Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και στις στις εφαρμογες υπαρχει κατι καινουριο. Neoreader λεγεται. Για Barcode πρεπει να ειναι.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η μονή διαφορά που πέρασε προς στιγμήν στην αντίληψη μου είναι ότι πλέον υπάρχει χρονόμετρο κατά την διάρκεια της κλήσης!

 

χρονομετρο υπηρχε και πριν

αν ειχες παει στις ρυθμισεις κλησεων θα το ειχες δει ;)

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις γιατι δε μπορω να βαλω το power mp3 σαν προεπιλεγμενη εφαρμογη για αναπαραγωγη μουσικης?

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Και για να απαντήσω και στον φίλο skiace, μιλάμε για branded Cosmote αλλά το Update λογικά μπορεί να γίνει επιτυχώς σε όλες τις branded και undranded συσκευές. :)

Ευχαριστω για την απαντηση σου, αλλα απο οτι εχω διαβασει μεχρι σημερα στο φορουμ υπαρχει διαφορα εκδοσεων αναμεσα στα branded και στα unbranded.

Αυτος αλλωστε ειναι και ενας απο τους λογους για να κανεις debrand στη συσκευη σου.

Αν εσυ λοιπον εχεις Κοσμοτε ισως καποιοι φιλοι με Vodafon η unbranded να μας εγραφαν σχετικα....:)

 

Υ.Γ. Ισως ακομη, οι διαχειριστες να ειχαν την καλωσυνη να συγκεντρωσουν σε ενα καινουργιο θεμα ολες τις σχετικες πληροφοριες που αφορουν στο debranding της συσκευης και ισως ενα δευτερο που να αφορα σε πληροφοριες σχετικα με το gps της συσκευης. Εχοντας διαβασει και τις 90 σελιδες του φορουμ ειδα οτι κατα κυριο λογο αυτες ειναι οι αλλες 2 κατηγοριες εκτος απο τις λειτουργικες ερωτησεις της συσκευης.

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

1,Μολις πηρα το vivaz.

Λιγο το επεξεργαστηκα και δεν μου αρεσε καθολου το vodafone περιβαλλον και ετσι θα κανω αμεσως debrand τη συσκευη.Ελπιζω να πετυχει.

 

Ουτε στο νετ μπορουσα να μπω, συνεχεια μου πετουσε το vodafone live ενω εκανα νουμερο 1 επιλογη το wifi:mad:

 

 

2,Παιδια δεν βρισκω αρχειο 370Bytes, το πιο μικρο ειναι 1 kb!!!

Εσβησα το φακελο db, εκανα μια αναβαθμιση για να δημιουργηθει νεος τετοιος φακελος αλλα πουθενα τετοιο αρχειο.

 

Ειναι branded vodafone R2AK007 02/03/2010

 

Βοηθεια....

 

3,Τελικα υπαρχει τετοιο αρχειο-για να βοηθησω και αλλους- μπορει να σου λεει στα δεξια του αρχειου 1kb, αλλα τερμα κατω στην οθονη σου δειχνει το πραγματικο μεγεθος!!!

 

Αλλα εχω κολλησει στη συνεχεια.....αντεγραψα το αρχειο και το επικολλησα στο αρχειο με καταληξη .bin, αλλα τπτ δεν αλλαξε!

 

Πρεπει να σβησω και την καταληξη?????

Edited by sakis88888
Υπαρχει αρχειο 370 bytes
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν βρισκω αρχειο 370Bytes, το πιο μικρο ειναι 1 kb!!!

Βοηθεια....

 

Ερωτηση προς ολους οσους εχουν κανει debranding.

Αυτο το αρχειο των 370bytes δεν εχει συγκεκριμενο ονομα ? Ειναι διαφορετικο σε καθενα και καθε φορα?

 

@sakis8888

Κοιταξε απο τις ιδιοτητες του καθε αρχειου του 1kb για να δεις το ακριβες μεγεθος του.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς ολους οσους εχουν κανει debranding.

Αυτο το αρχειο των 370bytes δεν εχει συγκεκριμενο ονομα ? Ειναι διαφορετικο σε καθενα και καθε φορα?

 

@sakis8888

Κοιταξε απο τις ιδιοτητες του καθε αρχειου του 1kb για να δεις το ακριβες μεγεθος του.

