Jump to content

Πανελλαδικές Εξετάσεις 2010


foreverfreak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

^^καλα τωρα βγαινουμε off topic αλλα στο σχολειο μου ειχαμε βαλει βιβλιο και οποίος ηθελε πηγαινε τουαλετα και ''ανακουφιζοταν'' χαχα

το πραγμα δεν το τίμησα γιατι δεν ηξερα τι να πρωτογραψω...ειμαι τιμιο κοριτσι ορε!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 77
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλη επιτυχια σε οσους δινουν αυριο(μαζι κι εγω).....!!!!αντε να τελειωνουμε να ησυχασουμε γιατι βαρεθηκα!!!!
Link to comment
Share on other sites

οταν εδωσα αοδε ειχα βγαλει φωτοτυπια 3-4 σελιδες που δεν ειχα μαθει καλα...

απο αυτες ειχε πεσει 1 σωστο λαθος και για να σιγουρευτω πηγα τουαλετα...

αφου ολοκληρωσα φυσικες και αντιγραφικες αναγκες, βγηκα εξω γρηγορα χαρουμενος να παω να το συμπληρωσω για να παραδωσω το γραπτο..

 

εκεινη τη στιγμη μου φωναζει μια καθηγητρια που ηταν συνεχως εξω απο τις τουαλετες ΠΟΥ ΠΑΣ ΕΣΥ?

εγω παγωσα, γυρναω προς το μερος της και της λεω ΠΑΡΑΚΑΛΩ?

μου λεει ΞΕΧΑΣΕΣ ΝΑ ΠΛΥΝΕΙΣ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ!

εγω γελαω και φευγω για την ταξη....

 

20 εγραψα παντως!!!!

Link to comment
Share on other sites

οταν εδωσα αοδε ειχα βγαλει φωτοτυπια 3-4 σελιδες που δεν ειχα μαθει καλα...

απο αυτες ειχε πεσει 1 σωστο λαθος και για να σιγουρευτω πηγα τουαλετα...

αφου ολοκληρωσα φυσικες και αντιγραφικες αναγκες, βγηκα εξω γρηγορα χαρουμενος να παω να το συμπληρωσω για να παραδωσω το γραπτο..

 

εκεινη τη στιγμη μου φωναζει μια καθηγητρια που ηταν συνεχως εξω απο τις τουαλετες ΠΟΥ ΠΑΣ ΕΣΥ?

εγω παγωσα, γυρναω προς το μερος της και της λεω ΠΑΡΑΚΑΛΩ?

μου λεει ΞΕΧΑΣΕΣ ΝΑ ΠΛΥΝΕΙΣ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ!

εγω γελαω και φευγω για την ταξη....

 

20 εγραψα παντως!!!!

 

Χα χα με το αγχος που εχω θα ειχα λιποθυμησει πριν καν τελειωσει τη φραση της!:lol:

 

Για αντιγραφη στο Αοδε το εχω σκεφτει και εγω αλλα δεν με βλεπω να το κανω.Ολη τη χρονια προσπαθησα και πλεον το αφηνω στην τυχη!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά καλύ επιτυχία κι από εμένα.....

Μην αγχώνεστε σε σημείο υστέριας κι όλα θα πάνε καλά..... (για τα παιδιά που διαβάζουν πάει αυτό)

 

ΥΓ: Μην τολμήσετε να κάνετε σκονάκια, γιατί αν σας πιάσουν την βάψατε..... Και μην πεταχτεί κανένας και πει "ξέρω το τάδε κόλπο ή εμένα δε με πιάνουν ποτέ και τέτοια" Πιθανότητες είναι όλα. Το να σε πιάσουν είναι μία πιθανότητα κι αυτή... Κι αν σας κάτσει σας αλλάζει τη ζωή...... Δεν αξίζει το ρίσκο παιδιά, ειδικά στις πανελλαδικές.... Όταν με το καλό περάσατε, το συζητάμε για σκονάκια.... :):)

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Eχετε καλη επιτυχια κι απο μενα. Καλη αρχη στις πανελληνιες, ευχομαι να τα πατε ολοι καλα. Χωρις αγχος, ηρεμα κι ωραια να γραψετε αυτα που ξερετε ;)

Οσον αφορα τα σκονακια συμφωνω με τον συμφορουμιτη johntfsi, ειναι κριμα να σας πιασουν..

