Jump to content

Cool X10


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεία σας,

απέκτησα πρίν από κανα 2 μήνες το παραπάνω κινητό και ήμουν πολύ ευχαριστημένος μέχρι χθές που άνοιξα το wifi και έκανε μόνο του shutdown. Έκ τοτε όποτε το ανοίγω στιγμιαία ανοίγει το wifi και μετά απο 2 sec κλείνει. Άν μπορούσα να το κρατήσω ενεργό για λίγο ακόμα θα απενεργοποιούσα το wifi και μετα βλέποντας και κάνοντας , αλλά δυστυχώς δεν γίνεται. Έχει κανένας καμία ιδέα? Τα προφανή τα έκανα (έβγαλα μπαταρία , sim , κτλ )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 101
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεία σας,

απέκτησα πρίν από κανα 2 μήνες το παραπάνω κινητό και ήμουν πολύ ευχαριστημένος μέχρι χθές που άνοιξα το wifi και έκανε μόνο του shutdown. Έκ τοτε όποτε το ανοίγω στιγμιαία ανοίγει το wifi και μετά απο 2 sec κλείνει. Άν μπορούσα να το κρατήσω ενεργό για λίγο ακόμα θα απενεργοποιούσα το wifi και μετα βλέποντας και κάνοντας , αλλά δυστυχώς δεν γίνεται. Έχει κανένας καμία ιδέα? Τα προφανή τα έκανα (έβγαλα μπαταρία , sim , κτλ )

 

 

Έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?Βάλε τον κωδικό 1122.

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορείτε να μου πείτε πως θα γίνετε η εγκατάσταση των ελληνικών χαρτών ?

Πέρασα το αρχείο στην κάρτα μνήμης αλλά δεν μπορέι να διαβάσει τους φακέλους.

Αν δεν σας είναι κόπος πείτε μου λίγο ποια βήματα ακολουθήσατε !!

 

ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν είσαι μόνο εσύ BILL21

Κοίτα εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3410029

Link to comment
Share on other sites

ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν είσαι μόνο εσύ BILL21

Κοίτα εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3410029

 

Παιδες εγω εχω σωσει το αρχειο στο pc μου και ολα ok τωρα.Το εκανα να δουλεψει μια χαρα με ελληνικους χαρτες.Θα προσπαθησω να το ανεβασω το αρχειο με rapidshare και να σας το δωσω. Τα link που υπηρχαν στο νετ δεν ταιριαζαν χωρις να ξερω το γιατι...:(:(

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

κανε μας ακριβως αντιγραφη τον φακελο sunavimapdata με οτι εχεις μεσα σε αυτον και δουλευει με ελληνικο χαρτη μαζι
Link to comment
Share on other sites

O φακελος ειναι 1.78gb μεγεθος.Καντε λιγο υπομονη να ανεβασω ολα τα αρχεια γιατι δεν εχω και την πιο ιδανκη γραμμη. Ειναι 9 αρχεια ολα και ολα :

1) http://rapidshare.com/files/435857510/sunavimapdata.part01.rar

2) http://rapidshare.com/files/435868046/sunavimapdata.part02.rar

3) http://rapidshare.com/files/435904539/sunavimapdata.part03.rar

4) http://rapidshare.com/files/435909923/sunavimapdata.part04.rar

5) http://rapidshare.com/files/435916274/sunavimapdata.part05.rar

6) http://rapidshare.com/files/435921899/sunavimapdata.part06.rar

7) http://rapidshare.com/files/435928024/sunavimapdata.part07.rar

8) http://rapidshare.com/files/435933783/sunavimapdata.part08.rar

9) http://rapidshare.com/files/435934070/sunavimapdata.part09.rar

 

Tα ξε -zip-αρετε τα βαζετε ολα μεσα εναν φακελο και αντιγραφη-επικολληση.Ελπιζω να δουλεψει κανονικά. Αλλιώς στείλτε μου τις κάρτες σας να τις φορτώσω. Δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο. Ελπιζώ να δουλευει χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

Edited by bill21
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω το ανέβασμα του φακέλλου SUNAVIMAPDATA, με αγωνία θα έλεγα.

