Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία είναι ,αισθητικά κυρίως ,αλλά την βδομάδα (5 μέρες μόνο) δεν μπορείς να την κάνεις zoom in out . Να δεις περισσότερα ή λιγότερα . Μπορεί να το βάλει σε άλλη ενημέρωση .

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γινεται με καποια εφαρμογη, οταν ειναι σβηστη η οθονη να σχεδιαζω πχ το γραμμα C και να ανοιγει η εφαρμογη της καμερας?
Link to comment
Share on other sites

Γινεται με καποια εφαρμογη, οταν ειναι σβηστη η οθονη να σχεδιαζω πχ το γραμμα C και να ανοιγει η εφαρμογη της καμερας?

Αν δεν το υποστηρίζει ο κερνελ σου δε γίνεται, και να υπάρχει δηλαδή εφαρμογή απλώς θα είναι ανοικτή η οθόνη συνέχεια για να καταλαβαίνει τις κινήσεις σου και θα σου τρώει όλη την μπαταρία ..

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα ξερω αν το υποστηριζει?

Δυστυχώς δεν το υποστηρίζει.

Προς το παρών αν δεν κάνω λάθος μόνο της LG υποστηρίζουν τέτοιου είδους δυνατότητες και όχι ακριβώς αυτό που ζητάς..

Για να γίνει αυτό χρειάζεται τροποποιημένος kernel που θα του έχει προστεθεί αυτή η δυνατότητα ή κινητό με amoled οθόνη η οποία στο μαύρο φόντο απλά δεν καταναλώνει τίποτα.

 

Για περισσότερα βέβαια καλύτερα να ρωτήσεις στο νήμα της συσκευής σου για να μην βγαίνουμε εκτός θέματος εδώ. :-)

Link to comment
Share on other sites

στο thl 4400 που εχω γινετε αυτο..

πας ρυθμισεις-προσβασιμοτητα-Smart Gesture

[ATTACH]53284[/ATTACH]

Και σε oppo find 7 γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Ολίγον παλιό το thread, αλλά είπα να απαντήσω, μιας και έπεσε στην αντίληψή μου... Προσωπικά τον τελευταίο καιρό χρησιμοποιώ το scribd... Έχει άπειρα βιβλία τόσο ξενόγλωσσα, όσο και Ελληνικά... Προσφέρει επίσης download, σε διάφορα formats (pdf etc)... Ακόμα και στο Kindle μου, τα περισσότερα διαβάζονται άψογα... ;)
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ζητάς για εφαρμογή στο κινητό;

Στο τέλος τέλος δεν έχω πρόβλημα, ας είναι και στον υπολογιστή η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος τέλος δεν έχω πρόβλημα, ας είναι και στον υπολογιστή η εφαρμογή.

 

Κοιτώντας το office 10 που έχω, αν κάνεις "save as", στον τύπο αρχείου (κάτω από την ονομασία που θέλεις να του δώσεις), έχει επιλογή "Αρχείο PDF"

 

Μπορείς να διαβάσεις και αυτό το εξαιρετικό άρθρο.

"6 Useful Tools for Easy Viewing and Editing PDF Files You Need To Know"

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απαντηση και για το link.

Εχω εναν τηλεφωνικο καταλογο σε pdf και θέλω να το ρηξω σε excel για να επεξεργαστω τα στοιχεια.

Για αυτο ψαχνω converter pdf to excel.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απαντηση και για το link.

Εχω εναν τηλεφωνικο καταλογο σε pdf και θέλω να το ρηξω σε excel για να επεξεργαστω τα στοιχεια.

Για αυτο ψαχνω converter pdf to excel.

 

Με office 2013 μπορείς να ανοίξεις το .pdf μέσω Word κι αφού στα φτιάξει σε έναν editable πίνακα, μετά με copy-paste μπορείς να τα πετάξεις σε ένα excelόφυλλο.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω έναν reminder της προκοπής, με εύκολο interface εννοειται γιατί είναι το μόνο που με νοιάζει.

Θέλω να έχω μια ειδοποίηση κάθε μέρα μια συγκεκριμένη ώρα και εαν είναι δυνατόν να επαναλαμβάνεται κάθε μερικά λεπτά μέχρι να το κλείσω. Σαν ξυπνητήρι.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω έναν reminder της προκοπής, με εύκολο interface εννοειται γιατί είναι το μόνο που με νοιάζει.