 

Και τελος, οπως λενε τα παιδια στο ραδιο αρβυλα: ΣΚΙΣΤΕΕ!! :p

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

φετος γιατι να εχουν αγχος?

καταργηθηκε η βαση του 10 αρα αυξηθηκαν και οι θεσεις κτλ κτλ...

επιπλεον οποιος δεν περασει να ξερει οτι και τα ιδιωτικα ή καμμια αγγλια θα κοστισει οσο να πηγαινατε για σπουδες εκτος της πολης σας...

 

περισσότεροι εισακτέοι

Η κατάργηση της βάσης του 10 αλλάζει τα δεδομένα στις φετινές Πανελλαδικές Εξετάσεις αλλά και στην πορεία δεκάδων τμημάτων ΤΕΙ που τα τελευταία τέσσερα χρόνια «φυτοζωούσαν» και αντιμετώπιζαν την απειλή του «λουκέτου» λόγω των κενών θέσεων. Συγκεκριμένα, φέτος, οι εισακτέοι αναμένεται να είναι περίπου 15.000-

 

20.000 περισσότεροι από πέρσι (το 2009, που ίσχυε η βάση του 10, πέτυχαν την εισαγωγή τους 68.794 υποψήφιοι και έμειναν περίπου 20.000 κενές θέσεις). Η κατάργηση της βάσης του 10 δίνει το «φιλί της ζωής» και σε δεκάδες τμήματα ΤΕΙ, τα οποία τα τελευταία τέσσερα χρόνια είχαν ακάλυπτες συνολικά 64.000 θέσεις>>

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

φετος γιατι να εχουν αγχος?

καταργηθηκε η βαση του 10 αρα αυξηθηκαν και οι θεσεις κτλ κτλ...

επιπλεον οποιος δεν περασει να ξερει οτι και τα ιδιωτικα ή καμμια αγγλια θα κοστισει οσο να πηγαινατε για σπουδες εκτος της πολης σας...

 

Καταργηθηκε η βαση του 10 αρα θεωρητικα θα μπουν δυσκολα θεματα.Τους περισσοτερους και εμενα μαζι δεν τους ενδιαφερουν σχολες κατω απο 10 χιλιαδες μορια ουτε προκειται να γραψουμε 5-6 στα μαθηματα για να μας επηρεαζει θετικα αυτο τι μετρο.

 

 

 

Τα πηγα αρκετα καλα σημερα, ελπιζω το ιδιο και εσεις.:)

Link to comment
Share on other sites

παει η εκθεση....το θεμα λιγο κουλο αλλα οκ.....δεν ηταν τοσο χαλια!!!οι ασκησεις αρκετα καλες....αν εξαιρεσεις οτι πολλου αντι για αιτιολογηση στο τροπο αναπτυξης εβαλαν αιτιο-αποτελεσμα!ηταν λιγο μπρεδεμα.....!
Link to comment
Share on other sites

εγω αιτιο αποτελεσμα το εβαλα, αλλα τελικα ηταν αιτιολογηση... η εκθεση δεν μου φανηκε δυσκολη, αν και νομιζω οτι ηταν καπως αοριστο με την εννοια οτι υπηρχαν παρα πολλα που μπορουσαμε να γραψουμε για την αυτομορφωση και επρεπε να τα πυκνωσουμε πολυ
Link to comment
Share on other sites

εγω αιτιο αποτελεσμα το εβαλα, αλλα τελικα ηταν αιτιολογηση... η εκθεση δεν μου φανηκε δυσκολη, αν και νομιζω οτι ηταν καπως αοριστο με την εννοια οτι υπηρχαν παρα πολλα που μπορουσαμε να γραψουμε για την αυτομορφωση και επρεπε να τα πυκνωσουμε πολυ

 

ε ναι ηταν λιγο αοριστη...εγω τα χασα στην αρχη με το θεμα αλλα δεν ηταν τοσο τραγικο!τελειωσα και γρηγορα.....αλλα τα ειδα πολλες φορες μετα!τεσπα....παμε γι αλλα τωρα!παει αυτο!

