Jump to content

Αστική Κλήση απο την TelePassport !


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sap ( 8 Νοέ. 2004 , 21:37)

 

Από απόψε 8-11-2004 παρέχονται ΑΣΤΙΚΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ και στον νομό Αττικής!!! :D

 

 

Φίλε σίγουρα;; Δεν έχω επίσημη ενημέρωση... :worry:

Για πείτε ρε παιδία. Δοκίμασε κανένας;

Αν ισχύει μιλάμε για ιστορική μέρα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 147
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις πήρα 1787-210-,,,,,,, και δούλεψε κανονικά :)
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jimbou ( 8 Νοέ. 2004 , 22:46)

 

Μόλις πήρα 1787-210-,,,,,,, και δούλεψε κανονικά :)

 

 

ΥΠΕΡΟΧΑ :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Doulebei EPITELOUS!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μια μεγάλη στιγμή στην σύντομη ιστορία της ελεύθερης τηλεπικοινωνιακής ελληνικής αγοράς.

Η Telepassport προσφέρει αστικές κλήσεις στην Αττική!

Αχ τι συγκίνηση....

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 9 Νοέ. 2004 , 01:24)

 

Μια μεγάλη στιγμή στην σύντομη ιστορία της ελεύθερης τηλεπικοινωνιακής ελληνικής αγοράς.

Η Telepassport προσφέρει αστικές κλήσεις στην Αττική!

Αχ τι συγκίνηση....

 

 

:!: :lol: :rolleyes:

Είμαι παρομοίως πολύ συγκινημένος... :!:

Ειδικά με την χρέωση συνεχώς ανά 1'... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rebel21 ( 2 Νοέ. 2004 , 13:00)

 

http://www.telepassport.gr/deltio23102004.asp

 

Νομίζω το λέει ξεκάθαρα και μάλιστα με 9ρια fonts!!!

 

Θεωρώ, όπως και ο telePS θα πρέπει να διαμαρτυρηθείς στην εταιρεία, αφου σενεργάζεσαι κιόλας, παρά να προσπαθείς να την δικαιολογήσεις. Προσωπικά πιστεύω ότι θα πρέπει να έχουν καταλάβει τι πάιζει και να πάρουν πίσω αυτό το μέτρο.

 

Από την άλλη βέβαια, φοβάμαι πως το παραπάνω μέτρο θα φύγει πακέτο με τις τιμες. Δηλαδή και οι χαμηλές ονομαστικές τιμές θα πάνε περίπατο και το πιο πιθανό θα είναι να τις αυξήσουν τόσο ώστε να... ρεφάρουν την χασούρα των 30".

 

Θα δείξει!

 

 

H χρέωση είναι ανά 30" . Αλλα να ρωτήσω κάτι. πόση ώρα μιλάμε κατά μέσο όρο απο σταθερό σε κινητό; Εγώ προσωπικά, μιλάω λιγότερο από 30" . Συνήθως παίρνω και λέω΄"έρχομαι", ξεκινάω" κλπ. Αν θέλω να μιλήσω πάνω από 1' παίρνω από το κινητό μου. Πιστεύω ότι η πλειοψηφεία αυτό κάνει. Οπότε αν το δούμε με αυτό το σκεπτικό, η ΤΠΗ είναι όντως φθηνότερη στα 30" και ακριβότερη πάνω από το 1" . αλλά πάνω από 1' θα το χρησιμοποιήσω πολύ σπάνια.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

KALISPERA EIMAI K EGO POLHTHS THS TPH.

TORA POU MPIKE I ASTIKH STHN ATTIKH EXOUN PLEON OLOKLHROMENES YPIRESIES SE OLI TIN ELLADA POY KAMIA ALLI ETAIRIA DEN EXEI AP OSO GNORIZO.

OSO AFORA TA KINHTA MPOREI NA EXEI XREOSEI ANA 30" ALLA EXEI K TIN KALYTERH TIMH. K MHN KSEXNAME OTI POLLES ETAIRIES EXOYN ELAXISTI XREOSI 1'

Link to comment
Share on other sites

Την καλύτερη τιμή για κινητά την έχει η acn(0,16 για cosmote, voda, tim).

