Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ καλη επιλογη

 

 

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

όντως πολύ καλή επιλογή ο power amp αλλά δυστυχώς δεν είναι φρεε.

σε φρεε τι να δω;

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα ενα βιντεο που περασα στο κινητο,mkv 720p k παιζει frame frame...κολαει...το εβαλα κ στη εξωτερικη καρτα κ στη εσωτερικη κολαει κ στα δυο...το επαιξα με το mxplayer εχει κανα player που να παιζει mkv? εχω lg optimus x2
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα ενα βιντεο που περασα στο κινητο,mkv 720p k παιζει frame frame...κολαει...το εβαλα κ στη εξωτερικη καρτα κ στη εσωτερικη κολαει κ στα δυο...το επαιξα με το mxplayer εχει κανα player που να παιζει mkv? εχω lg optimus x2

 

Για δοκιμασε με mvideoplayer ή Vplayer.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαίρετε.

 

Επειδή πλεον εχουν περάσει αρκετές συσκευές Android απο τα χέρια μου (εχοντας καταλήξει στο Android σαν λειτουργικό) απο διάφορες εταιρείες (LG, HTC και πλέον Samsung) εχω την εξής απορία που ισχύει για όλες τις συσκευές.

 

Παλαιότερα είχα το iPhone και επειδή μετακινούμαι συχνά με metro/προαστιακό με βόλευε το γεγονός οτι είχε ενσωματωμένο iPod με αποτέλεσμα να εχω ενα εκπληκτικής ποιότητας mp3 player μαζί με το κινητό.

 

Αυτό που παρατηρώ στα Android τηλέφωνα είναι πως δεν εχουν καλούς players. Εχω δοκιμάσει τους default του Android απο LG/HTC/Samsung, εχω δοκιμάσει απο το store players όπως ο MixZing, ο doubleTwist, ο PowerAMP και άλλοι. Με κανέναν δεν εχω αποτελέσματα κοντά στο iPhone.

 

Εχω αρχίσει να πιστεύω πως είναι θέμα λειτουργικού! Αλλιώς κάνω κάτι κάνω λάθος εγω!

 

Κάθε βοήθεια είναι ευχάριστη...

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή μπορώ να αναγνωρίζει το κινητό το τραγούδι που ακούγεται πέρα από το shazam?

 

 

Sony Ericsson Xperia Ray

SE K800i --- Nokia N73 --- Nokia 6600--- Nokia 5140
Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή μπορώ να αναγνωρίζει το κινητό το τραγούδι που ακούγεται πέρα από το shazam?

 

 

Sony Ericsson Xperia Ray

 

Soundhound

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή μπορώ να αναγνωρίζει το κινητό το τραγούδι που ακούγεται πέρα από το shazam?

 

 

Sony Ericsson Xperia Ray

 

Soundhound

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Ναι αλλά από ότι νομίζω δεν είναι free ή κάνω λάθος?Αν δεν είναι free από free παίζει καμιά άλλη?

SE K800i --- Nokia N73 --- Nokia 6600--- Nokia 5140
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά από ότι νομίζω δεν είναι free ή κάνω λάθος?Αν δεν είναι free από free παίζει καμιά άλλη?

 

Έχει και free και paid έκδοση.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Έχει και free και paid έκδοση.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Ναι όντως και το κατέβασα και είναι καλύτερο από το άλλο.Μέχρι τωρα έβλεπα μόνο την paid έκδοση του Soundhound αλλά τελικά βρήκα και τη free.

SE K800i --- Nokia N73 --- Nokia 6600--- Nokia 5140
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος ποιο character set πρέπει να επιλέξουμε στο Mobo Player για να εμφανίσει σωστά τους ελληνικούς υπότιτλους;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
υπαρχει κανενας player για τις 3d ταινίες? γιατί αυτός που έχει το lg 3d δέν παίζει ελληνικούς υπότιτλους. εκτός αν παίζει και δεν το βρίσκω εγώ
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας player για τις 3d ταινίες? γιατί αυτός που έχει το lg 3d δέν παίζει ελληνικούς υπότιτλους. εκτός αν παίζει και δεν το βρίσκω εγώ

 

νομιζω με μια 3d τηλεοραση ειναι ολα καλα και παιζει κανονικα;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος mp3 player που να μπορεί να δείξει τα album σε cover flow όπως στα iDevices;

Μπορεί να φαίνεται λεπτομέρεια, αλλά πραγματικά μου λείπει γιατί με εξυπηρετούσε πολύ περισσότερο από τη λίστα.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ποιον θεωρειτε καλυτερο video player?

 

mobo,mx player η καποιο αλλο?

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ποιον θεωρειτε καλυτερο video player?

 

mobo,mx player η καποιο αλλο?

 

Sent from my iphone 4

 

Mvideo player

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mvideo player

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Σε αυτόν υπάρχει η δυνατότητα να βάλουμε ξεχωριστους υποτιτλους;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτόν υπάρχει η δυνατότητα να βάλουμε ξεχωριστους υποτιτλους;

 

Ναι κανονικά

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Δηλαδή πάιζει κανονικά τα srt αρχεία μέσα στον ιδιο φάκελο όπως στον υπολογιστή?