 

Το βρηα τελικα αυτο με το αρχειο. Το θεμα ειναι πως μετα δεν βλεπω φως,Δεν ξερω τι λαθος κανω με τη μετονομασια και τα λοιπα που λεει για το αρχειο, αλλα το vodafone δεν φευγει με τιποτα. Και ειναι χαλια, γιατι μονιμως ειναι λες και παει να συνδεθει στο ιντερνετ...ουτε να διαγραψω τις ρυθμισεις του vodafone live μπορω:mad:

Link to comment
Share on other sites

Το βρηα τελικα αυτο με το αρχειο. Το θεμα ειναι πως μετα δεν βλεπω φως,Δεν ξερω τι λαθος κανω με τη μετονομασια και τα λοιπα που λεει για το αρχειο, αλλα το vodafone δεν φευγει με τιποτα. Και ειναι χαλια, γιατι μονιμως ειναι λες και παει να συνδεθει στο ιντερνετ...ουτε να διαγραψω τις ρυθμισεις του vodafone live μπορω:mad:

 

και εμενα με δυσκολεψε αρκετα αυτο το ριμασι το debrand αλλα στο τελος τα καταφερα :)

 

αφου, λοιπον, εχεις βρει το αρχειο που ειναι κοντα στα 370 kb τοτε κανεις αντιγραφη το adriatic, που ειναι για τις γλωσσες αν δεν κανω λαθος, μεσα στο φακελο με το αρχειο των 370 kb. Μετα αντιγραφεις το ονομα του αρχειο και μετονομαζεις το adriatic και κανεις κανονικα update :cool:

Link to comment
Share on other sites

και εμενα με δυσκολεψε αρκετα αυτο το ριμασι το debrand αλλα στο τελος τα καταφερα :)

 

αφου, λοιπον, εχεις βρει το αρχειο που ειναι κοντα στα 370 kb τοτε κανεις αντιγραφη το adriatic, που ειναι για τις γλωσσες αν δεν κανω λαθος, μεσα στο φακελο με το αρχειο των 370 kb. Μετα αντιγραφεις το ονομα του αρχειο και μετονομαζεις το adriatic και κανεις κανονικα update :cool:

 

δηλαδη μεσα στο φακελο με το αρχειο των 370b θα προσθεσω και το adriatic ή θα κανω αντικατασταση το αρχειο των 370b με το μετονομασνενο adriatic?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα update κι εγώ! :)

Και στις στις εφαρμογες υπαρχει κατι καινουριο. Neoreader λεγεται. Για Barcode πρεπει να ειναι.

 

Πολύ ωραίο το NeoReader! Διαβάζει τα barcodes άψογα! :)

 

Ξέρει κανείς πού μπορούμε να βρούμε πληροφορίες για το τι πρόσθεσαν/άλλαξαν στο τελευταίο update?

Link to comment
Share on other sites

εκανα και εγω το update :)

ωραιο το NeoReader

μια ερωτηση να κανω.. εγινε πιο γρηγορο το κινητο ή ειναι η ιδεα μου?? :X

Link to comment
Share on other sites

ωραιο το NeoReader, αλλα που βρίσκουμε τέτοιου είδους barcodes? Τα συνηθισμένα δε νομίζω οτι τα διαβάζει

 

Λάθος, μόλις είδα οτι τα διαβάζει, αλλα δεν μου βγάζει πληροφορίες για τα περισσότερα

Edited by mysterios
Link to comment
Share on other sites

και εμενα με δυσκολεψε αρκετα αυτο το ριμασι το debrand αλλα στο τελος τα καταφερα :)

 

αφου, λοιπον, εχεις βρει το αρχειο που ειναι κοντα στα 370 kb τοτε κανεις αντιγραφη το adriatic, που ειναι για τις γλωσσες αν δεν κανω λαθος, μεσα στο φακελο με το αρχειο των 370 kb. Μετα αντιγραφεις το ονομα του αρχειο και μετονομαζεις το adriatic και κανεις κανονικα update :cool:

 

Μπορει να μου πει καποιος τι κανω λαθος?

1.Σβηνω το φακελο db

2.Κανω εγκατασταση ξανα το ιδιο λογισμικο για να δημιουργηθει φακελος db

3.Αντιγραφω το adiatric.bin στο φακελο που εχω βρει το αρχειο 370b και μετονομαζω με το ονομα αυτου του αρχειου το adiatric.bin και δημιουργειται ενα νεο αρχειο του τυπου:

FILE_277287216_1272264894000_1268303589000_277287214_874_INFILE_LONGTERM.bin

4.Κλεινω το κινητο και ακολουθω τη διαδικασια της αναβαθμισης(μου λεει οτι διαθετω ενημερωμενο λογισμικο αλλα συνεχιζω)

5.Ολοκληρωνεται η διαδικασια ανοιγω το κινητο αλλα τιποτα δεν εχει αλλαξει.

 

:blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος τι κανω λαθος?