Πως έγινε και φούσκωσε τόσο πολύ (1.78Gb)?

Eυχαριστώ πάντως πολύ για την προσπάθεια και ελπίζω να λύσει το πρόβλημα στο κινητό, που κατά τα άλλα είναι τίμια value for money.

Και πάλι ευχαριστώ.

notisjim

 

Bill21 ευχαριστώ πολύ. Οι χάρτες δουλεύουν τέλεια.

Αν ψάξεις μέσα στους χάρτες θα βρεις μέχρι και τη Τζούλια...

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Bill21 ευχαριστώ πολύ. Οι χάρτες δουλεύουν τέλεια.

Αν ψάξεις μέσα στους χάρτες θα βρεις μέχρι και τη Τζούλια...

 

 

Τιποτα φίλε μου να'σαι καλα !!

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την πολύ καλή δουλειά του Bill21, και αφού οι χάρτες "έκατσαν" επιτέλους και δούλεψαν στο STAR X10, ήρθε η ώρα για λίγες παρεμβάσεις στον φάκελο Sunavimapdata.

Αρχίζουμε από τις γλώσσες που υπάρχουν μέσα στον υποφάκελο VOC.

1. Ανοίγουμε τον κάθε υποφάκελο (πχ Arabic) και μεταφέρουμε όλα τα αρχεία .wav που περιέχει, στο σκληρό δίσκο του υπολογιστή μας, ώστε να τα επαναφέρουμε άν χρειαστεί (περίπτωση πρακτικά απίθανη, πότε θα χρειαστούμε την εντολή "στρίψτε αριστερά" στα αραβικά?).

2. Επαναλαμβάνουμε την ίδια ενέργεια σε όλους τους υποφακέλους του VOC, πλήν του English και Greek.

3. Μετονομάζουμε τον φάκελο English σε EnglishOriginal.

4. Δημιουργούμε έναν νέο άδειο φάκελο English, στο σημείο που ήταν ο παλιός που ήδη μετονομάσαμε.

5. Μεταφέρουμε όλα τα αρχεία .wav από τον φάκελο Greek στον φάκελο English που μόλις δημιουργήσαμε.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ:

Α. Το GPS θα εκφωνεί οδηγίες στα ελληνικά, όταν πλοηγείσαι στην Ελλάδα.

Σε περίπτωση που ταξιδέψεις σε άλλη χώρα που υποστηρίζεται από τους χάρτες, κάνεις ανάλογη μετατροπή για να ακούς και εκεί τις οδηγίες στα Ελληνικά.

Β. Κερδίζουμε 400+ Μb από την κάρτα μνήμης για όποια άλλη χρήση θέλουμε.

Link to comment
Share on other sites

αν βγαλουμε τους χαρτες.db που εχει μεσα και αφησουμε μονο τον ελληνικο θα δουλευει? το λεω για επιπλεον εξοικονομιση χωρου, να βγει δηλαδη γυρω στα 100mb ολος ο φακελος Edited by droulis
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα - πρώτα αφαιρούμε από τον φάκελο SUNAVIMAPDATA\MAPS τα αρχεία .db και .sig που αφορούν τους χάρτες που δεν θέλουμε.

Χρειάζεται προσοχή να μην αφαιρεθούν αρχεία ****_agoldcomm.sig που υποστηρίζουν τους χάρτες που αποφασίσαμε να κρατήσουμε.

Τέλος τροποποιούμε με ένα text editor το αρχείο multimap.tab βάζοντας ένα # πριν από τη χώρα της οποίας τον χάρτη μόλις σβήσαμε.

