Jump to content

Δείξτε τη home screen / lock screen σας!


nikoskat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

galaxy nexus

http://img843.imageshack.us/img843/1504/screenshot2012060220031.png

 

Το advanced clock widget είναι; Το χρησιμοποιώ κι εγώ αλλά στον καιρό είναι πολύ αναξιόπιστο και δεν έχω βάλει να δείχνει καιρό

Link to comment
Share on other sites

advanced clock widget ειναι οπως ειπε κι ο pektis. τα χρωματα τα κανεις οπως θες, ειναι πολυ παραμετροποιησημο, χρωματα fonts. ο καιρος μια χαρα μου φαινεται, αλλα ενταξει αν εχω απορια κοιταω απο το παραθυρο!
Link to comment
Share on other sites

advanced clock widget ειναι οπως ειπε κι ο pektis. τα χρωματα τα κανεις οπως θες, ειναι πολυ παραμετροποιησημο, χρωματα fonts. ο καιρος μια χαρα μου φαινεται, αλλα ενταξει αν εχω απορια κοιταω απο το παραθυρο!

 

Όσες φορές το δοκίμασα είχε μεγάλη απόκλιση στη θερμοκρασία

Link to comment
Share on other sites

μηπως δεν ειχες βαλει να δειχνει σε κελσιου κι εβλεπες το φαρεναϊτ; κι εγω ετσι τι εχω στη φωτο, αλλα ειναι απ οταν δοκιμαζα τα χρωματα να δω πως ειναι.
Link to comment
Share on other sites

μηπως δεν ειχες βαλει να δειχνει σε κελσιου κι εβλεπες το φαρεναϊτ; κι εγω ετσι τι εχω στη φωτο, αλλα ειναι απ οταν δοκιμαζα τα χρωματα να δω πως ειναι.

 

Κοίτα σε σχέση με το sense analog που τα χα την ίδια στιγμή είχαν μεγάλη διαφορά μεταξύ τους στην θερμοκρασία. Εννοείται πως ήταν γυρισμένο σε oC.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να έχει μαζεμένα κάποια εικονίδια, ας δει εδώ.

 

τα εικονίδια πως τα περνάμε.... τρέχουν σε όλες της Rom....'''ρωτά άσχετος''':wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

τα εικονίδια πως τα περνάμε.... τρέχουν σε όλες της Rom....'''ρωτά άσχετος''':wacko:

 

Από την στιγμή που έχεις launcher όπου σου επιτρέπει να αλλάξεις την εμφάνιση των εικονιδίων (nova, apex kok) απλά ξεζιπάρεις το αρχείο και περνάς στο κινητό όποια εικονίδια εσύ θες. Μετά διαλέγεις πιο εικονίδιο θες να αλλάξεις, σου βγάζει επεξεργασία και τικάρεις το εικονίδιο. Μετά μέσω της Έκθεσης βρίσκεις ποιο θες να βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Ήρθε η ώρα να παίξουμε λίγο και με τα icons!!!

 

βρήκα και εναν οδηγο εδω στο myphone για icons http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305868

λιγο παλιός βεβαία αλλα σε κάποιους μπορει να ειναι η αρχη για να ¨"δημιουργησουν"

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

βρήκα και εναν οδηγο εδω στο myphone για icons http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305868

λιγο παλιός βεβαία αλλα σε κάποιους μπορει να ειναι η αρχη για να ¨"δημιουργησουν"

 

Μάλιστα. Ξεκινάει η μελέτη αύριο και πολύ ψάξιμο! Πιστεύω θα βγάλω κάτι καλό για αρχή! Ευχαριστούμε πολύ Μιχάλη!!:)

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που έχεις launcher όπου σου επιτρέπει να αλλάξεις την εμφάνιση των εικονιδίων (nova, apex kok) απλά ξεζιπάρεις το αρχείο και περνάς στο κινητό όποια εικονίδια εσύ θες. Μετά διαλέγεις πιο εικονίδιο θες να αλλάξεις, σου βγάζει επεξεργασία και τικάρεις το εικονίδιο. Μετά μέσω της Έκθεσης βρίσκεις ποιο θες να βάλεις.

 

Στο κινητό που τα περνάω (σε τι φάκελο) τα εικονίδια που έφτιαξα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό που τα περνάω (σε τι φάκελο) τα εικονίδια που έφτιαξα;

Όπου θες τα περνάς( πέτα τα απλά σε έναν τυχαίο φάκελο που λέει ο λόγος), με το καλώδιο του pc στο κινητό.. Εγώ προσωπικά έχω έναν φάκελο icons έτσι ώστε να τα βάζω όλα εκεί. Το κινητό θ αναγνωρίσει ότι είναι αρχείο τύπου εικόνας οποτε και θα σου το βγάλει και στη συλλογή σου κανονικά

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

μηπως δεν ειχες βαλει να δειχνει σε κελσιου κι εβλεπες το φαρεναϊτ; κι εγω ετσι τι εχω στη φωτο, αλλα ειναι απ οταν δοκιμαζα τα χρωματα να δω πως ειναι.

 

Όχι σε Κελσίου το είχα ρυθμίσει. Πάντως θυμάμαι είχε μεγάλη απόκλιση, τουλάχιστον πέντε βαθμούς

Link to comment
Share on other sites

Απλες homescreens με 2-3 widgets απο το xperia s που τα περασα στο Arc S χωρις root ή ξεκλειδωμα.

Καμμια πληροφορια για το ασπρο ρολογακι ?

Edited by Villis
Aφαίρεση εικόνας από παράθεση
Link to comment
Share on other sites

να και η δικια μου....λιγα πραγματα

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και μία δικιά μου αρκετά απλή.

Nova launcher και εικονίδια φτιαγμένα από το simple text.

http://img535.imageshack.us/img535/2350/screenshot2012061215035.png

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Δείξτε τη home screen / lock screen σας!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...