεν την CTU αλλά το έκανε με καλό σκοπό νομίζοντας οτι δουλεύει για τον Λευκό Οίκο.Αποκλείω την περίπτωση να πρόκειται για μια Νίνα Νο2 :) :p

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να δούμε και το 15.. Δε θέλω να μπω σε προβλέψεις γι αυτό το spin off, γιατί μάλλον δε θα πέσω μέσα!
Link to comment
Share on other sites

Οι Ελληνικοί υπότιτλοι του 14ου πεισοδίου απο το greektnsubs ήταν πάρα πολύ ασυγχρόνιστοι απο την μέση και μετά. Αυτό συμβαίνει και σε σας ή μόνο σε μένα μιας και εγώ έχω κατεβασμένο το 700άρι και όχι το 350άρι. Και παρατήρησα οτι η διαφορά όσο προχωρούσε το επεισόδιο μεγάλωνε αισθητά.
Link to comment
Share on other sites

Οι Ελληνικοί υπότιτλοι του 14ου πεισοδίου απο το greektnsubs ήταν πάρα πολύ ασυγχρόνιστοι απο την μέση και μετά. Αυτό συμβαίνει και σε σας ή μόνο σε μένα μιας και εγώ έχω κατεβασμένο το 700άρι και όχι το 350άρι. Και παρατήρησα οτι η διαφορά όσο προχωρούσε το επεισόδιο μεγάλωνε αισθητά.

Στο 350αρι λειτουργούν μια χαρά.. Μάλλον το 700αρι είναι με άλλο fps.

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι γίνεται σε αυτόν τον κύκλο και πεθαίνουν όλοι; Δεν νομίζω να έχουμε συναντήσει κάτι παρόμοιο σε άλλον κύκλο. Μήπως αυτό μας προετοιμάζει να αποχεραιτήσουμε το 24; Ελπίζω όχι γιατί τα τελευταία 4 επεισόδια της 5ης σεζόν είναι τόσο εθιστικά, έχουν τόση ένταση, που πραγματικά σου δίνει την αίσθηση οτι αν δεν συνεχιστεί θα δημιουργηθεί ένα τεράστιο κενό στους φαν των ξένων σειρών.

 

Οι δημιουργοί του 24 μιλάνε για

ριζική αλλαγή στον 5ο κύκλο

 

και καλά κάνουν, χρειάζεται για να παραμείνει ενδιαφέρον η σειρά

Link to comment
Share on other sites

515:

INTENSE AND PERSONAL HOUR FORCES JACK TO EXECUTE THE UNTHINKABLE.

 

516:

SCANDALOUS AND SHOCKING LINKS TO TERRORISTS UNCOVERED.

 

517:

UNEXPECTED TWIST TURNS PRIORITIES AROUND.

 

 

Δεν μπορώ να τα θεωρήσω spoilers μιας και πρόκειται για επίσημες ανακοινώσεις του τηλεοπτικού δικτύου που μεταδίδει τη σειρά.

Από τη άλλη, και οι χρησμοί της Πυθίας ήταν πιο ξεκάθαροι.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

 

Μηπως ειναι τσετσενισσα αυτονομιστρια?

 

Λευτερια στην Τσετσενια

 

Yπομονη ως την Τριτη :D

 

 

btw, is 24 better than lost?http://www.tv.com/story/story.html&story_id=3844

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

btw, is 24 better than lost?http://www.tv.com/story/story.html&story_id=3844

 

δεν νομίζω να υπάρχει μέτρο σύγκρισης ανάμεσα στα 2 show. Τελείως διαφορετικά θέματα.

Το ένα έχει την ένταση το άλλο το μυστήριο.

Το ένα ασχολείται με τρομοκράτες το άλλο... (αλήθεια με τι ασχολείται ακριβώς;; :lol:)

 

το 24 μπορεί να είναι καλύτερο λόγο δράσης αλλά το Lost όπως και να το κάνουμε είναι κάτι διαφορετικό. Ακόμα και ο ανιαρός 2ος κύκλος καταφέρνει να καθηλώσει με αποκορύφωση πιστεύω τα τελευταία του (προσεχώς) επεισόδια.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να υπάρχει μέτρο σύγκρισης ανάμεσα στα 2 show. Τελείως διαφορετικά θέματα.

Το ένα έχει την ένταση το άλλο το μυστήριο.

Το ένα ασχολείται με τρομοκράτες το άλλο... (αλήθεια με τι ασχολείται ακριβώς;; :lol:)

 

το 24 μπορεί να είναι καλύτερο λόγο δράσης αλλά το Lost όπως και να το κάνουμε είναι κάτι διαφορετικό. Ακόμα και ο ανιαρός 2ος κύκλος καταφέρνει να καθηλώσει με αποκορύφωση πιστεύω τα τελευταία του (προσεχώς) επεισόδια.

 

Όντως 2 διαφορετικά πράγματα.

Αλλά δεν μπορεί να σε καθηλώνει η ελπίδα ότι τα μελλοντικά επεισόδια να αποδειχθούν καλύτερα. Στο 24 σε καθηλώνει η εξέλιξη που έχεις ήδη παρακολουθήσει και σε κάνει να πιστεύεις πως η συνέχεια θα είναι ακόμα καλύτερη.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

XOTiC και το αναφερει εξ'αρχης οτι ειναι δυσκολη η συγκριση, αλλα μετα το παει καλα. Μ'αρεσε σαν κειμενακι.