Eίναι συνολικά καλύτερο από την tellepassport για τις 3 μεγάλες εταιρίες. Έχει ελάχιστη ένα λεπτό αλλά μετά είναι ανά δευτερόλεπτο τουλάχιστον...

 

Επίσης πόσο σου χρεώνουν το λεπτό στο κινητό σου και το χρησιμοποιείς για κλήσεις προς κινητά; Από ότι ξέρω το φτηνότερο είναι 0,18/λεπτό (μετά τα δωρεάν λεπτά).

 

Πλέον το κινητό δε συμφέρει όταν καλείς κινητό.

 

Μην πάμε να δικαιολογήσουμε τα αδικαιολόγητα. Η χρέωση ανα 30 δευτ. ανήκει σε ένα παρελθόν που όλοι θέλουμε να ξεχάσουμε. Αν η telepasport θέλει να μας το θυμίσει τότε λυπάμαι αλλά δε θα πάρω. Θα σταματήσω να τη χρησιμοποιώ γενικώς...

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι ανα 1 λεπτό και αποδεδειγμένα η πλειοψηφία των κλήσεων είναι μικρότερες του ενός λεπτού.

Απο την άλλη πλευρά ακόμα και αυτός που δεν αφήνει το τηλέφωνο είναι και πάλι ωφελημένος. :cool:

 

Αφήστε πλέον τα αρνητικά σχόλια γιατι η TelePassport είναι η μοναδική εταιρία που μπορεί να προσφέρει ολοκληρωμένες υπηρεσίες.

 

Και για να μην λέω μόνο θετικά θα συμφωνήσω, οτι το τηλ κέντρο εξυπηρέτησης είναι χάλια :mad: και οτι είναι αρνητικό οτι δεν έχει κάνει συμφωνια με τράπεζες για δωρεάν εξόφληση :mad: .

 

Παρ ολα αυτά φαίνεται πως η TelePassport προχωράει.

Εβαλε αστικές, η ποιότητα είναι πλέον σταθερότατη χωρίς προβλήματα και (αν οχι για όλους) για τους περισσότερους είναι η φθηνότερη τηλεπικοινωνιακή επιλογή.

 

Φυσικά κάθε παράπονο είναι δεκτό με σκοπό να γίνει η Telepassport ακόμα καλύτερη.

 

σκεψου να είχα και μετοχές τι θα έλεγα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος telePS ( 9 Νοέ. 2004 , 18:54)

Αφήστε πλέον τα αρνητικά σχόλια γιατι η TelePassport είναι η μοναδική εταιρία που μπορεί να προσφέρει ολοκληρωμένες υπηρεσίες.

 

 

Αυτό όμως δεν δικαιολογεί την αύξηση της ελάχιστης χρέωσης για τις κλήσεις προς κινητά (πρώτα ανά 9'', μετά ελάχιστη χρέωση 30'' και χρέωση ανά 1'' και τώρα χρέωση ανά 30''...):whistle:

 

... (αν οχι για όλους) για τους περισσότερους είναι η φθηνότερη τηλεπικοινωνιακή επιλογή.

 

Δυστυχώς το συμπέρασμα αυτό είναι αυθαίρετο...

Η συνολικά φθηνότερη τηλεπικοινωνιακή επιλογή αυτή τη στιγμή είναι η Cosmoline, η οποία -σημειοτέον- έχει πολύ ενημερωμένους υπαλλήλους στο κέντρο τηλεφωνικής εξυπηρέτησης.:!:

 

σκεψου να είχα και μετοχές τι θα έλεγα... ;)

 

Δεν τολμώ να σκεφτώ! :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος NIKOSKR ( 9 Νοέ. 2004 , 11:38)

 

KALISPERA EIMAI K EGO POLHTHS THS TPH.

TORA POU MPIKE I ASTIKH STHN ATTIKH EXOUN PLEON OLOKLHROMENES YPIRESIES SE OLI TIN ELLADA POY KAMIA ALLI ETAIRIA DEN EXEI AP OSO GNORIZO.