 

Επίσης πέρασα με isyncr σε mac την μουσική μου στο samsung galaxy s2. Εχω το winamp που ¨βλέπει" τις λίστες μου αλλά το in-house player δεν τις βλέπει... κι επίσης το winamp δεν έχει software voice control οπότε πρέπει να πατάω τα hardware πλήκτρα! Ξέρει κανείς κάποιον καλό music player... είχα συνηθίσει και το ipod τοθυ iphone που ειναι υπεράνω κριτικής και τώρα ψάχνομαι!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογή που οταν τραβαμε με την καμερα φωτο να παραμορφώνεται η εικόνα;;;Ψάχνω εφαρμογη που να παραμορφώνει κατα την διάρκεια της λήψης και οχι να την επεξεργαστω μετα....

 

edit: βρηκα την nemus camera ( https://market.android.com/details?id=com.nemustech.ncam&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5uZW11c3RlY2gubmNhbSJd )

 

Αν έχει να προτείνει καποιος και καμιά άλλη ας γράψει...

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σαν καινούργια στο φορουμ και πριν θεσω την ερώτησή μου θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την τέλεια εφαρμογή TuneIn Radio για να ακούς τους αγαπημένους σου ελληνικούς και όχι μόνο σταθμούς. Αν βέβαια δεν έχει ήδη αναφερθεί πιο πάνω...

Και τώρα θα ήθελα τη βοήθειά σας για music player. Εκτός από poweramp, ξέρετε κάποιον free που να προσφέρει την ίδια ευκολία με τα ακουστικά? Δοκιμάζοντας τον trial, αυτό που με βόλεψε πιο πολύ, εκτός από το ότι αλλάζει το τραγούδι από το κουμπί των ακουστικών, είναι ότι με το που βάζεις/βγάζεις τα ακουστικά ξεκινάει ή σταματά το τραγούδι. Δεν είναι που είναι 'πανάκριβος', αντίθετα όλοι λένε ότι αξίζει τα λεφτά του, το θέμα είναι ότι δεν χρησιμοποιώ τίποτις άλλο απ'όλα τα φοβερά που υπόσχεται και κάνει:wacko:

Και μια γενικότερη ερώτηση, τί γίνεται με τις εφαρμογές που αγοράζει κανείς όταν αλλάξει τηλέφωνο?

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Κανεις για αυτο????

"Καλησπερα παιδες...Εχω μια ερωτηση...

Θελω να μαθω αν υπαρχει καποιο προγραμμα ειτε για android συσκευη ειτε για Symbian με το οποιο οτι φωτογραφια τραβαω με την καμερα του κινητου μου να την στελνει ειτε με εμειλ ειτε με mms ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ σε καποιο προεπιλεγμενο αριθμο, χωρις αλλες διαδικασιες κλπ.....ειτε αν δεν υπαρχει για κινητο αν ξερετε καποιο gadget Που να το κανει αυτο...

εχετε κατι υποψιν σας?

Σας ευχαριστω πολυ.... "???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σαν καινούργια στο φορουμ και πριν θεσω την ερώτησή μου θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την τέλεια εφαρμογή TuneIn Radio για να ακούς τους αγαπημένους σου ελληνικούς και όχι μόνο σταθμούς. Αν βέβαια δεν έχει ήδη αναφερθεί πιο πάνω...

Και τώρα θα ήθελα τη βοήθειά σας για music player. Εκτός από poweramp, ξέρετε κάποιον free που να προσφέρει την ίδια ευκολία με τα ακουστικά? Δοκιμάζοντας τον trial, αυτό που με βόλεψε πιο πολύ, εκτός από το ότι αλλάζει το τραγούδι από το κουμπί των ακουστικών, είναι ότι με το που βάζεις/βγάζεις τα ακουστικά ξεκινάει ή σταματά το τραγούδι. Δεν είναι που είναι 'πανάκριβος', αντίθετα όλοι λένε ότι αξίζει τα λεφτά του, το θέμα είναι ότι δεν χρησιμοποιώ τίποτις άλλο απ'όλα τα φοβερά που υπόσχεται και κάνει:wacko:

Και μια γενικότερη ερώτηση, τί γίνεται με τις εφαρμογές που αγοράζει κανείς όταν αλλάξει τηλέφωνο?

:thanks:

Kαλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum! :happy:

Για τους music players που λες, νομίζω ότι και ο mixzing κάνει αυτή τη δουλειά.

Κι επίσης για τις paid εφαρμογές... Αν αλλάξεις κινητό αλλά χρησιμοποιήσεις τον ίδιο google λογαριασμό, θα περαστούν κι εκεί οι εφαρμογές σου, μιας και συνδέονται με το google λογαριασμό που χρησιμοποιείς και για το market :)

 

Κανεις για αυτο????

"Καλησπερα παιδες...Εχω μια ερωτηση...

Θελω να μαθω αν υπαρχει καποιο προγραμμα ειτε για android συσκευη ειτε για Symbian με το οποιο οτι φωτογραφια τραβαω με την καμερα του κινητου μου να την στελνει ειτε με εμειλ ειτε με mms ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ σε καποιο προεπιλεγμενο αριθμο, χωρις αλλες διαδικασιες κλπ.....ειτε αν δεν υπαρχει για κινητο αν ξερετε καποιο gadget Που να το κανει αυτο...

εχετε κατι υποψιν σας?

Σας ευχαριστω πολυ.... "???

To μόνο παρόμοιο που γνωρίζω, είναι αυτό!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...