Τροποποιώντας αυτά - και μόνον αυτά - το gps θα δουλέψει. Σε αντίθετη περίπτωση, αμέσως επαναφορά του φακέλου Sunavimapdata στην αρχική του μορφή (πάντα κρατάμε backup).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

με βοηθάει κι εμένα κάποιος ρε παίδες?

Το παρέλαβα προχτές αυτό το ματζαφλάρι αλλά δε δουλεύουν οι χάρτες του, όπως και των υπολοίπων δλδ...

Καινούριος είμαι μέσα εδώ, βρήκα αυτό το θεματάκι και χαρηκα προς στιγμή, λέω λυθηκε το πρόβλημα... μετά θυμήθηκα ότι είμαι στόκος σε τέτοια πράγματα και θα χρειαστώ βοήθεια... έλοσπάντων, το διάβασα όλο το θέμα και είδα ότι πιο πριν έχει ανεβάσει ένας χρήστης ένα άλλο αρχείο που λέει sunavimapdata_greek_only... αυτό χρησιμεύει πουθενά ή για τον κάλαθο των αχρήστων το κατέβασα?

Κι απο κει και πέρα... όταν με το καλό κατέβουν τα αρχεία του bill21 (τον οποίο και ευχαριστώ) απ το rapidshare (σε 1-2 μέρες :))

τι κάνω... τα βάζω όλα σ ένα αρχείο, επικόλληση στην κάρτα μνήμης...και?

Συγνώμη αν γίνομαι προκλητικά ηλίθιος, η ασχετοσύνη φταίει.

Ευχαριστώ για όποια βοήθεια εκ των προτέρων!

 

edit

οκ,λοιπόν μετά και απο οδηγίες του bill21, έφτιαξα την κάρτα μνήμης, ακολούθησα και τις οδηγίες του notisjim πιο πάνω και διέγραψα τις οδηγίες και τους χάρτες που δε θέλω, τώρα ανοίγω το gps, πατάω μια οδό και μόλις την εντοπίζει σβήνει το κινητό.

'Επεσα σε ελλατωματικό ή έκανα πατάτα εγω?

Edited by costa_costa
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟΝ costa_costa.

Πρώτα - πρώτα μιλάμε για την ίδια συσκευή? STAR X10 GPS?

Δεύτερον έγιναν όλα σωστά? Δηλαδή ο φάκελος Sunavimapdata έχει την παρακάτω δομή?

CONFIG

EDOG

MAPS (εδώ υπάρχουν τα πολύτιμα αρχεία .db multimap.tab και .sig)

POI

recource

UI

VOC

SUNAVI_TRACE.log

 

Αν όλα αυτά είναι εντάξει, τότε για τη διακοπή λειτουργίας του τηλεφώνου ευθύνεται το μικρό απόθεμα μνήμης και η χαμηλή υπολογιστική ισχύς του συγκεκριμένου κινητού.

Το ίδιο φαινόμενο (σβήνει στο 27% του υπολογισμού μιας μεγάλης διαδρομής), το έχω και εγώ. Οι υπολογισμοί που πρέπει να γίνουν είναι πολλοί, η μνήμη δεν φτάνει και "κρεμάει". Εδώ το ίδιο παθαίνουν τα Windows στο Pc και το κινέζικο των 100$ θα γλύτωνε?

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή πρέπει να είναι η ίδια, τουλάχιστον όλα τα χαρακτηριστικά ταιριάζουν.

Για του λόγου το αληθές, η συσκευή είναι αυτή:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250686797688

 

Τώρα, κατα τ άλλα, ο φάκελος έχει όλα όσα αναφέρεις. Απο χάρτες, τους έσβησα αυτούς που δεν ήθελα σύμφωνα με τις οδηγίες παραπάνω, κάτι δεν πήγαινε καλά, τους ξαναπέρασα όλους μέσα. Άντε και ψιλολειτούργησε για καμια ώρα. Μετά με το που ανοίγω Gps κι εντοπίζει σήμα, σβήνει το κινητό,νεκρό.