1.Σβηνω το φακελο db

2.Κανω εγκατασταση ξανα το ιδιο λογισμικο για να δημιουργηθει φακελος db

3.Αντιγραφω το adiatric.bin στο φακελο που εχω βρει το αρχειο 370b και μετονομαζω με το ονομα αυτου του αρχειου το adiatric.bin και δημιουργειται ενα νεο αρχειο του τυπου:

FILE_277287216_1272264894000_1268303589000_277287214_874_INFILE_LONGTERM.bin

4.Κλεινω το κινητο και ακολουθω τη διαδικασια της αναβαθμισης(μου λεει οτι διαθετω ενημερωμενο λογισμικο αλλα συνεχιζω)

5.Ολοκληρωνεται η διαδικασια ανοιγω το κινητο αλλα τιποτα δεν εχει αλλαξει.

 

:blink::blink::blink:

 

νομιζω πως δεν πρεπει να εχει το αρχειο καταληξη .bin

εμενα τουλαχιστον δεν ειχε...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως δεν πρεπει να εχει το αρχειο καταληξη .bin

εμενα τουλαχιστον δεν ειχε...

 

Ειχες και εσυ vodafone ή cosmote?

 

Να σαι καλα irenegate77....τα καταφερα!!!

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

Ειχες και εσυ vodafone ή cosmote?

 

Να σαι καλα irenegate77....τα καταφερα!!!

 

ειχα κοσμοτε

 

ΥΓ. χαρηκα που βοηθησα :D

Link to comment
Share on other sites

ειχα κοσμοτε

 

ΥΓ. χαρηκα που βοηθησα :D

 

Και κατι αλλο τωρα που σε βρηκα:D:

 

Με τις επαφες τι γινεται?Δεν μου τις αναγνωριζει απο τη sim ή απο το αnτιγραφο ασφαλειας απο τη microsd...

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο οτι είδα , και το ι-nigma ειναι πλεον συμβατο με το Vivaz..και χωρις να εχω δοκιμάσει το Neoreader , μου φαίνεται οτι βρήκα τον barcode reader που παντα ονειρευόμουν..

 

Ααα, και για οσους βαριέστε να γραφετε , πατε εδώ πληκτρολογειται το δικο σας Url ή ακομη και SMS και θα σας το βγαλει κανονινκά..

 

Εκανα ενα SMS 130 λεξεις στα greeklish και εβαλα και τον αριθμο που πρεπει να το στείλω και δεν υπηρχε ουτε ενας χαρακτηρας λάθος ..και ολα αυτα μεσα απο το i-nigma..

 

Και αμα εχει βρει κανενας μπύρα συμβατή με Vivaz..Αυτό ειναι καλό αλλα κατι σε free? Εχω δοκιμασει XpressBeer που δεν εκανε λογω μη υποστηριξης python, Nbeer (οχι accelerometer) και ενα αλλο που βγήκε προσφατα αλλα δεν θυμαμαι ονομα (ξεκιναει αλλα κολλαει ΥΠΕΡβολικα..δεν κουνιέται καν..)

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο τωρα που σε βρηκα:D:

 

Με τις επαφες τι γινεται?Δεν μου τις αναγνωριζει απο τη sim ή απο το αnτιγραφο ασφαλειας απο τη microsd...

 

για προσπαθησε να πας στις επαφες - ρυθμισεις - επαφες προς εμφανιση - και επιλεγεις οτι θες απο τις επιλογες μνημη τηλεφωνου ή μνημη SIM ή αριθμοι υπηρεσιων :)

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο οτι είδα , και το ι-nigma ειναι πλεον συμβατο με το Vivaz..και χωρις να εχω δοκιμάσει το Neoreader , μου φαίνεται οτι βρήκα τον barcode reader που παντα ονειρευόμουν..

 

Ααα, και για οσους βαριέστε να γραφετε , πατε εδώ πληκτρολογειται το δικο σας Url ή ακομη και SMS και θα σας το βγαλει κανονινκά..

 

Εκανα ενα SMS 130 λεξεις στα greeklish και εβαλα και τον αριθμο που πρεπει να το στείλω και δεν υπηρχε ουτε ενας χαρακτηρας λάθος ..και ολα αυτα μεσα απο το i-nigma..

 

Και αμα εχει βρει κανενας μπύρα συμβατή με Vivaz..Αυτό ειναι καλό αλλα κατι σε free? Εχω δοκιμασει XpressBeer που δεν εκανε λογω μη υποστηριξης python, Nbeer (οχι accelerometer) και ενα αλλο που βγήκε προσφατα αλλα δεν θυμαμαι ονομα (ξεκιναει αλλα κολλαει ΥΠΕΡβολικα..δεν κουνιέται καν..)

 

Επειδη ειμαι λιγο ασχετος...τι κανει ακριβως αυτη η εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,

αυτο το neoreader τι ακριβως κανει γιατι δεν μπορω να καταλαβω.

 

ειναι ενα αρκετα καλο barcode scanner

για περισσοτερα δες εδω http://www.megamobilecontent.com/software/Sony-Ericsson-U5a+Vivaz/NeoReader-i18602/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...