 

Varadero τι υπογραφη ειναι αυτη, παναγια μου :cry:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

4η season προς το τέλος:

Ότι ο γιος του Χέλερ (Υπουργού Αμύνης) θα

το γυάλιζε το κοντάρι

δεν το περίμενα ομολογουμένως. :lol:

 

Πολύ καλή και η

επανασύνδεση Μισέλ-Τόνυ

αν και δεν έχει οριστικοποιηθεί ακόμα. (είμαι στην

ομηρία Τόνι από την γυναίκα

στο 23 επεισόδιο)

 

Τελικά

παίζει και ο Πάλμερ, πολύ καλή παρουσία. :D Αν περιμέναμε από τον President Logan να βγάλει τα κάστανα από τη φωτιά, ζήτω που καήκαμε. :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

Μinovg μην κοιταξεις την υπογραφη του Varadero :p

Όντως μετά το αρχικό σοκ, δε τό' χαψα (στο τελευταίο επεισόδιο) αφού ήξερα την υπογραφή του VaradeRo. :p

 

Τελικά

δεν έπαιζε καθόλου η Ελισα Καθμπερτ. :( :love: Στην 5 παίζει;

 

Στην 5 ποιο είναι το κεντρικό θέμα; Αφού

ο Τζακ Μπάουερ δεν «υπάρχει πια», τότε τι συμβαίνει; :confused:

Μόνο το κεντρικό νόημα δεν θα αποκαλύψετε τίποτα. :p

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι στην 5η παιζει...αλλα ειναι ψιλολεσι :p

Oσο για το κεντρικο θεμα...ε ας πουμε οτι τον ξετρυπωνουν και οτι η πατριδα τον χρειαζεται για αλλη μια φορα :baby:

 

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

minovg ακράτεια σε έχει πιάσει και θες να τα μαθαίνεις από πριν? :lol: :lol:

Αφού τα βλέπεις με γρήγορους ρυθμούς.. Άντε 14 επεισόδια σου μείνανε! Υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

minovg: cool! :lol: Μην νομίζεις ότι οι υπόλοιποι που είδαμε 14 επεισόδια παραπάνω ξέρουμε περισσότερα από σένα για την υπόθεση.

 

ΥΓ. Με τόσα που είπατε για την υπογραφή μου, προς στιγμήν πίστεψα ότι έδωσα απίστευτο spoiler. Δεν είναι και τίποτα φοβερό. 2 άνθρωποι σε μια τρυφερή στιγμή. Αν ακολουθήσει κανείς το σύνδεσμο της υπογραφής, τότε...

(αλλά και πάλι δεν πέφτει σε τίποτα κατά λάθος)

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεστε, ο Τζακ εχει υπογραψει και για 6η μερα...

 

Εγω αναρωτιεμαι παντως ποτε θα μπουν στο παιχνιδι τα κινεζακια....

O Kiefer Sutherland έχει υπογράψει για άλλη μία χρονιά, αλλά δεν είναι απόλυτο ότι θα γίνει και 6η season. Δεν αποκλείεται να γυριστεί 24, the movie.

Γενικά κυκλοφορούν διάφορες φήμες, αλλά κι άλλοι υπέγραψαν για ολόκληρη σεζόν και έχουν ήδη πεθάνει.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Με τόσα που είπατε για την υπογραφή μου, προς στιγμήν πίστεψα ότι έδωσα απίστευτο spoiler. Δεν είναι και τίποτα φοβερό. 2 άνθρωποι σε μια τρυφερή στιγμή. Αν ακολουθήσει κανείς το σύνδεσμο της υπογραφής, τότε...

(αλλά και πάλι δεν πέφτει σε τίποτα κατά λάθος)

 

 

απλά σε μισώ μαν! ξήλωσε την τώρα. :lol:

Αυτήν την σκηνή περίμενα να την δω την τρίτη το βράδυ αραχτός μετά την δουλεία με ένα jack bauer εεεε daniels στο χέρι και όχι στην υπογραφή σου :!:

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι μια ταινια θα ειχε νοημα.

 

To concept της ταινίας ενδέχεται να είναι έτσι: (όπως διάβασα σε μια

συνέντευξη του δημιουργού του 24)

Αν η ταινία έχει διάρκεια 2-2,5 ώρες, όπως οι περισσότερες ταινίες

δράσης, τότε η πρώτη ώρα δεν θα είναι σε πραγματικό χρόνο, αλλά

περίπου στην μέση της ταινίας θα γίνει κάτι σημαντικό, και τότε θα

αρχίσει το real-time!

Τώρα αν αυτό θα είναι ωραίο, θα σε γελάσω! ( :lol: )

 

Πάντως κι εγώ είμαι πάρα πολύ επιφυλακτικός... Γιατί αν δεν βάλεις

2-3 DVD στη σειρά να τα δεις, μέχρι τις 5 τα μεσάνυχτα και την άλλη

μέρα να χρειαστεί να ξυπνήσεις 8, δεν απολαμβάνεις αλλιώς Τζακ

Μπάουερ... :wacko: :D :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...