Αν του αφαιρέσω απο μέσα καμια εφαρμογή που δε χρειάζομαι (πχ facebook twitter κλπ που δε χρησιμοποιώ ποτέ) θα ελευθερωθεί κάποια μνήμη? Μπορώ να το κάνω?

 

edit

Επικοινώνησα με τον πωλητή.. όχι ότι βγήκε καμια άκρη, απλά του είπα το πρόβλημα. Τεσπά μου είπε κι αυτός να κάνω επαναφορά. Έκανα την επαναφορά, δοκίμασα το gps σήμερα το πρωί, και κάτι έγινε. Με κοντινές διαδρομές όντως δεν κολλαέι, δεν το ζόρισα να βάλω μακρινές όμως. (Επίσης να σημειώσω πως λειτούργησε "κανονικά" μόλις έβαλα αγγλική γλώσσα για το μενού )

Παρόλα αυτά τώρα άρχισε άλλα νούμερα. Με το που ανοίγω wifi σβήνει το κινητό... καινούρια γούστα. Για να δούμε τι θα γίνει και μ αυτό.

Edited by costa_costa
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω και εγω το προβλημα με το STAR X 10 (clone) να σβήνει το τηλ οταν εντοπίζει δορυφόρους ή όταν υπολογίζει τη διαδρομή για κάποιο σημείο. Παρατήρησα ότι όταν χρησιμοποιείς π.χ το χάρτη Ιταλίας τότε ενώ έχει σήμα, σου δείχνει την ταχύτητα (σωστά) και αν του βάλεις να υπολογίσει κάποιο σημείο (στην Ιταλία φυσικά) τότε υπολογίζει τη διαδρομή κανονικά (από σημείο της Ιταλίας σε σημείο της Ιταλίας). Μήπως τελικά φταίει ο χάρτης? Τι να το κάνουμε βέβαια αν είμαστε στην Ελλάδα και για να μη σβήνει το τηλέφωνο να έχουμε άλλο (αχρηστο για την περίπτωση) χάρτη? Βέβαια δεν ξέρω αν στην Ιταλία με το χάρτη Ιταλίας δουλεύει κανονικά. Ελπίζω να βρεθεί κάποια λύση.
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με τον πωλητή και μου είπε ότι θα μου στείλει άλλους χάρτες. Απ την άλλη βρήκα κι εγώ κάτι χάρτες και μόλις βρω λίγο χρόνο να ασχοληθώ θα κοιτάξω να τους περάσω να δω αν δουλεύουν.

 

edit

Οι χάρτες που βρήκα, μάταιος κόπος, δε δούλεψαν... Αναμένω να μου στείλει ο πωλητής.

Edited by costa_costa
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με τον πωλητή και μου έστειλε όλο το sunavimapdata (1.78G) αλλά οπως είπα και πιο πριν εχω τα ίδια προβλήματα. Αντικατέστησα τα δικά μου αρχεία με τα αρχεία του bill21 και το GPS δεν ανοίγει λέει "Open map faield" '. Κράτησα όλα τα αρχεία του bill21 και 'αλλαξα μόνο το αρχείο BOOTUP.DAT του bill21 με το δικό μου και λειτούργησε. Δεν ξέρω γιατί δεν ανοιγει με το αρχείο του bill21.

Οι άλλοι χάρτες που είναι 58ΜΒ δεν ανοίγουν ("Open map faield") (βλ. sunavimapdata_greek_only). Μήπως παίζει κάτι με το BOOTUP.DAT? Οσους χάρτες κατάφερα να βρω (54ΜΒ) μάλλον πρέπει να είναι μία και μοναδική version, αυτή που προφανώς έχουμε όλοι.

