Jump to content

[Off-topic] Microsoft Windows 7


ilka71
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μέσα από τον πίνακα ελέγχου=> system and back up=> κ μετά ψάχνεις για κάπου που λέει για create system image. εγώ προσωπικά μετά από φορμάτ, εγκατέστησα όλα τα προγράμματα που χρησιμοποιώ κ θέλω να έχω όπωσδήποτε, κ μετά πρόσθεσα τα αρχεία μου.

έτσι, έχω ένα καθαρό αντίγραφο, χωρίς προβλήματα κ κολλήματα στο λειτουργικό σύστημα.

γιατί τι στιγμή που κάνεις φορμάτ, νομίζω πως θέλεις να φρεσκάρεις το σύστημά σου, κ δεν καταφέρνεις τίποτα, αν στη ίδια θέση, βάλεις ξανά τα σκουπίδια που είχες ήδη..

αρα δηλαδη να εγκαταστησω τα αγαπημενα μου προγραμματα ΜΕΤΑ το φορματ αλλα ΠΡΙΝ κανω image ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Προφανως!!

 

Καντο τωρα κατοπιν εορτης αλλα θα σου λυσει τα χερια αν χρειαστει να το ξανακανεις :)

 

Περνα φρεσκα windows με τους τελευταιους drivers, περνα και τα βασικα προγραμματα που δουλευεις, φερτα στα μετρα σου κ τραβα ενα ωραιο image μετα. Ετσι οποτε θα χρειαστεις θα εχεις το pc σου σε ολοκαινουρια κατασταση! ;)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Προφανως!!

 

Καντο τωρα κατοπιν εορτης αλλα θα σου λυσει τα χερια αν χρειαστει να το ξανακανεις :)

 

Περνα φρεσκα windows με τους τελευταιους drivers, περνα και τα βασικα προγραμματα που δουλευεις, φερτα στα μετρα σου κ τραβα ενα ωραιο image μετα. Ετσι οποτε θα χρειαστεις θα εχεις το pc σου σε ολοκαινουρια κατασταση! ;)

 

και κατι τελευταιο για το θεμα παλι...το image τι διαφορες εχει απο το back up που εχει σαν επιλογη στα windows?

Link to comment
Share on other sites

το λεει και το ονομα

 

image ειναι ενα αντιγραφο-καθρεφτης, ενα "ομοιωμα" του σκληρου οπως ακριβως ειναι.

το backup σωζει συγκεκριμενα πραγματα

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

το λεει και το ονομα

 

image ειναι ενα αντιγραφο-καθρεφτης, ενα "ομοιωμα" του σκληρου οπως ακριβως ειναι.

το backup σωζει συγκεκριμενα πραγματα

 

οκ ευχαριστω!

κατι που μου προεκυψε τωρα...τι ειναι το clipboard?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...