Link to comment
Share on other sites

παει και το μαθημα γενικης. η βιολογια παντως μου φανηκε ευκολη. αντε καλο κουραγιο τωρα που αρχιζουν τα δυσκολα, μαθηματικα.... βιολογια...:worry:
Link to comment
Share on other sites

παει και το μαθημα γενικης. η βιολογια παντως μου φανηκε ευκολη. αντε καλο κουραγιο τωρα που αρχιζουν τα δυσκολα, μαθηματικα.... βιολογια...:worry:

 

ευκολη σχετικα ναι αλλα εκανα κατι τραγικα λαθακια που θα κοψουν πολυ....κ αυτη την ασκηση με τα μεσογειακα συστηματα τι τη βαλαν;ειναι τοσο απλη αλλα οταν διαβαζεις δε λες οτι να μια ερωτηση που θα βαλουν......γρρρρρ!αμαν!!!παμε για κειμενα τωρα!

Link to comment
Share on other sites

ναι ουτε εγω περιμενα οτι θα μπουν τα μεσογειακα οικοσυστηματα, αλλα δεν υπαρχουν sos στις πανελληνιες, τα παντα μπαινουν ανετα. και οσο για τα λαθακια, λιγο το αγχος, λιγο το ενα λιγο το αλλο ολοι τα κανουμε. το θεμα ειναι να μην απελπιζομαστε. αντε καλο διαβασμα για τα κειμενα τωρα
Link to comment
Share on other sites

ναι ουτε εγω περιμενα οτι θα μπουν τα μεσογειακα οικοσυστηματα, αλλα δεν υπαρχουν sos στις πανελληνιες, τα παντα μπαινουν ανετα. και οσο για τα λαθακια, λιγο το αγχος, λιγο το ενα λιγο το αλλο ολοι τα κανουμε. το θεμα ειναι να μην απελπιζομαστε. αντε καλο διαβασμα για τα κειμενα τωρα

 

thanks....και συ καλο διαβασμα!!!τι δινεις αληθεια;;;

Link to comment
Share on other sites

αλλα δεν υπαρχουν sos στις πανελληνιες, τα παντα μπαινουν ανετα.

 

ισχυει αυτο

 

Οποτε μαθηματικα διαβαστε ολες τις αποδειξεις(ναι ακομα και τις γελοιες) οπως επισης Βιολογια(Κ) τον παραμικρο ορισμο, πρεπει να τον ξερετε

:cool:
Link to comment
Share on other sites

ευκολα και τα μαθηματικα κατευθυνσης... βιολογια δεν ηταν και οτι πιο ευκολο θα μπορουσε να μπει παντως
Link to comment
Share on other sites

Η Βιολογια ηταν αρκετα ευκολη, πιο ευκολη απο τα περσινα

Εδω εγω που εχω να διαβασω ενα χρονο και τα περισσοτερα τα θυμομουν!

:cool:
Link to comment
Share on other sites

εμενα με δυσκολεψε λιγο το τριτο θεμα, μεχρι να καταλαβω ποια απαντηση ζητουσε. τωρα σε σχεση με τα περσινα δεν ξερω... τα ειχα κοιταξει, αλλα δεν τα θυμαμαι
Link to comment
Share on other sites

γεια σας

εχω ακουσει ατομο οτι εγραψε γυρω στο 6 και μπηκε σε ενα τει μηχανολογιας στις σερρες που ειχε 7 + μορια...στην σχολη μπηκε επειδη ειχε πολλες κενες θεσεις στο ατει

αυτο εγινε το 2004

 

παιζει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αυτο που λενε με το 10%,πρεπει να κανω καινουριο μηχανογραφικο ετσι?μπορω τωρα ή επρεπε να το ειχα δηλωσει απο πριν τις πανελληνιες?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...