Edited by nikosf1234
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με τον πωλητή και μου έστειλε όλο το sunavimapdata (1.78G) αλλά οπως είπα και πιο πριν εχω τα ίδια προβλήματα. Αντικατέστησα τα δικά μου αρχεία με τα αρχεία του bill21 και το GPS δεν ανοίγει λέει "Open map faield" '. Κράτησα όλα τα αρχεία του bill21 και 'αλλαξα μόνο το αρχείο BOOTUP.DAT του bill21 με το δικό μου και λειτούργησε. Δεν ξέρω γιατί δεν ανοιγει με το αρχείο του bill21.

Οι άλλοι χάρτες που είναι 58ΜΒ δεν ανοίγουν ("Open map faield") (βλ. sunavimapdata_greek_only). Μήπως παίζει κάτι με το BOOTUP.DAT? Οσους χάρτες κατάφερα να βρω (54ΜΒ) μάλλον πρέπει να είναι μία και μοναδική version, αυτή που προφανώς έχουμε όλοι.

 

Αν και δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς έκανες εκεί με τα αρχεία που λές ότι αντικατέστησες (ή μαλλον γιατί το έκανες), θέλω να σε ρωτήσω, όταν το ανοίγεις λειτουργούν κανονικά οι χάρτες (υπολογισμος διαδρομής κλπ?) Κι εμένα ανοίγει αλλά μετά απο λίγα δευτερόλεπτα είτε κολλάει όταν εντοπίζει σήμα το gps είτε οταν το βάλω να υπολογίσει μια διαδρομή μεγαλύτερη απο 2-3 τετράγωνα -πανω στον υπολογισμό δλδ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω ευχάριστα νεα

Ταξίδευα για Νοτια Πελοπόννησο. Στο ΣΕΑ Μεγάρων είπα να δοκιμάσω το GPS μήπως και....Και ναι το θαύμα!!!!! Εντόπισε αμέσως δορυφόρους και βέβαια τη θέση μου σωστότατα!!!! Του έβαλα τον προορισμό μου και με πήγε ακριβέστατα. Δεν έχασε το σήμα , δεν πάγωσε πουθενά , ακόμη και στην νέα διαδρομή μετά την Τρίπολη που δόθηκε πριν ελάχιστο διάστημα έδειχνε κανονικά ταχύτητα κ.λ.π (εκτος διαδρομής βέβαια μιας και ο χάρτης δεν την έχει) αλλά χωρις να κολήσει ή να κάνει οτιδήποτε περίεργο και όταν συνέχισα στην παλιά διαδρομή όλα κανονικότατα. Το ευχάριστο για μένα ήταν ότι μέσα στην πόλη με το που άλλαζα (στενοτατο) δρόμο αμέσως και σωστά υπολόγιζε την νεα διαδρομη. Σε σχέση με το MLS ήταν πολύ πιο γρήγορο.Με απλά λόγια για μένα ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ (σε σχέση με την τιμή του). Στην Αθήνα ίσως να είναι πολλές οι πληροφορίες που πρέπει να υπολογίσει και γιαυτό "να κάνει τα δικά του". Πάντως εγώ έπαθα "πλάκα". Βέβαια η μεγαλύτερη έκπληξη ήταν ότι ενώ είχα ενεργοποιημένο το ΒΤ (σε συνδεση με το ΒΤ του αυτοκινήτου) και το GPS, η μπαταρία μετά από 3 μιση ώρες συνεχούς λειτουγίας και 5 τηλεφωνημάτων (πάντα μέσω ΒΤ) κατά τη διάρκεια της οδήγησης ,δεν είχε πέσει καθόλου. Περιττό βέβαια να τονίσω ότι δεν έχω φορτιστη αυτοκινήτου.

Με το χάρτη της Αθήνας κάνει πάλι τα "δικά του"

Για τον Costa_Costa :

Τα προβλήματα που είχα (και έχω) είναι τα ίδια με τα δικά σου. Διάβασε με προσοχή τι γράφω για τα αρχεία, αν και δεν έχει σημασία. Το σίγουρο για μένα πλέον είναι ότι ή η χαρτογράφηση ή οι πληροφορίες στην Αθήνα που πρέπει να επεξεργαστεί το τηλ είναι "βαριές" και γιαυτό το μηχανάκι "κολλάει".