OSO AFORA TA KINHTA MPOREI NA EXEI XREOSEI ANA 30" ALLA EXEI K TIN KALYTERH TIMH. K MHN KSEXNAME OTI POLLES ETAIRIES EXOYN ELAXISTI XREOSI 1'

 

Μάλλον δε γνωρίζεις καλά! Lannet και Forthnet από την 1/1/2001 λειτουργούν με ολοκληρωμένες λύσεις σε όλη την Ελλάδα. Όταν "μυρμήγκια" και "διαβατήρια" οργάνωναν τα εσωτερικά τους. Το ότι η Telepass μπηκε τελευταία και καταϊδρωμένη, μπορεί να είναι κατα την άποψη μου μια καλή στρατηγική στην κερδοφορία της αλλά τώρα θα δούμε... πόσα απίδια πιάνει ο σάκος!

 

Επιπλέον η ονομαστική τιμή έχει μεγάλη προωθητική δύναμη και οι άνθρωποι της Telepass το γνωρίζουν καλά αυτό και πάντα σε αυτό βασίζονται. Επίτρεψέ μου να έχω τις αμφιβολίες μου για την παροχή υπηρεσίας καθώς και για τους τρόπους τιμολόγησης. Αν η Telepass δε θέλει να χάσει κόσμο καλό θα είναι να κόψει το 30" ρυθμό χρέωσης και να γυρίσει από το παρελθόν. Μάλλον ξέχασαν πως είναι τέλος 2004 και όχι 2001.

Τώρα που μάθαμε να ζητάμε (τρομάρα μας) μήπως είναι ώρα να μάθουμε και να επιλέγουμε... σωστά!? Λέω εγώ!
Link to comment
Share on other sites

Μπήκε και στο site η Αττική.

Μόνο η Αχαϊα μένει.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες μέσα στην επόμενη εβδομάδα ολοκληρώνεται η πανελλαδική κάλυψη :)
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες... :whistle: απο αύριο θα υπάρχει κάλυψη σε Αχαϊα και Αιτωλοακαρνανία.

Αύριο θα σας το επιβεβαιώσω...

 

Το μόνο που φοβάμαι είναι μην μπλοκάρουν τα πάντα... γιατί ως γνωστόν αυτές είναι οι πιο... δύσκολες γραμμές. Γι' αυτό άλλωστε ο ΟΤΕ τις απελευθερώνει τελευταίες.

Link to comment
Share on other sites

Πάτρα σήμερα το απόγευμα που δοκίμασα έπαιρνε.

Γιατί είναι οι πιο δύσκολες γραμμές αυτές;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος telePS (16 Νοέ. 2004 , 22:09)

 

Γι' αυτό άλλωστε ο ΟΤΕ τις απελευθερώνει τελευταίες.

 

 

Τι εννοείς;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν ολη η Δυτική Ελλαδα εχει το πρόθεμα 26xx0

Ο κόμβος του ΟΤΕ που στηρίζει αυτές της γραμμές βρίσκεται στην Πάτρα και επειδή οι γραμμές που στηρίζει είναι πολλές, δημιουργούνται προβλήματα.

Γι'αυτό άλλωστε οταν μπήκε Ζάκυνθος και Κεφαλλονία το σύστημα ''επεσε''.

Δυστυχώς δεν είμαι τεχνικός για να ξέρω λεπτομερώς τι ακριβώς υπάρχει αλλα τα παραπάνω τα ξέρω απο την TPH (η οποία σε εμάς τους συνεργάτες είχε στείλει το πρόγραμμα παράδοσης μισθωμένων κυκλωμάτων του ΟΤΕ που έλεγε μέχρι πότε το αργότερο θα παραδώσει ο ΟΤΕ τα κυκλώματα) και απο έναν γνωστό μου που έχει σπουδάσει τηλεπικοινωνίες και ξέρει πως λειτουργεί το όλο σύστημα.

 

Απ'οτι φαίνεται τέλος καλό ολα καλά. Αυτήν την στιγμή και η Αχαϊα μιλάει και αστικά με την TelePassport :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...