Θέλω να έχω μια ειδοποίηση κάθε μέρα μια συγκεκριμένη ώρα και εαν είναι δυνατόν να επαναλαμβάνεται κάθε μερικά λεπτά μέχρι να το κλείσω. Σαν ξυπνητήρι.

Έχω βάλει το to do reminder και με έχει βολέψει.

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω έναν reminder της προκοπής, με εύκολο interface εννοειται γιατί είναι το μόνο που με νοιάζει.

Θέλω να έχω μια ειδοποίηση κάθε μέρα μια συγκεκριμένη ώρα και εαν είναι δυνατόν να επαναλαμβάνεται κάθε μερικά λεπτά μέχρι να το κλείσω. Σαν ξυπνητήρι.

 

Μια απλή ερωτηση. Γιατι δεν οριζεις ενα ξυπνητήρι ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι reminders του Google Calendar πως δουλεύουν όταν έχουμε το κινητό αθόρυβο; Σαν το ξυπνητήρι ένα πράγματα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμιά καλή OCR εφαρμογή; Ιδανικό να έχει και ελληνικά...

ABBYY textgrabber

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγκατεστησα το Google Calendar διότι με το default ημερολόγιο ειχα διαφορα θεματα με βασικότερο την αναζητηση. Ειναι τραγική. To Google calendar ομως δεν αντικατεστησε το default ημερολόγιο όπως περιμενα. Το παλιο ημερολόγιο συνεχιζει να λειτουργεί κανονικα.

Το νεο ειναι πιο εμφανισιμο αλλα τωρα ολες οι υπενθυμισεις εμφανιζονται 2 φορες. Μια απο το παλιο μια απο το νεο. Επίσης οταν κανω νεα καταχωρηση δεν εμφανιζεται στο νεο παρα μονο αν το κλεισω και ανοιξω πρωτα το παλιο.

 

Ηθελα να ρωτησω αν μπορει καποιος να βοηθήσει:

1. Το Google Calendar ειναι απο μονο του εφαρμογη ημερολογίου ? (ειναι και μεγαλούτσικο)

2. Το default ημερολόγιο μπορω να το απεγκαταστησω? (4,4,2 KK και ειμαι Root)

3. Στην περιπτωση που κατι δεν εχω καταλαβει η αναζητηση στο defaut ημερολόγιο πως λειτουργεί? Γιατι καθε φορα υποτιθεται οτι ψαχνει και μετα λεει Touch to view events before ...... και Touch to view events after ..... και ουσιαστικά τιποτα, ακόμα και ανα κατα την πληκτρολόγηση βρισκει αυτο που θελω να δω.

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα το Google Calendar διότι με το default ημερολόγιο ειχα διαφορα θεματα με βασικότερο την αναζητηση. Ειναι τραγική. To Google calendar ομως δεν αντικατεστησε το default ημερολόγιο όπως περιμενα. Το παλιο ημερολόγιο συνεχιζει να λειτουργεί κανονικα.

Το νεο ειναι πιο εμφανισιμο αλλα τωρα ολες οι υπενθυμισεις εμφανιζονται 2 φορες. Μια απο το παλιο μια απο το νεο. Επίσης οταν κανω νεα καταχωρηση δεν εμφανιζεται στο νεο παρα μονο αν το κλεισω και ανοιξω πρωτα το παλιο.

 

Ηθελα να ρωτησω αν μπορει καποιος να βοηθήσει:

1. Το Google Calendar ειναι απο μονο του εφαρμογη ημερολογίου ? (ειναι και μεγαλούτσικο)

2. Το default ημερολόγιο μπορω να το απεγκαταστησω? (4,4,2 KK και ειμαι Root)

3. Στην περιπτωση που κατι δεν εχω καταλαβει η αναζητηση στο defaut ημερολόγιο πως λειτουργεί? Γιατι καθε φορα υποτιθεται οτι ψαχνει και μετα λεει Touch to view events before ...... και Touch to view events after ..... και ουσιαστικά τιποτα, ακόμα και ανα κατα την πληκτρολόγηση βρισκει αυτο που θελω να δω.

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μπεις στην εφαρμογή ημερολογίου να ψάξεις για ρυθμίσεις και να απενεργοποιήσεις τις ειδοποιήσεις. Εγώ έτσι το έκανα και όλα είναι μια χαρά. Έχω ειδοποίηση μόνο από το ημερολόγιο που εγκατέστησα εγώ και όχι από αυτό που είχε μέσα το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...