Ή το πειράζει........... το καυσαέριο!!!!!!

Edited by nikosf1234
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καί καλή εβδομάδα

 

Μήπως κάποιος/α ξέρει πώς κλείνει τελείως ο ήχος κλήσης;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

edit:

 

Εν τάξει,τό βρήκα. :up:

Τοποθετώντας το μέ τήν πρόσοψι πρός τά κάτω,δέν ακούγεται ο ήχοε κλήσης.

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα

ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΕΝΕΕΥΣ

...ἡ δὲ Κορινθία χώρα μοῖρα οὖσα τῆς Ἀργείας ἀπὸ Κορίνθου τὸ ὄνομα ἔσχηκε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όταν καλει κάποιος και έχω βάλει την φωτο του στις επαφές τότε την εμφανίζει στην αρχική οθόνη αλλα πολύ αμυδρα τόσο που με δυσκολία φαίνεται η φωτο. Υπαρχει κάποιος τρόπος να εμφανίζεται πιό έντονα ή εγω έχω κάνει κάτι λάθος? Τι μέγεθος (Χ=240 Υ=400) ? και σε ΚΒ πρέπεινα έχει η φωτό? Δοκίμασα να βάλω φωτο 21ΚΒ και λέει υπερβολικό μέγεθος /εκτός ορίου. Μπορεί να ρυθμιστεί αυτό? Edited by nikosf1234
Link to comment
Share on other sites

Ενώ στην οθόνη δείχνει full σήμα οταν απανταω σε μια κλίση τότε πέφτει στη μία γραμμή μπορώ να μιλάω για 10'' ίσως και μετα ο άλλος δεν με ακούει καθόλου.Μάλλον κάτι γίνεται με το σήμα γιατί εγω τον ακούω κανονικά. Εννοείται βέβαια ότι αυτό συμβαίνει σε διαφορετικούς χώρους (εσωτερικούς και εξωτερικούς) Υπάρχει κάποια ρύθμιση ή κάτι άλλο? Edited by nikosf1234
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάποιος γνωρίζει κάτι, ας με φωτίσει...

Πήγα να περάσω ρυθμίσεις wap και πριν ξεκινήσω άρχισα να διαγράφω αυτά τα wap που είχε ήδη μέσα (china mobile κλπ που είχε καταχωρημένα)

ε, μόλις διέγραψα 1-2, μου σβησε το κινητό και απο τότε δεν έχει ξανανάψει.

Για την ακρίβεια, ανοίγει το κιν, γράφει welcome και μετά μου σβήνει μόνο του. Μπαταρία είναι πλήρως φορτισμένη, οπότε δεν είναι απ αυτό.

Πάει το μυαλό κανενός πουθενά? Μήπως υπάρχει κανένα κουμπί reset στο τηλέφωνο? Έχω μείνει χρίς τηλέφωνο... εννοείται ότι έστειλά mail στον πωλητή και του είπα ότι του το στέλνω πίσω εν ευθέτω χρόνω (φαντάρος γαρ)---η απάντηση του ήταν ότι έχουν πρωτοχρονιά στην Κίνα τώρα και μόλις επιστρέψει στη δουλειά, απο 12 ΦΕβρουαρίου και μετά, θα επικοινωνήσει αυτός μαζί μου.... Τελικά πατάτα βγήκε το κινητό σε μια τελική αξιολόγηση, εγώ προσωπικά δε θα το σύστηνα, σε καμία έκδοσή του. Το μόνο καλό είναι ότι δεν ήταν ακριβό, οπότε δεν έχασα και κανα σοβαρό ποσό, μόνο αρκετό χρόνο...

Πάντως αν ξέρει κανείς κατι που μπορεί να γίνει, ας μου πει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...